Kde koupit přikrivku a polštář do postýlky?

lenkaaa
21. okt 2008

ahoj holky, prosim poradte - chtela jsem koupit pro miminko polstarek s prikryvkou, ale segra ktera uz mimi ma se zhrozila ze naco??!! ze take male detatko se neprikriva, ze by se prehralo. Jeji ditko ze zacatku spavalo v perince a pak uz jenom ve spacim vaku. Az kdyz mam mala rok a pul tak ji do postylky dala prikrivku a polstarek...

jak to mate vy? neni pak ta postylka takova neutulna, kdyz tam nic neni krome mimi???

luciar79
21. okt 2008

my používame, prikrývku od narodenia.a teraz malý nezaspí dokiaľ si ju nenatiahne až na tvár.urob si ako chceš ty...každá si robí podľa seba. Ja zas nepoužívam vak. normálne overalik na spanie. aby aj ked sa odkope neprechladol.vankúš máme a zatiaľ nepoužívame.až od roka.

veronikahel
21. okt 2008

lenkaaa, malé bábätko stačí, nechať zabalené v perinke, alebo keď nebude v perinke, tak ho prikry iba nejakou tenšou zavinovačkou. určite nie perinu... môžeš až neskôr. my sme začali používať zavinovačku, neskôr tenšiu - ušitú perinku a malý už má onedlho rok, tak už keď je zimšie má perinu, ale podhlávok ešte nepoužívame. máme aj vak, ale niekedy sa odkopáva, až často 😀 a vo vaku sa mu to nedarí, tak sa hnevá, takže ten nepoužívame... malé bábätká by sa nemali moc prehrievať, ono bude mať ručičky skoro stále studené, ale to je normálne u malých bábätiek. skúšaj podľa hlavičky, či bude mať teplú, alebo studenú...

denisocka
21. okt 2008

ja som kupila za tehotenstva a doteraz (maly ma 10m) mi vankuš zavadzia pri hlave a perina sa kade tade povaluje , maly spi bud pod dekou alebo s nami v posteli

gucz
21. okt 2008

moja spala ako malinká buď v perinke, alebo v spacom vaku a keď bolo moc chladno tak prikritá dekou. Od 5 mesiacov má aj prikrívku, ale vankúšik pod hlavičkou nie.

lenkaaa
autor
22. okt 2008

supr, takze perinku a polstarek muzu koupit klidne az pozdeji, nemusim to chystat pred narozenim miminka 🙂 dekuji za rady