Ako uchrániť matrace pred ocikaním?

dr.janinka
12. apr 2007

Prajem príjemný deň, nakoľko sa odvykáme od plienok, plienky už nemáme, ale počas spania sa občas stane nehoda... ☹ . Prádlo rýchlo zvlečiem, to sa operie, ale čo s matracmi? Existujú nejaké finty alebo niečo ako chrániť matrace, aby sme ich nemuseli meniť každý rok? Prosím, poraďte.

arabeska
12. apr 2007

ahoj,my mame taky ako igelit,prixyti sa to na postel a maly to neprecika

haluskacz
12. apr 2007

dobra je nepropustna podlozka, co se da koupit v ruznych e-shopech s latkovymi plenami. Je nepropustna, ale neni neprodysna a ma v rozich gumicky, kterymi se da uchytit, takze neklouze. Prodava se v ruznych velikostech. Na podlozku jeste vetsinou nastelu rucniky 🙂

Tu podlozku maji napriklad na www.plinky.cz

froschka
12. apr 2007

ahojky
kup gumovu podlozku na nu deku a na to vsetko plachta
alebo v lekarni maju take podlozky specialne nepremokave tak to das pod dcerku
alebo kup taku gumovu,igelitovu navlecku na matrac...nemam sajnu kde ale tak funguju nemocnice,myslim ale ze v zdravotnickych potrebach take dostanes

vikuska
12. apr 2007

ahojky,my mame na matraci taku podlozku,ktora sa prichytava na rohoch gumkami.Vola sa to chranic matraca.Pod takym nazvom som to kupila v Paploniku.Neviem ci aj u vas je taka predajna.Predavaju tam aj matrace,obliecky,mantinely...Da sa to v pohode prat v pracke,ale si uz nepamatam kolko stala.

marijka1104
12. apr 2007

A ked už je ocikaný a nedá sa vyzliecť?

maca793
14. apr 2007

a skúšala si zdravotné vložky do postele? také aké dávajú aj v nemocnici, keď si po pôrode, aby si nezašpinila posteľ?
je to dobrá vec, mne ich kamoška nosí z roboty, malej ich dávam do obyč. plienok, najprv ich postrihám.

ikke
14. apr 2007

ale ved na to su take podlozky podobne jednorazovym plienkam. ci aj to precika? 😕 😨

maca793
14. apr 2007

ja jej dávam tie hlúposti medzi plienky, aby mi neprecikala oblečenie,keďže látkové plienky toho veľa neznesú.
ak myslíš podložky priamo do plienok, tak ja ich nekupujem. pri dvoijičkách som dávala medzi plienky igelit, aby sa neprecikali. to pomohlo.

ikke
15. apr 2007

nie, myslim podlozku do postielky, taky stvorec cca 50 x 50 cm z materialu podobneho jednorazovym plienkam. moja sestra to pouzivala este nedavno pre deti (asi do 5 rokov) a urcite to kupovala v obycajnom obchode v bratislave. a boli to urcite podlozky pre deti, lebo boli pokreslene detskymi motivmi 😉

marijka, ked uz je ocikany, da sa uz len vysusit. najlepsie najprv vysat uterakom a potom dat na slniecko 😉
inak, kedysi byvali detske matrace s polystyrenom vo vnutri prave preto, aby velmi nenasali a aby sa rychlejsie susili. neviem, ake matrace sa robia teraz... 😕

bibula
17. apr 2007

😀 nam ssa stvcorce moc neosvedcili,drobec ich cez noc stale odkopal,natiahli sme cely mytrac do igelitu,ale suchotalo to,teraz sme kupili matrac dormeo aj s ochrannym potahom,ktory sa da prat.zatial je super-podotykam,ondrik haja s nami,takze vlastne suchotanie "rusilo" aj nas 😀 😵

marijana
18. apr 2007

ja som v cechach kupila taku podlozku stvorec asi 50x50,ale na spodku je guma a zvrchu je frote,alebo bavlna.Dala som to pod plachtu na matrac,da sa to aj prat bud v ruke alebo v pracke na 30-40stup.Dokonca je z toho materialu aj cela plachta do detskej postielky,stoji oklo 300sk,len vtedy ju nemali ked som ja kupovala,tak som kupila len ten stvorec.Inak je to super vec,je to ako plachta,dokonca sa mi zda ye to mali aj v roznych farbach,a spodok je pogumovany,takze nic nepretecie do matraca.Neviem ci ste mi porozumeli.Inak neviem ci to maju aj u nas ,ale myslim ze by s ato dalo niekde zohnat.

ramzesa
24. apr 2007

Najlepsiu skusenost mame s chranicom matraca, pod neho sa da igelit a ked sa dietatko pocika, tak sa chranic vyperie a igelit to neprepusti. Skusali sme aj igelit a na to plachtu, ale drobec sa veeelmi spotil. Bol viac mokry ako keby sa pocikal 😀 . Skusali sme aj tie zdravotnicke podlozky, ale tie sa pod nim zosulali, ale semTam situaciu zachranili 😅 . My sme chranic postielky kupili v KE myslim ze v Kobraji, nie som si ista, ci sa ten obchod tak vola, ale predavaju tam vankuse, prikrivky, koberce, zaclony...bytovy textil, je na JUznej triede.Ale nemal by byt problem zohnat ho v hocijakom inom obchode s bytovym textilom.

katrin
25. apr 2007

my máme plachtu podšitú igelitom (stojí cca 300,- Sk), na to pokladám vložky (čo s nimi, keď perinky už nepoužívam) do perinky a na to plienku.... 😉

petruska77
25. apr 2007

ja mam tiez plachty podsite igelitom a zatial som nemala ziadny problem...

dr.janinka
autor
27. apr 2007

Katrin a Petruska, a kde ste zohnali také plachty podšité igelitom? To sa normálne predáva v obchodoch s posteľnou bieliznou a plachtami?

ikke
27. apr 2007

spominam si, ze moja sestra take nieco nedavno kupila v ikea, asi to bolo toto
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/P...
ale to je len na velky matrac 😒

newyorkgirl
27. apr 2007

babule, toto trapi niekedy aj mna, aj dneska mala pocikala postel 😒 lenze s nou mam problem, ze ona sa hrozne poti, takze ten igelit u nas nemoze byt... 😖

sage
1. máj 2007

baby, nahodou nasla kde sa predavaju na Slovensku take podlozky na matrac co su z jednej strany bavlnene a z druhej maju nepremokavu vrstvu, pripadne z oboch stran bavlnene a nepremokava vrstva je uprostred - su aj vo formate do detskej postielky alebo aj na normalny velky madrac. najdete to na:
http://www.prebalovanie.sk/
a v "produktoch" je to v kategorii "podlozky prebalovacie a inkontinencne"
pisu, zevraj priedysne, pratelne, prijemne a nesuchocu (jasne ze to pisu ked ich chcu predat 😀 ) - sama som nevyskusala, takze neviem.

marijka1104
5. máj 2007

a ako teda vyčistiť matrac ked uz je pocikaný? Ani vanish nepomáha.

zvedavamt
26. máj 2007

som kukla to prebalovanie,ale je to dost drahe. videla som v MT v zdravotnickych pomôckach 2 podložky už na velku postel gumena,abo gumena na vrchu s bavlnenou plachtou,upevnitelne gumkami. obe po 500sk. s tou plachtou neni zla,ale ked mi ju pocika a operiem ju asi tazko mi v zime uschne do
vecera ☹

iza
26. máj 2007
vasilica
29. máj 2007

Ahote, ja som zohnala cez inzerat v casopise jerseyovu elasticku plachtu prave s takym igelitom, ale miestami mi sttvrdol, obavam sa, ci sa aj nepolame. Tie čo piše sage su lepsie, aj ked drahsie, tak mam len jednu 😒
Inak na cistenie som uz aj ja rozmyslala zavolat len firmu, co cisti calujeny nabytok, inak neviem.

kangaroo
29. máj 2007

také nepremokavé chránice matracu majú aj v kika alebo v metre, v metre sú za normálnejšiu cenu, pocikaný matrac sa už asi zachrániť nedá, len vydrzať a neskôr kúpiť nový...

mori
26. okt 2009

Moje dcera má v posteli chárnič matrace, který je paroprustný, ale nepropuští tekutiny 😉 Pokud se náhodou počůrá, tak to vyperu normál na 60° 😉

katrin21
26. okt 2009

my sme mali na matraci klasicky igelit pod plachtou a uplne ot stacilo.ale musi byt taky pevnejsi aby nešušťal.. 🙂 a mala ho len na strede postele..

esssi
26. okt 2009

Týjo to je stará diskuze 🙂 já zrovna dnes pucovala postel od fleků, byly hlavně od pití, ale asi i nějakej čúranej..já to docela úspěšně čistím rejžákem a jarovou vodou....

adrioska
23. máj 2011

Ahojte,
malemu sme kupovali chranic matraca, taky co sa pripevni na matrac gumickami. Dnes mi maly ocikal postel a na moje prekvapenie cikanicka presiakla aj cez to a matrac bol riadne mokry. Nastvalo ma to, naco som potom kupovala chranic, ked nechrani? Rozmyslam, ze ho pojdem reklamovat, nech mi vratia peniaze. Myslite, ze obstojim? 😅 Kupovali sme ho v Jysku. Ake chranice pouzivate a skutocne chrania vase matrace? diki za odpoved

lubik78
24. máj 2011

@adrioska existuju plachty proti ocikaniu matraca.niekto pouziva len takuto plachtu a niekto dava este na nu jednu,ako aj my. 😉 a este sa mi nestalo,ze by som nasla flaky na matraci.a to mame 2 roky 😉

ivett1
24. máj 2011

@adrioska my pouzivame do postielky taku umelu "plachtu" (skor podlozku) a na nu potom napinaciu plachtu ... celkom sa mi to osvedcilo ...ked sa syncek pocikal, tak som len vymenila plachtu, matrac bol suchy 😉

evi55
24. máj 2011

neviem, či to tu už bolo spomenuté, ale chrániť matraca nestačí, aj keď je okrem plachty nevyhnutný aj ten a neviem si spanie bez neho predstaviť v každej posteli. ja som však používala ešte aj niečo ako plienkovú podložku. dostať to kúpiť v dm a iných drogériách zrejme tiež.. je to kocka asi 1m, tenučká, z jemného papierového savého materiálu ako plienka. je to super. je tam, pokiaľ sa nepreciká. potom sa vyhodí a dá sa ďalšia. spotreba závisí od počtu precikaní. super vec, bez nej by som mala zničené všetky matrace.