Nanny monitor dychu. Uvažujete nad kúpou?

zrzulka
10. júl 2007

Uvazuje nejaka mamicka, tehulka nad kupou monitoru dychu????
Nasla som na stranke http://www.babatko.com/ (sekcia elektronika) akciovu cenu 2990 za ks.(pri odbere 2ks monitorov dychu) Na jablotrone ho maju za 3790. takze ak by mala nejaka zaujem posli ip a mozeme sa dohodnut.

monikamaz
21. apr 2010

Tak to si ma potešila 🙂 ďakujem...

slnecnica76
23. apr 2010

Ahoj. Ja som kupila Nanny dnes a pan ma upozornil, ze podlozka sa nema posuvat v rodine po roznych detoch, lebo jej funkcnost sa straca zhruba po 2 rokoch. Samotna vysielacka je v pohode, ale podlozku treba cca po 2 rokoch kupit novu, stoji 28 eur. Ak si uvedomis, ze v tej podlozke su nejake kabliky, po ktorych sa prevaluje rastuce detske telicko, tak je logicke, ze sa postupne niektore kabliky prelomia a prerusi sa kontakt. Nespoliehala by som sa na starsiu podlozku, moze sice fungovat dobre, ale ked prestane byt funkcna, nemusis to zistit prave v kritickej chvili. Ak uz dietatu zabezpecim monitor kvoli jeho bezpecnosti a mojmu pokoju, tak by som potom nerada trpla, ci sa nahodou nepokazila podlozka.

tigri
23. apr 2010

Business musi predsa ficat, nie? 😉

Ale to ti asi nepovedal, ze mas narok na 1x bezplatnu kalibraciu pristroja priamo u vyrobcu, ze? My sme kupovali nove Nanny, po prvej dcerke, ked mala rok, sme ho odlozili do skrine a pred narodenim druhej sme ho dali bezplatne kalibrovat, aby potvrdili funkcnost. A okrem toho, vzdy funguje aj "zaplateny" servis, takze ked si niekto aj kupi ojete Nanny a nieco sa mu nezda, moze si dat do servisu Jablotronu. Otazka len je, ci to vyjde viac ako nova podlozka, to fakt netusim 😉

zdenka_pp
3. máj 2010

Dnešná noc bola rušná, nanny nám 3x pípala, ani neviem prečo, hneď som na neho svietila mobilom a bol v poriadku. Tak neviem, či len mu vynechal dych (môže to trvať viac ako 20 sekúnd????), alebo sa zosunul z podložky (čo je nepravdepodobné). Takže sme sa veľmi nevyspali. Uvidíme, čo bude dnes.

lodgermaniacka
3. máj 2010

zdenka, aj nam dva dni vkuse pipal, ale v obchode nas upozornili, že priložene baterky môžu byť slabe a po ich vymene ide super, bez pipania, skuste vymeniť za nejake drahšie, kvalitnejšie 😉 🙂

tanka_t
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amunet
19. máj 2010

holky a da sa monitor pouzit aj vo vecsom hlbokom kociku?! alebo len v postielke

berus222
19. máj 2010

amunet, ja som ho davala aj do kocika, ked drobec spaval na balkone

amunet
19. máj 2010

pri malej som nemala ale to som mala dost casu a pozorovala som ju no teraz cakame dalsie a tolko casu nebude tak by som ho chcela kupit. Malu som si vozila doma v kocary po izbach tam kam som potrebovala a bolo by dobre keby sa to tam dalo puzit. 😅

andrema
2. jún 2010

Ahojte,
prosim poradte..nemate niektore skusenosti s monitorom dychu a vyvysenym matracom pri refluxe?
Ked vyvysim matrac,bude ten monitor spravne fungovat? Toho sa bojim,ze ked malej zdvihnem matrac,tak monitor vlastne nema co monitorovat.
Poradte prosim

tinnka9
2. jún 2010

@andrema, matrac zdvihni spolu aj s rostom, na ktorom by mal byt monitor polozeny 😉

martina05
2. jún 2010

Andrema my sme to riešili tak že sme podložili nohy postela knižkami a Nanny v pohodičke funguje...

andrema
2. jún 2010

fiha...to je suiper napad martina05..dakujem

berus222
2. jún 2010

my sme mavali postielku na malych konzervach od kukurice 😅 a mavame ju tak aj teraz, ked ma maly nadchu.

jasminet
2. jún 2010

berus 😀 ja knihy podkladam, ale teda konzerva kukurice... ani vo sne by mi to nenapadlo 😀 😉 😀

berus222
2. jún 2010

@jasminet su male, akurat pod nozicky z postielky a ked ich tam mam aj tyzden, tak na nich nemam nanos prachu, ako na knihach

julinkag
13. jún 2010

ahojte maminky 🙂 vedeli by ste mi prosim poradit, ako sa da s urcitostou zistit, ze ak zapipa monitor dychu, ci ide o plany poplach??? Nam sa to stalo za posledne 3 mesiace uz trikrat (vzdy s odstupom cca 5 tyzdnov), vzdy nadranom, najprv ked mala dcerka 8,5 mesiaca, potom 9,5 mesiaca, a teraz ked ma nieco cez 10 a pol mesiaca. Ked som ju rychlo vytrhla z postielky, dychala. Ale strasne sa bojim o nu, hlavne, aby som nezaspala tak tuho (z vycerpania je to teraz u mna bezne, ze by som zaspala aj na nohach a hocikde...) aby som pocula monitor ak by to bolo potrebne...Otecka mame casto sluzobne prec, a tie noci,ked sme sami s dcerkou, tak takmer vôbec nespim (lebo sa bojim zaspat, co ked monitor zase zapipa) odkedy sa nam to stalo. Mame zapozicany monitor Nanny od firmy, ktora poziciava monitory. Teraz uvazujem o kupe vlastneho, kedze sa bojim ho aj po roku u dcerky odstavit...

dijado
14. jún 2010

ahoj, tiež používam nanny - vlastný. aj nám zopárkrát hučal planý poplach a malá sa dokonca ani nezobudila. vždy som ho vypla a zapla a hneď som videla, že znova krásne bliká. neprišli sme na to, v čom je chyba. malá nebola ani mimo podložky. skús vymeniť baterky, ale nie za dobíjateľné. muž povedal, že najradšej by nanny používal do malej dospelosti 😀 , tak sme si na tú istotu zvykli.
resp. skús osloviť tú firmu, nech ti ho vymenia.

julinkag
16. jún 2010

@dijado Ahoooj, dakujem krasne za radu 🙂 vyskusam vsetko, my sme si uz tiez zvykli na tu istotu, preto uvazujeme nad kupou vlastneho (o mesiac nam vyprsi zmluva, takze tento by sme mali vratit ,alebo zmluvu predlzit, ale ked sme to preratali, tak nam vyslo, ze je vyhodnejsie kupit si vlastny, kedze ho chceme este aspon rok...dalej pouzivat) -chcela by som ho pouzivat aspon do 2 rokov malickej, mozno aj dlhsie 🙂 mali sme ho so sebou aj ked sme isli na predlzeny vikend mimo domu, ani by som uz nevedela spokojne zaspat, keby sme ho nemali zapnuty.

dijado
16. jún 2010

@julinkag ahoj, aj ja by som ho používala čo najdlhšie, ale je tam hmotnostné obmedzenie - len do 15 kg. k syndrómu náhleho úmrtia v našom prípade už nedôjde, ale je to dobrá vec aj v prípade ak je dieťa choré soplavé, vracia.a určite je výhodnejšie kúpiť si vlastnú nanny. v prípade druhého dieťaťa sa dokúpi len podložka.

julinkag
17. jún 2010

@dijado ahoj, dakujem Ti velmi za cenne rady. Ked som bola tehotna, vela som o SIDS citala, preto sme sa rozhodli este pred pôrodom zapozicat si Nany. Mysleli sme, ze bude stacit zapozicat si na jeden rok, stale som v kutiku duse myslela, ze nam sa to predsa nestane, ze by zapipal...ze nech ho samozrejme mame, pre pokoj, pre istotu. Ale teraz, kedze sa nam uz trikrat spustil, kupime naisto vlastne Nanny, a budeme ho pouzivat dlhsie, pokym to hmotnost malickej umozni, a tiez, ako si mi dobre poradila, aj v pripadoch, ked by bola malicka chora. nasa malicka je uzasna,taka poriadne temperamentna,uz chodi za ruky a aj sama popri nabytku,celyyyy den je v pohybe,taky maly Duracellko 🙂 😉 🙂

julinkag
17. jún 2010

@dijado ....este by som sa chcela opytat, citala sim, ze SIDS postihuje deticky len do jedneho roka. kamoske sa vsak nanny spustilo ked mala jej dcerka rok a tri tyzdne. tiez sa velmi zlakla a rychlo ju vytrhla z postielky...

dijado
17. jún 2010

SIDS hrozí najmä deťom s nízkou pôrodnou hmotnosťou. poplach sa púšťa ak prístroj nezachytí "dych" 20 sekúnd. my sme mali poplach aj včera, ale to naša herečka sa natlačila do spodnej časti postieľky úplne mimo podložky. skús si pozrieť www.nanny.sk, sú tam otázky a odpovede.
osobne si myslím, že každému sa aspoň raz spustil poplach, pretože deti po postieľke cestujú. my sme do 3 mesiacov používali kolísku, kde sme nanny len len vtesnali, a vtedy sme nemali ani jeden. a teraz používame sieťkovú postielku a malá cestuje, vykladá si nohy, natláča sa celá do tej sieťky...a spúšťa poplachy.

marielik78
17. jún 2010

Ahojte, nakukla som sem a tiez chcem iba pridat skusenostne info, ze skutocne nanny monitor dychu obcas falosny poplach spusti a netreba z toho hned panikarit. Nam sa to stalo 4-5x za takmer 9 mesiacov, ale verit pristroju som neprestala a tvrdim, ze radsej falosny poplach ako ziadny...
Nasa skusenost je, ze ak ma niekto kokosovu matrac (mojej malej som kupila cisto kokosovu, hrubu), je lepsie ho mat na matraci, nie pod. Tak prave moze dojst k falosnym signalom.
Nevyhoda umiestnenia na matraci bola, ze som na neho musela dat okrem plachty este tri deky a stale ho bolo znacne citit, ale male detse telicko to nevnima (kedze lezka na celej ploche) ako dospeacka ruka 😀 Tak to bolo vlastne tiez v poriadku, len teraz, ked sa uz oteplilo, zrusila som deky a supla podlozku spat pod matrac (dve noci, dva falosne poplachy - jednak pre matrac a jednak pre malej poziciu).
Zajtra nam konci 9-mes. zmluva, ideme ho vratit, kedze uz medzicasom zlacneli a neoplati sa platit rok najom (je to vlastne cena noveho).

Jednoznacne ho ale vrelo odporucam, ci uz na prve mesiace alebo aj dlhsie obdobie 😉

@dijado Aku to mas, prosim, postielku? Vdaka 😉

julinkag
17. jún 2010

@dijado @marielik78 ahojte holky, dakujem, ze ste ma upokojili. ja som taka "stresova" maminka, lebo dcerka je moje dlho vytuzene dietatko (rodila som takmer 35 rocna, je moje prve dietatko), mala som rizikove tehotenstvo, 2x som krvacala s rizikom potratu 50 na 50, tak mi povedal lekar. Tak som sa vlastne cele tehotenstvo dost strachovala, ale narodila sa nam krasna zdrava a veeeelka 3 a pol kilova holka. Je uzasne temperamentna a hlavne, zdrava 🙂 Noooo, tiez nam putuje hore-dolu po postielke, ale zatial ked sa spustil poplach, bola vtedy vzdy paradoxne v strede postielky, priamo nad podlozkou. My tiez ideme o mesiac vratit Nanny, a kupit vlastnu, chceme ju po tychto dufam len falosnych poplachoch, pouzivat aj dlhsie. Ked bola dcerka malicka, tiez sme pouzivali kokosovu matrac, a Nanny sme dali pod riadny matrac v postielke, ale fungoval v poriadku. Sice nam 2x zapipal ked mala dcerka dva tyzdne, ale na radu nasho lekara sme vymenili kabel (bol prilozeny k Nanny este jeden dlhy kabel) a odvtedy sa pristroj neozval dlhych 8 a pol mes. az potom sa spustil 3x. Ale som teraz pokojnejsia, ze ste mi napisali vase skusenosti a infošky, ale je pravda, radsej falosne poplachy, ako ziadne. My uz sme si tak zvykli na tu istotu ze Nanny mame, ze si zatial neviem predstavit, ked uz ho raz prestaneme pouzivat... 🙂 🙂 🙂

marielik78
18. jún 2010

@julinkag Viem si predstavit tvoje obavy, je to normalne, ja mam tiez len o tri roky menej, takze asi to vnimame vsetko inak, ako keby sme mali 20 🙂 A mas uzasne dievcatko 🙂 Tes sa z neho a ak ti nanny dodava pocit istoty, urcite pri nom zotrvaj 🙂
Ja som sama zvedava, ako budeme fungovat bez neho (teda ja, muzik vzdy spi 😀), ale vela kamaratok z fora ho nema vobec a nevedia ani, ake to je, mat ho 🙂

julinkag
18. jún 2010

@marielik78 😉 mas pravdu, my zienky po 30-ke to asi berieme uz zodpovednejsie, a asi aj uzkostlivejsie 🙂 Som stastna, ze mam svoju princeznicku, dava mi tolko radosti a stastia, ake som si dovtedy ani nevedela predstavit 🙂 A vcera prvykrat povedala Mama 🙂 neviem este to asi nemalo priamo suvis so mnou, ale som z toho taka rada, a ked videla, ako sa mi to paci, tak to cely vecer opakovala a pozerala sa pritom, ako reagujem 🙂 je uzasnaaaaa. A tak sa vie zlato tesit, ked pride aj moj muzik po dvojdnovej sluzobke domov, pocuje, ze sa otvaraju dvere, uz aj stvornozkuje k dveram, aby ho privitala. 😉
Ani moja sestra nema Nanny, a uz ma tri deticky (12, 3 a 1), takze nevie, ake to je mat ho, ja som zasa taka "naviazana" na tu istotu, ze ho mam, ze vzdy ho najskôr pred spanim este raz skontrolujem, kym si lahnem spat 🙂 dodava mi pocit istoty, tak je to fajn, chi-chi lebo moj muzik tiez rad a dost tuho spi 🙂

marielik78
18. jún 2010

@julinkag A kolko ma mala? Cca. 9 aj nieco mesiacov, vsak? Moja bude mat devat v pondelok 🙂 Ale este sa jej nechce stvornozkovat, no nevadi mi to ani troska, mozem ju nechat na zemi a ist do kuchyne jej obedik spravit a pod. 😀
A mama uz mozes brat ako ozajstne mama, moja to hovori uz dva mesiace, ale myslim, ze este nechame, ze to som ja 🙂

dijado
18. jún 2010

@marielik78 na spanie používame cestovnú postieľku. Teri si zvykla spávať po šírke, takže hlavu má natlačenú na sieťke a nohy vyložené na sieťke. ak by spávala v klasickej postieľke asi sme stále hore, čo by si tam nohy ruky zakliesňovala.
inak, mňa tiež zarazil názor jednej kamošky na nanny, že "ešte sme ju nepotrebovali".no v tom prípade už by bolo neskoro. hlavne, že za kočík vyvalili nehorázne peniaze. no ale každý máme iné priority. asi to bude fakt o veku.
a neboj, naša má zajra rok a neplazí sa, nevie sa postaviť ani v postieľke, a hlavne nevie padať. síce už behá sama, ale ja za ňou, lebo padá na hlavu, nevie sa pokrčiť v kolenách.

marielik78
18. jún 2010

@dijado Dakujem, my mame drevenu a hniezdo v nej, tak musime vystacit takto, a to sa tam tiez na sirku toci ☹ A nanny je vazne o prioritach 😉
A sikulku mas velku, len to padanie sa musia, chudence, naucit 😉 😵
Btw, neplazila sa vobec? A stvornozkovala?
Lebo viem, ze 30% deti to vynecha a zacnu az prve krocky robit, tak neviem, co sa z mojej vykluje 😀