Kolotoč nad postieľku. Do kedy deti zaujme?

susik77
14. sep 2007

Ahojte, ake mate skusenosti s kolotocmi nad postielkou? Zaujimali sa o to babetka? A ako dlho-do kolko mesiacov? Alebo to skor ignorovali? Prave sa rozhodujem, ci ho mam kupit, ale neviem, ci sa to oplati...A vyplati sa kupit kolotoc s melodiou alebo len obycajny?

erika153
14. sep 2007

susik my sme mali kolotoc a maly fakt ked som uz nevedela co mam robit lebo plakal tak som mu ho pustila (s melodiou) a zabavilo ho to. takze ja som si ho velmi chvalila, ale potom som to radsej zrusila, lebo som si vsimla ze stale pozera hore na kolotoc a mal zlezanu hlavicku.(ostalo mu to) polohovat sa nechcel, stale sa vyrovnal na chrbatik tak neviem ci to pripisat kolotocu alebo nie. v kazdom pripade na zabavenie je to super. 😉

bubaczik
14. sep 2007

ja kolotoc nemam a ani nam nechybal..postielka je na spanie 😉 ja som mu kupila vybracne lehatko,ktore hra aj melodiu,takisto hraciu deku..a v postielke ma takeho hracieho sasa,ked bol pri zaspavani nekludny,tak som mu ho pustila-..

sstefi
14. sep 2007

my sme Ivke kúpili hrazdičku, ked mala 1 mesiac (chceli sme kolotoč, ale toto sa dá použiť hocikde, na gauči, na posteli, dá s v poho pokladať, tak aj u babky 😀 ,...)dodnes ju to veľmi baví 😀 samozrejme stále na nej objavovala niečo nové, teraz je už "kamoška" so všetkým, čo na tej hrazdičke je. A rozhodne odporúčam s hudbou, to sa jej veľmi páááči. 😵 😉

zuz11
14. sep 2007

my mame kolotoc dodnes a je to super ked je velmi nekludna tak jej pustim melodiu a zostane ticho a nacahuje sa za macikmi 😀 a ked ide spat je vzdy unavena takze bez problemov sa ulozi a zaspi, ziadny macikovia ju vtedy nezaujimaju, ja si to chvalim 😀 inak ju to ked vstane motivuje - nacahuje sa za tym a tak cvici 😀

vavka33
14. sep 2007

Ta melodia fakt ukludni to babenko.My sme ho mali do piateho mesiaca,potom uz nie,lebo lea sa zacala stavat a strhavala ho na seba.takze kolotoce mame uz zbalene pre dalsiu generaciu 😀

vesi
14. sep 2007

my sme mali kolotoč a je to supre vec, deťom sa páčil a mali ho kým naňho nedosiahli, potom ho už ťahali dole 🙂

shiju23
14. sep 2007

mojho kolotoc nezaujimal prve 3mes. skor ,,mobil dreveny na lustri, kde mal auticka a tocilki sme mu to, to zboznoval, kolotoc nad postielou, zacal si viac vsimat az ked mal okolo 5mes.zboznuje ho doteraz, aj ked sa snazi skor schmatnut a dat do ust, ma rad aj ked mu pustim hudbu na tom.

shiju23
14. sep 2007

vybracne lehatko mame aj my dosdnes, je do 10kil, takze ho este pouzivame, mal to rad zo zaciatku,uspalo ho to rychlo, co sa tyka toho kolotoca, tak sa da otocit na inu stranu,kde maly nevidi, my to mame ted takto,aby vkuse tam nepozeral,iba ked je nekludny tak mu pstim tu hudbu a pochyta vsetko.

zgurkaa
14. sep 2007

U nas kolotoc tiez nezabral. Vobec ju nezaujimal, ale mozno to bolo tym, ze sme jej ho dali nad postielku, ked uz mala 3 mesiace. Nastastie ho mame, len pozicane. 😅 🙂

hanka274
19. sep 2007

tiez si myslim, ze zabavit a ukludnit deti inde ako v postielke....tam sa ma spat....to aby si nemylili neskor....spanie za hranie sa 😉 😉

maaja
19. sep 2007

my mame iez kolotoc, ale kedze Marek je v postielke naozaj iba na noc, tak sme si ho moc neuzili ... ale rano ked som upratovala nasu postel, tak on si lezkal v postielke a som mu pustila kolotoc, tak sa nachvilku zabavil ... spociatku len pozerkal nan, potom skusal aj chytit a teraz ked je uz "velky" tak ho uuuuplne taha a strasne s nim bucha, takze asi ho uz dame dolu ;)
moc sme si ten kolotoc teda neuzili 😀

tigri
20. sep 2007

u nas rozhodne nefungoval na uspavanie, skor na chvilkove hrajkanie a najviac si ho mala uziva od 4 mesiaca...niekedy je to fajn, lebo ked sa rano zobudi, nespusti hned krik, ale najprv sa "porozprava" s vcielkami na kolotoci 🙂

ale je to dvojsecna zbran, lebo sa mi uz parkrat stalo, ze ked mi zaspala na prsniku a preniesla som ju do postielky, zrazu sa zobudila, zbadala kolotoc a spustila rev, lebo si uvedomila, ze uz nebude pri mne 😉

katka76
21. sep 2007

my mame kolotoc od narodenia. do postielky sa ukladame na vecer a pustenie kolotoca je vlastne takym ritualom, ze uz sa ide hajat. ked niekam cestujeme, vezmem z kolotoca len tu hraciu cast a pustim jej to a za chvilku zaspinka. a rano je mile pozorovat ju, ako sa "prihovara" kvetinkam 😉

maca793
21. sep 2007

ja som mala požičaný kolotoč so šašami. malej som to dala nad postieľku od 1 mesiaca, mala to do 6 mesiaca, kedy sa začala pomaly dvíhať na nožičky. sprvu sa jej to páčilo, ale potom ju to už nezaujímalo. neskôr šaškou vyberala z kolotoča.

mura
22. sep 2007

ajoj , no ja mam skusenost s kolotocom nad postielkou , sice ma trosku kolisajucu melodiu :o) a su tam 2 vlaciky a 2 lietadielka strasne chutne ale je to uzasne .ked som to kupila sa mi to nezdalo byt pekne..a vobec sa mi nepacila ....ale
moj maly to miluje ,ked mu to pusitm tak sa stale smeje a smeje , a stale na to rozprava ( snazi sa 🙂 )proste je to jeho toy No.1 naisto .je to super vec .
milujem ho pozorovat ked sa bavi so svojim kolotovom , je uzasny a jedno lietadielko je cele zlte , a to je jeho the best ,a tak som zistila ze zlta farba je jeho , a fascinuju ho len veci kde je zlta teda najviac , :o) je to sranda ....ale rozhodne kolotoc je dobra vec . a s melodiou je to super , pretoze to ukludnuje .
ale ja som kupila este svetielko nocne TOMY je to taka hviezdicka , ma 3 melodie , a ked hraje tak na stenu- strop to kresli take obrazky mevedikov a anjelikov na oblacikoch ako ichu hajat a ako sa ukladaju na spanok a tak je to super , krasa , a to ked pustim vie ze je cas spat , pozrie si na strope svoje obrazky ( vecernicek ) a za 1o min.haja....dobre som urobila ked som to kupila . to su jeho rutinne znamenia na spanok a zabera to ... odporucam .

jzfr
22. sep 2007

ahojte - aj ja mam s hudobnym kolotocom velmi dobru skusenost - sluzi nam to ako vecernicek
mame ho asi od prveho mesiaca - drobcek na nho reaguje od prveho dna (akonahle sme mu ho zapli - sibrinkoval rukami i nohami a sledoval krutiace sa hracky - uplne sa do toho vzil) a moja bambulka si ho najskor vobec nevsimala, no teraz sa jej paci - nepustam im ho casto - vacsinou iba vecer pred spanim (1-3 krat max)

co je zabavne - moje dievcatko pochopilo, ze akonahle je zapnuty aj bracekov kolotoc, tak uz moze pokojne spinkat (dvojickovsky reflex - a to su dvojvajecni)