Angel Care - skúsenosti

yvka
24. feb 2008

Ahojte kočky, aké máte skúsenosti s dýchacim senzorom Angel Care? My sme ho kúpili ešte pred pôrodom. Zapli sme ho ale velice rýchlo sme ho aj vypli lebo tep sme mali asi 300. Alarm sa spúštal pravidelne, pritom malinka spokojne spinkala. 😠

cvikla969
31. okt 2009

ahojte mi mame nanny.mame ho len cez poistovnu,zapozicala nam ho na pol roka,boli sme radi kedze partner prisiel o pracu a ja som bola na pn.uz sa blizi cas vratenia a ja som si nie ista co budeme dalej robit bo nas uz dvakrat varoval,1xked mal mali 2mesiace zacula som tto skor ako zacal hlasno pipat a mali sa sprutka nadychol hnet ako som drgla do postielky.2xasi pred mesiacom,bol vecer monitor hucal a mali sa ani nepohol,nereagoval ani na hlasne oslovenia,az ked som ho mala na rukach a boo uz aj svetlo zapalene.nebol fialovi ,len s toho placu podla mna.dr. povedala ze to nic nemuselo znemenat. chcem si pristroj este zapozicat na tri mesiace.myslite ze to staci?

elika
31. okt 2009

Ahojte,

my mame Angel Care a tiez sa nam spustil tak zo 3 krat (ak neratam to, ze som ho zabudla vypnut, ked som malu vybrala, takto by to bolo aj 100 krat 🙂 )

Vraj je ale normalne, ze male dieta par sekund nedycha cca. okolo 10, ale akonahle sa spusti alarm, malu to prebralo a nadychla sa. co by bolo ak by nemalo co pipat, neviem. mozno by to bolo v pohode, mozno nie. take pre nas to bola taka istota.

cvikla969
1. nov 2009

nas pristroj upozornuje po dvaciatich sekundach a po dalzich10 uz hlasno.aj mne dr povedala ze sa moze stat ze sa nadychne az po minute a ze sa to uz mohlo stat x-krad v kociku,ale neukludnilo ma tomne sa to tiez vela krat stalo ze som ho zabula vypnut,aj ked zvonil a mali bol v postielke tak mi v zlomku sekund behalo v hlave kde je kto ho vybrat.neviem ci po tych dalsiich troch mesiacoch budem schopna pokojne spavat ked nebude mat co pipat.hlavne pre ten posledny zazitok ked som stala nad postielkov a krycala na svoje nehybne babo...

kafulienka
23. nov 2009

ahojte,

neviete, ci uz existuje a je dostupny monitor, ktory by som mohla pouzivat do kociara? (myslim, ked sa kociar hybe), dakujem.

k.

eliska07
23. nov 2009

Ahojky kafulienka,

viem, ze taky pristroj urcite existuje, aj ked neviem, od ktorej firmy. Len som ho videla jednej mamicke v kociku. Bol to prenosny, ktory mala pripevneny zvnutra kocika. Ale nic viac o tom neviem.

Inac, my mame doma Angel Care, a sme s nim velmi spokojni. Neviem, co by som bez neho robila. Nas maly zo zaciatku vobec negrgal, takze aspon som mala istotu, ze keby sa nieco stalo, tak ma to upozorni. Tiez sa nam parkrat alarm spustil. Vzdy sme k malemu pribehli a pomykali ho. Ci to bol len plany poplach alebo sa dialo nieco naozaj, netusim, ale pre moju istotu je to urcite lepsie, ked viem, ze maleho nieco strazi. Aj v noci, ked spime som spokojnejsia, ked sa preberiem a vidim, ze svetielko blika.

to.beruska
23. nov 2009

my mame tiez angel care 401.a som tiez rada ze ho mame.maly si tiez kolko krat nechce odgrgnut tak tatko som aj istejsia.a este ma aj soplik tak som mala strach

kessiee
24. nov 2009

aj my ho mame, ale ze by som bola spokojna nemozem povedat. malicky sa mi v noci zobudil, tak som ho zdvihla z postielky, ale AC som zabudla vypnut. az o nejaku minutku som si uvedomila, ze monitor je zapnuty, ale pritom sa alarm vobec nespustil. odvtedy som ho ani nezapinala, aj tak by som sa necitila istejsie, ked uz raz tak zlyhal 😒

kafulienka
24. nov 2009

kessiee,

ja som testovala ten nas (angel care 401), ked som ho "zapinala" prvy krat a napr. ked som trosku rozhybala nechtiac zvieratka, co ma malinka pripevnene nad postielkou (taky ten klasicky kolotoc na natahovanie s melodiou), tak ten senzor je tak citlivy, ze to rozpoznal a tiez nespustil alarm - a to mala v postielke uz nebola...
Takze na podobne veci, co by mohli sposobit vibracie si treba dat pozor...
Inak nam sa raz spustila nanny, teraz mame asi mesiac angel care a tiez uz sa nam v noci 1x spustil alarm - neviem, ci falosny alebo nie, (verim, ze ano) neriesim to, som vdacna, ze ho mame, citime sa istejsie...

ozaj, nepoculi ste o takom monitore, co je mozne dat aj do kociara? teda nieco konkretne, ze ktora firma atd...?

k.

sixtine
28. nov 2009

Ahojte, akurat riesime vybavicku pre babatko a chcem sa opytat na AC model 301 (vacsina tu pisete o 401) - konkretne, ci ma vo vybave aj babyphone a aky je rozdiel oproti 401?

to.beruska
29. nov 2009

no my mame 401 a ja som snim spokojna.hned ako zoberiem maleho tak po chvilke pipa.urcite som vdacna ze ho mam.nemusim sa bat ked si aj maly poriadne neodgrgne v noci ze by sa nieco stalo.my sme spokojny

cvikla969
29. nov 2009

KAFULIENKA-ja som taky pristroj uz niekde v casopise vydela.vecer sa ti na to mrknem a poslem ti nazov a stranku.
bol to taky ten co sa pripevni na gatuse alebo plienku.aj mne sa pacil ale nenasla som vtedy moznosto kúpi a aj cena bude asi dych vyrazajuca

to.beruska
30. nov 2009

no aj v casopise mama a ja to je vyfotene ten na plienku

cvikla969
12. dec 2009

no mozno neskoro ale predsa-SNUZA sa vola ten prenosny monitor a maju aj stranku,tak ako sa volaju ale .com

cvikla969
12. dec 2009

+ este je o tom aj na slovenskej stranke-agssport

wwcko
18. jan 2010

Caute. chcem sikupit monitor dychu a aj pestunku a ansla som toto http://www.maderna.sk/novorodenec/monitory-dych... citala som ze ste spokojne 🙂 myslite ze ho este vyuzijem ked mame 4mesiace? dokedy ste monitor vyuzivali?

wwcko
18. jan 2010

a zaujima ma skutocny dosah vnutri a vonku. dakujem 🙂

macka23
19. jan 2010

wwcko,
my mame ac401, maly bude mat v piatok rok a stale ho pouzivame 🙂 cez leto ked mi spaval na dvore v kociku, tak len ako vysielacku, ale ked spinka v postielke, mame aj monitor dychu zapnuty.
Je to dobra investicia... 🙂

wwcko
19. jan 2010

Dakjem Macka. Nakoniec asi kupime aj mi 401. nasla so ju 132eura 🙂 Som rada ze si spokojna, mne sa strasne paci a nechcem kupit hlupost 🙂

macka23
20. jan 2010

Nie je za co, podla mna to urcite nie je hlupost..my sme si povedali, ze sme povyhadzovali peniaze aj na vselijake hluposti, ale toto...proste, cloveku sa hned lepsie spi, ked vie, ze drobca nemusi kontrolovat ci dycha 🙂

skrutka11
20. jan 2010

ahoj wwcko, ty si zo septembroviek, vsak? 🙂 my mame tiez angel care 401 a je to super vec lebo je to monitor dychu, teda snima pohyb ale zaroven ho neskvor vyuzijes aj ako samotny baby phone. Ja som ho kupila z druhej ruky za 100 Eur a neviem si ho aj tak vynachvalit. Dokonca bol este aj v zaruke a stale myslim je 😉 drzim pasticky

katarina.banska
29. jan 2010

ahojte,
chcem sa opytat, ci je dobry angelcar a ci je lepsie kupit novy, alebo z druhej ruky. este rok v zaruke. no bol kupovany v madarsku? alebo mam radsej investovat do noveho? co by ste mi odporucili? kedze peniazky sa zidu aj na ine. dakujem krasne

paola.o1
29. jan 2010

ahoj, angelcare je podla mna super dobry. my ho pouzivame od narodenia doteraz a nemali sme s nim ziadny problem, takze ja by som ho v pohode kupila aj z druhej ruky, navyse ked mas este na neho zaruku...

katarina.banska
30. jan 2010

paola.o1, dakujem za nazor
jedna sa o angel car 301 ty mas aky? nie je lepsi 401? predpokladam, ze 401 je novsi model. alebo sa mylim?
dakujem. je este v zaruke, no bol kupovany v Madarsku, tak neviem, ci mi vobec ta zaruka je na nieco dobre 🙂

katarina.banska
30. jan 2010

este sa chcem prosim Vas opytat, ta 301R ma mat dve podlozky? a ako dlho sa to da vyuzivat? pokym spi babo v postielke? alebo je to len kratkodobejsia investicia. vy ste angel car 301R dokedy pouzivali, dakujem

macka23
30. jan 2010

katka,
my mame ac 401, ma jednu podlozku zhruba 30x30cm, kym je babo male a nehybe sa, spi na podlozke 🙂 a ked rastie a viac sa ppohybuje a stahuje aj v postielke, ten senzor je tak citlivy, ze ho zachytava stale 🙂 nam sa stalo asi raz-dvakrat, ze nam pipal, ale to sa Samko vyslovene napaskoval a natlacil a schulil do jedneho rohu v postileke 🙂
Teraz ma 1rok a stale ho pozivame ked spi v postielke, a cez leto kes spinkal vonku sme ho pouzivali ako vysielacku 🙂

katarina.banska
30. jan 2010

macka23, dakujem
za radu aj ohladom monitora. to som este nevedela.

paola.o1
31. jan 2010

ja mam ten 301 a ten ma dve podlozky. nam sa zatial nestalo ze by pipal len tak, ale ked mal maly napr. plny nos a pomalsie dychal tak to zapipalo a ja som vedela ze treba odsavat soplik. pouzivat sa da pokial mas dieta v postielke, lebo ked samo rano vystupi 😝 z postele tak to zacne pipat a budete mat budicek vsetci.

katarina.banska
31. jan 2010

paola.o1 dakujem za podelenie sa o skusenost.
dufam, ze aj ja s nim budem spokojna. ten dosah 120 m staci?

sixtine
23. feb 2010

Ahojte baby, ktora mate skusenosti s AC301, rada by som sa opytala, aku hrubku matraca pouzivate. Je kokos o hrubke 10 cm ok?
V navode sa pise, ze " v pripade potreby" treba dat medzi rost a matrac tenku dosku o hrubke najmenej 6 mm... Dali ste? Ak ano, aku?

denisocka
28. feb 2010

ahojte, zvažujem kupiť angelcare,asi 401 . ale na MMB som našla u jednej predavajucej,že ma 2 podložky a ostatný maju len po 1podložke
uvažujem ho kupiť v UK , mate niekto skusenosti?