Čím vyplniť a ako ušiť mantinel do postieľky?

chances
22. aug 2012

Ahoj dievcata, poradite mi? Mam zle skusenosti s kupenymi mantinelmi do postielky, oba, ktore sme doteraz mali, boli nekvalitne, odrthavali sa snurky a hlavne sa deformovali, po prvom prani prestali drzat tvar (aj ked som ich prala podla pokynov na etikete). Chcela by som preto (napriek takmer nulovej praxi 🙂 ) usit pre dcerku mantinel. Prosim, poradite mi, cim vyplnit vnutro? Mal by to byt dost pevny a odolny material, ktory sa nezdeformuje po tom, co si nan dcerka v noci dvakrat vylozi nozku, mal by byt pratelny a tiez - mal by ho dokazat presit moj obycajny stary sijaci stroj. A ak nahodou viete o nejakom dobrom navode, prosim o link. Dakujem za kazdu radu! 🙂

zigzag
22. aug 2012

ja som kupila znacku Feretti, a su super, prane boli x krat aj s vyplnou a stale ako nove,mam ich okolo celej postielky,lebo mam kovanu 😉 a maly tomu dava zabrat, vnutro je take molitanove.vlaknove neake, rychlo uschne najlepsie ist do galanterky a tam sa pytat,ze co dostat na slovensku.... 😝

keziah
23. aug 2012

Problem moze byt vatelin, ktory nie je dostatocne prisity k latke a po oprati cestuje a zbija sa do hrci. Mne pomohlo, ked som novy mantinel este pred opratim popresivala, aby vatelin drzal tam, kde ma.
Sila som si aj vlastny mantinel, dovnutra som ako vypln pouzila poprekladanu deku irmu z ikei (vysli mi myslim 4 vrstvy flisu), ale to z nudze, lebo som nemala doma dost vatelinu. Deku som dobre prisila k rubu spodnej strany mantinelu, potom som obe strany mantinelu prisila licom k sebe, prevratila a este presila okolo okrajov. So snurkami neporadim, ja mam mantinel na cvoky. Popripadne sa spytaj tu, dievcata ti urcite budu vediet dobre poradit: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/sijeme-l...

nr
23. aug 2012

Ahoj, ja som si sila vlastne. navlek som urobila dole so zipsom a dovnutra som dala molitan. Ten dostat v niektorych obchodoch s latkami. alebo v nejakych remeselnickych obchodoch. Takze molitan myslim ze dost pevne drzi tvar, mozes si kupit aj hrubsi ja mam 1cm a da sa vybrat pred pranim. Teraz nie som doma, ale potom ti to mozem aj pofotit.

zuzikkaa
16. nov 2012

ja som krpcovi usila,,krasny farebny nech sa obzera 😀 😀 😀

simca06022011
16. nov 2012

No my sme mali podobny problem s kupenym, pomohlo oprat bez avivaze a normalne trochu naskorbit - ale neutekal nam v nom vatelin (ci co tam bolo), snurky som neriesila, lebo to mi mala velmi skoro zacala odvazovat... som chytila velku hrubu ihlu, riadnu hrubu vlnu a prisila som ten mantinel k postielke 🙂)) ale za chvilu sa mi zacala pchat popod mantinel a kukat von.. tak som to uplne zrusila 🙂
Inak tie site mantinely su nadherne, sikulky ste 🙂

gabika2021987
22. aug 2016

Kto šije

miriam_s
22. aug 2016

na sashe.sk majú veľmi pekné aj kvalitné hand made mantinely, ušijú ti ich presne podla tvojho želania...

gabika2021987
22. aug 2016

Ďakujem

jabura
7. sep 2017

@zuzikkaa ahoj, čítam tvoj príspevok..viem že je z roku 2012, ale povedala som si že sa opýtam...skúsim. Máš ešte ten farebny mantinel? Alebo podľa čoho si to šila. Mala by som záujem o takýto. Je veľmi pekný. Ďakujem

zuzikkaa
8. sep 2017

@jabura ahoj,mantinel uz davno nemam.darovala som ho 😊 robila som ho z hlavy,uplne bez navodu. Len aby bolo co najviac farieb 🌈😀 nepozerala si napr stranku sashe? Tam su hand made vyrobky,mizno nieco objavis

hanyelska
26. mar 2020

@zuzikkaa prosím ťa čím si mantinel vypĺňala ? vyzerá fakt perfektne 🙂