Detská postieľka. Na ktorú svetovú stranu ju otočiť?

lindda
8. jan 2008

Chcem sa opytat, ze ci mate niekto radu ako spat najlepsie teda na ,ktoru svetovu stranu ju otocit aby dietatko naj spalo.
Dakujem za odpovede

emjee
9. jan 2008

je viac takych stran - viem ze severozapad a sever je "dobry", severovychod a juh "zly", ostatne neviem
kuk aj https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... od prispevku petka.m • 1d • 18. nov 2007 o 15:39 na strane 30

trixi
9. jan 2008

Ja som to vobec neriesila, resp. ani som to riesit nemohla. Mame len jedno miesto v spalni, kde moze byt postielka a nastastie maly tam spinka velmi dobre, celu noc. Inak sa este hovori, ze kde si lahne macka tam su zle geopatogenne zony 😲 , nas kocur spal vsade, ale najradsej v nasej posteli a spi sa mi tam velmi dobre 😀 . A vraj tam kde si lahne pes tak je to OK, nas pes spaval s kocurom spolu v spalni na posteliach, ked sme neboli doma. 😉

junovka
9. jan 2008

ja zase viem, ze podla feng-shue/neviem ako sa to pise 😔 /postel a postielku sa ma dat tak, aby hlava smerovala na juh alebo na vychod.Odkedy sme premiestnili postielku a Nelka ma hlavicku smerovanu na vychod, tak mi dobre spi celu noc 😉 Mozno je to len nahoda 😅

lindda
autor
9. jan 2008

dakujem za rady chcem dat maleho po roku do svojeje izby a tak skusam ,lebo dost zle spi od narodenia 😒

kukona1
11. jan 2008

my máme postielku kolmo s postelou a malá od narodenia zle spáva.Nám sa zasa dobre spáva.občas ked malá nemohla spat,tak som ju dala k nám do postele a spala pekne až do rána.Tak neviem či je chyba v postielke....možno ked ju dáme už do detskej izby a do postele tak bude spat lepšie.musíme skúšat. 😨

lindda
autor
11. jan 2008

aj my dame za mesiac nina sameho do izby a uvidime ,ze ako to bude

fiesta1977
11. jan 2008

podla feng-sui:
na stranke www.wofs.com najdes vpravo Kua Number Calculator - podla datumu narodenia dietatka si vypocitas jeho cislo kua, a tak zistis jeho styri priaznive smery a styri nepriaznive. Najlepsie je ak moze spavat s hlavicko otocenou v smere zdravia, ak nie, tak minimalne aby nespalo tymi nepriaznivymi smermi.

vlastulka
11. jan 2008

Naša sa tiež v noci dosť často budila a prehadzovala a tak sme premiestnili celú spálnu, teraz má hlavičku na juh a spinká takmer celú noc odvtedy. Takže ja tomu akosi verím, že postieľka má byť tak otočená. A dokonca aj nám sa lepšie takto spí, než predtým

lindda
autor
22. jan 2008

no tak dnes nino spal sam a vyspala som sa teda lepsie mozno sa aj mrvil ,ale ja som to aspom nepocula 😀 😀

lindda
autor
29. feb 2008

baby tak je pravda ze nino spi lepsie ale este stale to nieje ono ☹
uz to bolo par noci ok ale znova je aj 5x hore v noci 😠 😠

vandas
29. feb 2008

Lindi vhodny smer sa urcuje podla tzv.GUA cisla (zial, neviem ho vyratat, viem len, ze sa vychadza z datumu a casu narodenia+sa nieco pripocitava a odcitava, podla toho, ci si muz alebo zena) a podla tohto cisla vychadzaju 4 vhodne smery, pricom kazdy je zamerany na ine kvality. u deticiek je to v pohode, lebo sa tocia a vrtia podla toho, co potrebuju🙂
Dolezite je tiez, kde je umiestnena postielka, ta na kvalitu spanku vplyva velmi ...

sue
29. feb 2008

Trixi, ja viem, že kde si ľahne mačka je dobrá zóna 😉 a aj je to logické... zviera by si neľahlo tam kde je zle...

certica
29. feb 2008

vandas, to je ten link, co hodila fiesta (myslim na to cislo 😉 )

vandas
29. feb 2008

...opat raz som necitala vsetky reakcie🙂))
aj tu su rozpory (ako vsade) ako to cislo vypocitat. vacsinou sa rata iba z datumu nar., ini tvrdia, ze podstatny je aj cas narodenia...

certica
29. feb 2008

to mas asi ako pri horoskopoch, tam je ten cas narodenia dost podstatny...

kamilecka
29. feb 2008

Ahoj

ja som citala ze hlava ma byt na sever,lepsie tak prudi energia a babatko si lepsie oddychne.

KUA cislo vypocitas tak:

napr. Zena narodena povedzme 6 augusta 1949
spocitas posledne dve cislice roka

4+9=13, 1+3=4 a k zenam pripocitas 5 takze 4+5=9 stastne cislo zeny

Vychodna skupina 1,3,4,9

Zapadna skupina 2,5,6,7,8

Vsetky cisla v tej skupine ktore cislo ti vyjde su stastne a cisla v druhej skupine su nestastne

certica
29. feb 2008

inak ja mam tiez take "info", ze hlava najlepsie na sever, my tak zhodou okolnosti a moznosti aj mame postele a hlavy na sever otocene, krpec takisto a spava dobre

bubba
29. feb 2008

aaaaale sak babatko sa ti v postielke same otoci 😀 aj moja mala zaspava hlavou pri nmne a vnoci vystrci nohu cez mriezku na postlielke,kopne ma do hlavy ,sa zobudim a ona je obratena dole nohami...a rano...zasa na svojom povodnom mieste 😀 😀

lindda
autor
1. mar 2008

asi dnes prestavam opat izbu 😀 Dnesna noc katastrofalna opat 😠

danielala
1. mar 2008

Sue, nasa macka zasadne spávala bud na dialkovom ovladaci alebo na mobile, ci uz sa povalovali kdekolvek na gauci alebo na posteli, vzdy sme vedeli, ze su pod nou 😅.

My mame kolisku v spalni tiez tak, ako sa nam prave vosla, mala ma hlavu na zapad a spi ako hroch, v styroch mesiacoch 18 hodin denne, noc prespi celu od siedmej vecer do siedmej rano, ale o polnoci do nej polospiacej nasukam flasu s mliekom, aby do toho rana vydrzala.

lindda
autor
1. mar 2008

dabiela no to ma ale nietko stastie na dobre dieta 🙂

emjee
18. aug 2008

julie6 • 1d • Včera o 20:47
ahojte,potrebujeme premiestnit 10 mesacneho syna do druhej izby,budil sa x krat v noci,az mi suseda poradila nechat ho sameho v izbe a v pohode celu noc prespal.Niekde som citala ze postielka by mala byt umiestnena v rohu,hlava na sever nohy na juh. Pokial spal s nami bola postielka umiestnena presne tak,vedla nasej v rohu, na zapadnej stene. Druha/mensia/izba vsak taku moznost nedava,lebo je tam okno aj radiator,jedina mozna varianta ako spat sever-juh je na vychodnej stene/severovychod. Je to OK? Viem ze postel nema byt oproti dveram, moze ale byt na rovnakej stene ako dvere?

krista • 1d • Včera o 21:08
Julie tak my máme postýlku na té samé stěně jako dveře a malá tam spí hezky, máme to tak od začátku - jinou možnost ani místnost kde teď je (ložnice) nenabízí, protože je malinká, tak se to musela vyřešit takto 🙂

jahodka11 • 1d • Včera o 21:12
julie, nas maly spin oproti dveram, mame malicku spalnu, inak sa to neda a spinka velmi pekne 🙂 nastastie 🙂

monikaaerik • 1d • Včera o 21:19
Julie ahoj, a kojis maleho?ci uz nie? tiez som uvazovala premiestnit nasu malu do inej izby ale mysliet si, ze sa na kojenie nezobudi,tak to mi pride nerealne.Ale v kazdom pripade zaujimava tema.Super dakujem.

julie6 • 1d • Včera o 21:30
kojim,este 4x za den,hlavne pred spanim,praveze sme ho nechali preto spat sameho,lebo sa budil aj 3-4x a bez cicika sa nedal ukludnit,alebo naruc ako nahrada,a chrbat si uz necitim,laktacna poradkyna mi povedala ze v takom veku je to uz zlozvyk tak casto papat v noci, ani ja som neverila ze pomoze a pomohlo,vyzera to tak ze sme ho my rusili otacanim,perinami apod,o je taky od narodenia ze sa zobil aj kvoli muche...,zo zaciatku sa este budil,1-2x,ale to som ho len pohladila,pripadne zobrala na ruky,prso az tretia moznost,no nie skor ako o 3-4 hod.,po dvoch tyzdnoch uz pohode spi,niekedy celu noc,niekdy sa zobudi 1x,no idu mu dalsie zuby takze este nato je v poho,dufam ze mu to ostane,my momentalne spime s mangelom na zemi,a on sam kral v spalni vedla prazdnej postele,nechceli sme prekladat postel,ci jeho lebo sme neverili ze mu to vydrzi

marorlinko
19. aug 2008

moj spal aj spi od narodenia na juhu a spinka pekn ecelu noc uz od 2 a pol mesiaca,takze ja tomu az tak neverim, ze tam je ;lepsie a tam zle.

titkovamiriam
19. aug 2008

my v celom dome mame hlavy na juh a dokonca bez toho aby sme si to niak vyberali,postele v detskej maju deti podla toho kde si lahol pes-ale to je povera. 😀

miriamka
7. nov 2008

Tie co mate postielku v spalni,kde ju mate?Hned vedla vasej postiele,cize rovnobezne s postelou...alebo dalej od vasej postiele?

denduska
7. nov 2008

ja som ju mala este pred troma dnami kolmo na moju postel..v rohu...a mala tam ani za svet nechcela byt...teraz sme ju premiestnili tesne k mojej posteli rovnobezne...a vsetky tieto noci tam spala ako dudok! klop klop klop....neviem ci to je tym.. inak nas pes sa povaloval uz takmer vsade 😀

miriamka
7. nov 2008

Denduska...ja ju mam teraz hned pri sebe,ale je tam aj blizko radiator tak ju musim premiestnit a neviem ci kolko na nasu postel,niekde k noham...alebo kam 😠

jankajs
7. nov 2008

To s tým psom nie je tak celkom povera. Každé zviera reaguje na istý druh vyžarovania. Mačky a mravce vyhľadávajú negatívne geopatogénne zóny, mraveniská vraj bývajú na ich križovatkách /teda, kde sú najsilnejšie/, psy zas obľubujú pozitívne. Nejako to súvisí aj s podzemnou vodou, ale už si podrobnosti presne nepamätám, tak až nevymýšľam.

bubatenko1
8. nov 2008

Ja ju mam hned vedla seba.Takze ked sa malinka zobudi tak hned sa pozrie ci lezim aj ja v postielke.To je jej istota.A z druhej stany mame skrinu so zrkadlami takze aj tam sa lubi pozerat.Chceli sme ju dat vedla radiatora ale to by jej bolo prilis teplo cez zimu.

kubaka
8. nov 2008

Pána jána a není to jedno - proč zrovna na světovou stranu? Stejně se v té postěli stěhují. Jediné kritérium je, aby netáhlo ode zdi, aby byla postýlka na bezpečném místě (okno, topení) a blízko maminky 🙂
Zbytek je šarlatánství, které vás nutí stěhovat nábytek 😉 😉 😉 Mimino potřebuje tebe - ne světovou stranu 😵