Polohovacie lehátko. Stojí to za to?

mercy
7. aug 2006

Baby, stojí to za niečo? Riško cez deň takmer vôbec nespí a ja nič nuerobím, lebo vyžaduje pozornosť.Myslela som,že keby mal to lehátko, mohol by čumákovať 😉 trošku napríklad, keby som varila.Našla som také aj s plyš.hračkami od zekiwy-ja len či - chcú v tom deti byť?

katrin
7. aug 2006

mercy, dvojičkovské maminy si toto lehátko nevedia vynachváliť... ešte sa to dá nahradiť autosedačkou, ale lehátko je lepšie... 😉

mercy
autor
7. aug 2006

Katrin, teraz často na teba myslím, nebudeš to mať po pôrode ľahké a často myslím aj na moju mamu-ja som unavená z jedného čulého bábätka a ona mala dve plus dvoch malých školákov.Nezostávaj s nimi sama, choď aspoň prvé týždne k mame podľa mňA

katrin
7. aug 2006

mercy, no ďakujem ti za podporu 😀 😀

sama nebudem, bude mi pomáhať mama a teta (obidve zdrav. sestry na dôchodku), takže tak.. a určite mangel, ak bude môcť, tak bude mať dovolenku 😉

mercy
autor
7. aug 2006

No, tu optimizmus nie je namieste 😝 ,ja som to zažial len ako dieťa a zmenilo mi to život, celé detstvo,až teraz chápem, že inak to nešlo...To je super, s dvomi staršími skúsenými ženami a mužom to zvládnete 😉

miriam
7. aug 2006

Ahojte! Mercy, tak tento problem mame momentalne aj my. Maly ma dva mesiace a cez den spi stale menej a menej. No a ked nespi, tak by sa stale len nosil na rukach... Co nespravim, ked spi, tak vobec nespravim. ☹
Tiez sme si minuly vikend povedali, ze mu musime kupit nieco, kde sa trosku zabavi sam. Kupili sme mu taku hojdacku od Fisher Price - visia z toho nejake hracky, hra to zopar melodii a je tam vbudovane nieco ako farebna hudba. Prvy krat, ked sme ho tam posadili sa rozplakal. Teraz je to uz trosku lepsie, ale nemozem povedat, zeby ho tie hracky tam nejako extra zaujimali a hojdanie uspokojovalo. Sice sem tam o nejaku hracku akoze zavadi,ale inak...
Ostatne maminy, ake mate skusenosti? Co by ste napisali na temu dvojmesacne dieta a hracky? Pripadne, ako to u Vas vyzeralo s pracami v domacnosti, ked deticky prestali cez den spavat?

mercy
autor
7. aug 2006

Miriam, inak Riško má hrazdičku a tá ho úplne fascinuje-kope, búcha, výska-ale pod ňou ležká a nemôžem ho položiť hocikam...A s tým spinkanín, neviem,prečo je to tak...veď je ešte maličký, mal by cez deň búvať a figu drevenú🙂 aja nemám srdceho nechať len tak ležať samého a ísť niečo robiť☹

miriam
7. aug 2006

My sme tiez najskor rozmyslali nad hrazdickou a potom sme sa rozhodli takto. Aj ja som rozmyslala tak, ze hojdacka poskytuje viac moznosti rozptylenia a hrazdicku nemozem vziat zo sebou napr. do kuchyne...
Mame problemy... No ale tiez nechcem nechat maleho plakat, len preto, ze potrebujem napr. ocistit zemiaky... By ma zaujimalo, ako to robili kedysi nase maminy. Musim sa spytat. 🙂
No a s tym spanim je to asi u kazdeho dietata ine. Tie nase su hold aktivne, co nas moze len tesit aj ked vdaka tomu kadeco nestihame. 😉

ena
7. aug 2006

mercy: my mame lehatko, je to celkom fajn, ale my to striedame, raz je v lehatku, raz v cest. postielke ( tu mame v obyvacke, akoze namiesto ohradky).. zacina sa plazit, tak ked potrebujem odbehnut bol by v niektorom kute a hral sa s kablami, obcas je v krmiacej stolicke ( ale to si ty este trocha pockas 🙂 ).. nam sa lahatko osvedcilo na zaciatku, to mal nejake 3-4 mesiace, lezat uz bola nuda.. 🙂
a v lehatku ho hocikde prenesies.. sem tam sme to pouzili aj ako hojdacku, obcas v tom zaspal.. teraz ked bolo horuco tak sme zacali v lehatku krmit z flase,aspon nebol taky upoteny kym dojedol... teraz je v nom uz dost zriedkavo.. a ked v nom je, tak ho oslintava, alebo ked lozi, tak sa k nemu doplazi a vytahuje z neho ten pas ktorym sa babo zapina.. 🙂)

Ked budes kupovat, neviem ci sa ti oplati aj s tou textilnou hrazdickou s hrackami. Mmy sme si kupili taku, ale v pohode, ak mas hrazdicku plastovu, das to pred neho, ma to blizsie ako tu textilnu hrazdicku priamo na lehatku.. tie hracky sme z nej aj tak zvesili a hral sa s nimi samostatne.. hlavne s mysou, co ma namiesto brucha zrkadielko 🙂
tu je https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zvedavamt
7. aug 2006

my sme vyuzili aj vajickovu autosedacku - na rucku som jaj navesala hrkalky a maciky.aj ohradku,az kym z nej neliezla von.sa tam prehrala,par x aj zaspala.mala naspodku hrubu deku a kooopu baviakov.

ena
7. aug 2006

v podstate autosedacka vajicko moze nahradit aj to lehatko, ale myslim, ze to lehatko sa da viacej polohovat, da sa dat do lahu, do sedu.. mne pridal maly v sedacky hlavne na zaciatku taky pokruteny .. aj ked tam mal to babatkovske polstrovanie

tilly
7. aug 2006

mercy je to super vec, ja som v tom domčeka aj uspávala, keď bol malý, to hojdanie bolo zaručené uspávadlo...

inak sú dobré tie lehátka ak sú polohovateľné, tak aby sa tam dalo aj ležať, aj sedkať a pod.

ja som si v tom dala krpca na pult na kuchynskej linke, sedel a pozeral, keď som varila, ja som mu pri tom tancovala, vrtela zadkom, strašne sa smial a ja som mala aspoň trošku pohybu

yuya
9. feb 2007

a čo si myslíte o spávaní bábetiek v lehátku? myslíte, že to nemôže mať zlý vplyv na chrbticu, lebo tá poloho ležmo nie je úplne vodorovná?

bellasandra
10. feb 2007

yuya- ja by som tam bábo spat nenechala, Emka v tom teraz je, pozera sa, ale nie je v tom celý den. Sa mi to zdá trosku blbé, lebo este nemá uplne vyvinutu chrbticu- pevnu myslím 🙂

adetka
10. feb 2007

Mirka sa dokaze upokojit len na rukach, alebo v polohovatelnom lehatku... velmi rada sa pozera aj na hracky, ktore tam ma namontovane... tak tam travi par hodin denne... a uz sa mi par krat stalo, ze mi v nom zaspala... nechcela som ju budit... lebo vzdy, ked som ju z toho lehatka vybrala... tak sa zobudila a bola opat nekludna... ale spi v nom skutocne iba par hodiniek... tak 2 az 3 cez den... nemyslim si, ze by jej to velmi ublizilo...
skor prilis caste a dlhe nosenie na rukach v spriamenej polohe... tu sa skor mozu posunut stavce a vytvorit skolioza chrbtice... ja ju tak mam iba pocas odgrgavania (nie viac ako 5 minut v kuse) a obcas na maximalne pat minut, ked ju ukludnujem

erka12
10. feb 2007

yuya my sme mali lehatko,ale uz som ho odlozila misko z neho vyrastol. a nenechavala som ho v nom spavat,iba tam sedel a hral sa a pozoroval,ale nechcel tam byt dlho 🙂

danona
10. feb 2007

ja si neviem vynachváliť lehátko - vibrovacie od fisher price.. ked je mala nespokojná, už ju nenosím na rukách len zapnem jemné vibrovanie pod ritkou , tiež je tam hrazdička a malá sa suuper zahrajká... mávam ju v tom v kuchyni doobeda ked potrebujem variť... všetko okolo vidí a je spokojnučká 🙂

sabka
13. feb 2007

V anglicku som sa starala o male babatko a tam mali take lehatko. Bolo to uzasne. Zobrala som si v nom malu kam som isla a ked sa vratili jej surodenci zo skoli lezala v tom a pozorovala ich. Nemusela som sa bat ze na nu nieko stupi alebo tak. Je to uzasna vec. Ked sa narodil nas syncek tiez sme si take kupili. Musis to ale vhodne striedat aby v tom nebolo stale. Inak sa nenauci otacat a podobne ak nebude "cvicit".

deniseee
13. feb 2007

mne tiez nechcel maly cez den spinkavat, a vecer zaspat tiez nie, ale my sme lehatko nemali, my sme mali satku, v ktorej sa maly vacsinu dna nosil na mne, a tak som porobila vsetko, ruky som mala volne, aj som riad umyla, aj som navarila, aj som vyprala, dokonca som tak aj zehlila, aj som sa tak s nim pohojdavala na lopte 🙂. Malemu sa to moc pacilo, na vsetko mal vyhlad, a ked chcel spinkat, sa proste oprel, pocuval srdiecko a zaspinkal. A ked nevedel zaspat, niekedy to trvavalo aj do druhej v noci, stacilo vytiahnut satku a do pat minut bol tuhy 😀 . Ale keby sme mali este jedno, tak lehatko kupim, aj ked by u nas urcite zase zvitazila satka.

ellla
2. sep 2007

ahojte, chcem sa spytat, ci mate niekto skusenost s tymto lehatkom...
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

tamia
3. sep 2007

jednoznačne odporúčam. Ja mám lehátko od zekiwy a je to super. Malú v ňom krmim, a odmesiem si ju hoci kde po byte, takže je pri mne ked som v kuchyni, ked som v kúpelni a podobne. Velmi sa jej tam páči a má dosť veľký rozhlad okolo seba.

petka.m
3. sep 2007

ahoj ella, my máme presne toto lehátko a malej sa veľmi páči a je v ňom spokojná 😉 . Mne vyhovovala hlavne nosnosť, pretože je až do 18 kg a väčšina je len do 9 kg a keďže naša malá má 6500 g, tak sa mi ani neoplatilo kúpiť lehátko do 9 kg. Dobré je aj to, že vibruje a dá sa aj hombať. Nehovorím, že v ňom presedí celý deň, ale keď si niečo potrebujem urobiť, tak ju tam posadím a môžem sa venovať trochu aj domácnosti. Lebo mám taký pocit, že tie naše bábätká sa nudia a vždy niečo potrebujú robiť 😀

zuzanda
3. sep 2007

ellla, my sme toto lehátko kúpili, keď mal Samko 6 týždňov, lebo mi nechcel nikde spávať iba na rukách. síce mi v ňom nikdy nezaspal, ale keď som ho tam dala spiaceho, aspoň si pospal a hneď sa nezobudil. asi preto, že tam bol taký trochu skrčený ako na rukách. medzi 2. a 3. mesiacom sa tam strašne jedoval a nechcel mi tam byť, lebo nedočiahol na hračky (sú trošku ďalej, ale aspoň nebimbajú dieťaťu rovno pred očami) a to ho nebavilo. a teraz, keď už je väčší, je tam veľmi rád, krásne si dočiahne na hračky, tá stredná hrá melódiu, keď si ju potiahne k sebe, je radosť ho sledovať, vie sa tam pekne zabaviť a ja si porobím, čo potrebujem. veľmi oceňujem na ňom, že je trochu vyššie ako ostatné, takže ho nemusím stále niekde vykladať, ale môže byť kľudne aj na zemi.

ellla
4. sep 2007

zienky velmi ste mi pomohli. dakujem a idem si ho zajednat. aj mne sa paci, ze ze je az do 18 kg. to vibrovanie je vraj tiez nie na zahodenie a presne ako pisete, treba aj navarit a kadeco doma urobit... 🙂

susanh
4. sep 2007

My sme kupili polohovacie lehatko s hrazdickou, ked mala Nata 3-4 mesiace a uz cez den menej spinkala. Tak mohla byt hocikde pri mne a sledovat ma. Ale nase lehatko bolo len do veku okolo 7 mesiacov, kym dieta samo nesedi. Natalka sedela sama az koncom 8. mesiaca, ale to uz som naozaj lehatko musela odlozit, lebo sa v nom tak predklanala dopredu, az sa dotkla zeme hlavickou (nastastie som bola pri nej ), alebo sa vykrucala totalne bokom dolu. Tak neviem, mozno existuju aj lehatka pre starsie deti, alebo potom len nejake stolicky.

zuz11
17. dec 2007

zrzulka • 1d • Včera o 20:11
chcela by som poznat nazor na pouzivanie lahatok od narodenia. kedze sme chytili zltacku tak malu davam na cely den do lehatka k oknu nech nasava denne svetlo. navstevy ktore k nam chodia su zhrozene, vraj tie lek´hatky nie su pre tak male deticky.nasa ma 2 tyzdne a 2 dni. lehatko sa neda plohovat takze je v podstate v takom akoby polosede. ale vyrobca uvadza ze sa da pouzivat od narodenia, tak som teraz na vazkach z toho. co si o tom myslite. ako stare boli vase deticky ked ste zacali davat do lehatok???
mame toto lehatko:
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

junovka • 2d • Včera o 20:17
a nemozes dat male do postielky,ktoru prisunies k oknu?Ja by som take male nedavala do ziadneho lehatka. 😖 Len ked som malu dala do autosedacky na chvilu, tak mi srdce slo roztrhnut od zlosti, ze uz take male a uz musi lezat v takom niecom. 😠 😠

nenka83 • 1d • Včera o 20:56
ja od mesiaca a pol.ked som varila, alebo daco robila. inac ,ala sa tam neskor vyhrala, bola to perfektna vec!

saskarisko • 1d • Včera o 21:02
ahoj,
mne dokina na nase lehatko povedala, ze ho do neho mozem davat az od 3.mesiacov a to len na chvilku, to iste platilo nasledne aj na klokanku. a lehatko mame polohovatelne.

pietra • 1d • Včera o 21:02
ja malu davam tiez do lehatka, ale bola vacsia, ked sme lehatko kupili. Nase sa da aj polohovat, ale uplny lah to nie je. Spociatku som ju tam davala vzdy len na chvilu, tak do hodiny, dvoch. Cely den by som tam takto male babo nenechavala, asi to nebude dobre na chrbticu.

zuzana1981 • 1d • Dnes o 10:08
my sme zacali davat malicku do lehatka priblizne od 1 mesiaca a to tiez iba nachvilku, kvoli chrbtici aj ked na lehatku bolo napisane od narodenia.. zdala sa mi velmi malicka na to aby sa tam davala od zaciatku.

sue • 38tt • Dnes o 10:55
Zrzulka, kvôli chrbtici by som ju tam nedávala takú malinkú... nevie ešte ani hlávku držať ani nič... takže takému malilinkému bábätku je podľa mňa najlepšie na rovnej podložke... skôr si požičajte mosses basket alebo postieľku dajte k oknu alebo vaničku z kočíka... niečo kde bude mať telíčko vyrovnané... (ani do autosedačiek a klokaniek sa neodporúča dávať dieťatko na nejak dlho takéto malinké...)

luciaj • 1d • Dnes o 11:06
ja davam malu do lehatka az od 2,5 mesiaca, aj to len na chvilu. skor by som pouzila kocik ako lehatko.

kkatrina • 2d • Dnes o 19:54
Dávidka som do lehátka dávala od začiatku ale najprv v perinke - len mi ho máme polohovateľné, od 1,5 mesiaca som ho už dávala do strednej polohy a je tak do teraz, vydrží tam asi 1 hod a potom sa sám vypýta mrmlaním ležkať

kamarátka má tiež nepolohovateľné lehátko a dávala tam malého od narodenia, najprv tiež v perinke asi do mesiaca a potom už normálne, môj názor že autosedačka je určite väčšie zlo, tam sú detičky také pokrčené

zrzulka • 1d • Dnes o 20:16
no dnes nam primar v nemocnici povedal ze kludne ju tam mozem davat ale nie na cely den🙂) tiez si myslim ze autosedacka je vacsie zlo ked vidim ako je tam mala namackana v takej neprirodzenej polohe tak by som ju najradsej odtial sla vybrat:((( chudatko dnes aj tolko plackala sa jej to nepacilo tam sediet:(

bibinka • 2d • Dnes o 22:19
zrzulka- mala si si radšej kúpiť polohovateľné lehátko,na takom je aj poloha rovno. my máme polohovateľné a malého do nej dávam-zatiaľ len do roviny.pod neho dám hrubšiu deku. takto mi tam ležká doobeda aj podvečer po cca 2hod.Autosedačka sa mi bridí z toho dôvodu, že tam je dieťa pokrčené a môže sa udusiť,naopak polohovateľné lehátko je v tomto super.neviem si ho vynachváliť.

mamacat • 1d • Dnes o 22:25
zrzulka, my sme lehatko pouzivali od narodenia.. samozrejme nie stale 😉 bravala som si malu v tom do sprchy alebo do zahrady. ale nase bolo dost ploche, cize mala v nom takmer lezkala.

kamilecka • 1d • Dnes o 22:34
Zrzulka a zober si ako je v brusku schulene,ako malicke klbko,preto su aj tie satky a babyvaky.

sue • 38tt • Dnes o 22:36
Kami, len je rozdiel, keď dieťatko pláva vo vode ako keď sedí v lehátku... samozrejme šatky a babyvaky sú na inom princípe, ale lehátka a autosedačky nie...

kamilecka • 1d • Dnes o 22:39
Sue myslela som to tak ze ked tam dietatko pobudne chvilku tak nevadi,viac ako hodina by podla mna nemala byt.
Inak minule hovorili ze vajicka by sa mali pouzivat len v aute a nie ze idem niekde autom tak mam v tom cely den babatko a je tam aj riziko sids

sue • 38tt • Dnes o 22:41
Kami, tak to sme potom mysleli úplne rovnako 😵 😅

julia225 • 1d • Dnes o 22:50
pri prvom som nemala ale k druhemu isto chceeeeeeeeeeeeeeeeeem!!! 😀

sue • 38tt • Dnes o 22:54
Jul, tak ti rezervujem naše, dobre? 😵 😀

bluff • 1d • Dnes o 22:55
ja neviem ze preco na cely den k oknu. my sme mali tiez zltacku, a mali sme byt na slniecku pod oknom 2x za den po 20 min.
my sme autosedacku pouzivali len v aute. aj tam sa v nej dost nasedela. ale doma som ju taku malinku mala na rovnom.

maryem • 1d • Dnes o 23:04
zrzulka, my sme lehatko tiez pouzivali, asi od 3 tyzdnov. pravda,bolo ine, chicco, dalo sa trosku viac nalezato,ale aj tak som ten mierny 'valovcek'riesila tym,ze som pod to davala este deku a mala lezala na perinke. A nebola tam cely den..Inak si nemyslim, ze by tam dieta nemalo lezat dlho preto, ze je to pre neho nepohodlne. Skor preto, ze sa nmu brani v tom prirodzenom pohybe. Ponatahovat sa, pootacat sa. Ale zas, moj osobny nazor, ked lehatko par dni budes pouzivat, uz len kvoli tomu slniecku a potom jej das moznost relaxovat aj na rovnej podlozke, nicim jej neublizis.

ssissi
16. apr 2008

Ahojte, máte niekto skúsenosť s týmto lehátkom?

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

Naša maličká má už cez 6 kg a nikde nepíšu do koľko kg sa dá používať... a do akého veku.

Ďakujem

pietra
16. apr 2008

taketo lehatka maju zvycajne nosnost do takych 15kg. ale s tymto konkretne skusenost nemam, my mame doma lehatko zekiwa

biela
16. apr 2008

my máme fisher price, to je do 18 kilov. s týmto nemám skúsenosti...

ssissi
17. apr 2008

páči sa mi aj fisher price, aj zekiwai - FP asi toto že?

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

Len sa mi zdá z obrázkov, že pre väčšie bábätko sa z toho nedá urobiť klasické sedenie, len hojdačka, a zas pri mimi to nie je na ležanie, je tam v takom polosede, akurát že naklonené na ležmo. Neprekáža to?

Pietra a Kristínka ti sedká ešte v tej Zekiwe? Máme toto?

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

sammy
17. apr 2008

My sme lehatko pouzivali od 5 tyzdnov do 6 mesiacov, potom som ho musela predat, lebo mala v nom uz nechcela byt ani za svet. Uz len lozit a lozit.