Odkedy a dokedy môže spať v spacom vaku?

julie6
29. sep 2008

Je asi neskoro zacat so spacim vakom ked ma maly 11 mesiacov co? mama mi usila taky spacak ked mal 4 mesiace,dovedy spla v perinke no od 8 mesiacov sa z neho dokaze vykopat a spi odkryty,rano ma do polovice studene ruky a nohy, 5x ho v noci prikryvam, kupili sme spaci vak, zapinanie hore na ramenach, no budil sa v nom kazdu 1-2 hodiny, tak po 3 dnoch sme to nechali. Citala som v knihe Dieta a ja, ze v takom veku sa dieta do spacieho vaku uz nedava ak doteraz na neho nebolo zvyknute,vraj sa bude pokusat postavit/co robi/a spadne. Co teda robit??, lepsie ho obliekat a nechat to tak, ak nahodou zaspim tak tvrdo ze nebudem pocut ze sa znovu odkopal?Alebo to este skusit so spacim vakom a vydrzat dlhsie to budenie,az si zvykne????

tamia
29. sep 2008

juli,
a má dosť veľký ten spací vak? moja malá sa hnevala ked ho mala malý, tak máme teký, že je asi o 10cm dlhší ako ona a pri nohách je široký. A v pohode sa v nom aj postaví.

julie6
autor
29. sep 2008

ano je az do 110cm,ale da sa prepnut v 2/3 aby nebol az taky dlhy, jeho problem je ze sa otaca, podskakuje, nadhadzuje zadockom a asi ho pritom obmedzuje,asi ked sa zaprie o chodila tak si taha krk

caira
29. sep 2008

julie, ja si myslim, ze nikdy neni pozde zacit davat prcka do spacacku..

Nase mala take zveda nozicky a zadecek, kolikrat si chytne spodni dil spaciho pytle a snazi si ho narvat do pusy, ale po nejake dobe zase usne 🙂 Ja bych to jeste nevzdavala a zkusila vydrzet 😉

vocko3
29. sep 2008

ja som malu zacala davat teraz tiez do vaku a to ma 15 mesiacov, lebo v noci strasne cestuje takze nevydrzi zakryta. inak sa mi zdala studena. prve dni (2-3) sa tiez budila kazdu chvilu lebo jej asi branil v pohybe ale postupne si nan zvykla. ja som ju vzdy v noci napravila ked v nom bola pokrutena a teraz si ho uz nejako nevsima. ale musime kupit trosku vacsi lebo v tomto uz ma malo miesta 🙂

jesssie
30. sep 2008

Spací vak je super vec. Teraz mi v ňom spáva bábo. Začala som ju tam dávať asi od 5-teho mesiaca a staršia dcéra v ňom tiež spávala istú dobu. Takto mám istotu, že bábätko je v teplučku celú noc. A ráno ju po prebudení nenechávam válať sa dlho samú v postieľke, takže nejak jej to v pohybe zasa nebráni.

nickili
30. sep 2008

Ja som tiez zacala teraz, ked ma mala rok a pol, lebo ako sa ochladilo a zacala spavat v detskej izbe, kde ju nemam pod kontrolou, pride mi to super riesenie. Ma rano fajn teplucke nozicky. 🙂
Akurat musim pohladat niekde väcsi, teda dlhsi. Nemate tip, kde taky zozeniem?

konja
30. sep 2008

Julie6 : Když jsem byla malá tak jsem se také odkopávala a tak moje bábinka vzala dlouhou flanelovou noční košily s dlouhým rukávem (byla teplá) a dole ji zašila. Ikdyž jsem se pak odkopala z pod peřiny, tak jsem byla celá v té teplé flanelce a protože to bylo i s rukávama, tak jsem se v tom mohla mlít jak jsem chtěla,nic mě nikde netáhlo, nic se nepřetáčelo, bylo to fajn 😉

yesno22
30. sep 2008

konja aj ja som mala podobnu domacky zositu flanelku na spinkanie...a mam ju doteraz, na pamiatku 😵
moj drobec spava vo vaku od cca 7m doteraz....teraz na zimu ma taky hrubsi ale uz je mi akurat takze asi kupim vacsi...podla mna je to super vec, drobec sa v noci velmi prehadzuje a deka ani perinka nehrozi, takze vak je idealny...ale na zaciatku si tiez musel zvykat 😉

tinockaaa
30. sep 2008

ahojte, ja som tiež začala dávať malú do vaku neskôr, asi 10 mesačnú, najprv tam nechcela byť, ale potom som vystihla chvíľku, ked bola hrozne unavená, a skôr ako mohla poriadne protestovať, tak ju zmohla únava a zaspala. a odvtedy v ňom spávala stále, prestali sme akurát na leto ked bolo teplo a dnes sme začali znova. včera ho vyzliekla, ale dnes bola zasa taká unavená, že jej to bolo jedno a ja som spokojná, že nebude mať ráno nohy ako žaba. Teraz má 20 mesiacov a máme vak 110 cm, ale začala som sa obzerať po peknom spacáčiku zipsovacom, niečo v čom by sa mohla krútiť, ale nevyliezla by. ani by ho neskopla na zem, prestala totiž spávať v postielke a paplon sme mali stále na zemi. také niečo:
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=470677
ja som si tiež myslela že je na vak neskoro, ale zjavne nebolo. 🙂

kikimaruska
30. sep 2008

Ahojky, my začali vak používat nedávno-je nám skoro 5 měs, ale jsme malí-51 cm...ale v noci už pěkně divocí...že odlezeme z kraje na kraj postýlky, odkopeme se a vylezeme ze zavinovačky...ale z vaku ne, ten jde s námi, je to perfektní věc. 😉

mima77
30. sep 2008

ahojte, no moj krpec spava v spacom vaku a je to fajn - hlavne aj na ramenach ma nieco viac vrstvu - ten vak, tak mu nie je zima, ale dnes som ho musela oprat a uvazovala som ze co miesto toho... mala som kupeny normalny paplon pre deti do postielky (neviem presne romzer) z IKEA a tak som to vyspekulovala ako som videla ze spavaju v anglicku... pozakladala som ho zo spodu a aj z obidvoch stran pod madrac postielky a tak sa vlastne vytvoril tiez taky vak z ktoreho nevylezie a je mu v nom pekne teplucko... ked som ho ulozila do postielky tak som ho trosku este zalozila aj pri konci a na nohy a kopcovanie som mu nechala tak mierne volny aby sa nejedoval... zatial sa mu to paci a pekne spinka... tak aj to je dalsie mozne riesenie lebo ked je to pod matracom tak to nevykope tiez

annag
30. sep 2008

náš malý v ňom stále spáva, má dva roky, dcérka spávala tiež veľmi dlho, niekedy v ňom chodí, ale väčšinou si ho sám rozopne a vyzlečie, ráno pricupitá do spálne bez vaku, keď spí bez vaku, tak sa v noci prebudí na zimu, takto spí spokojne až do rána 🙂

annag
30. sep 2008
konja
1. okt 2008

Tak já dávám dceru do vaku od narození a nikdy ji nevadil.Mám aspoň jistotu, že jí je teplo. Když je jen pod peřinkou, tak se mele, peřinka ji občs sklouzne až k pupku a pak se mě zdá studená.Vaky jsou žůžo. Máme vak z Tesca, je krásný 🙂

danu
1. okt 2008

my pouzivame vaky od 6 mesiaca teraz ma Ella 15 mesiacov a spi v nom stale a este dlho aj bude-dufam

maxi08
1. okt 2008

Ahoj,
ja som pre malého používala spací vak od cca.3 mesiaca, je to super vec, udrží teplúčko, dieťatko sa neodkope... Neskoro to nie je používať, záleží od toho či v tom dieťatko vydrží, mne sa v cca 1. roku malý z toho sám odzipsoval a vyzliekol 🙂 a postupne do neho nechcel vôbec... ☹ Samozrejme veku treba prispôsobiť aj veľkosť spacieho vaku (90 cm a viac)
Teraz si sestra kúpila vak tu http://detskahracka.sk/-c-58_71_73.html

sjuzi
1. okt 2008

Vaky sú skvelý vynález. My tiež používame doteraz a najnovší sme kúpili 110cm, tak snáď mu dlho vydrží... 😅
Malý si naň zvykol tak, že keď ho i cez deň dám do neho spinkať poobede, tak bez problémov sám zahajá a ťahá aj 2 hod... 😎

danulka2
1. okt 2008

ahoj, ja som malemu usila 2vaky /jeden teply na zimu a druhy tenky na leto/ a spava v nich asi od 4mesiaca. Nedavno som natrafila v sekaci na velky vak za 35sk 😀 Uz len ta cena je dobra. Ale maly je nauceny v nom spat. Sice ked sa zobudi, tak sa odzipsuje a vylezie, ale aspon ked spi je v teple 😉

sakura77
1. okt 2008

ja budem davat vak asi este ked pojde aj do skoly 😀 😀
ale nie,mlady sa strasne odkopava,cele noci som nespala,co som stale zakryvala-kym som ho nedala do vaku,odvtedy-okrem horuceho leta,stale spi vo vaku,priam ho zboznuje a tesi sa donho ked ide spat,ja mam tiez klud ze nie je odkopany,takze u nas to este bude nadlho,fakt super vynalez 🙂

k284
1. okt 2008

naše malá v něm spí od doby, kdy jí ještě nebyly ani 2 měsíce, ze zavinovačky se vysoukala a cestovala po postýlce, v 3,5 měsících se začala otáčet na břicho a tudíž by byla pořád odkopaná, tak jsem ráda, že je takto zabezpečená proti zimě, teď musím sehnat větší, taky se zapínáním po boku, protože, jak spí na břichu, tlačil by ji jezdec zipu do hrudníčku

katka76
1. okt 2008

my sme spali vo vaku asi od 1 mesiaca, najskor boli tie strasne horucavy, to som ju zakryvala len plachtickou a ked sa schladilo, odmietala byt v perinke, tak putovala do vaku. pred tyzdnom sme ho zrusili - mala ma 15 mesiacov, vedela ho odopnut a zacal sa jej nepacit. teraz mame detsku perinu.

minea
2. okt 2008

julie6, určitě není pozdě, na spací pytel nedám dopustit. Dcera má 10 měsíců a právě jsem jí koupila nový, už třetí v pořadí 😀. Mám v plánu nechat jí k narozeninám udělat peřinku, ale používat ji začneme asi až později.

sirinka
2. okt 2008

my mame skoro 15 mesiacov a kedze prikryvku neznesie ziadnu, od vcera zase spi vo vaku....mame taky super s gombickami a da sa pouzit pre mensie aj vacsie deticky...

sirinka
2. okt 2008

a mimochodom v nom aj po postielke v pohode chodi 😅

fabienamata
6. okt 2008

saci vak - super vec.Nepouzivala som vobec zavinovacky .Pouzivali sme ho od narodenia,aj cez den a teraz mame uz v poradi treti ,ale teraz samozrejme len na spinkanie. 🙂

martina1206
6. okt 2008

Ahojte. Syn používa spací vak od 3 mesiacov. Teraz máme 3 mesiace a 2 týždne, je velmi aktívny, už sa nám 3 dni otáča na bruško a v postielke bol všade, len nie pod paplonikom. Teraz mám istotu, že ked ho nájdem v inej časti postielky 🙂 , ako som ho večer uložila, že je aspon v teple.

dididi30
6. okt 2008

my pouzivame spaci vak od narodenia, perinku sme mali len tyzden, neznasal ju.....a pouzivame stale, a budeme co najdlhsie a aj dcera ma spaci vak, aspon sa neodkope 😉 vyzera ako spacak, je to bombova vec🙂 😉

petraluk
6. okt 2008

Tak my začali ve vaku spát až někdy v 10 měsících. Dlouho spal v zavinovačce, i mu zní koukali nožičky, ale byl v ní spokojenej. Zatim neplánuji, že bych ho přestala dávat, pod dekou nevydrží ani minutu. Buď jí zkope nebo má pod ní i hlavu 😀

A taky v něm umí krásně chodit po postýlce 😀

danuska24
15. okt 2008

my malu davame do vaku asi 2 tyzdne a v pohode. ked som ju prikryla s dekou tak sa okamzite odkopala 😀 .