Lehátko alebo hojdačka. Čo je lepšie?

sevzuz
19. aug 2009

ahojte,
potrebujem poradit, neviem sa rozhodnut co je pre nasho drobceka lepsie. hojdacka od Fisher price so 7 rychlostami a 5 melodiami hudby a namiesto hrazdicky ma rameno s hrackou a zrkadielkom, alebo nejake lehatko tiez od FP s vibraciami, polohovatelnym chrbatikom a melodiami vyuzitelne aj pre vacsie dietatko.
ako dlho ste pouzivali take lehatko a ukludnuje aj hojdacka rovnako dobre ako vibracie na lehatku?
pripadne je aj nejaka lacnejsia verzia lehatka co hra peknu melodiu a je kvalitne?
DAKUJEM za rady

majanak
19. aug 2009

Ahoj, žádnou takovou jsem sice nepořizovala, přesto zkusím poradit. Malé mimi stále leží, tak bych řekla že stačí ho dát do postýlky a nad něj něco - kolotoč s promítáním, světýlkama.
Já osobně bych díte na houpán a vibrace příliš nezvkala. Je to tenkej led, může si zvknout a pak se těžko a za velkého pláče odnaučuje.

Lehátko bys každopádně vužila později alespoň na krmení.

Jsem zastáncem toho nekupovat moc věcí, pokud máš možnost, popůjčovala bych co jde a nechala malého vybrat.

hm..moc sem neporadila, že? 😖

leonik
19. aug 2009

ahojky, u nás měl velkej úspěch hrací kolotoč nad postýlkou. A vlastně všechny zvukové hračky 🙂 Když bylo malýmu 5.měs.tak jsme mu pořídili vibrační lehátko FP, ale vydržel tam vždycky jen chvilku, prý to taky není dobrý aby tam miminko trávilo hodně času 😒Taky jsme ho využívali na krmení, když jsme cestovali. Teď tam malej vydrží chvilku a začne se kroutit, sesouvat dolů. Nevím, jestli je to pro něj nepohodlné. Zato úspěch má u naší tříleté dcery, ta si z něho udělala houpací křesílko 😀

veve80
19. aug 2009

ahoj sevzus, tiez mam taku dilemu, ale asi si kupim lehatko. a este je dolezite, aby sa dalo babo v tom lehatu prenasat, myslim ze to nie je automaticky pri kazdom tak.
mas link na konkretny produkt ?

susisus
19. aug 2009

Ahojte baby, ja tiež rozmýšľam nad hojdačkou.
Ale to čo píše majanak stojí za zmienku, čo keď si na to zvykne a nebudem ju z toho vedieť dostať 😖

veronika81
19. aug 2009

ahoj, tak my máme doma lehátko od Chicca, som s ním spokojná, malého som tam dávala od narodenia, dá sa dať do ležatej polohy. Býval tam cca. 30-60 minút denne ak nespal, keď som varila, upratovala a tak, pozeral sa na mňa, rozprávali sme sa, bol spokojný 🙂
Ale teraz, keď sa na to pozerám spätne, asi by sme sa zaobišli aj bez neho, lebo máme aj ohrádku (vlastne cestovnú postieľku, ktorú využívame aj na tento účel), tam sa mi vie pekne zahrať s hrazdičkou nad ním.
A kamoška napr. na účel kresielka využívala autosedačku (vajíčko) a tiež to bolo v pohode.

Neviem to porovnať, hojdačku sme nemali, ale sevzus, ak sa pýtaš na tie vibrácie, mala som pocit, že malý to ani neregistruje, tak to nepoužívame.

majanak
19. aug 2009

jestli ještě můžu..přijde mi že ty "samohoupací" houpačky jsou super když jsou dvojčata. Jinak nevím. Stejně budeš chtít u mimi trávit čas a houpat ho sama (když už teda). Já mám půlročního kluka a dost si vystačí sám a stejně většinou nejdu on něj..on mě sice nepotřebuje 😒 ale aspon se na něj dívám.
A ta houpačka se mi teda zdá příšerně drahá...

Asi to uplne otočím ale co se týče houpání spíš porozmýšlej nějaké nosítko. U nás teda nemá úspěch ani to. jak říkám, malej je sólista.

lehátko (něco takovýhodle: používám až ted, ke krmení. Jinak byl z bezpeč. důvodů většinou v postýlce, nebo v cestovní postýlce..

susisus
19. aug 2009

Prečo mi bol upravený príspevok??? To mi ho rovno vymažte celý, takto nemá zmysel, len som pridala fotky hojdačiek...

majanak
19. aug 2009

susi - mi taky vymazali odkaz 😀 asi jako že to byla reklama.. 😕 nebo nevím.. 😖

sevzuz
autor
19. aug 2009

dakujem velmi pekne za reakcie,
dnes som bola v jednom obchode u nas a predavacka strasne mila mi z vlastnej skusenosti radila radsej hojdacku, lebo ze vraj v tom kresielku aj tak to vibrovanie nevyuzilaa ze maleho to zacalo casom znervoznovat,
nas Lukino si vyzaduje dost pozornosti a spi len ked sa mu natriasa zadok a tak som nieco take chcela kupit len kvoli sebe aby som ho mohla na chvilu niekde polozit a aspon nieco navarit, lebo momentalne varim o 21.00 a to je fakt dost neskoro. 😠
a asi som sa podla rady predavacky rozhodla pre tu hojdacku, prinajhorsom ju posuniem niekomu dalsiemu🙂

mates22
19. feb 2010

Ahojky, jak moc návyková je houpačka? Mám zkušenost s takovou tou klasikou, lehátkem, které houpají rodiče a v tom se nám malá krásně uklidňovala. Ale teď čekáme druhé, tak nevím jak moc času budu mít kvrdlat s mrnětem a hlídat přitom tu starší. Vibrační jsem zavrhla, prý to moc nefunguje a jak říkám, klasiku už doma máme, takže přemýšlím o samohoupátku, ale nerada bych způsobila malému nějakou závislost?

Máte s tím někdo zkušenost, jak dobře si pak miminko odvyká? A také jak se mu pak daří usínat běžně v koši nebo postýlce bez houpání?

juhele
20. feb 2010

Máme FP lehátko s vibracemi, a vibrace už ani nepouštím, neviděla jsem v tom rozdíl, jestli běží vibrace, či ne. Ale je to šikovná věc na krmení, když ještě nesedí a když je v cestovní postýlce rozmrzelá, tak jí přesunu do lehátka, tak se na chvíli zase zklidní, protože má výhled. Ale vydrží tak max půl hodiny, pak se začne kroutit, protože už je to nuda, takže putuje do šátku, na ruku nebo do postýlky. Musím říct, že je to šikovná věcička, mimi má výhled a za tu půl hoďku se dá i něco udělat. 😀

ivika18
20. feb 2010

my jsme měli taky Fisher price 3v1 a vibrace jsme moc nepoužívali, jenom párkrát, když měl malý nafouklý bříško a už jsme nevěděli, co s ním, tak vibrace zabraly a hned usnul. Ale že by byly návykové, to asi ne, i když záleží na mimču. Každopádně je to dobrá věc.

mates22
21. feb 2010

Holky díky, na krmení je to opravdu super, ale na to mi stačí to co máme, je to myslím polohovací chico. Vidím, že vibrace jsou vážně k ničemu, tak asi půjdu do houpačky - i když podle obrázků se mi zdá, že třeba ty FP houpačky mají dost jako sedátko nikoli lehátko. Jako že pro mimi od narození to je dost nepřirozená poloha ☹

mates22
1. mar 2010

tak jsem nakonec koupila houpačku z druhý ruky, takže uvidíme. Je to nějaká anglická značka, ne FP, podle obrázků se mi zdá víc jako položená,takže spíš jako kolíbka než sedátko, jsem zvědavá

annalena
1. mar 2010

mates ja som mala pozicanu hojdacku od FP, tu s tymi 7 stupnami hojdania, ak by som nahodou niekedy mala druhe mimi, tak si znova take nieco zozeniem. Je to naozaj na nezaplatenie, nenechavala som ju tam nejak dlho, ale aspon som sa tie prve mesiace v klude obliekla, umyla, sla na WC, nieco zobla a pod. Mala sa pohojdala, obcas si trosku zdriemla (vtedy som hojdanie vypinala). A navykovost som nepocitila ziadnu 😀 ked tam nebola, tak tam nebola, teraz je uz nato prilis tazka a existuje a zaspava v pohode bez hojdania 😉
Co ma mrzi je, ze je to len do toho pol roku, resp. 9 kil, brala by som take nieco aj pre vacsie deti, cize ak niekto o niecom viete, dajte tip 😀

zuzana.ba
1. mar 2010
lumarque
5. dec 2012

Ahojte do akeho veku ste vyuzili hojdacky FP:? dik