Obnova starej postieľky. Ako na to?

danielaur
13. aug 2008

Ahojte,
chcela by som sa vás opýtať ktoré ste reparovali postielku, že akým spôsobom.
Mám postielku, v ktorej som bola ešte ja ako malá a prešla už celou rodinou. Chcela by som ju trošku zreparovať ale neviem aký lak na to použiť, či to vybrúsiť so šmirglom alebo ako?
Nemáte niektorá dobrý typ? Prípadne aj aký lak na to použiť aby to bolo nezávadné pre dieťatko

mata.mata
13. aug 2008

ja skusenost nemam, ale viem, ze kamaratka po sebe tiez reparovala postielku- smirglovala a niekde jej poradili potravinarsku farbu 😕 ...ked lakujes alebo farbis obyc., ma sa to niekolko tyzdnov vetrat... a nema byt v miestnosti, kde je mimi, co Ty uz asi nestihnes 😀

danielaur
autor
13. aug 2008

Mata, to by som ešt mohla stihnúť nie? Veď ešte mám min 4 týždne (klop-klop) 😀
Takže hovoríš že normálne šmirglovať a natrieť. No skúsim sa opýtať na ten nejaký lak v predajni.
Tú potravinársku farbu asi nie, lebo chcem aby to zostalo hnedé, aj ked by sa mi do izbičky viacej hodila biela..

mata.mata
13. aug 2008

skus sa spytat, urcite Ti v predajni poradia, volila by som farbu, ktora sa riedi vodou a nesmrdi riedidlom, nerozumiem velmi farbam, ale viem, ze Balakryl je na drevo-ale to je asi len farba alebo Xyladekor-lak vodourieditelny- 4 tyzdne, ajajaaaj, to by si mohla stihnut, ale porad sa radsej s odbornikom...

agnessa
14. aug 2008

Dani, my opravovali komplet postlýlku (taky ještě po mně, ale ležela na půdě v prachu atd...)... napřed jsme ji pořádně očistili od prachu (několikrát navlhčeným hadříkem a potom každý díl pořádně obrousili šmirgl-papírem... já ji chtěla bílou a ne lakovanou, tak jsme koupili v drogerii barvu (ale nech si tam od prodavačů poradit, musí to být barva nezávadná pro dítě) a několikrát natřeli (celkem blbě kryla, takže tam máme snad 4 nebo 5 nátěrů....)... po zaschnutí barvy jsme postýlku ještě pro jistotu nalakovali, aby se barva neslupovala - celkem nám natírání zabralo určitě týden, protože jsme to mezi každou vrstvou museli nechat důkladně zaschnout... no a jak píše Mata - teď nám větrá, protože docela dlouho smrděla barvou a do toho bych miminko fakt nedala....myslím, že to budeš dělat hodně na poslední chvilku, aby to stihlo i pořádně odvětrat, ale snad to stihneš 🙂

mysinka
14. aug 2008

Dani,my jsme s ní žádné složité procesy nedělali... pořádně se umyla octovou vodou a napustila včelím voskem. Nevěřím tomu, že jsou dětské barvy úplně nezávadné...

agnessa
14. aug 2008

Mysinko, ale i když ji umyješ jen vodou, tak z výroby je stejně už něčím natřená... a barvy musí být nezádvadné, protože jsou vhodné i k nátěrům dětských hraček.... ale to bys nesměla potom malovat ani zeď v pokoji u postýlky, protože i z těch barev se uvolňují určitě nějaké látky, nesměla bys dát dítěti žádnou hračku, kromě ručně vyřezávané dřevěné a možná ještě obyčejné hadrové atd....
spíš jde jen o to, aby ten nátěr měl dost času vyvětrat...
ta naše byla docela špatně uskladněná, takže jsme stejně moc na výběr neměli a museli ji předělat pořádně....

nevesta
14. aug 2008

Hlavne ju nenatieraj ty 😉

gucz
14. aug 2008

danielaur moja dcérka má doma síce novú postieľku, ale u babky má snáď 40 ročnú (spali v nej všetky deti zo širokej rodiny, akurát naša nie). Tiež bola vyšmirglovaná a natretá. Natretá je na bielo a vyzerá to celkom dobre. Kamarátka nefarbila, ale použila tmavé moridlo na drevo, a postieľku mala krásnu drevenú hnedú. Farbu by som hnedú nekupovala, vyzerá to potom umelo a drevo nevynikne.
A času máš dosť neboj sa, moja dcérka zo začiatku spinkala v korbičke kočiara (hlbokého), bolo to pre ňu príjemnejšie taký menší priestor. Tak keby si to nestihla, tak sa nestrachuj 🙂 . A moja segra spala prvé dva týždne v tej klasickej veľkej bielej plastovej vaničke, kým mi naši kúpili válendu a ja som jej uvolnila postieľku. Všetko sa dá vyriešiť, tak hlavne kľud 🙂

miselin
14. aug 2008

Aj ja mám postielku ešte po mne, naši mi ju vyšmirglovali, natreli a nalakovali a postieľka je ako nová a tak ako kedysi obehla celú rodinu tak to bude aj teraz, pretože nato , že má 25 rokov je úplne perfektná a vôbec nieje vyheganá 😉

frog
14. aug 2008

Mysinka jsou-ty co s nima natírají dětské hračky..tu naši sehnali ve specializované prodejně barev

13kristinka
11. mar 2015

Ahojte ja momentalne reparujem postielku .
Boli sme 4uz bude mat cez 35r. :D
Kedze bola uskladnena na povale cas aj miesto na nej zanechali stopy.
Celu sme ju vysmirglovali brusnym papierom, poometali,
Prebehli ju handricku napustenu riedidlomtym sa to odmastilo,
Natreli zakladnym bezfarebnym lakom 2x
A teraz natieram bielou akrilovou vodpu rieditelnou farbou na decke hracky
Po prvom natere nechame vyschnut jemne prebrusime a opakujeme asi aspon 3x
Farba schne rychlo nesmrdi tym padom som sa nebala s nou robit ani ja
Drzim palce s rekonstrukciou snad som trosku pomohla ;)

petrofka
1. apr 2015

Nieje jednoduchsie si kupit novu? Stoji to za tu robotu a cenu za farby a laky?

13kristinka
3. apr 2015

Poviem to tak pouzitu som kupila je ako nova a tuto staru co som sa s nou trosku pohrala ta zostava u rodicou mozno sa viac oplatila nova ale tato mala pre mna a myslim ze aj pre mamu citovu hodnotu .
Mala som ju ja a moji 3starsi bratia prezila nas 4a este dlksi cas na povale tak mne to stalo za to.
Inak ak chces usetrit aj s casom aj peniazkami tak staci prebrusit a nalakovat to mas tak okolo 8 e lak

buba27
22. máj 2019

Ahojte žienky,

Ja som sa tiež pustila do rekonštrukcie starej postieľky ešte po snúbencovi. Použila som bielu, vodou riediteľnú farbu potom čo som ju pekne zošmirglovala. Problém ale je ten, že sme ju dostali rozloženú a šrubky nevieme nájsť. Vie te nám prosím poradiť kde a presne ake šrubky kúpiť? Neviem to nikde nájsť. Ďakujem za pomoc.