• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako uchrániť matrace pred ocikaním?

25. mája 2011 
Su minimalne dva druhy chranicov matracov - niektore su viac menej iba ochrana proti prepoteniu, znizuju mnozstvo roztocov pri alergiach a pod. Najlepsie je kupit nepremokavu (idealne aj priedusnu) podlozku podla velkosti matraca
24. máj 2011 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem baby, poznam aj tie nepremokave podlozky, da sa to kupit napr. aj v zdravotnickych potrebach a mam take aj doma. Tam je len nevyhoda to, ze to suchoce. No ale nevadi, tak budem pouzivat aj tie. Ja som si naivne myslela, ze bude stacit len ten chranic matraca. :sweat_smile: Aj ked bol z tych lacnejsich, takze necudo, ze to maly precikal. No, nevadi...
@evi55 a ako davas? Najprv nepremokavu podlozku a na to chranic alebo naopak? diki za odpoved :slight_smile:
24. máj 2011 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem mna napadlo čo tak madrac obalit foliou takou priesvitnou my sme ju použivali pri stahovani aby sa nepoškodil nabytok.Iba taka myšlienka :confused:
24. máj 2011 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrioska našťastie už nedávam, lebo vyrástli :slight_smile:, ale dávala som najskôr chránič matraca, na to nepremokavú savú podložku a potom plachtu. chránič matraca by bolo náročné zakaždým prať, takto sa len operie plachta a podložka sa vyhodí do koša, chránič matraca a matrac ostanú čistí. je to super vec, určite si to tam dajte! ránič je na celú plochu postele a upevňuje sa po bokoch gumami, dostať to tam, kde aj paplóny predávajú. tie používam aj teraz aj ja na príklad, človek sa potí, alebo je chorý a matrac je tým chránený. chránič sa hodí oprať a všetko je zas ok.
25. máj 2011 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no neviem ako vy ale mne ked bola dcéra malá a odúčala sa od plienok tie podložky alebo pás pod plachtu ako sa točila sa mi zošmykával alebo sa navrstvil pohybom a potom tlačil,
ideálne bolo kúpiť tie gumené plachty čo predávajú v mal. potrebách dať dvojmo a obtiahnuť a založiť poriadne pod madrac a na to som dala plachtu a bolo, ked dačo umyla som , a ked bola zimšie dala som na tú gumený poťah starú deku a na to plachtu.
25. máj 2011 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronkaj veď to je tenučké a mäkké, potom asi záleží, akej sú výroby, ale v Dm mali mäkké. a keď sa to dá pod plachtu, nepohybuje sa to tak. ja som to používala cca 4 roky pri dvoch deťoch a takúto skúsenosť nemám.
25. máj 2011 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok