• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Odkedy a dokedy môže spať v spacom vaku?

13. novembra 2014 
ahojte,tiez rozmyslam,ze casom dame na noc nasho drobca do vaku,lebo v zavinovacke,uz celkom slusne kopcuje a aj ju rozkope,tak nech mu nieje zima na naozicky :slight_smile:
len som sa vas chcela opytat. Ked mate taky vak,ktory nema aj rukaviky,obliekate drobcom nieco este na seba?
A ked ma rukaviky,tak nic,ci ako?
A este ich aj prikrijete perinkou,ci nie?
Dakujeem za info :slight_smile:
16. okt 2008 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, ja mám vak len so širšími ramienkami, teda nemáme rukávy, tak mu dávam pod pyžamko body s krátkym rukávom, abz mu nebola zima na ramienka a prikrijem ho paplonikom. Máme totiž v spálni, trošku chladnejšie, aby sa nám lepšie spalo.
Ozaj, akú máte teplotu v spálni? Ja totiž moc nekúrim, lebo to by sme sa vôbec nevyspali. predsa je len lepšie trošku chladnejšie ako moc teplo. Čo myslíte?
16. okt 2008 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviete poradit, kde v BA mozem zohnat taky vacsi spaci vak, cca 110-120 cm na dlzku? Ale aby aj realne bol taky dlhy, lebo vacsinou ked je vak ocislovany ako 110, realne ma nieco malo nad 100 cm.
Dcerka ma 86 cm a strasne rychlo rastie, chcem, aby nam ten vak vydrzal aspon rok, nech nemusim stale nove kupovat :unamused:
8. nov 2008 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme kupili baby vaky a nasi v nich spali len raz!!!
Ani nahodou v tom nechcu byt...ked sa v spanku otacaju omota sa im to okolo noziciek tak ako "vyvrtka" a potom nemozu s nozkami hybat a hned sa budia a placu...je to naozaj len pre deti co maju kludny spanok...takze u nas to bolo zbytocne vyhodenych 1200 sk :angry:
8. nov 2008 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Skus pozriet v C&A :wink: Ja som kupila 110 cm :slight_smile:
8. nov 2008 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Yasmina, nie je to pre deti, co maju kludny spanok, to by si sa divila ako sa moja mala v tom dokaze rozne tocit, cestovat po celej postielke, dokonca aj v tom cosi prejde :sweat_smile:
Ale je to asi preto, ze je zvyknuta uplne odmalicka. Take babatka, co v tom nespali a zrazu sa ocitnu vo vaku v 8.,10. mesiaci sa uz nan asi tazko naucia.
8. nov 2008 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sammy asi to tak bude...nikdy v tom neboli a mama zrazu zavadza novoty :grinning: a im sa to vonkoncom nepaci...my mame doma teplo ale boli sme u svokrovcov v tatrach tam je doba ladova skoro nekuria tak sme im kupili vaky a prd z toho :slight_smile:
8. nov 2008 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby neviete poradit nejake dobre vaky, trosku teplejsie, mam len tie z Tesca a tie sa mi zdaju dost tenke, ale hlavne uz su im male. Inak nasi v pohode v tych vakoch aj stvornozkuju :slight_smile:
15. nov 2008 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja mam tri deti od 2 do 5 rokov a všetci traja od malička spavaju v spacich vakoch, minuly rok som sa velmi natrapila s dcerkou, (5r.) aby som ju naučila spat v perine... ale zohnali sme 130 cm spaci vak a tak sme sa vratili k spacakom :slight_smile: a je to najvyhodnejšie, žiadne sople a premrznutia.. maly v tom spava na poschodovej posteli... a bez problemov v tom chodia... ako maly golemovia :slight_smile:))
14. okt 2010 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mnimna a kde ste zohnali taký dlhý spací vak ak sa môžem opýtať? napíš prípdane do IP. ďakujem.
21. nov 2011 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mnimna Napíš prosím priamo tu do fóra, aj mňa by to zaujímalo :slight_smile:. Syslíci sú vo vaku od narodenia... starší už nie, lebo ten sa vie dôkladne zabaliť do periny ... a mladší, po krátkej prestávke už zas používa vak, pretože sa neprestajne odkopával a potom sa budil úplne ľadový a sťahoval sa do teplúčka k nám. Odkedy má vak späť (110 cm), spáva pokojne. No a zrejme preňho budem potrebovať aj taký väčší :wink: .
21. nov 2011 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@syslica
@lindulak v Brendone maju take velke :sunglasses:
21. nov 2011 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abbie Aha, super! Ďakujem táto informácia sa mi naozaj veľmi zíde... prednedávnom tu na Koníku bola také téma, kde mama hľadala pre dieťa väčší vak, ale v podstate sa tuším dočkala len otázok, že načo vak, takému veľkému? :unamused: - som rada, že nás je podobne zmýšľajúcich viac :wink:
21. nov 2011 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@syslica podla mna su vaky super :slight_smile: a v Brendone maju vsetky mozne velkosti od tenkych az po zimne hrube ... keby nemali vasu velkost, tak vedia do tyzdna zabezpecit :wink:
21. nov 2011 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abbie ďakujem
22. nov 2011 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som dávala malinkú do spacieho vaku už od 3 mesiacov. dovtedy spávala v podstate v perinke. ale som rada, že sme tak skoro začali lebo si na to krásne zvykla. je pekne v teple a ja sa nemusím báť, že si to natiahne cez hlavu
24. nov 2011 o 22:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby. Mna by zaujimalo, ako rychlo si vase drobce zvykli na spaci vak. My dnes mame tri mesiace a vo vaku sme spali len raz, pred par dnami. Dovtedy stale zavinuty v perinke v noci. V spacom vaku sa xtale budil, lebo kopcoval nozickami. Dalsie dve noci som ho dala spat do perinky, lebo nas cakalo prve ockovanie, tak som nechcela aby bol zbytocne nervozny z nevyspatia. Vcera sme absolvovali ockovanie a dnes ho znovu skusim dat do spacieho vaku. Za kolko dni si nato zvykli vase poklady? Plus nam dr nakazal spavat uz len vyhradne na brusku v noci. Tak som ohromne zvedava, ako to zvladneme. Lebo moj malicky na brusku velmi nechce spat. Dakujem za odpovede.
11. nov 2014 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nikto nic?
11. nov 2014 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj @wyslmt, nas maly ma 17m a v spacaku je s prestavkami asi od 3 mesiacov. Ked sa narodil, tak som ho prikryvala iba latkovou plienkou, lebo boli hrozne horucavy a ani v perinke nemohol vydrzat. Neskor, ked sa ochladilo, tak som ho dal do spacaciku a zvykol si nanho ihned. Dokonca aj teraz mu v nom je lepsie, prespi celu noc a plienka nie je tak mokra ako ked spi bez spacaku. Ked v nom nespal, tak sa v noci zobudil na pocikanu plienku, co ho chladila na ritke. Niekedy som ho musela aj dvakrat prebalit. Samozrejme, ked boli v lete teple noci, tak v nom nespoal. Teraz ho este prikryvam lahuckou dekou, aby mal prijemnejsi pocit bezpecia. Nam sa predsa tiez nespi dobre bez periny :slight_smile:
13. nov 2014 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok