Ako uchrániť matrace pred ocikaním?

dr.janinka
12. apr 2007

Prajem príjemný deň, nakoľko sa odvykáme od plienok, plienky už nemáme, ale počas spania sa občas stane nehoda... ☹ . Prádlo rýchlo zvlečiem, to sa operie, ale čo s matracmi? Existujú nejaké finty alebo niečo ako chrániť matrace, aby sme ich nemuseli meniť každý rok? Prosím, poraďte.

miracle
24. máj 2011

Su minimalne dva druhy chranicov matracov - niektore su viac menej iba ochrana proti prepoteniu, znizuju mnozstvo roztocov pri alergiach a pod. Najlepsie je kupit nepremokavu (idealne aj priedusnu) podlozku podla velkosti matraca

adrioska
24. máj 2011

Dakujem baby, poznam aj tie nepremokave podlozky, da sa to kupit napr. aj v zdravotnickych potrebach a mam take aj doma. Tam je len nevyhoda to, ze to suchoce. No ale nevadi, tak budem pouzivat aj tie. Ja som si naivne myslela, ze bude stacit len ten chranic matraca. 😅 Aj ked bol z tych lacnejsich, takze necudo, ze to maly precikal. No, nevadi...
@evi55 a ako davas? Najprv nepremokavu podlozku a na to chranic alebo naopak? diki za odpoved 🙂

miruska15
24. máj 2011

Neviem mna napadlo čo tak madrac obalit foliou takou priesvitnou my sme ju použivali pri stahovani aby sa nepoškodil nabytok.Iba taka myšlienka 😕

evi55
25. máj 2011

@adrioska našťastie už nedávam, lebo vyrástli 🙂, ale dávala som najskôr chránič matraca, na to nepremokavú savú podložku a potom plachtu. chránič matraca by bolo náročné zakaždým prať, takto sa len operie plachta a podložka sa vyhodí do koša, chránič matraca a matrac ostanú čistí. je to super vec, určite si to tam dajte! ránič je na celú plochu postele a upevňuje sa po bokoch gumami, dostať to tam, kde aj paplóny predávajú. tie používam aj teraz aj ja na príklad, človek sa potí, alebo je chorý a matrac je tým chránený. chránič sa hodí oprať a všetko je zas ok.

veronkaj
25. máj 2011

no neviem ako vy ale mne ked bola dcéra malá a odúčala sa od plienok tie podložky alebo pás pod plachtu ako sa točila sa mi zošmykával alebo sa navrstvil pohybom a potom tlačil,
ideálne bolo kúpiť tie gumené plachty čo predávajú v mal. potrebách dať dvojmo a obtiahnuť a založiť poriadne pod madrac a na to som dala plachtu a bolo, ked dačo umyla som , a ked bola zimšie dala som na tú gumený poťah starú deku a na to plachtu.

evi55
25. máj 2011

@veronkaj veď to je tenučké a mäkké, potom asi záleží, akej sú výroby, ale v Dm mali mäkké. a keď sa to dá pod plachtu, nepohybuje sa to tak. ja som to používala cca 4 roky pri dvoch deťoch a takúto skúsenosť nemám.

marika529cak
24. júl 2018

Odporúčam ti chránič na matrac a nepremokavú plachtičku. Ja som veľmi spokojná 🙂 🙂 V dnešnej dobe už existujú aj takéto skvelé výmysly! 🙂 https://www.detskapostel.com/obliecky/plachty/

beton
24. júl 2018

@dr.janinka mám nepremokavú plachtu, ktorá je normálne dookola ogumičkovaná, priedušná a nepremokavá. Na SK to šije jediná firma a robí to absolútne na mieru podľa zákazníka. Nie je to super lacné, ale ja to beriem ako investíciu na celý život a ku každému matracu mám takúto naťahovaciu plachtu. Igelit nie je celkom super, lebo sa na tom dieťa potí, keď je nehoda, tak sa to tam rozlieva, celé sa to posúva, neskutočne to vŕzga pri každom pohybe a aj matrac môže splesnivieť, lebo nedýcha. Závisí aj, ako často sa nehody stávajú. Taká nepremokavá plachta schne dosť dlho cca 2 dni vo vnútri, vonku za deň v lete. Preto ich treba mať na výmenu. Ja som od nich nakúpila na všetky postele a mám pokoj, ušijú aj na vyšší netypický matrac. webka je spolu bez medzery: nepremokavé plachty...doména je slovenská.