Angel Care - skúsenosti

yvka
24. feb 2008

Ahojte kočky, aké máte skúsenosti s dýchacim senzorom Angel Care? My sme ho kúpili ešte pred pôrodom. Zapli sme ho ale velice rýchlo sme ho aj vypli lebo tep sme mali asi 300. Alarm sa spúštal pravidelne, pritom malinka spokojne spinkala. 😠

lucinocka
13. júl 2013

@mariposita tebe sa 11 mesacne dieta nepohybuje po postielke v noci? moju by taky senzor ani nezaznamenal, tak s avrti jak vrtula, raz je dole hlavou, raz na bruchu, raz na boku.. myslim ze v 11 mesiacoch uz podlozky na monitorovanie nemaju ziaden zmysel..uz to neni dojca co sa zabudne pocas spanku nadychnut

sense
13. júl 2013

@dejna20 to tikanie zastavis tak ze stlacis tlacitko menu , a potom ked ti zacne blikat tie vlnovky, hovoriaca cast tvare a to tikadlo , tak pojdes sipkami dulu kym ti tam to tikadlo nezmizne a neostane len tvar a vlnovky, a potom stlacis select a exit,...nam to tika stale a so spankom problem nemam....

julkav22
13. júl 2013

velmi dobre skusenosti mame 9 mes a pouzivame stale, a nemali sme s tym ziadny problem , maly hocikde kde sa pretoci vsade to snima , mame 2 podlozky ...

dejna20
13. júl 2013

@sense dakujem, podarilo sa

nevestickaaaa
14. sep 2013

Mame tento monitor, kupovali sme ho kvoli velmi dobrym referenciam, ale mame pravidelne plane poplachy. Niekedy 1-krat za noc, niekedy 3-krat za hodinu. Niekde som citala, ze monitory mozu robit plany poplach ked je babatko prilis male a nema viac ako 3 kg, mate s tym niektora skusenosti?

salmonela
14. sep 2013

Nam tiez celkom casto pipal falosne, ale ktovie, moze to byt aj tym, ze mala naozaj plytko dychala... no nebolo to urcite kvoli jej vahe, pretoze vazila 3600. Alebo ked sa niekedy posunula nakraj matraca, vtedy sa spustil.

nevestickaaaa
14. sep 2013

@salmonela nas maly spi iba uplne na kraji, vlastne je uplne natlaceny na bocnici postielky, myslis, ze to moze byt aj tym? skusim ho dat viac na stred, snad to pomoze, lebo z tych nocnych poplachov mam uz maly infarkt 😒

salmonela
14. sep 2013

@nevestickaaa podla mna stopercentne tym... nam sa to dialo casto, Vzdy sme sa vylakali, pamatam si, ako som vyskakovala z postele na rovne nohy🙂 skoro sa mi rana po sekcii potrhala. Ale radsej mozno nech pipa obcas falosne, akoby nemal pipat vobec, keby nahodou bolo treba.

maddalenka
7. okt 2013

dievcata asi to tu bolo spominane ale ... chceme kupit angel care a zo zaciatku chcem aby malinky spaval sice vo svojej postielke ale zo spustenou bocnicou pri mojej posteli. bude monitor fungovat alebo bude zaznamenavat aj moj dych? dakujem

sense
7. okt 2013

@maddalenka zalezi od citlivosti aku si nastavis

nevestickaaaa
23. okt 2013

@maddalenka ak sa budu vaše matrace dotýkať, tak podľa mňa zaznamená aj tvoj pohyb.

nevestickaaaa
23. okt 2013

Inak naše plané poplachy skončili hneď ako malý trošku pribral. Je to trošku zvláštne, keďže monitory dychu sú určené najmä pre predčasniatka, mali by byť aj prispôsobené ich nízkej pôrodnej hmotnosti. Ale tak čo už. Radšej 100 planých poplachov ako 1 reálny 🙂

maddalenka
23. okt 2013

@nevestickaaaa no dam ho asi 5 cm od postele na ktorej je este asi 6 cm drevenny ram tak by to hadam malo byt ok. ked si ho kupim tak to vyskusam .... dakujem

nevestickaaaa
23. okt 2013

@maddalenka tak to bude určite ok. Monitor vlastne detekuje pohyb a nie iba dych. Čiže ak sa nebudú vaše matrace dotýkať, tak sa nemôže matrac v postielke hýbať tvojim dychom alebo pohybom

maddalenka
23. okt 2013

tak to je super. dakujem za info ;)

cejara
15. nov 2013

Baby, tie čo máte AC 401, pod aký matrac ste ho dávali. Mám na mysli hrúbku matraca a aký bol (či kokos, molitán, kokos). Bojím sa, že kúpim AC a kvôli hrúbke a zloženiu matraca nebude mať dosah na bábätko. Ďakujem.

natasjajane
15. nov 2013

@cejara Ahoj, náš matrac mal cca 11 cm hrúbku a mal zloženie - kokos-molitan-kokos. Tiež sme mali AC 401, na dno postieľky sme položili rovnú tenkú preglejku, na to snímače a na to matrac. Chvíľu sme museli skúšať citlivosť až sme skončili na 5. stupni a nikdy nebol žiaden problém. Teda až kým som malého z postieľky nevybrala a zabudla vypnúť jednotku ....vtedy bol humbuk 🙂

cejara
15. nov 2013

@natasjajane super ďakujem veľmi pekne. A ešte by som sa chcela spýtať na ten matrac. Ja tiež zvažujem kokos-molitan-kokos. Bola si s ním spokojná? Nezdal sa ti matrac tvrdý pre bábätko. ďakujem ešte raz za odpoveď, veľmi mi to pomôže 🙂

natasjajane
15. nov 2013

@cejara Matrac bol v poriadku,nezdal sa mi až príliš tvrdý. Ale asi záleží od konkrétneho výrobcu. Ale pre bábätká odporúčajú tvrdšie a rovné matrace, lebo keby sa príliš zabárali, tak by mohli mať problémy s dýchaním. My sme používali postieľku tak do roka....nejak sme si malého zhýčkali a odvtedy spí so mnou v posteli a nejak mi nejde ho to odnaučiť :(

andreaspilova
19. jan 2014

@marushka prosim vas, ked ste prejali tie dve platnicky, tak vam stacilo iba odpojit toho "anjelika" a potom ste ho napojili na kablik od druhej podlozky? dakujem

zuzska1
20. aug 2014

Ahojte, chcem sa spytat tie co pouzivate Angelcare, citala som si navod na pouzivanie a prislo mi to celkom zlozite 🙂 Ide to priamo do zastrcky alebo su tam nabijatelne baterky? Je ho mozne pouzivat aj do kocika? Dalsia vec bolo, ze ten rodicovsky vysielac musi byt min 5 metrov vzdialeny od monitora. Ale ked budeme spat s babom v jednej izbe, neviem kde ho mam umiestnit, lebo tych 5 metrov tam nijako nenazbieram.

bajti1234
8. sep 2014

@zuzska1 neviem ci ti moj komentar este bude zdat uzitocny, ale ja Angel Care 401 pouzivam uz 4 rok, ovladanie nie je vobec narocne, to sa len zda.... rodicovska vysielacka by mala obsahovat nabijatelne baterky, ktore sa dobijaju v takom stojane. da sa cela vysielacka pouzit aj bez kabla, ale musis mat nabite baterky aj v rodicovskej jednotke aj v detskej. ja som bezne pouzivala vysielacku v kociari, nechala som synceka spat na dvore a ja som zatial poriadila v dome 🙂 vyskusala som aj Motorolu vysielacku, sestra zase BabyOno, a pod, ale najlepsia je Angel Care. My sme si ju zakupili este v UK a ma aj monitor pohybu a dosah ma na riadnu vzdialenost. jasne ze to zavisi aj od toho kolko hrubych mur si vzdialena od vysielacky. rodicovsky vysielač ja mam vypnuty ak babatko spi v postielke, lebo kebyze boze zavaruj prestane dychat, tak ta detska jednotka, ten vysielač ta na to upozorni, rodičovsku jednotku ja pouzivam, len ked nie som s babatkom v jednej miestnosti.

zuzska1
8. sep 2014

@bajti1234 Ahoj, dakujem za odpoved. Zaujima ma este ci tie podlozky pod matrac, co monituruju dych, ci su zapnute kablom rovno do zastrcky, alebo nie.

bajti1234
9. sep 2014

ta podlozka sa zapina do detskej vysielačky, nie do zastrcky, detska jednotka ma dve kable, jeden na tu podlozku a druhy nabijaci do zastrcky

tilda
19. okt 2014

@bajti1234 prosim ta,citam ze pouzivas uz 4.rok..ja mam po prvej dcere spred 4 rokov kupovany novy,medzitym ho malo par kamosiek,teraz budeme mat dalsie babo...chcem sa spytat,ci nahodou nevies kde by sa to dalo kalibrovat...dakujem moc 🙂

bajti1234
19. okt 2014

@tilda a co potrebujes kalibrovat/nastaviť? aby bol kompatibilný so starou jednotkou, ci?

tilda
19. okt 2014

@bajti1234 by som len chcela preverit,ci funguje ako ma, nech som kludna 🙂

bajti1234
20. okt 2014

@tilda tak klasicky zapni vysielacky a zistis ci vysielacka funguje, co sa tyka monitoru dychu, klasicky postup, daj monitor pod matrac a mozes to vyskusat aj na svojom starsom dietati, ze das dieta do postielky a uvidis, ci budu pohyby pocut na rodicovskej vysielacke, potom vyber dieta a do par sekund by mal zacat pipat alarm, ze monitor nemonituruje pohyb srdiecka, snad ti pomoze tato rada

tilda
20. okt 2014

@bajti1234 dakujem 🙂 toto mi jasne napadlo, en vies - uzkostliva druhorodicka 😎 to chce silou mocou strcit odbornikovi 😀 ... uvidim co sa mi podari najst, napokon mozno bude stacit i toto...dik moc a pekny den 🙂

petrofka
3. apr 2015

Ma niekto skusenost s angelcare (401) a matracom kokos molitan pohanka?