Máte zkušenosti s monitorem dechu Snuza Halo?

mataharyy
16. mar 2009

Ahoj,
chtěla bych se zeptat zda už někdo má zkušenosti s tímto monitorem dechu. Je to prý novinka, tak by mě zajímal Váš názor, případně zkušenosti.
Díky 🙂

adikasb
9. jan 2010

Tilly a stava sa to casto - ze sa zosuchne z plienky???

mimiz
25. jan 2010

ja som to dnes tiez videla v obchode a rozmyslam nad tym..je to dost velky vydavok...tak by som bola rada ak s tym maju nejake mamicky skusenosti tak nech napisu

kici96
5. feb 2010

Ahoj!!!
Len sa chcem spytat na nejake nove ohlasy k tomuto pristroju...tiez nad nim dost uvazujeme...Dakuejm ;)

katyka331
8. feb 2010

maminy, potrebovala by som poradiť, ktorý monitor dychu sa viac oplatí, či snuza halo alebo snuza go.ďakujem za odpoveď 🙂)

denisocka
21. feb 2010

asi nik 😕 , ja tiež uvažujem nad angel care alebo žeby toto? hadam budu viac skuseností do leta

baruskaaa
27. feb 2010

Ahojte,tak ja mam SNUZA HALO asi mesiac a som maximalne spokojna, zatial sme mali jeden falony popolach a to hned na zaciatku, lebo dcerka mala plienku zapnutu moc navolno a monitor potom nedoliehal dobre k brusku, ale uz vieme, ako ho davat, tak teraz je vsetko OK.Je to male a lahucke, myslim , ze babatku to vobec neprekaza, aspon ta nasa sa tvari, ze jej to nevadi 🙂 Vyhodu to ma hlavne tu, ze babatko nemusi spat len v postielke, ale tam , kde zaspi jej to jednoducho pripnem a je to. Podla mna super vecicka 🙂

katarina.banska
28. feb 2010

ahojte.
aj ja uvazujem o SNUZA HALO, ale bojim sa ci to nie je skodlive. ked je to pripevnene na telicku. 🙂 urcite to musi byt bezpecne, ale tak ajtak.... ked malo sa o tom pise... nie su s tym skoro ziadne skusenosti. urcite chceme investovat do takejto vecicky, no stale sa nevieme rozhodnut ci radsej podlozku alebo toto. ked to ma pripevnene na plienke nevidno to ked je oblecena? teda nevadi to pri manipulacii? ci ako to je? to zakazdym ked je hore, tak jej to davate dole? alebo to mam nonstop. dakujem za kazde rady 🙂

susisus
28. feb 2010

No baby ja to mam doma uz 3 mesiace a pouzila som to asi tak 4x 😨 😖

katarina.banska
28. feb 2010

Ahoj susisus.
preco si to pouzila len 4krat? nie si s tym spokojna?

lodgermaniacka
28. feb 2010

my sme tiež kupili snuzu, len ešte nepoužili, ked budeme mať nejake skusenosti napíšem, ale kamoška ma a velmi si pochvaluje, skôr nadavala na nanny-lebo ma aj tu a spušťala jej falošne poplachy

susisus
28. feb 2010

Aj ja mam aj nanny aj snuzu. Nanny mi spustala falosne poplachy, kym Sarka bola uplne malicka, ale akonahle mala cez 4 kg, tak sme nemali ani jeden falosny poplach. A kedze mala mi pekne spinka v svojej postielky - iba tam, tak je pre mna nanny uplne komfortna.
Snuzu som kupila preto, ze keby sme cestovali, alebo som si brala malu spat k nam do postele, alebo aby som mohla predat nanny a mat len mobilny monitor.
No ale pravdu povediac, otravuje ma pri kazdej vymene plienky jej to tam montovat, nikam s nou necestujeme - zatial a do postele si ju neberiem nikdy - aby si nezvykla nahodou... 😨
Snuzu som pouzila raz na skusku - ale to som aj tak mala zapnutu aj nanny - pre istotu 😀 a potom asi 2x v kociku - ale to som si uvedomila ze je uplne zbytocne, kedze samotny vyrobca uvadza ze v kociku spolahlivy nieje - teda natriasanim dietata v kociari a raz som to pouzila teraz nedavno, ked mala dcerka sople a dvyhla som jej matrac cim som nanny odstavila.
Teraz sa mi uz mala zacina pretacat hore dole a pomaly uz monitor ani potrebny nebude. Ked prisla snuza na trh, volala som kazdy jeden den do maderny - a to je pravda - ci uz to maju a bola som tam prva a hned som to kupila. Ale teraz to uz povazujem za zbytocnu investiciu.

Aaaale ! To je len moj pohlad a rovnako si viem predstavit ze to niekomu moze praveze vyhovovat, takze neodsudzujem. Kebyze s malou cestujeme, alebo by chodila spat k babke a tak, tak je to paradna vec ! 🙂

lodgermaniacka
28. feb 2010

my sme tiež snuzu kupovali kvoli cestovaniu, tak uvidim časom...

baruskaaa
1. mar 2010

katarina,
co sa pripevnenia tyka, ja ho malej iba maloked& davam priamo na plienku, vacsinou jej to pripnem az na nohavice, funguje to rovnako. ked je mala hore, snuzu jej davam dole. pripnem jej to az ked ide spat, inak, pripnut sa da uuuplne jednoducho, len sa to zastrci za plienku alebo nohavice. inak, pod oblecenim to trosicku vidno, to ale vobec nevadi, kedze to ma iba ked spi 🙂 ja som s touto vecickou maximane spokojna a kupu urcite nelutujem 😉

katarina.banska
14. apr 2010

ahojte.
tak este stale sme nekupili ziadny monitor. no neviem ci sa mame rozhodnut prave pre halo snuzu... zda sa mi to dost komplikovane stale jej to davat za plienku ked spinka. vsak ked sa narodi, tak mi ajtak prespi skoro cely den. tak to potom aby mala stale na sebe. ako to riesite vy? ked je hore date jej to dole a ked zaspi tak jej to pripnete? nie su predsa len lepsie tie podlozky? pozdavaju sa mi angel care 401,- no tam je dost vysoka cena. halo snuza sa da kupit z druhej ruky aj do stovky. a ten angel care no neviem ci zozenie niekde lacnejsie. co poviete? poradte pre co sa rozhodnut. uz sa mi to blizi, tak nech som pripravena 🙂
dakujem krasne

adikasb
16. apr 2010

Tak my sme nakoniec kupili snuza hallo a ja som velmi spokojna. Mala ma ten monitor stale na plienocke - to keby som jej ho mala vzdy davat, ked zaspi - ona prespi aj tak vacsinu dna, davam ho dole len pri prebalovani, prebalim, pripnem na plienocku a obleciem 😉 Vobec jej ten monitor nevadi a ani ho nevidiet, kedze este balime aj nasiroko, ale myslim, ze ani potom ho moc vidiet nebude. Inak mne ked prisiel ten monitor, tak sa mi zdal este mensi ako na obrazkoch, fakt je to malinke. 🙂

adikasb
16. apr 2010

A teda som ovela pokojnejsia, odkedy ten monitor mame - ten pocit je na nezaplatenie 😵 Uz nechodim stale malu kontrolovat ci dycha...

katarina.banska
16. apr 2010

a to nevadi, ze to ma stale na sebe? ci jej to nemoze byt viac na skodu ako na uzitok. hmm? aj my ho chceme kupit...
ale asi ked sa uz bude vediet otocit na brusko, tak uz vtedy bude asi zbytocny. alebo nie? 🙂

jirinkaa
18. apr 2010

Ahojky, mám na vás pár dotazů. Plánujem pořídit monitor a zatím se spíš přikláníme k tomuto "krabičkovému" typu. Chci se zeptat, proč jste se rozhodli pro Snuzu a ne Respisense?
Nechá se vypnout / zapnout i přes oblečení?
Je k něčemu ta světelná signalizace? Když je dítě oblečené, asi stejně nejsou světýlka vidět...
A dá se nějak regulovat hlasitost? Nebo jak moc je to hlasité?
Díky moc za vaše rady!!!

lodgermaniacka
18. apr 2010

baby, ak by ste mali zaujem mam uplne novu snuzu go, žlta, stala 90 eur predavam za 70 eur, maly ma dnes týžden, je nepoužita, len sme dostali ešte jeden monitor a dva su nam nanič, ak mate zaujem napíšte IP 😉

katarina.banska
19. apr 2010

ahoj. lodgermaniacka.
ja by som snuza rada od teba kupila, ale my zhaname snuza halo tu modru. no skoda. a chcem sa opytat, aky mas druhy monitor? 🙂

kativka
22. apr 2010

ahuj, tak my mame nanny a protoze uz nam malej nekolikrat nedychal a meli jsme poplachy, uvazujeme o snuze. mozna dychal tak melce, ze to jen nanny nezaznamenala a ani ja. dokonce jsme byli hospitalizovany v nemocnici, aby zjistili, proc nedycha, ale nezjistili nic. mozna by se sam rozdychal, protoze si jen udelal delsi pauza, nez se libi monitoru, ale mozna taky ne:( kazdopadne nechci pokouset osud, casto nam usne v cestovni postylce, kde nanny nemame a chceme zacit cestovat. radsi vydrzim par poplachu, nez prusvih. muzu si u te snuzy vymenit baterku sama, nebo to dela vyrobce? vym ze u respisence uz muzu sama, ale on je o dost drazsi? nemate ho nekdo?

majovka111
25. apr 2010

ja sa neviem rozhodnut medzi snuzou a angelcare... mame jeden monitor nanny, ale kedze mame aj kos pre babatko,nechcem riskovat a chcem kupit este jeden monitor. snuza sa mi celkom pozdava,ale bojim sa ci babatko netlaci a kedze je to novinka, nenasla som vela referenci... na spolahlivost, manipulaciu atd. ktory monitor by ste kupili vy?

katarina.banska
25. apr 2010

majovka111, tak toto aj mna presne zaujimava? ani my nevieme co mame kupit

gilmorka
25. apr 2010

mam podobny problem, neviem ci Snuzu alebo Angel care. Poradte.

majovka111
25. apr 2010

no vidim ze je nas tu takych viac... jeden den si poviem ze lepsia bude snuza, ked si dam malu k nam do postele ze ju vyuzijem ( ale potom si zas uvedomim, ze ju nechcem naucit spavat v nasej posteli ) a znova je v hre Angel care... neviem ci nie je neprakticke, ze snuza je pod oblecnim a dalsia vec, ked sa zacne mala hmyrit a pretacat, ci jej snuza nebude padat, popripade ci bude dostatocne spolahliva...

tilly
26. apr 2010

ja snuzu odporucam, sice obcas plasi, ale treba dat napevno plienku, vtedy je to ok 😉

majovka111
26. apr 2010

ale prave to sa mi nepaci, ze treba dat plienku napevno... netlaci to potom babo? a ked uz sa bude dieta pretacat, tak si myslim ze monitor bude viac vyvolavat poplach ako sluzit, kedze sa pohybom bude plienka uvolnovat.

daja999
26. apr 2010

Ahoj, tady ten monitor dechu snuzu halo i go mají. Dokonce je tam i odkaz na výrobce. Píšou, že byly testovány i v porodnicích. Tak snad budou dobré. Halo se mi líbí víc, protože když prý dítě přestane dýchat, tak se zapnou vibrace pro oživení.
http://www.babydracek.com/oddeleni/30-odposlechy

gilmorka
28. apr 2010

majovka111 mne sa tiez pozdava viac angel care kvoli tomu pretacaniu. Predavacka v obchode ma presviedcala ze snuza je lepsia, ze ked sa bude dieta pretacat, ze ho uz nebudem potrebovat, ale to sa mi nezda. Ved pretacat sa moze v 4.-5. mesiacoch, a to ho potom bude tlacit resp. sa mu moze uvolnit z plienky a ja by som chcela monitor pouzivat dlhsie, angelcare je tusim do 15 kg. Ma dve podlozky,takze pokryje dost miesta. A ked budem kocikovat, je monitor na nic, lebo su tam otrasy, jedine ked bude spinkat v zahrade v kociku alebo tak, a tam sa snad da preniest aj podlozka z postielky, nie?A v nasej posteli nechcem aby maly spaval, aj aby sme ho nahodou neprilahli, aj tak celkovo, nech ma klud. No neviem, ale asi sa rozhodnem pre angelcare. Teraz je na model Angelcare300 akcia, videla som na viacerych e-shopoch, asi sa rozhodneme 😖 Ak zas nezmenim nazor 😒

majovka111
28. apr 2010

gilmorka presne ako pises, urcite budem monitor pouzivat dlhsie ako 5 mesiacov.... ja uz som na 80 percent rozhodnuta pre angelcare, len teraz neviem ktory model. aku akciu si nasla?