Odkedy a dokedy môže spať v spacom vaku?

julie6
29. sep 2008

Je asi neskoro zacat so spacim vakom ked ma maly 11 mesiacov co? mama mi usila taky spacak ked mal 4 mesiace,dovedy spla v perinke no od 8 mesiacov sa z neho dokaze vykopat a spi odkryty,rano ma do polovice studene ruky a nohy, 5x ho v noci prikryvam, kupili sme spaci vak, zapinanie hore na ramenach, no budil sa v nom kazdu 1-2 hodiny, tak po 3 dnoch sme to nechali. Citala som v knihe Dieta a ja, ze v takom veku sa dieta do spacieho vaku uz nedava ak doteraz na neho nebolo zvyknute,vraj sa bude pokusat postavit/co robi/a spadne. Co teda robit??, lepsie ho obliekat a nechat to tak, ak nahodou zaspim tak tvrdo ze nebudem pocut ze sa znovu odkopal?Alebo to este skusit so spacim vakom a vydrzat dlhsie to budenie,az si zvykne????

monka88
16. okt 2008

ahojte,tiez rozmyslam,ze casom dame na noc nasho drobca do vaku,lebo v zavinovacke,uz celkom slusne kopcuje a aj ju rozkope,tak nech mu nieje zima na naozicky 🙂
len som sa vas chcela opytat. Ked mate taky vak,ktory nema aj rukaviky,obliekate drobcom nieco este na seba?
A ked ma rukaviky,tak nic,ci ako?
A este ich aj prikrijete perinkou,ci nie?
Dakujeem za info 🙂

martina1206
16. okt 2008

Ahoj, ja mám vak len so širšími ramienkami, teda nemáme rukávy, tak mu dávam pod pyžamko body s krátkym rukávom, abz mu nebola zima na ramienka a prikrijem ho paplonikom. Máme totiž v spálni, trošku chladnejšie, aby sa nám lepšie spalo.
Ozaj, akú máte teplotu v spálni? Ja totiž moc nekúrim, lebo to by sme sa vôbec nevyspali. predsa je len lepšie trošku chladnejšie ako moc teplo. Čo myslíte?

sammy
8. nov 2008

Neviete poradit, kde v BA mozem zohnat taky vacsi spaci vak, cca 110-120 cm na dlzku? Ale aby aj realne bol taky dlhy, lebo vacsinou ked je vak ocislovany ako 110, realne ma nieco malo nad 100 cm.
Dcerka ma 86 cm a strasne rychlo rastie, chcem, aby nam ten vak vydrzal aspon rok, nech nemusim stale nove kupovat 😒

yasmina
8. nov 2008

My sme kupili baby vaky a nasi v nich spali len raz!!!
Ani nahodou v tom nechcu byt...ked sa v spanku otacaju omota sa im to okolo noziciek tak ako "vyvrtka" a potom nemozu s nozkami hybat a hned sa budia a placu...je to naozaj len pre deti co maju kludny spanok...takze u nas to bolo zbytocne vyhodenych 1200 sk 😠

nevesta
8. nov 2008

Skus pozriet v C&A 😉 Ja som kupila 110 cm 🙂

sammy
8. nov 2008

Yasmina, nie je to pre deti, co maju kludny spanok, to by si sa divila ako sa moja mala v tom dokaze rozne tocit, cestovat po celej postielke, dokonca aj v tom cosi prejde 😅
Ale je to asi preto, ze je zvyknuta uplne odmalicka. Take babatka, co v tom nespali a zrazu sa ocitnu vo vaku v 8.,10. mesiaci sa uz nan asi tazko naucia.

yasmina
8. nov 2008

sammy asi to tak bude...nikdy v tom neboli a mama zrazu zavadza novoty 😀 a im sa to vonkoncom nepaci...my mame doma teplo ale boli sme u svokrovcov v tatrach tam je doba ladova skoro nekuria tak sme im kupili vaky a prd z toho 🙂

katullka
15. nov 2008

Baby neviete poradit nejake dobre vaky, trosku teplejsie, mam len tie z Tesca a tie sa mi zdaju dost tenke, ale hlavne uz su im male. Inak nasi v pohode v tych vakoch aj stvornozkuju 🙂

mnimna
14. okt 2010

Ja mam tri deti od 2 do 5 rokov a všetci traja od malička spavaju v spacich vakoch, minuly rok som sa velmi natrapila s dcerkou, (5r.) aby som ju naučila spat v perine... ale zohnali sme 130 cm spaci vak a tak sme sa vratili k spacakom 🙂 a je to najvyhodnejšie, žiadne sople a premrznutia.. maly v tom spava na poschodovej posteli... a bez problemov v tom chodia... ako maly golemovia 🙂))

lindulak
21. nov 2011

@mnimna a kde ste zohnali taký dlhý spací vak ak sa môžem opýtať? napíš prípdane do IP. ďakujem.

syslica
21. nov 2011

@mnimna Napíš prosím priamo tu do fóra, aj mňa by to zaujímalo 🙂. Syslíci sú vo vaku od narodenia... starší už nie, lebo ten sa vie dôkladne zabaliť do periny ... a mladší, po krátkej prestávke už zas používa vak, pretože sa neprestajne odkopával a potom sa budil úplne ľadový a sťahoval sa do teplúčka k nám. Odkedy má vak späť (110 cm), spáva pokojne. No a zrejme preňho budem potrebovať aj taký väčší 😉 .

abbie
21. nov 2011

@syslica
@lindulak v Brendone maju take velke 😎

syslica
21. nov 2011

@abbie Aha, super! Ďakujem táto informácia sa mi naozaj veľmi zíde... prednedávnom tu na Koníku bola také téma, kde mama hľadala pre dieťa väčší vak, ale v podstate sa tuším dočkala len otázok, že načo vak, takému veľkému? 😒 - som rada, že nás je podobne zmýšľajúcich viac 😉

abbie
21. nov 2011

@syslica podla mna su vaky super 🙂 a v Brendone maju vsetky mozne velkosti od tenkych az po zimne hrube ... keby nemali vasu velkost, tak vedia do tyzdna zabezpecit 😉

lindulak
22. nov 2011

@abbie ďakujem

mamamonka
24. nov 2011

ja som dávala malinkú do spacieho vaku už od 3 mesiacov. dovtedy spávala v podstate v perinke. ale som rada, že sme tak skoro začali lebo si na to krásne zvykla. je pekne v teple a ja sa nemusím báť, že si to natiahne cez hlavu

wyslmt
11. nov 2014

Ahojte baby. Mna by zaujimalo, ako rychlo si vase drobce zvykli na spaci vak. My dnes mame tri mesiace a vo vaku sme spali len raz, pred par dnami. Dovtedy stale zavinuty v perinke v noci. V spacom vaku sa xtale budil, lebo kopcoval nozickami. Dalsie dve noci som ho dala spat do perinky, lebo nas cakalo prve ockovanie, tak som nechcela aby bol zbytocne nervozny z nevyspatia. Vcera sme absolvovali ockovanie a dnes ho znovu skusim dat do spacieho vaku. Za kolko dni si nato zvykli vase poklady? Plus nam dr nakazal spavat uz len vyhradne na brusku v noci. Tak som ohromne zvedava, ako to zvladneme. Lebo moj malicky na brusku velmi nechce spat. Dakujem za odpovede.

wyslmt
11. nov 2014

Nikto nic?

marietta33
13. nov 2014

Ahoj @wyslmt, nas maly ma 17m a v spacaku je s prestavkami asi od 3 mesiacov. Ked sa narodil, tak som ho prikryvala iba latkovou plienkou, lebo boli hrozne horucavy a ani v perinke nemohol vydrzat. Neskor, ked sa ochladilo, tak som ho dal do spacaciku a zvykol si nanho ihned. Dokonca aj teraz mu v nom je lepsie, prespi celu noc a plienka nie je tak mokra ako ked spi bez spacaku. Ked v nom nespal, tak sa v noci zobudil na pocikanu plienku, co ho chladila na ritke. Niekedy som ho musela aj dvakrat prebalit. Samozrejme, ked boli v lete teple noci, tak v nom nespoal. Teraz ho este prikryvam lahuckou dekou, aby mal prijemnejsi pocit bezpecia. Nam sa predsa tiez nespi dobre bez periny 🙂