Nanny monitor dychu. Uvažujete nad kúpou?

zrzulka
10. júl 2007

Uvazuje nejaka mamicka, tehulka nad kupou monitoru dychu????
Nasla som na stranke http://www.babatko.com/ (sekcia elektronika) akciovu cenu 2990 za ks.(pri odbere 2ks monitorov dychu) Na jablotrone ho maju za 3790. takze ak by mala nejaka zaujem posli ip a mozeme sa dohodnut.

janula222
28. júl 2009

ahojte. neviete mi niekto poradiť či baby monitor dychu funguje aj pokiaľ je drobčiatko zabalená v zavinovačke/vankúši?

wewe4
28. júl 2009

ahojte baby, ja som si včera dostala Nanny - síce používaný ale bezproblémov funguje...skúšali sme 🙂
Chcem sa spýtať...v návode píšu, že podložku mám položiť na preglejku pod matrac..nemôže to byť iba na samotnom rošte? Neviem, či to dobre chápem... 😒

miavin
28. júl 2009

wewe - ahoj, no my sme to mali jednu noc na roštoch a nič sa nestalo - ale pre istotu sme si zohnali len taký kus preglejky a hotovo - je to podľa mňa lepšie - dieťatko predsa priberá a putuje po postieľke.... asi aby to bolo pevnejšie

miavin
28. júl 2009

no a čo sa týka nanny - my sme ju objednávali z čiech... máme 1 dosku a vyšlo nás to aj s poštovným 2400 sk

lenca30
28. júl 2009

ahojte, takze Union ho uz nepožiciava.
a my sme kupili angelcare v madarsku v Gyori za cca 2800 sk aj spolu s nim bol kos na plienky.

wewe4
28. júl 2009

od 1.8.2009 ho bude Union znovu požičiavať, ale asi podmienkou je aby boli rodičia aj dieťa v tejto poisťovni...
čo sa nás bohužiaĺ netýka...ale veď už máme 😅

monica271
31. júl 2009

AHoj wewe4 akurat som si zistovala monitor dychu od Unionu, mozem sa spytat odkial vies ze od 1 augusta zase da Union monitor? hladala som na nete info ale nenasla som. My sme cela rodinka v Unione tak by to slo pre nase babo ktore ma prist na svet o 2 mesiace cca 🙂

monni
2. aug 2009

ahojte kocky, prosim vas tie co ste kupovali monitor v Madarsku v Gyori, napiste kde presne sa to tam da kupit.
dakujem

perla200
3. aug 2009

a stalo sa vám, že začal pípať na červeno a dieťa v pohode dýchalo a potom ste to vypli a začal na zeleno? ja prestávam tomu veriť....

wewe4
3. aug 2009

Monica, moja mama tam robí, tak som jej to dala pozisťovať...myslím, že je to na 100%, ale ešte sa dohadujú presné podmienky...

berus222
3. aug 2009

perla, nam raz v noci zacal pipat, ale nestihla som si vsimnut, ci maly dychal. v soku som s nim zatriasla a ked som dosla k sebe, uz pekne dychal.

mamamiska
3. aug 2009

prosim, vie niekto posudit, ze ci je nanny monitor aspon taky dobry ako angelcare? ma s tym niekto skusenosti? diky

jasminet
4. aug 2009

my mame nanny a sme spokojni. pipal nam iba raz, ale nastastie iba pre to, ze mala sa posunula pocas spanku a zliezla z tej podlozky. tak som podlozku posunula a je klud - dufam, ze uz to nikdy nezapipa... 😅

miavin
5. aug 2009

no my máme nanny ale zatiaľ chvalabohu nepískala, ale funguje - skúšali sme... no náš malý putuje veľmi rád po postieľke, ale zatiaľ to všade zachytí signál, tak som rada 🙂

tinkatin4
15. aug 2009

Ahojte...viete my prosííííím poradiť?...ako by ste riešili túto sytuáciu?...švagriná bude mať koncom augusta bábo a poprosila ma "teda cez svokru"či by som jej NANY nepožičala...bol kupovaný v r.2008 a používaný cca 9mesiacov...neviem sa rozhodnúť...aj preto že si bohvieako nevychádzame,proste vydíme sa raz za rok aj to spolu neprehovoríme..proste to je na dlho...ale háčik je v tom že z oboch strán je snaha udobriť sa...aj svokra by bola happy..no tak preto som v dyleme,pretože ja by som ho najradšej nepožičala,ale pre dobro rodiny by som ho mala 😒 ..lebo budem já tá najhorša 😠 ...tak neviem,pretože by som ho milerada použila aj pri druhom deťati v budúcnosti....a predsa nebol najlacnejší ☹

susisus
16. aug 2009

mamamiska - no neviem, v obchode mi povedali, ze angelcare sa prestal uz vyrabat, ze firma skrachovala ci co, tak asi tam kde maju angelcare, sa len dopredavaju zasoby... tak ja asi pojdem do nanny radsej. Ale neviem na kolko je to pravda.

fanny.fanny
16. aug 2009

tinkatin4 Ty už podložku nepoužívaš? Koľko mesačné je tvoje bábo? Ak ju už nepoužívaš a nie si "v tom", tak by som podložku požičala. nemyslím, že jej prospeje viac, keď bude stáť v skrini. Ak sa náhodou pokazí, aspoň to budeš vedieť a pri druhom dieťatku si zakúpiš novú - veď nefunkčná by Ti bola aj tak nanič. Ak ju však ešte používaš (ja plánujem tak do 18-24 mesiacov), URČITE by som ju nepožičiavala pre nejaký pokoj v rodine. Inak, ak ju nechceš požičať, môžeš odôvodniť aj tým, že ju plánuješ využiť príležitostne napr. pri prípadnej chorobe bábätka, čo odporúčala detská lekárka aj do 3 rokov. To je môj názor. 😉

tinkatin4
19. aug 2009

Díky fanny za typ 🙂 ...nepoužívam..používala som ju cca 10mes....kým som si nebola istá že ju už nepotrebujeme...ale aj preto že malý ból už dosť aktívny a preto sa aj pár krát v noci spustil alarm..tak aj preto...syn má 19 mesiacov...aj mám chuť a aj mile rada by som im tú podložku požičala,ale z druhej strany sa bojím že sa opotrebovaním pokazí 😕 a bola by som nerada aby som si kvôli tomu musela kupovať ďalší monitor pri druhom 😒 ..veď by to nebolo mojou vynou,ale zas nemohla by som im povedať po napr.7mich rokoch,že ju vlastne oni pokazili(nechtiac) ak by sa to nezistilo hneď po vrátení...viem asi tento môj prípad vyzerá trocha detinsky,ale naozaj sa neviem rozhodnúť ☹ ☹ ..veď predsa nejde o fazulky ☹ ..myslíte že ten monitor niečo vydrží?že nemal by sa pokaziť opotrebovaním?príklad že by ho používali cca rok-dva?ja 10mes. 😕 ...ďakujem za každú radu 😅

sivuska
20. aug 2009

Tinka vraj tá podložka by sa mala po 2 rokoch meniť, možno by si mohla skúsiť, vysvetliť, že potom už bude nepoužiteľná a tak nech si švagrinka kúpi tu náhradnú podložku http://e-shop.nanny.sk/ a ty jej požičiaš len ten pristroj vysielač...a bue vlk sýty a ovca celá 😀

kuspitka
20. aug 2009

Ahojte.pocula som,ze tie podlozky obcas chybne pipaju .je to pravda??

miavin
20. aug 2009

ahojte - no čo ja viem, čo manžel vyčítal na nete že po dvoch rokoch je možné nanny dať "vykalibrovať" - to znamená, že tam kde sme ju kúpili ju pošleme, aby pozreli, či je všetko o.k. a tým sa predlžuje záruka na ďalšie dva roky
tinkatin - môj osobný názor - na jednej strane - ja by som asi nepožičala, lebo ty si si to musela zakúpiť a nebolo to lacné - no na druhej strane - nemalo by sa to nejak poškodiť, ak podložku správne umiestnia a nik nebude ťahať kable napr..... ale je to na tebe - tak ako písala sivuska - nech si kúpi náhradnú podložku a len prístroj požičiaš 😉

jasminet
21. aug 2009

tinka - ja by som pozicala, ved o co ide? ty ju nepouzivas, nepotrebujes a nebudes potrebovat dalsich napr. 7 rokov ako pises a za tu dobu sa ti monitor moze pokazit aj nepouzivanim a lezanim v skrini. a este sa mozno aj udobrite. 😀

katren
30. aug 2009

Ahojte maminy, chcela by som poradit maminam, ktore nad Nanny rozmyslaju, ale boja sa hrubky matraca.
My mame doma vsetci matrace PerDormire, tak sme ani nad inym pre babo nerozmyslali....Len je hrubsi oproti klasickym detskym matracom - 14 cm a je z tej studenej peny- , tak som pisala vyrobcovi, ze co a ako. Odpoved bola, ze ak je iba z tej peny, hrubka problem nie je 😎 , ale ak by bol aj s nejakymi primesami tych kokosovych vlaken a pohanky atd...., co detske mavaju, tak by si uz taky isty nebol a radsej odskusal v predajni.
Tak posuvam informacie dalej, aby nastavajuce maminky nemali starosti ze co a ako a prajem pekny vecer..... 😉

miavin
4. sep 2009

katren - skvelý výber - my tiež máme matrace perdormire - len pre malého mame iný..... tiež antialergický - orotpedický atď.... a nie je problém, tiež som čítala, že problém môže byť pri kokosovom matraci, takže pohoda.
No ja sa musím posťažovať pred asi týždňom - som sedela s kamoškou, kecali sme a naraz taký blbý zvuk - som myslela, že mobil a pripomienka - až keď som sa spamätala - že to nanny - bože bol to hrozný pocit za pár stotín som bola v spálni, vzala malého, buchla po chrbte a skríkla dýchaj.... ani neviem čo sa stalo, či prestal dýchať, lebo na alarm sa nezobudil a potom mal taký nepríčetný pohľad.... ale potom som sa ukľudnila tým, že spal naboku a že možno monitor nezachytil dych... no dnes som skúšala - si predstavte dala som ruku len na konštrukciu postieľky - na horný rám - a monitor to zachytil,.... takže som rada že ho mám - radšej planý poplach ako neskoro...

janulka861
15. sep 2009

zrzulka
Tu ho maju lacnejsie a nemusis brat 2 ks, ja ho teraz tiez hladam a su tam dost rozdielne ceny :
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

rainee
23. okt 2009

ahojte ja by som chcela kupit monitor dychu pouzity ale este v zaruke, ak niektora mamina z BA planuje predat, prosim napiste mi do IP+cena. diky.

rainee
28. okt 2009

neviem sa rozhdnut medzi nanny, babysense a angel care. babysense ma 2 podlozky, angel care tiez+vysielacku, takze asi ten vychadza z toho najlepsie, nie? co som citala mate ale vacsinou nanny, je to cenou ci spolahlivostou?

jasminet
28. okt 2009

rainee - u nas to bolo tym, co mali v obchode. boli sme aj v datarte aj nay a nikde nic nemali. tak sme kupili v BM nanny.

mishi25
7. nov 2009

Ahojte. Prispejem aj ja svojou troškou.. Ja som používala pri malej Nanny a bola som celkom spokojná. V noci nám pípal raz(tak som bola rada, že ho máme), no keď malá už v postieľke cestovala, tak sa nám v noci zapínal alarm častejšie, keďže často bola mimo podložky- to je nevýhoda. Sestra čaká v koncom decembra bábo a objednáva si odtiaľto http://www.mmshop.sk/virtue-mart.html?page=shop... . Nevie sa ešte rozhodnúť medzi Snuza Halo a GO, ale keďže Go je lacnejší, tak asi vyhráva, i kěd osobne si myslím, že tie vibrácie najpr sú lepšie než hneď hukot alarmu.. Je to fajn prenosné napr. aj do pôrodnice, lebo ja som sa v pôrodnici poriadne nevyspala, čo som stále sledovala malú, aj do kočíka- to sme mali tiež problém, keď mi tam zaspala a tak.

susisus
8. nov 2009

No tak ja mám Nanny, používam ho 2 mesiace, ale chystám sa ho predať a kúpiť si Snuza Halo. Nanny som mala do teraz priamo pod plachtou pod malou a bolo vsetko OK, raz pipala - neviem ci falosne ci naozaj. Teraz ked podrastla a tlacila jej chrbatik podlozka, tak som dala pod matrac, ale furt to pipa a zere mi to nervy, tak chcem radsej monitor na plienocku.