Aký máte názor na hojdaciu sieť pre bábätko?

trish31
15. jan 2013

Aky mate nazor na uspavanie babatka v hojdacej sieti?Snazila som sa patrat na nete ale ziadne nazory som nenasla,ci je t viac do pozitiva alebo negativa

xlucia
15. jan 2013

@trish31 rozhodne neschvalujem

alka221
15. jan 2013

tiez sa priklanam k nie.. 😉

cerez
15. jan 2013

Nepríde mi to prirodzené.

vonicka
15. jan 2013

@trish31 - aku presne mas na mysli? Hod link alebo fotku

ssassi
15. jan 2013

naopak. nic přirozenějšího (kromě matčiny náruče) neexistuje.

rovná a stabilní plocha - postýlka je pro dítě nepřirozená. zatímco houpací síť (hamaka, hacka) tvaruje páteř do obloučku a vytváří příjemný houpavý pohyb, na který je dítě zvyklé z dělohy - dítě bude šťastné!!!!

http://www.branakdetem.cz/hacka-pech.htm

hradnapani
15. jan 2013

@trish31 myslis klasicku siet s okami? to hadam nie... Ale spominana platena "hacka" je uplne skvela

vonicka
15. jan 2013

Mne totiz spava maly uz 10 mesiacov v hacke a ja som strasne rada, ze ju mame. Spava tam samozrejme len cez den. Tiez by ma zaujimalo, co je na tom zle.... Ozaj - viem, ze sa ma pouzivat len kym si dieta nesadne,ale kym mi spi, som stale s nim v rovnakej miestnosti a pocujem kazde jeho suchnutie, takze na bezpecnost si urcite dohliadnem.

trish31
autor
15. jan 2013

@ssassi
@hradnapani
@vonicka ano myslela som klasicky Hamak ale plateny,nie s okami.Lebo my sme kupili v Mexiku s mojim chlapom pre seba velky Hamak s okami a potom pre babatko(ak sa nam raz dufam zadari) plateny maly Hamak.Len ma zaujima aky mate na to nazor,ci to nie je problem pre chrbticu babatka,ci v tom moze spinkat aj celu noc alebo je to len na uspanie...

schnek
15. jan 2013

pokud máš na mysli něco, jako je hacka, tak ža mě určitě ano 🙂

vonicka
15. jan 2013

@trish31 -nuz, tazko povedat. Ja mam skusenost s Hackou (najdi si foto na googli), a je to tiez zaoblene, ked v tom dieta spi, nie vela, len trosku. asi tak ako ked babo lezi v lehatku. Prave preto nechapem, preco by to malo byt take zle pre dieta. Rozdiel medzi obycajnou hamakou a hackou bude v tom, ze hacka ma aj taky tensi matrac, takze dieta nie je akoby len hodene na kuse latky

trish31
autor
15. jan 2013

@vonicka ale tento hamak ma akoby vystuz vo vnutri,akoby matrac

lubina
15. jan 2013

deticky volakedy spinkali na poli v taky "sietach", davno samozrejme, ale asi nase stare mamky vedeli co robia...dcerky to nemali, ale mozno je to celkom fajn

vonicka
15. jan 2013

@trish31 - no vidis, tak potom je to podla mna v pohode. Uz mas babo, ci este nie?

trish31
autor
15. jan 2013

@vonicka nie..snazime sa sice len dva mesiace,ale zatial nic 😔

trish31
autor
15. jan 2013

@lubina ja som o tom najprv nevedela,ale ked sme si my kupovali Hamak tak ten dedusko tam mal vnucika malickeho a on spinkal tiez v Hamaku,ale bol troska iny tak som sa ho spytala ze ci ma aj take pre babatka a on ze samozrejme,a z ejeho vnucik v tom spinka od narodenia.

vonicka
15. jan 2013

@trish31 - tak to je naozaj nic. Nech vam to cim skor vyjde 🙂 to si dobra, ze uz teraz zabezpecujes veci pre babo do buducnosti 🙂

trish31
autor
15. jan 2013

@vonicka tak,hlavne neviem,kde by som tu v Kanade kupila Hamak🙂A mne sa to pacilo,urobil nam dobru cenu,moj chlap chodi do Mexika pravidelne tak sa poznaju s deduskom,tak sme to hned kupili 😉 A navyse bola krasna,on robi len originaly,jeden kus a uz viac taky isty nevyrobi.

vonicka
15. jan 2013

chapem 🙂 ja mam tiez krasnu hamaku z juznej ameriky, pre dospelych, ale zatial len caka na zavesenie.

tigri
15. jan 2013

moze to byt super, ale treba davat velky pozor na vyvazenie...inac moze nastat disproporcia v svalovom vyvine...dieta sa bude snazit vyvazovat nespravne zavesenu kolisku...nie je to z mojej hlavy, citala som to myslim u Kiedronovej

tinaki1275
15. jan 2013

my sme pouzivali od cca tretieho mesiaca(ked sa malej zacali strasne koliky ) asi do desiateho,vzdy na popludnajsi spanok ..mala bola nadsena.. a popoludnajsie zaspavanie bolo bezproblemove.. vrelo odporucam.. jedine negativum ,tie kvalitnejsie su trosku drahsie.. nasa stala cc 70eur..

veruska007
16. jan 2013

ja obcas neklidne ditko houpala v babyvaku nebo satku na noseni deti 😉. Ale na dlouhodoby spanek nevim nevim. Nase deti se nosily moc rady, ale po jidle se mi v babyvaku i satku skoro vzdycky poblily, tak bych se bala, ze to tak bude i v houpacce.

bleble
5. feb 2013

Vertikálne hojdanie pomáha uspať vaše bábätko, pretože napodobňuje život v ženskom lone a ponúka teplo, blízkosť a jemný pohyb. MAWOK tiež pomáha predchádzať syndrómu náhleho úmrtia dojčiat , kolike, predlžuje čas spánku, zvyšuje rozvoj svalstva a motoriku a zaručuje prirodzený a hladký prechod z matkinho lona do života "vonku" 🙂 Mawok - švédsku postieľku najdete na nasej stranke

wilma335
27. mar 2013

@vonicka mozem sa spytat, pisala si,ze dieta ti spi v hacke cez den..a v noci ho mate v klasickej postielke? ak hej, nema problem so spanim, myslim to ze, musi v noci spat na rovnom? uvazujem o kupe hacky,ale bojim sa, ze mi potom mala nebude chciet spat v postielke...

vonicka
27. mar 2013

@wilma335 - Ahoj, cez den mi spal v hacke asi do 10-11mesiaca, potom tam uz nie a nie zaspat a stale sa hrabal von, tak som ho tam uz nemohla nechavat. Ale v noci samozrejme VZDY spal v posteli, na rovnom a ziaden problem. Poznam este dve/tri deti, co spavali cez den v hacke a v noci v pohode spali na matraci.

hradnapani
27. mar 2013

@wilma335 aj u nas to spanie prebiehalo uplne rovnako ako u @vonicka 🙂

vonicka
27. mar 2013

@trish31 - no vidim, ze tato tema, na ktoru sme si pred casom pisali je uz pre teba aktualna, tak gratulujem 🙂

trish31
autor
27. mar 2013

@vonicka dakujem 🙂

blondi2
27. mar 2013

ja som to pri prvom nemala, ale ked raz budeme mat druhe babo, tak by som to chcela. Aj ceska detska psychologicka Jirina Prekopova to odporuca vo svojej knihe- Kdyz dite nechce spat. A aj babysatku by som pri druhom chcela zaviest.

wilma335
28. mar 2013

@vonicka @hradnapani vdaka 🙂 tak to skusime

hanycka
22. máj 2013

Ahojte, prosim vas mate niekto konkretne postielku MAWOK? Ako ste spokojne? vdaka!