Aky je rozdiel medzi zavinovačkou a perinkou?

dadika1114
29. sep 2010

baby .... aky je rozdiel medzi zavinovackou a perinkou? .... perinka je pre malulinkateee baby a zavinovacka pre vecsie? perinky mam 2 cisto biele ... jednu taku krasnu kvetinkovu na take ...krst,na nastevu ..... a tu druhu taku obycajnu,ale strasne sa mi pacia aj zavinovacky tie take (dekove)neviem ako by som to povedala .... vyuzijem aj taku nie?

murinka
29. sep 2010

ja som zavinovacku nepouzivala iba perinku a tu mozem doporucit,mala som prve babo takze manipulacia s dietatom vperinke bola lepsia 😉 zavinovacky zevraj nie su az take pevne 😒

yennn
29. sep 2010

Ja som mala zavinovačky 2 - tiež veľmi krásne, ale pre bábätko som ich nevyužila, lebo to nie je na pevné zaviazanie (aspoň tie moje neboli), úplne malinkému bábätku treba (väčšinou) pevné zovretie, ako v maminkinom brušku, vrátane ručičiek, pomôže ti to pri zaspávaní a tiež pri kojení. Ja som perinku doma nemala, ale pri druhom určite budem chcieť. Namiesto perinky som používala všakovaké zavinovanie, môj malý mi tak krásne zaspával až do 4-5 mesiacov, nerušili ho v noci jeho vlastné ručičky 🙂 . Tie zavinovačky som nakoniec rozložené mala na gauči, na tom ležkal. Alebo v kočíku ako podložku...

veronikapp
29. sep 2010

aj podľa mňa sú perinky lepšie, pevnejšie a teplejšie, hlavne pre zimné detičky...ale druhá dcéra sa narodila taká malinká, že jej z perinky len hlávka trčala a nedalo sa mi dobre kojiť a keďže už bol máj, kúpila som zavinovačky...tento problém bol vyriešený ale zase malá sa v tom stále zošmykla dole...Asi záleží aj od typu, ja som mala aj na šnúrku, aj s kokosovou vložkou aby boli pevnejšie.

lussy666
29. sep 2010

ja mam iba zavinovacky...vyuzit ich urcite vyuzijes, ale pravdou je, ze urcite nie su take pevne ako klasicka perinka...🙂

bianca
29. sep 2010

kazde dieta je ine a vyhovuje mu nieco ine.Ja som perinky mala no pouzila som ich asi tak 2 x a to raz na prvu prechadzku vonku a 2x ku krstu.Pouzivali sme zasadne zavinovacky ale pod nu na tesno tetra osusku lebo nasa potrebovala byt pevno zviazana .V perinke jej bolo neznesitelne teplo.Ono je pravda ze teraz ma matka pri miminku v izbe skoro 25°C i v zime

kingstonka
29. sep 2010

my sme perinku pouzivali minimalne (asi 3tyzdne)- mala sa narodila v lete- do horucav, zviazana nechcela byt vobec ( uz v porodnici mi ju na 2. den priniesli, tak ze rucky mala vonku 🙂 na manipulaciu s malym dietatkom je perinka dobra ak ju vsak dietatko neodmietne- a my sme ju vyuzili len ako podlozku...

blumka
29. sep 2010

ja som mala pri prvej dcere zavinovacky, bola zavinovana do pol roka, tak sa jej lepsie spalo, ale vzdy sa z toho aj tak v noci vyhrabala...teraz pri druhej som si kupila zazracnu zavinovacku a teda, fakt je zazracna...este aj teraz ju do nej zaviniem ale len na denny spanok a tak vie spinkat aj 2 hodiny, z tej sa nevyhrabe, nema sancu a to uz ma pomaly 8 mesiacov 😉 😅 ...klasicku perinku som mala pri oboch len na krst 😉

zlatusik28
29. sep 2010

ja som pri obidvoch (5r. a 4 m) používala prvý mesiac perinku a potom len zavinovačku. Ale zas obaja sú májoví a v lete v perinke by im bolo veľmi horúco. Ale ja som si zavinovačku veľmi pochvaľovala, nie je až taká pevná ale perinka ale mala som pocit, že malým sa v nej lepšie spalo ako v perinkách

kala33
29. sep 2010

ja mám drobca novembrového prvý mesiac mi vyhovovala perinka kôli zime a bola pevnejšia 🙂 ,bábo sa v nej lepšie držalo. Potom som mala pocit , že je v nej už veľmi stiahnutý tak sme používali zavinovačku , nie je taká pevná , ale ked spinkal mal v nej pohodlie a nebola mu zima. 🙂 Tak že sme využili obe a bola som spokojná.

0rhnegativ
23. nov 2010

uz su na trhu nielen cipkovane perinky na krst, ale aj pekne na kazdodenne nosenie. Pozri na www.perinky.sk
Ked je v lete horuco, da sa vybrat tepla vlozka a v perinke nieje horuco