Nanny monitor dychu. Uvažujete nad kúpou?

zrzulka
10. júl 2007

Uvazuje nejaka mamicka, tehulka nad kupou monitoru dychu????
Nasla som na stranke http://www.babatko.com/ (sekcia elektronika) akciovu cenu 2990 za ks.(pri odbere 2ks monitorov dychu) Na jablotrone ho maju za 3790. takze ak by mala nejaka zaujem posli ip a mozeme sa dohodnut.

marielik78
18. jún 2010

@dijado A vsetko naj k prvemu rocku zajtra 😉

dijado
18. jún 2010

ďakujeme 😎
Teri sa hodí na brucho, rozpleští sa a reve. čo už, v našej rodine sme šli všetci rovno na nohy. ale je to nádherné, keď detičky štvornožkujú. takto jej musím byť stále v pätách.
a nanny by som si kúpila aj za posledné prachy, radšej by som nejedla 🙂

julinkag
22. jún 2010

@marielik78 nasa princeznicka bude mat pozajtra 11 mesiacov 🙂 ona nam zacala stvornozkovat v 8.mesiaci, myslim, ze k tomu aj to dopomohlo, ze sme chodili cvicit k rehabilitacnej sestricke, lebo sa narodila so skratenym svalikom na krku (pytala som sa svojho lekara, tak je to polohou dietatka v maternici, neda sa tomu zabranit, niektore deticky sa tak narodia, ine nie), tak sme od jej 6-tich tyzdnov museli chodit pravidelne cvicit a plus aj doma 3x denne sme cvicili, a svalik sa podarilo krasne rozcvicit, a je uz uplne v poriadku (uz ako 3 a pol-mesacna bola uplne "rozcvicena" a nemala uz ziaden problem 🙂 . Potom sme vlastne uz nemuseli chodievat na cvicenia, ale my sme na radu rehabilitacnej sestry este nejaky ten tyzden 🙂 chodili cvicit, a malicka potom bez problemov sa najskôr zacala plazit, potom stvornozkovala, potom zacala vstavat, a teraz nam uz chodi za ruky a popri nabytku. Sama sa este zatial pustila len na 3-4 sekundy, taka bola zlatucka, pustila sa stola, ktoreho sa drzala a pozerala na mna, ako budem reagovat 🙂
V starsom cisle Mama a ja som citala, ze niektore deticky sa najskôr postavia na nozicky, a potom zacnu stvornozkovat, vraj je to uplne normalne, to mi potvrdila aj sestricka. Ale vraj je fajn, ked deticky stvornozkuju, rozcvicia si svalstvo celeho telicka 🙂
Uz asi po polroku (ale to si uz presne nepamätam) hovorievala mamamama (len este nie samostatne mama) , potom celkom prestala, hovorila ine rôzne slabiky, a teraz povedala mama. A ked videla, ze som z toho nadsena, opakovala to cely vecer 🙂

simdu
23. jún 2010

ahojte,

chcela by som vas poprosit o radu ohladom monitoru dychu. rozhodujem sa medzi NANNY a AngelCare. nikde na nete sa neviem dopatrat k tomu ci tie vysielacky co su pri monitore angelcare sa neskor daju vyuzit len cisto ako vysielacky.
.
Dakujem

marielik78
24. jún 2010

@julinkag Tak vy mate doma priruckovu princeznicku, lebo tak to je u vacsiny deticiek 🙂 A sikulka je (a ty tiez, krasne ste ten svalik rozcvicili!), urcite uz zacne behat bez pomoci o chvilku... Na nasom fore tu na MK su maminky, co im deticky uz 8-mesacne behaju za jednu rucku alebo uz skusaju aj bez, pre mna by to bol sok 😀 Moja ma jednoducho cas, na kolienka sa uz styri dni dava, ale iba sa hojda a peruje a vo vani sa pravidelne postavi a drzi o okraj vane 🙂 Tak som zvedava, ci predsa zaradi teraz v 10-tom mesiaci stvornozkovanie, alebo pojde rovno na nozky 🙂
A mama hovori uz dlho tiez, aj baba a rozne ine kombinacie a slabiky, papa sa naucila davat a aj to pritom nahlas hovorit, len uz poslednych par dni prestala 🙂 Alebo si to sepka iba tak pre seba 🙂 A pomaly ideme zacat so znakovanim, sa tesim 🙂

Inak, predvcerom sme vratili uz monitor dychu a ta posledna noc s nim bola zvlastna - sice nespavam pravidelne, lebo malej asi idu zubky a noci su katastrofalne, ale ten monitor mi v tu noc na aspon troche oddychu nepridal... Pipal tolkokrat za noc, az som nechapala... A to malinka nebola mimo neho a pekne lezkala na chrbatiku, dychala a spinkala... Tak neviem preco tie falosne poplachy zrazu opat, ale tak esteze falosne 🙂 😉

marielik78
24. jún 2010

@simdu Tu som nieco nasla v texte, kuk poslednu vetu (je to zo stranky bambini.sk):
Angel Care AC 401 s vysielačkami
Angelcare ® AC 401 poskytuje najvyššiu úroveň stráženia dychu, pohybov a zvuku. Vo svojom koncepte spojuje výkon kvalitného babyfónu s citlivou kontrolou pohybov v jednom mimoriadnom prístroji. Naviac možnosť navzájom nezávislého použitia funkcie zvukovej opatrovateľky, alebo monitoru dychu zostáva zachovaná.

julinkag
24. jún 2010

@marielik78 dakujeeeme 🙂 ja ju niekedy len tak z kuta sledujem, co vsetko dokaze 🙂 je uzasne sledovat, ked sa hra, ked vklada kelimky podla velkosti do seba a tak zlatucko sustredene na to pozera 🙂 Parkrat sa mi uz v stoji celkom pustila, ale len tak na 3-4 sekundy, a potom sa zase chytila. Myslim, ze coskoro uz budeme chodit aj sami 🙂 sa tesim 😀 Noooo, to by bol pre mna tiez asi sok, keby mi zacala behat v 8.mesiacoch 😅 Dnes sme mali aj my (cez den mi spinkala doma vyse hodiny, co vôbec nezvykla, väcsinou len vonku) asi 6 falosnych poplachov za 20 minut, a malicka bola tiez tak v poriadku ako aj Tvoja malicka ako si pisala. Bola som v kuchyni, malicka spinkala v spalni, monitor som vytiahla cez kabel (ako vzdy) von na chodbu, aby som ho mala na dohľad, a pipal ako najaty. Vypla som ho a hned zapla, a hned som vosla k malickej do izby, dychala pokojne. Nerozumiem tomu, ani baterky este nesvietili ako slabe, asi bude nieco s kablom, alebo je to predsa zapožičane Nanny, tak mozno uz podlozka nesluzi tak ako ma. O 4 tyzdne ho mame vratiti, ale kvôli tymto poplachom (kedze uz zrejme nefunguje tak ako ma....) ideme zajtra do Kosic (u nas v meste sa neda kupit) kupit vlastny Nanny, pre pokoj,pre istotu 🙂 bude sa mi pokojnejsie spat🙂 Veeeeru, pozname tie noci, ked idu zubky. My uz mame tri, ale malicka odvtedy ako jej "vyliezaju" zubky, je dost placliva, a nadranom, ked vstane, velmi place, a trva aj vyse hodiny, kym ju upokojim a ulozim znova spinkat. Niektore dni tak nadranom ju to zrejme velmi boli, a za hodinu dokaze vstat s velkym placom aj 10-15 krat, ledva zavriem oci, uz sme zase hore...Tak snad ked uz vyjdu tie 4 zubky ktore vraj bolia najviac (aspon co som pocula od kamaratok mamiciek,ktore maju uz starsie deticky), tak ostatne snad nebudu uz take bolestive...Sice, iste kazde dietatko je individualne. Drzim palceky, nech Ti malinka aj stvornozkuje, je to super, precvici si cele telicko a prebada cely byt, podla nasho lekara (aj som o tom citala v Mama a ja), je to vraj velmi zdrave. 😀

marielik78
24. jún 2010

@julinkag Ja len v rychlosti, ze verim, ze novy Nanny nebude plasit a bude sluzit ako ma 🙂 A este, ze s tymi ranami to mame podobne, to sa mi dve hodiny pred zobudenim iba hadze z boka na bok (mam ju pri sebe), mrnci so zavretymi ocami a takto sa trapime ☹ Asi idu tie zubky dalsie dva, o ktorych si pisala... verim tomu, ze potom uz pocitim krasu prespatych aspon styroch suvislych hodin 🙂 Alebo troch aspon 😀 A kiezby si mala pravdu a rozstvornozkovala sa mi 🙂 Podam spravy 🙂

stellama
25. jún 2010

len by som potrebovala radu. Čakáme a pri prvom som mala babysenese ateraz som vela počula o snuze. Nemáte s ňou skúsenosti? Vraj sa dáva na plienku.

cokyna
25. jún 2010

Ahojte, chcela by som sa opýtať jednu vec........stále my nejde do hlavy ako tie monitory dychu ten dych monitorujú ked sú senzory umiestnené pod matracom (ak som správne pochopila dosky so senzormi sa umiestňujú pod matrac).......rozumiem že to začne pípať ked je bábo mimo alebo sa vyberie s postielky....... ale ked prestane dýchať tak predsa je v postieľke a leží nehybne....... a napríklad aj ked spí tak sa nevrtí ale spinká pokojne a pokojne aj dýcha .........ako to zareaguje ked bábatko prestane dýchať a stále je v tej istej polohe? 😒 Uvažujem, že kúpim Angelcare.....mám už síce 2 mesačného synčeka, ale nikdy nie je neskoro.......... inak teraz ho majú v zľave http://www.maderna.sk/katalog/product/2359/ ak by mal niekto záujem.... dakujem za odpovede 😅

julinkag
27. jún 2010

@marielik78 veeeru 🙂 take suvisle prespate noci, to by bolo 🙂 ale urcite ked nasim pokladikom vyjdu zubky, tak to pride 🙂 ked sme chodievali na tie cvicenia k rehabilitacnej sestricke s dcerkou, pytala som sa jej par veci ohladom motoriky, povedala mi, ze je uplne bezne, ked dietatko zacne svornozkovat v 10, aj v 11.mesiaci. Niektore az potom, ked sa uz postavia na nozicky. Drzim vam palceky, urcite to pride 🙂 to je prve znamenie, ked sa Ti zacina pohupovat spredu dozadu take tie "smiešnučke pohyby" na styroch. Aj moja to robila, a potom sa pomaly pohla, a ked zistzila, ze sa da vsade dostat po styroch, tak sa rozbehlaaaaaaaaaaaaaa. Trvalo do asi tak tri tyzdne od toho pohupovania. Tesim sa ked sa vam to podari, a tiez na Tvoje spravy 🙂

julinkag
27. jún 2010

@cokyna Nanny snima dych dietatka, aj keby spinkalo celu noc v tej istej polohe. A ked zaspi tak velmi tuho, ze by sa "zabudlo" nadychnut 20 sekund, ihned to signalizuje. My sme mali 3 take pripady, ked malicka spinkala a nadranom sa ozvalo pipanie...hned som malicku vytrhla z postielky, nastastie dychala a bolo vsetko v poriadku. Je to celkom pekne podrobne popisane na web stranke vyrobcu: www.nanny.cz 🙂 je to super vecicka, nasa dcerka bude mat o chvilocku rok, ale predvcerom sme kupili nove svoje vlastne Nanny (doteraz sme mali z požičovne) a budeme ho pouzivat este dalej, chceli by sme do dvoch rokov, ja som si uz totiz tak zvykla na tu istotu... a je to fajn aj ked ma dietatko upchaty nostek, je chore, alebo vracia... Ja to mozem len doporucit 🙂
Je to myslimze dimenzovane az do 15 kg dietatka.

marielik78
27. jún 2010

@cokyna Monitoruje dych i pohyb samozrejme 😉 Aj ked sa nehybe formou pretacania ci vrtenia, tak dycha a kazdy nadych i vydych je pohyb - pozri na svoje telo, ked dychas 😉 A toto monitor snima, je citlivy na najjemnejsi pohyb, ktory mozno ty za pohyb telicka ani nepovazujes, ale predsa to pristroj zachyti 🙂

marielik78
27. jún 2010

@julinkag Aj ja sa uz tesim 😉 Dnes som zistila, ze aj krasne stoji, ked sa ma coho drzat, chvilku, ale je to uzasne 😉

cokyna
27. jún 2010

julinkag marielik78 Ďakujem za odpovede. Ja som si len nevedela predstaviť tak citlivé senzory, ktoré by zachytili cez matrac v postielke dych dietatka. Predsa dýchanie dospelého človeka je viditeľné a počuteľné ......... pričom malé bábätko dýcha tak plytko a potichučky že ten pohyb hrudníka je naozaj minimálny.......... ešte raz vdaka 🙂

julinkag
29. jún 2010

@marielik78 to je super 🙂 😉 nasa tiez tak zacala, chvilocku sa otukavala, drzala sa, obzerala, potom, ked zistila, ze sa pritom aj chodit, a potom uz aj chodit ido stran, ked sa drzi, tak sa "do toho dala naplno" 😅 uz nam potom chodila okolo nabytku, neskôr sa osmelila a uz sa postavila a drzala aj steny, zrkadla, cohokolvek... 🙂 Ked Ti uz takto zacala, onedlho sa Ti urcite pusti aj chodit popri nabytku. Nasej malickej sme kupili take odrazadlo (auticko - je sirsie a stabilnejsie ako motorka), a s tym krasne chodi po celom byte. Drzi sa ruckou tej rukoväte alebo priamo "sedadla" auticka a ideeeeee 🙂 Je to krasny pocit pozorovat ju co vsetko dokaze a ako sa snazi 🙂 😉

marielik78
29. jún 2010

@julinkag Jeej a nemas foto toho odrazadla, resp. link.. ja uvazujem tiez nad kupou 🙂

julinkag
30. jún 2010

@marielik78 anoooo, je to na stranke babetkovo - odrazadlo auto macko Pu - posielam Ti link : http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.bro...

je to skutocne super, dcerka ho ma velmi rada, kazdy den na nom premava xx hodin po celom byte - tlaci si pred sebou a ideeeeee. S nim sa vlastne naucila s oporou chodit, vstavat, cupnut...

My sme ho kupovali v Madarsku, tam vyjde takmer o polovicu lacnejsie, na tejto stranke babetkovo je za necelych 59 EUR, my sme ho kupili za necelych 30. Ale vrelo doporucujem 🙂 🙂

marielik78
30. jún 2010

@julinkag Dakujem 🙂 Pokukam to po zahranicnych strankach, lebo tiez tu u nas maloco kupujem 🙂

krtica11
1. júl 2010

ahojte baby chcem vas poprosiť neviete niektora kde by som zohnala za dobru cenu monitor dychu NANY alebo BABYSEND. 🙂

julinkag
3. júl 2010

@krtica11 ahoj, my sme kupili v All Toys , novu za necelych 2700 SK (este stale prepocitavam na SK 🙂 🙂 )
ale pouzivane predavaju tiez na strankach pre mamicky, skus pozriet aj v casopise Mama a Ja, alebo v inzercii na stranke www.mamaaja.sk, www.minibazar.sk, www.mimibazar.sk, a tiez tu na modrom koniku. Hoci vyrobca neodporuca kupovat pouzite, ani poziciavat. My sme tiez prvych 11 mes. mali z požičovne, prvych 8 mes. sme nemali ziaden problem, teraz posledne mesiace sa spustal casto (niektore boli jednoznacne plane poplachy, ale pri troch neviem...) tak sme radsej pre istotu kupili novy. Aj ten sa nam uz zo 3x spustil,ale to bola dcerka uplne mimo dosahu podlozky 🙂 vzdy v noci putuje po postielke 🙂 Dobre rady su aj na stranke vyrobcu www.nanny.cz

svistik
3. júl 2010

Ahojte dievcata!
Inak mozno niektore neviete... ak ste obidvaja rodicia poisteni v Unione a babatko tam tiez poistite, tak mate nanny podlozku na pol roka zadarmo... Potom ju bud vratite alebo si zaplatite prenajom na kolko chcete.
Inak musim potvrdit je to super vecicka... nasej malinkej to niekolkokrat zachranilo zivot...
Drzkajte sa

julinkag
5. júl 2010

@svistik ahoooj ano je to tak, kamoska je tiez poistena v Unione, aj jej dcerka, a tiez mali podlozku zadarmo na polroka, a za dalsi polrok platili len nejakych 500 Sk (este stale prepocitavam 🙂 ), my sme vsak poisteni v inej poistovni, tak sme si museli pozicat za drahsie peniazky 🙂 ale teraz uz mame vlastnu. pekny vecer, aj Ty sa drzkaj

andrea48792
5. júl 2010

ahoj nie len jeden z rodicov a vraj najlepsie matka tak nám povedali vtedy v poistovni námmonitordoniesli asi 5dní po nahlásení malej do poistovne..a po 6mes smetam volali ako hluchý aby si prisli po ten monitor ale nechali nám ho do 10mes.. zdarma...možno nahoda a sme natrafili na takého zaneprázdneného pána 🙂 🙂
je to výborná vec clovek može vklude spat a nebudí sa kontrolovat babatko ci dýcha...

lujza1979
7. júl 2010

Čaute. Požičiavať si monitor dychu z požičovne je dobrá hlúposť. Tie monitorovacie dosky majú veľmi malú životnosť cca. jeden rok, potom totálne strácajú na kvalite a vlastne nemonitorujú. Čítala som to v odborných časopisoch hlavne v anglicku. Neviem ako to majú poisťovne, ale pochybujem, že sú to nové stroje. Tieto zariadenia sa používajú v zahraničí už zopár rokov a po roku používania idú do koša. My sme používali NANNY a bol úplne super. Malej zachránil život. Ževraj tie doskové sú lepšie ako tie čo sa dávajú na plienku. My sme ho kúpili v BA na Záhradníckej

lujza1979
7. júl 2010

My sme používali NANNY Bm-02A a malej zachránil život. Kúpili sme ho na Záhradníckej v BA od www.monitordychu.sk

marielik78
13. júl 2010

@lujza1979 Ahojky, ja som ho mala z pozicovne a dali mi funglovku, uplne novucky, este ho odbalovali odo mna... mozno som mala iba stastie, mozno nahoda, ale potesilo ma to 🙂

marielik78
5. aug 2010

@julinkag Dlho som nepisala... Ako sluzi monitor? Urcite si spokojna, vsak? 🙂
A malinka sa mi predsa rozkolienkovala... Plazenie uplne odignorovala a po tom, co sa o mna uz par dni stavala a chodila s pomocou, tak zacala stvornozkovat (si to prehodila, nevadi), tak sa z toho uz cca. tri tyzdne vytesujem 🙂

katarina.banska
18. aug 2010

ahojte chcem sa opytat do kedy je potrebne pouzivat monitor dychu. my mame halo snuzu a pomaly tahame na 4 mesiac 🙂
vy ste dokedy pouzivali monitor ? dakujem krasne 🙂

tweetinkapp
18. aug 2010

ahojte...prosim vas ma niekto tento monitor od poistovne Union?