Nanny monitor dychu. Uvažujete nad kúpou?

zrzulka
10. júl 2007

Uvazuje nejaka mamicka, tehulka nad kupou monitoru dychu????
Nasla som na stranke http://www.babatko.com/ (sekcia elektronika) akciovu cenu 2990 za ks.(pri odbere 2ks monitorov dychu) Na jablotrone ho maju za 3790. takze ak by mala nejaka zaujem posli ip a mozeme sa dohodnut.

azuz
18. aug 2010

@tweetinkapp ahoj, ja mam monitor nanny od unionu 🙂 co by si chcela vediet?

tweetinkapp
18. aug 2010

@azuz no nam sa podarilo pri stahovani stratit zmluvu 😝 . uz ho dlhsie nepouzivame, tak sme na neho aj zabudli a chceli by sme ho vratit. a nemam teda ani ziaden kontakt na tu firmu, co ich montuje. pytala som sa v poistovni a tam mi to tiez nevedeli povedat 😅 , co ma teda dost zaskocilo. vedeli len nazov firmy...ale aj tak som ten kontakt nevyguglila 😒

azuz
18. aug 2010

@tweetinkapp aha idem sa ti na to pozriet 🙂

julinkag
19. aug 2010

@marielik78 ahooooj 🙂 supeeeer, a to nevadi, ze si to prehodila, nam aj rehabilitacna sestricka este ked sme k nej chodievali na cvicenia povedala, ze vela deticiek si to takto prehodi 🙂 a ked Ti uz chodi s pomocou, nepotrva dlho a zacne Ti urcite aj sama. U nas asi po dvoch tyzdnoch urobila sama 2-3 krôciky, to trvalo asi taky tyzden, a potom sa uplne z nicoho nic vonku rozbehla celkom sama (mame za panelakom take pekne miesto, peknu novu zamkovu dlazbu, kde nemala ziadne hrboly ani prekazky, len rovny teren, a tam sa rozbehlaaaaaaaaa. To bolo minuly tyzden, veruuuuuu aj ja sa tak z toho vytesujem 🙂 🙂 🙂
...a uz sme utrzili aj svoju prvu modrinu. Poktkla sa v kuchyni a narazila tvarickou na jedinuuuuu hracku, ktoru som este nestihla z cesty odpratat. Ale asi takychto bacnuti bude teraz viacej, kym ziska uplnu istotu v chodeni. Joooooj, keby si videla tie jej zlate ocicka, ked sa postavim na druhy koniec izby a zavolam si ju k sebe, a ona ako "velka" ku mne bez drzania pribehne s takym obrovskym usmevom, ze uz to vie sama 🙂
Monitor nam sluzi super, uz sme si aj zvykli na obcasne plane poplachy, ked sa nasa princeznicka pocas spanku "niekedy doslova nalepi" na druhy koniec postielky,kde uz je mimo podlozky, a este zvykne tak zlatucko spinkat, ze si vystrci zadocek do vzduchu a da si pod seba rucicky, aj vtedy nam obcas pipal monitor. Ale som velmi rada, ze ho mame, ta istota mi dava dobry pocit 🙂 hoci sa udava, ze staci pouzivat do roka. Ja to este aspon ten polrok budem pouzivat (zalezi od toho, kolko kg bude mat), teraz ma len 11 kg, takze je to v pohode. Zelam krasnucky vecer, a ozvi sa, ako dalej pokracujete 🙂 pa.pa.

julinkag
19. aug 2010

@katarina.banska ahoj, uvadza sa, ze sa ma pouzivat do jedneho roka, vraj dovtedy je u deticiek riziko SIDS. My ho aj napriek tomu kvôli pocitu istoty pouzivame uz 13.ty mesiac, mame vsak Nanny - podlozku pod matrac, takze je to v pohode aj ked sa nam dcerka uz v postielke hore-dolu premiestnuje. Obcas mame aj plane poplachy, ked celkom "odide" z dosahu podlozky, ale to nie je tak casto 🙂
Nam prvykrat zapipal alarm,ked mala dcerka 8 a pol mesiaca, a to bola vtedy pekne v strede postielky v dosahu podlozky, ale spala velmi tuho. Potom sa este ozval aj ked mala 9 a pol mesiaca, tiez taky isty pripad. Takze, ja vrelo odporucam. Citala som, ze deticky niekedy vedia tak tuho zaspinkat (deti do jedneho roka, vraj), ze sa pocas spanku zabudnu nadychnut. A vtedy monitor pomoze - Ak dietatko viac ako 20 sek. nedycha, a monitor nezachyti ziaden pohyb, spusti sa alarm. Niekedy sa dietatko zobudi, preberie uz na ten silny alarm (u Nanny) alebo myslim ze u Snuza sa spusti aj vibracia, ktora moze dietatko "prebrat", ale ja som sa na to nespoliehala, lebo to môze byt, a nemusi....Nam ked sa vtedy ozval alarm, okamzite som dcerku vytrhla z postielky, a na to sa prebrala. Par noci som vsak nevedela zatym spat, bala som sa, aby sa to nezopakovalo.Takze ja urcite doporucujem do toho jedneho roka urcite. Zelam vsetko dobre 🙂 🙂 🙂

cukruska1920
19. aug 2010

Ahojte...potrebujem poradit...planujem kupit monitor dychu nanny a chcem sa spytat kam ho mam davat v postielke? ci pod matrac alebo pod plachtu..a ked pod plachtu tak na ake miesto?? a funguje aj ked bude babo v zavinovacke?? dakujem

dijado
20. aug 2010

@cukruska1920 monitor daj rozhodne pod matrac, je veľmi citlivý, tak sa neboj, že by nefungoval. umiestni ho zhruba do stredu miesta, kde bábatko bude spať. také novorodeniatko ešte nebude "cestovať" po posteli. naša mala jeden čas obľúbený len jeden roh postieľky, tak som tomu nany prispôsobovala. a funguje aj keď bude bábatko v zavinovačke.

susisus
20. aug 2010

@cukruska1920 no moja dcerka ked sme prisli z nemocnice mala 2600 g a tak som nanny dala priamo pod nu - bola v perinke. A ked uz pribrala a usudila som ze mozem, dala som nanny pod matrac ale nie pozdlzne, ale na sirku, lebo moja sa mi od narodenia kotulala a cestovala po postielke. Uvidis sama 🙂

cukruska1920
20. aug 2010

@dijado a ako to dam pod matrac? tam su tie rosty a nato to asi dat nemozem

susisus
20. aug 2010

Pohladajte doma pevny karton, alebo dosku a dajte to na rost. Ja som nasla spodok z kolisky.

cukruska1920
25. aug 2010

a nezvykne byt ten monitor nejaky ,,pokazeny" ze huci aj ked netreba?? lebo take zbytocne soky zas prezivat nechcem... a ked sa vam stalo ze babo prestalo dychat co ste urobili?

franziska
25. aug 2010

cukruska neboj sa, ziadne falosne poplachy sa v podstate nekonaju. Skor u vacsich deti uz moze byt to, ze sa moc natlacia do rohu a potom to nesnima, ale to je skor ojedinele, alebo skacu po podlozke a ta sa pokazi. Nam sa to bohuzial stalo, ale uznali nam reklamaciu v ramci 2 rokov. Ta podlozka sa da kupit aj samostatne za cca. 26 eur.

Ak ti zacne signalizovat ze babo nedycha treba zachovat klud najprv rychlo vyskusat pod nostekom ci nedycha /v pripade, ze by blbla podlozka/ a ak by nedajboze nedychalo tak ho zobrat na ruky aby sa znova nadychlo. Ono to vraj byva z toho, ze sa babo zabudne nadychnut. Pohyb by mal znova aktivovat nadychnutie.

zuzul1310
25. aug 2010

Pripájam sa, tiež sme mali NANNY a môžem len odporučiť, nepoužívali sme to síce do roka, ale veľmi pomohla, tiež malý zvykol tuho zaspať a bolo ho treba aspoň pohladkať aby sa nadýchol. Zaspávala som tak že som pozerala na monitor ako si pekne na zeleno bliká v rytme ako malý dýcha a hýbe sa a naozaj som sa vyspala oveľa lepšie ako keby som každú chvíľu musela mať nastražené uši či je všetko v poriadku. My sme ho ešte kupovali za 3000 Sk, teraz je cena nižšia. Ja by som si určite pri druhom tiež kúpila monitor dychu, hoci sa mi veľmi páči ten malý čo sa prichytáva ne plienku.

jerryjanka
26. aug 2010

ahojte - môžete mi prosim premerať veľkosť podložky nanny? ide mi len o to či sa mi zmestí aj do kolísky alebo len do postielky - a ešte jedna vec či sa da použiť len na šírku alebo aj na dlžku . teda opačne otočiť. dakujem

annie13
20. okt 2010

@jerryjanka asi uz neskoro
ale my sme pouzivali nanny aj v koliske
aj v kociku
aj na dlzku sa da dat

jerryjanka
20. okt 2010

@annie13 neskoro nie je - stale uvažujem či kupiť či nie - kedže peniaze naozaj nazvyš nie su 😔

annie13
20. okt 2010

@jerryjanka ja som to tiez brala ako zbytocnost vyhodene prachy, ale ked prave v okoli bolo umretie na SIDS tak ...
a v nemocnici boli a nejak som zvykla tak sme ho kupili cestou z porodnice radsej
ak chces rozmery zajtra ti ho pomeriam mala uz spi a spi na nom
a neuvazovala si kupit cez MMB alebo MK bazar pouzity?

jerryjanka
20. okt 2010

@annie13 uvažovala jasne - ale pre nas je teraz aj 50 eur strašna suma manžel prišiel o pracu - takže možnosť u nas by bola len z toho prispevku po narodení. no ten dostaneme až po skoro 2 mesiacoch chjo.

annie13
20. okt 2010

@jerryjanka dakedy neboli monitory a dobre bolo nuz ale ja som bola kludnejsia a stale ho pouzivam aj ked mala si uz sada sama ale nejak ked neblika to svetielko na postielke tak som nervozna
v dnesnej dobe sa velmi vyskakovat neda to verim

jerryjanka
20. okt 2010

@annie13 no jasne - kedysi to nebolo ale aj sids bolo viac
ja by som ho chcela len musime nejak pošetriť alebo vydrankať od rodičov 😀

annie13
20. okt 2010

@jerryjanka tak tak
no ja odporucam kupit urcite ked je moznost tak urcite

mirip
20. okt 2010

Ahojte neviem či je dobré mať monitor alebo nie.........................samozrejem aj my sem používali dnoedávna kým mala malá rok íce to bolo kludnejšie ale boli aj zopárkrát krušné noci ked začal z ničho nič pískať a to len malá cestovala po postielke a nejak musela byť mimo tých platní ale postavilo pískanie do pozoru všetkých v dome a nad postielkou som ani nedýchala ked som kontrolovala čo sa deje 🙄

daniellka19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciakapi
16. dec 2010

Ahojte maminy,
mam moznost kupit velmi vyhodne pouzivany monitor dychu Nanny, je po troch detoch a kdesi som citala a pocula, ze po 2 rokoch alebo po viacerych detoch je dobre ho dat prekalibrovat. Nikde na nete som nenasla, kde by sa to dalo spravit a kolko to stoji. Nechcem ho kupit, aj ked vyhodne a potom sa
nemoct spolahnut na to, ze je na 100% spolahlivy. Prosim poradte mi, ak mate s tymto skusenost. Dakujem moc.

kozicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladybirdie
26. jan 2011

Dobry den,
chcela by som sa spytat, ci ste boli s monitorom dychu Nanny spokojne. Ja vobec nie. My sme ho pouzivali od narodenia syna. Skoro kazdu noc sa nam spustil alarm, hoci maly normalne dychal. Najprv sme ho mali pod matracom, potom som ho dala uz pod plachty. Tak to uz bolo lepsie, ale parkrat sa stalo tiez, ze sa nam zapol alarm. Teraz sme ho mame v reklamacii, som zvedava co s nim urobia. Ma niekto take skusenosti?

denne73
8. feb 2011

@ladybirdie ahojki no nám honamontovali dnes. A taktiež spustil sa alarm ked malička spinkala a ja mám 10rokov zo života dole čo som sa tak zlakla. To babetko nesmie byť v perinke či co???

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucik239
21. júl 2011

Ahoj ja tiez planujem kupit monitor dychu ale neviem ci si mam kupit tu mysku co sa pripaja na plienocku alebo podlozku.Viete mi poradit.Dakujem

lehotka
3. aug 2011

Chcem sa opytat kocky, neviem ci nieco take existuje, ale da sa pozicat monitor dychu? co ja viem na 3 mes. za nejaky poplatok...viem, ze v nemocnici sa poziciava za pol roka 20 € , ale v nasej sa to neda......Ak by ste boli nejaka ochotna pozicat za poplatok budem rada 😀