Angelcare alebo Babysense. Ktorý doporučujete?

pammy
17. júl 2009

Mamicky,
viem, ze tem o monitoroch je tu uz vela, ale ja Vas prosim o Vase skusenosti s uvedenymi. Potrebujem sa rychlo rozhodnut, tak dufam, ze mi tuto temu admini nechaju aspon 2 dni 😉 Prosim 😵

My mame teraz Nanny (pozicany), maly ale velmi cestuje po postielke, treba nam novy + k tomu chceme aj vysielacku.

Mate skusenosti s tymi dvomi uvedenymi? Ake typy mate a ste s nimi spokojne / nespokojne / boli falosne poplachy.

Dakujem !!!

majanak
17. júl 2009

pammy, my máme babysense II.
Falešný poplach jedenkrát, miminu byl asi týden - netuším co to mohlo být, od té doby nic, malý už cestuje dost, bude mu 6m. Bohužel, s jiným monitorem neporovnám.. 😒

Chůvičky mám tefal asi 3m od dítěte - ok

pammy
autor
18. júl 2009

Mjanak, dakujem. Ostatne mamicky, prosim poradte.

Danu vdaka 🙂 Skusim stihnut precitat.

tilly
18. júl 2009

potrebuješ ešte pre 8 mesačné dieťa monitor dychu? myslíš, že by nestačili už len vysielačky?

pammy
autor
18. júl 2009

Ano potrebujem. Dufam, ze mi mamicky este poradite !!!

luthien.k
18. júl 2009

Máme Angelcare AC401 - kombinace monitoru dechu i chůvičky - a je zatím super, člověk nemusí mít "dva krámy". Jenže máme teprve novoška, takže těžko říct, jak bude fungovat, až bude malý cestovat po posteli. Hodně jsem tuhle (drahou) variantu rozmýšlela, ale jsem ráda, že jsme do ní šli, chůvička má opravdu dosah, jak udává výrobce a u monitoru zatím žádný falešný poplach.

pammy
autor
18. júl 2009

Luthien velmi pekne dakujem a aky je rozdiel medzi 401 a 301? A nevies ci je dostat este ten typ 300? Ten je jednoduchsi, nie je bezdrotovy.

mkr
19. júl 2009

mám babysense II koupila jsem už použitý a nemůžu si ztěžovat, malá pořád cestovala a ani jednou nám to nehoukalo, akorát když jsem to zapoměla vypnout a malou vytáhla
vysílačky mám obyčejný ty jak jsou na kolo, mají dlouhý dosah a nešumí, jak se stává u chůviček 🙂

hupcza
20. júl 2009

pam: měli jsme angelcare
monitor jsme moc nevyužívali, ale s chůvičkama spokojenost největší
teď jsem ho úpůjčila ségře, jelikož se jí narodila troškinku dřív holčinka a ta je spokojená i s monitorem
mám od ní na revanš půjčenou philips chůvičku a angel care je o 100% lepší (pro mě osobně)

kruguer
21. júl 2009

Mám AC 401 a supr. Malej cestuje mimo desky a je to citlivé opravdu na celou matraci. Nebyl jediný problém, jediný falešný poplach. Neměnila bych.

tilly
21. júl 2009

pýtala som sa preto, aby som vedela, dokedy je monitor dychu potrebný 😉
pri synovi som mala babysense, ale moc dobre to nefungovalo, tak sme to vrátili, syn spal medzi nami, my sme boli najlepší monitor dychu, ale bábo chcem mať pri sebe v postieľke a jednoznačne chcem monitor, uvažovala som nad angelcare, aby tam boli aj vysielačky (chúvička)

kocule
27. júl 2009

Ahojte děvčata, mám nové info ohledně Angelcare. Sháněla jsem dvojčecí variantu a vzhledem k tomu, že prý došlo k přečipování starší verze 301, tak už nebude v prodeji. Bohužel. Vyšla cenově levněji a pro naše potřeby by stačila. Miminka budou moc maličká, takže monitor dechu bez diskuse a kamarádky mě právě od českých výrobků zrazovaly; měly dost špatné zkušenosti s falešnými poplachy. Takže budeme holt kupovat dva monitory, což mě asi klepne pepka, ale miminka jsou nejdůležitější a radši ušetříme na něčem jiném (bazarový kočárek, látkové pleny, výbavička z bazárku apod.). Co jsem se ptala po známých, tak Angelcare naprostá jednička, monitorují i více jak 1roční dítě, které si s tím "hraje" a monitor vydržel opravdu všechno. Uvidím, jak budu spokojená já, ale při takhle malých dětech mám opravdu strach.

kruguer
28. júl 2009

kocule, u 401 jsou dvě desky, tak můžeš dát pod každé mimčo jednu

kocule
28. júl 2009

To právě nejde. Monitor totiž poté přebírá dýchání druhého miminka a neregistruje, že první nedýchá a tudíž se alarm nespustí 😠. Bohužel. Taky mě to napadlo, ale lze řešit pouze tím, že monitory musí být dva a každé mimčo ve svém. Vím, že dělali kombinaci 301 a 300, tedy jeden monitor s chůvičkou a další pouze monitor, ale tahle kombinace už nejde sehnat, nebo člověk musí mít kliku na obchod, kde ještě doprodávají zásoby. Mluvila jsem přímo s distributorem a jiné řešení není. 😝 A jiný monitor nechci.

sonia29
28. júl 2009

kocule a nepozerala si na anglických stránkach? možno by mali ten starší typ. ja som kupovala 401 za 69 libier

miskinadamko
28. júl 2009

ahojte, takze my sme mali babysense 2, podla mna je to jednoznacne najlepsi monitor, nikdy sme nemali ziadny falosný poplach, a pouzivali sme ho do takmer do roka!!! a len jeden kus, druhy sme mali v krabici. maly sa narodil dost drobny, nechutilo mu velmi papat, a ja ako prvorodicka som mala neviem preco strasny myslim si ze az prehnany strach o neho, niekedy ked tvrdo spal tak som ho trosku pohladkala aby sa pomrvil, alebo som pocuvala ci dýcha, ked mal asi 2-3 týzdne, zacali sme pouzivat babysense, a odvtedy som mala pokoj a vklude, som spala aj odisla z izby bez oho aby som ho chodila pozerat, a tak som si zvykla ze uz bol velky a nestalo sa nam jednu noc, ze by sme ho nezapli. babysense je sice drahsi, ale za ten pokoj a hlavne bezpecnost urcite stoji

lillie79
6. aug 2009

sonia29
kde si kupila Angelcare 401 za 69 libier?
ja som presla tolko stranok, ze az, ale nenasla som... resp. nasla som na amazone.co.uk, ale nevedia mi to poslat ☹ a postovne aj tak chceli + 20 libier, al aj tak to vychadza lacnejsie ako tu za 159 eur.
dik za odpoved.

kvjetecko
6. aug 2009

my mame tiez Angelcare AC401 a sme zatial spokojni - mala ma len 5 tyzdnov, takze este ho mame kratko. Je naozaj dobre ze uz je v tom hned aj chuvicka. Kupili sme ho v ruzomberku za 153 eur.

lillie79
7. aug 2009

ahoj kvjetecko,
dik za info. zatial som nasla tu v SK len tegel.sk za 149 EUR, ale zda sa mi to vela 😒 . na nemeckych strankach to maju za 159 eur.
no este stale rozmyslam, ci mam zobrat 401 alebo pripadne inu znacku. kamoska mala nanny monitor dychu a bola s nim spokojna a vraj ona chce kupit Topcom na strazenie.... tak neviem.
zobrala by som angelcare, keby bolo mozne hovorit spat na dieta povedzme... este by som uvitala tuto funkciu, ale to nema ani jedna verzia, ako som pozerala na oficialnej stranke ☹

buburka
24. nov 2010

Ahojte. Nepredava niekto z vas pouzity angel care?

l.lara
24. mar 2011

my sme mali angelcare, ale aj sto planych poplachov..mozno sme mali zle nastavenu citlivost. 😒

mates22
29. mar 2011

my máme babysence, jeden poplach, ale asi malý jen sjel. Používáme už rok, teď s dvěma deskama a furt OK. Porovnám jen s nanny (měla dcera) , tam bylo poplachů víc a na 6 měsících musel jít pryč, nepokryl postýlku. Angelcare nemůžu srovnávat.

koran
15. aug 2012

@majanak
@luthien.k
@mkr
@miskinadamko
@kvjetecko
@l.lara
@mates22 ahojte kočky, neviem sa rozhodnúť presne medzi týmito dvomi monitormi dychu. mam ten za plienku, je super, ale už sa začala viac mrviť a teda sa jej to zošuchuje. chcela by som vás poprosiť, či mi môžete napísať ako je to u jedného aj druhého typu monitoru s upozornením - je pred tým hlasitým alarmom nejaké upozornenie tichšie? lebo ja sa zobudím na uplne tichý zvuk, nechcem aby mi to zbytočne pobudilo malú (keby boli plané poplachy..). A ak je nejaké upozornenie dopredu, ako dlho asi trvá než príde to hlasité? Môžem mať niečo poruke, aby som to poprípade hned vypla? Ďakujem za odpoveď 😉

lenka_b
15. aug 2012

@koran Ahoj, ja som pouzivala Angelcare od zaciatku a citlivost sa da nastavit, cize by to nemalo pipat bez priciny. Raz sa nam stalo, ked bola mala uplne mainka, ze to pipalo, ale prisli sme na to, ze citlivost bola nastavena na najslabsie, cize ju cez zavinovacku nezaregistrovalo. Ale ked sme si to nastavili na uplne najvacsiu citlivost, tak to bolo super. Co sa tyka toho upozornenia, tak to tusim zapipa 3 krat pred tym, nez to zacne pipat hlasno. Ale nasu malu to nikdy nezobudilo 🙂 Par krat sa stalo, ze sa premiestnila na druhu stranu postielky a zacalo to pipat, ale ju to vobec nevyrusilo. Ja mozem Angelcare odporucit. Ale o tom Babysense nic neviem, cize neviem ti to porovnat. Vela stastia pri rozhodovani 🙂 Ja som mala Angelcare rada aj kvoli tomu svetielku slabuckemu, ked som prisla skontrolovat malu, tak som ju v tej tme mohla vidiet trosku 🙂

krpcok
15. aug 2012

@pammy Ahoj my máme babysense od narodenia a som veľmi spokoná. Ani raz nebol poplach a máme tie doštičky dve. Začalo to pípať ked som malú vybrala z postieľky a zabudla som to vypnúť. V noci pozriem či blika a hned som spokojnejšia.

luthien.k
15. aug 2012

@koran já i po druhém dítěti s Angelcare spokojenost, planý poplach nebyl snad nikdy, jen když jsme vyndali dítě a zapomněli to vypnout nebo když si dítě hrálo s kabelem a vypojilo ty desky od té jednotky 🙂 Nejdřív to jen jednou pípne a pak teprve po chvíli začne naplno. Vypnout se to dá jen u dítěte, ne na rodičovské jednotce. Prodlevu Ti neřeknu, už ho nemám zapojený, že bych to stopla 🙂 Do patra jsem to ale nestíhala, když to bylo dítětem vypojené...
Největší výhodu vidím v tom, že se dá pořídit s chůvičkou v jednom, jak jsem tu už psala před třemi lety (bože, to to letí 😀). Jinak ty dvě desky pokryjí celou postel, i když kluci cestovali, nebyl planý poplach. Jinak na rodičovské jednotce to může lehce pípat (spíš takové ťukání to je), že dítě dýchá, nebo jen kyvadélko ukazuje na displeji, podle toho, jak si to nastavíš. Obojí, jak monitor, tak chůvička, mohou fungovat samostatně (jedno nebo druhé) nebo dohromady, opět jak si zvolíš.

koran
15. aug 2012

@luthien.k dakujem 🙂 no ja už práve chúvičku mám a som spokojná takže pre mňa je zbytočné kupovať to 2v1

koran
15. aug 2012

@lenka_b dakujem Lenka 🙂

veruska007
15. aug 2012

Máme u druhého dítěte Angel care, jsme moc spokojení, hlavně že je to 2v1. Planý poplach jsme měli ze začátku párkrát, ale změnili jsme citlivost na nastavení a pak už ani jednou. V roce jsme oddělali desky a máme jen chůvičku. Fungovalo to, i když malý po postýlce cestoval nebo usnul na plyšákovi. Oceňuji signalizaci změny teploty (třeba v kempu super), mimo dosah (super), chcípe baterka (taky super). Ještě se nám nestalo, že bychom se třeba s někým rušili. A také to může být nastaveno na takovou "mrtvou" verzi, že je to zhasnuté a signalizuje to až zvuk určité hlasitosti (takže nás neruší otáčení dětí v postýlkách), aktivuje se to až pláčem nebo povídáním.

klincek
15. aug 2012

zakladatelke neporadim, mali sme iny
ale mam tip pre @kocule, ja mam tiez dvojky a kupili sme im Baby Control Digital-je aj dvojickovska verzia, ale lacnejsie vysli samostatne. bol to model i-200 alebo tak nejako (dvojplatnovy!), kupovali sme minuly rok v Brendone a jeden vysiel asi 65 eur, boli sme spokojni. tak pouvazuj, ci budes trvat na angelcare🙂