Polohovacie lehátko. Stojí to za to?

mercy
7. aug 2006

Baby, stojí to za niečo? Riško cez deň takmer vôbec nespí a ja nič nuerobím, lebo vyžaduje pozornosť.Myslela som,že keby mal to lehátko, mohol by čumákovať 😉 trošku napríklad, keby som varila.Našla som také aj s plyš.hračkami od zekiwy-ja len či - chcú v tom deti byť?

pietra
17. apr 2008

ssissi - ano, to je ono 😉 my mame konkretne toto http://www.baby-eshop.cz/lehatka-houpacky/poloh...
uz v nom byva ovela ovela menej, ale este stale ho vyuzivame. aj teraz sa v nom hra 😉
paci sa mi na nom, ze sa cely ten potah da zvliect a vyprat, uz som to parkrat vyuzila.

ivkaa1
17. apr 2008

ahojte, kde sa da v NR kraji kupit lehatko Fisher Price? dakujem

angua27
17. apr 2008

ahojte, my máme to lehátko od FP, ale bez tej hrazdičky s hračkami. používam ho od Matejovho narodenia. dá sa dať aj do úplného ľahu. zo začiatku tam bol max. 30 minút denne, ale nie dokopy. hlavne keď som sa ráno motala v kúpeľni. postupne sme ho používali pri varení, upratovaní a všade, kde som ho nechcela dať na zem, ale chcela som, aby bol so mnou. teraz ho používame už iba na jedenie, ale som rada, že som ho mala od začiatku. Maťo si ho veľmi obľúbil.

ssissi
17. apr 2008

Ivkaa a nechceš skúsiť cez nejaký internet - shop?

Viete poradiť? Hľadám také, čo nieje len do 9 kg, ale viac (už máme cez 6 kg). Dieťatko si na ňom vie poležkať aj posedkať, dá sa hojdať, ale aj zaistiť do stavu bez hojdania a hrazdička sa dá polohovať/odopnúť. Joj a samozrejme za normálnu cenu 🙂 Existuje? 🙂

pietra
17. apr 2008

ssissi, ta zekiwa splna to, co pises 😉

duskaf
18. apr 2008

Ahojte kočky, aj my si polohovateľné lehátko nevieme vynachváliť, máme starší typ, ale dennodenne je využívané, aj chlapci ho milovali aj naša princeznička.

bambusko
18. apr 2008

tiez pouzivame lehatko pri vsetkych 3 detoch, mame neonato, da sa aj hojdat. kym boli deti v perinke, davala som ich tam v nej na najnizsiu polohu, takze boli na naklonenej rovine 🙂 ako sa odporuca pri refluxe a grckani. mame do toho aj taku vlozku s oporou pod hlavicku pre najmensie deti, davam tam maleho, ked som v kuchyni, on sa pozera, aj pospi. ta poloha je ok, zadok ma v tej priehlbine, takze je v takom akoby poloklbocku, odporuca sa to ako relaxacna poloha od narodenia a aj chrbatik oprety

mata79
18. apr 2008

Ssissi, ja si myslim, ze lehatka su vsetky ok. Tam sa neda co vytknut. Len by som pozerala material, co do udrzby. My sme mali od ABC Designu. Udrzovalo sa dobre, len vlhkou nadrickou a vsetko islo dole, aj mrkvicka, ale nedala sa nam polohovat hrazdicka. Mala len jednu polohu a maly nedociahol na hracky. To bola jedina chyba.

krista
13. okt 2008

tiki • 1d • 14. květen 2007 ve 13:22
Holky, jaké máte zkušenosti s polohovacíma lehátkama? Dcerka už začíná být docela aktivní, spát se jí nechce a pořád by jen koukala kolem sebe, tak uvažuju, jestli jí lehátko nepořídíme. Ale nevím, jestli to má smysl, jestli to není zbytečná investice.
Používáte to? A máte případně nějaké typy, která lehátka jsou dobrá, příp. na co si dát při koupi pozor???

kristi • 1d • 14. květen 2007 ve 13:26
Tiki, my ho pouzivame skoro porad, mala si v nem krasne vycumuje, ma rozhled atd. Jinak si myslim,ze tam asi zadny kriteria nejsou, vsechna ta lehatka jsou snad testovana...

jjitulina • 2d • 14. květen 2007 ve 13:37
my lehátko používáme od narození pořád.Ted už sice jenom na krmení,protože mladas už je hodně aktivní.U nás to tedy zbytečná investice určitě nebyla 🙂

lilourich • 14. květen 2007 v 16:16
tiki podle mě je lehátko super věc 😉 Používám ho od narození, i když ze začátku je chviličku. Jenže teď už malej ve dne skoro nespí, navíc je zvědavej a nechce být sám, takže jsem ráda že je ho kam dát, a víš že se mu tam nemůže nic stát. Navíc než bude sám sedět a mít dětskou židličku, tak ho na tom budu i přikrmovat. Třeba takovej sabík na lžičce mu na tom dávám už teď 😉 Taky jsem nenarazila na žádnou která by nevyhovovala, a ani jsem nikoho neslyšela, že by byl s nějakou nespokojenej.

anavka • 14. květen 2007 v 16:26
My lehátko používáme tak od 2 měsíců, teď nám bude skoro rok a nemůžu si ho vynachválit 🙂 Když byla malá menší, tak se na mě dívala, když jsem třeba něco dělala, měla v něm rozhled. A teď když už je větší, tak je taky super, protože ji v tom můžu krmit. Takže já doporučuju a u nás to zbytečná investice rozhodně nebyla 😎

kamhajek • 1d • 14. květen 2007 v 17:33
Souhlasím s Anavkou, výborná investice.

doubek • 1d • 14. květen 2007 v 19:16
ja jenom premyslim, jaky je rozdil mezi lehatkem a autosedackou. nektere maminky pouzivaji prave autosedacku jako lehatko doma. cetla jsem, ze v autosedacce dite nema byt vic jak dve hod. denne. jaky je tedy rozdil mezi lehatkem a autosedackou.? vi to nektera z vas? diky za odpoved 🙂

kamhajek • 1d • 14. květen 2007 v 19:37
Tak moje lehátko je oproti sedačce rovnější. V sedačce je malej hodně do klubíčka. A řekla bych, že v tom lehátku ano dvě hodiny denně není. A poslední dobou tam je jen na krmení, protože se už dost mele a lehátko ho omezovalo.

doubek • 1d • 14. květen 2007 v 19:41
diky kamhajek

raculka • 14. květen 2007 v 19:44
Lehátko si všichni moc chválí a je to určitě fajn věc,ale četla jsem,že se to nemá přehánět.Dítě neleží v rovné poloze,takže když v něm tráví přes den většinu času,není to zrovna dobré pro záda.Neberte to jako prudění, jen upozornění. 😉
Je ale asi super pro období,kdy dítko už začíná komunikovat,ale samo se ještě nepřemisťuje nebo neumí tak dobře pást koníky. 🙂

alcatko.j • 1d • 14. květen 2007 v 19:51
Holky a chtelo vam detatko v tom lehatko byt od zacatku?Neli ma mesic a moc se ji tam teda zatim nelibi... ☹

jankar • 1d • 14. květen 2007 v 19:54
Holky lehátko je polohovací,autosedačka néé,takže tam může mimčo i spát,aspoň si myslím.Já si ho pořídila a myslím že ho využijeme dostatečně,každá s kamarádek co ho má,moc chválí 🙂 a je od autosedačky lehčí a zabere méně místa 🙂

jankar • 1d • 14. květen 2007 v 19:55
vím že není vyloženě na spaní,ale když tam mimčo zaspí tak se tam může nechat ne?ještě nemám zkušenosti 😒

doubek • 1d • 14. květen 2007 v 19:56
ale kdyby mi bylo jedno, jestli je lehci, nebo tezsi nez autosedacka, tak neni to zbytecna investice, kdyz by mohlo byt v te autosedacce?

kamhajek • 1d • 14. květen 2007 ve 20:07
Doubek: v lehátku má mimčo podstatně víc prostoru a není úplně stulený. Moje mimi je krapítek větší a v sedačce se mu moc nelíbí, v autě v ní vždy usne, ale když jsem ho v ní chtěla nechat třeba u kadeřnice, abych sebou nemusela tahat kočár, tak tam být nechtěl.

doubek • 1d • 14. květen 2007 ve 20:09
to je fakt, nase mala v aute taky hned usne, ale doma tam nechce byt.
a v lehatku je tvoje mimi spokojene?

kamhajek • 1d • 14. květen 2007 ve 20:14
Je v něm moc spokojené, máme tam před ním hrazdičku a může si krásně hrát.

anavka • 14. květen 2007 ve 20:19
Naše malá už je v něm jen když jí krmím nebo když jíme my, jinak už jí tam neudržim. U lehátka je super, že se dá položit do úplného lehu, ten jsme ze začátku využívali nejvíc. A i teď v 8 měsících to máme pořád v polosedu 😎

gedren • 1d, 24tt • 14. květen 2007 ve 20:31
Helenka je z lehatka maximalne nadsena a ja taky. Je ochotna v nem byt od dvou mesicu (driv se ode me nehnula na krok) a dosud se ji tam libi a nevystupuje 🙂 Jeste jsem ji ho vystlala berani kozesinkou a davam ji pres to hrazdicku (normalni stojaci, ne lehatkovou), ona si pinka do hracek a pohoda 🙂 Nebo si ji v lehatku vemu do kuchyne, to ani nepinka, jen kouka, jak kutim 🙂

Nevim teda, jak zivejsi deti. Kamaradky chlapecek od 7 mesicu leze a ten by tam asi tezko vydrzel. Ale to je sileny torpedo.

Je to zdravejsi nez autosedacka a taky se z toho to dite snaz vyndava. Ale samozrejme ji tam taky nemam celej den, proste sem tam ji dam tam, sem tam na zem...

lilourich • 14. květen 2007 ve 20:40
jankar, já když mi tam nalej náhodou usne, tak ho tam spát nenechávám. Přeci jenom mě to nejde dát do úplný roviny, a jak tam má přes sebe u pasu do zapínání, tak si myslím že kdyby chtěl třeba kadit a nebo vůbec že třeba u kluků to nebude moc dobrý na pytlíka 😅 Většínu ho tam mám, aby změnil polohu a odpočinuly si záda, od ležení, tedy když třeba neni na bříšku. Prostě ho polohovat tak jak nejvíc to s ním jde. Přeci jen když na zádech spí, a na tom bříšku nevydrží moc dlouho, tak je to pro něj asi příjemný, ale spát nee. Perfektní to je, jak už tu padlo při vaření, to pozoruje a je klid 😉

lu. • 18. květen 2007 ve 14:19
Ahoj.Polohovací lehátko můžu jen doporučit je to bezva věc.mojí holčičce je jeden měsíc a už jí tam dávám a jí se tam moc líbí.Muže se v něm i houpat a já si jí můžu přenášet kam chci a tak jí mám stále na očích.Stojí to za to.

dendisa • 1d • 2. červen 2007 v 10:45
holky, která značka se vám osvědčila? Nemůžu se v tom zorientovat. Na čem mám hlavně trvat? Budeme ho asi dost tahat autem.
Napadají mě:
*Váha (asi nebudou všechny konstrukce ze stejného kovu, co? Nebo je to fuk?)
*Variabilita polohování
*Svlíkací potah
*Uši na přenášení
*Tříbodový zádržný bezpečnostní systém
*Hrazdička s hračkami?
*Bouda? (je to nutné? Možná akorát v té souvislosti, že když je v lehátku dítě na balkoně, dá se přikrýt moskytiérou. Malý prcek totiž musí být ve stínu skoro pořád, že jo.)
*Možnost houpání?

dol • 1d • 2. červen 2007 v 11:31
Holky a kolik jste do lehátka investovali? Jaké konkrétně máte?

danielah • 2d • 2. červen 2007 v 11:33
My máme Chicco -asi toto, ale starší verzi http://www.babylife.cz/scripts/podrobnosti.php?....
Jsem s ním max spokojená, je libovolně polohovatelné (záda ano a nohy myslím do 3 poloh, ale to jsem nikdy nezkoušela), lehké, potah se dobře stahuje a v pohodě pere (ale zároveň je docela "mohutný" není to jen proužek látky)

Někteří Dr tvrdí, že by v něm malé mimi nemělo být dlouho, protože jak jsou v něm děti trošku zapadlé, nemají tendenci kopat nožičkama, a tím posilovat břišní svaly. Jiná Dr zase kamarádce lehátko výslovně doporučila pro její dráždivější mimi - cítí se v něm bezpečně.
Takže všeho s mírou, ale můžu ho jen doporučit.

Používáme ho dodnes na krmení (a K v něm byla prakticky od narození), a K se na něm houpe a používá ho pro výstup na vyšší patra kam nedosáhne 😠

dendisa • 1d • 2. červen 2007 v 11:50
četla jsem dobré reference na lehátko-křesílko:
http://www.kremilek.cz/detail.php?lehatko_id=50...
- vydrží až do 18 kg dítěte.
ale prý má jen dvě polohy zad, je to málo?

jabjunka • 4d • 2. červen 2007 v 11:54
My máme ABC design,kupovali jsme ho před 6ti lety za 1500kč a perfektně sloužilo pro dvě děti(vlastně tři,měla ho pujčené kamarádka).Jediné co nemělo,byla hrazdička,ale tu jsme měli zvlášt.Záda má zpevněná,polohovatelá a i nožičky.Pod hlavičku je tam jestě měkounká podložka na suchý zip.My ho využívali maximálně. 😉

katarina82 • 1d • 5. srpen 2007 ve 00:23
Ahoj holky, mám taky otázku jako dendisa. v popisu lehátka od Fisher Price-odkaz na něj dala už dendisa, je napsáno, že je od O měsíců, ale přitom je tam poznámka, že nejde dát úplně do lehu... Může se tedy používát i pro čerstvá miminka? Nebo v něm ty malé miminka mohou být jen chvíli a pak zas radši do postýlky?

kristynaw • 1d • 5. srpen 2007 ve 00:34
dendisa,je to to stejny lehatko(na stejnem principu),co budu kupovat,da se dat i do teto pozice-mrkni do alba, nas maly zazrak

ronie • 1d, 24tt • 5. srpen 2007 ve 14:11
Ahojky můžu se zeptat co vás vede k tomu dávat mimča do lehátek nebo sedaček doma přes den-kromě krmení to nechápu. Malej nám leží na hraci dece s hrazdičkou bud na zádech nebo na bříšku pase a je spokojenej. Nic se mu tam nemůže stát kouká krásně kolem a může se protahovat a hemžit jak je libo. Až bude větší koupíme ohrádku aby se někde nezranil až poleze..

Já vim že sem s tim už otravná, ale fakt mě to vrtá hlavou proč si komplikovat život teda hlavně malýmu do budoucna..
Opravdu se omlouvám jen jesi mi to někdo vysvětlí..jinak každýho věc..
A mezi sedačkou a lehátkem bych vzhledem ke zdraví žádnej rozdíl neviděla jen si dítko navykne na vyšší polohu a ležet pak na bříšku se mu nechce protože musí makat a tolik nevidí..

kristynaw • 1d • 7. srpen 2007 ve 21:40
ja budu kupovat jen nejaky levnejsi lehatko,kdyz budu chtit jit do sprch,mala tam bude se mnou v lehatku a nemusim cekat az bude spat,nebo az prijde manzel,taky kdyz budu varit,protoze mame psa tak na dece v kuchyni to nejde

kristynaw • 1d • 7. srpen 2007 ve 21:55
taky jsem slysela,ze kdyz se mimi narodi,a nemuzes ho uklidnit,ze mas zkusit ho dat do lehatka do koupelny a zapnout sprchu,ze to maji radi,ten zvuk,a zklidni se...ale to je samozrejme individualni...
mala kdyz se sprchuju tak zacne kopat,tak se ji to asi libi🙂

tiki • 1d • 7. srpen 2007 ve 22:32
Ja mam pocit, ze kdybych pustila nasi Zdise sprchu, tak se mi okamzite pocura 😀

gedren • 1d, 24tt • 8. srpen 2007 ve 00:05
ronie, ja Helenku dost davala do lehatka mezi druhym a rekneme sestym mesicem, protoze kdyz byla polozena jen tak na volno na dece, na brisku nebo zadickach, tak proste plakala a nelibilo se ji to. Samozrejme jsem ji na to brisko davala, ale nez se naucila lezt, tak bylo lehatko jejim nejoblibenejsim mistem (byla cely den stridave tam a pritulena u me na kline). Si tam vegetila, bud na me koukala, jak neco delam, nebo si hrala s hrazdickou, s necim v ruce apod. Na volno proste byt nechtela. Ted uz ji to na zemi bavi a lehatko nepotrebujeme 🙂, ale uzasne nam pomohlo preklenout tu dobu, co jeste nelezla.

sarkabrezen • 1d • 8. srpen 2007 v 07:41
ronie, já jsem začala používat lehátko taky velmi brzy a používám denně dodnes (malá má 4 měs). důvodů a výhod je pro mně několik - malá je stále se mnou, ucha na přenášení jsem si vpředu spojila a vznikly mi takové malé sáňky, které tahám všude za sebou (máme všude koberce, takže to jde supr). malá je tak neustále se mnou, pozoruje mně, baví se a přitom ji nemusím mít pořád na rukou. má tam hrazdičku a často si tam vyhraje i sama s těma hračkama. já mám lehátko, které je rovné, takže se vůbec nechoulí jako v autosedačce, ale má tam krásně rovná záda. lehátko je houpací takže když sedím třeba u počítače, mám ji u sebe a nohou ji houpu (třeba jako teď 🙂). když je v lehátku komunikuje se mi s ní mnohem lépe než kdyby jenom ležela. nedovedu si představit, že bych ji pořád přenášela a nechávala všude ležet na zádech (na břiše odmítá) nebo ji nosila na rukách. takhle máme super kontakt. takže já si život bez lehátka teď nedovedu představit 😀

sarkabrezen • 1d • 8. srpen 2007 v 08:48
jo a k těm investicím - já mám lehátko za 250 Kč...

ronie • 1d, 24tt • 8. srpen 2007 v 09:19
sarkabrezen no právě-ve 4měsících ti odmítá ležet na bříšku se nedivím když má takovou pohodu na lehátku-no jak říkám každého věc-mě nikdy nenapadlo že bych lehátko potřebovala-a hlídala jsem moc dětí různého věku a v domácnosti třeba lehátko měli..

nevadí mi když je malej v místnosti na chvíli sám a nepláče, pokud brečí tak by mu lehátko nepomohlo, protože ho bolí bříško nebo má hlad. máme postýlku na kolečkách takže si jí natočim jak potřebuju, aby na mě Olívek viděl a dole máme tu deku-povídám si s nim na ní

prostě stále budu tvrdit, že si mimča trošku zvykaj už od malička jak píšete na pohodlíčko a neposilujou jak by měli..

zevina • 1d • 8. srpen 2007 ve 13:09
nedá mi to a musím se přiklonit k ronie, protože jsme si prošli rehabkama, tak mám k lehátku trošku negativní postoj, neříkám, že krátkodobý pobyt v něm nemůže být ku prospěchu, nakonec každá z nás potřebuje občas dělat i něco jiného, než se jen bezmezně věnovat dítěti, ale jinak je pro mimi daleko prospěšnější pobyt na zemi, my měli v každé místnosti na zemi ležení z dek se spoustou hraček a tam prcek trávil většinu času (a že jsme si musela hlavně před babičkama prosadit to, že není "chudáček malý" odložený, ale je to pro jeho prospěch) vždyť ve čtvrtém měsíci se mimi točí na bok, v pátém na bříško, dělá hodiny... a tohle mu lehátko bohužel neumožňuje a navíc protože má dítko z lehátka docela pěkný rozhled, ani ho nic nemotivuje k pobytu na bříšku, ve kterém by dítě mělo strávit téměř polovinu doby kdy je vzhůru, aby si posilovalo hlavně zádové svaly, důležité pro další motorický vývoj 😉

to se nechci do nikoho a ničeho navážet (ani do těch lehátek 😅 ) jen musíme mít na paměti, že ne každá věcička, co je na trhu a má mámě usnadnit péči o dítě je ze zdravotního hlediska naprosto v pořádku (jako např chodítka 😠 ale to už je jiná kapitola) a všeho se má používat s mírou, protože právě teď jsou děti a jejich tělíčka nejvíc tvárné a bohužel taky nejnáchylnější na různé negativní vlivy, které jim později můžou způsobit třeba problémy s klouby, skoliozy pateře atd ☹

ronie • 1d, 24tt • 8. srpen 2007 v 17:01
ahojy zevi-sem ráda že nejsem sama kdo má takový názor. Holky ono to je fakt spíš o tom si to nějak zorganizovat. Jen mi prostě leží v hlavě ty důvody, tak už vim-děkuju za odpovědi. Já sem fakt trochu postižená tím mamčiným zaměstnáním-sem k ní do ordinace chodila často pomáhat tak opravdu vim kolik miminek skončí na rehabilitaci nebo s bolestmi hlavy od páteře ve vyššim věku-to už se samo lehátko jako příčina nevypátrá a nikdo netvrdí, že náš Olik nebude mít problémy s křivou páteří ono taky záleží jak se k ní bude chovat až bude mít rozum sám🙂 ale ted se pokusim udělat všechno proto aby ho to bavilo na zemi a aby neobjevil výhled moc brzy-až se sám posadí tak uvidí ještě spoustu věcí. Ted se snaží na bříšku koukat na všechny strany protože to je pro něj nová zkušenost, kterou dokázal sám. Držim všem palečky at máte miminka zdraví a spokojený! at už s lehátkem nebo bez🙂 a nezlobte se na mě 😅

gedren • 1d, 24tt • 8. srpen 2007 v 17:09
Kazdy dite je proste jiny. Jak jsem psala, Helence je 9 mesicu, leze jak drak, je zcela zdrava a po lehatku ani nezvdechne 🙂 Ale v tech prvnich mesicich bylo lehatko pro me zachrana, protoze na rovnym proste rev a rev, a nosit jsem ji taky nemohla uplne porad. Proste byla obcas v lehatku, obcas na brisku, obcas u me a bylo 🙂.

kacka79 • 1d • 8. srpen 2007 v 17:38
Ahojky holky, já se na 100% přikláním k názoru gedren.. máme 6 týdnů a lehátko je náš kamarád.. trávíme tam cca 3h denně - máme lehátko Jané - dá se zklopit úplně do roviny a jsme s ním moooc spokojení 🙂 Filípek má rád to houpání a mě to umožní aspoň na chvilku něco udělat... je to trošku "chovací typ" - takže jak ho položím do postýlky nebo na dečku - řev, když ho chovám - úsměv 😀

ladunka • 1d • 8. srpen 2007 v 17:55
Každé dítě je skutečně jiné. Mám lehátko půjčené a skoro jsem ho nevyužila - moji dceru omezovalo v pohybu, kterým odmala nešetřila, mnohem spokojenější byla na zemi, kde sebou mohla dle libosti kroutit. Trochu jsem lehátko využila až když se sama kutálela - přivazovala jsem jí do něj, když jsem se potřebovala ráno osprchovat... 🙂

Nicméně aniž by byla parkovaná v lehátku, rehabilovala jsem s ní od čtyř do šesti měsíců kvůli nepřekonané predilekci hlavičky. Neexistuje jeden mustr na všechny, prostě se každá zařídíme podle sebe a podle svého dítka.

ronie • 1d, 24tt • 8. srpen 2007 v 17:56
no s tim chováním-to mě přijde teda lepší šátek než lehátko tak je aspon opravdu u tebe.V lehátku to nemá s chováním nic společnýho si myslim.. teda asi..já už holky nebudu prudit svuj názor dostatečně lékařskou praxí podložený jsem sdělila rozhodně se nechci hádat. Poslední mě slova: Lehátka a sedačky(nemluvím o jízdě autem) jsou nevhodné na delší pobyt miminka do věku než samo nesedí. Do té doby je nejlepší všichni se válet po zemi. 3 hodiny mě přijde opravdu hodně. Odkládám Olívka do postýlky nebo deku samotného nespícího pouze na dobu než si dojdu na záchod případně něco malého neuvařim a to mi rozhodně 3 hodiny nezabere jinak se Olimu věnuju a on tak nemá důvod plakat. S tim sklápěním do roviny tomu nerozumim-to pak můžou být na dece..nebo myslíš do roviny jako že nejsou shrbený a to je pak o tý vyvýšený poloze jak jsem psala v minulém příspěvku.

danae • 1d • 8. srpen 2007 v 18:07
My měli tohle a malá ho milovala.

http://ec2.images-amazon.com/images/P/B00005QI1...

Vibruje a ty hračky a zvuky zabaví na dlouhou dobu. Jinak jde ta hrazdička sundat a je to normální lehátko (jen s tím vibrováním).

Jen se koukám, že Tvému miminku je už 5 měsíců a lehátka nejsou doporučovaný, pokud si miminko umí samosednout, což bude u vás coby dup.

My jsme dceři pořídili právě okolo pěti měsíců (možná už ve čtyřech) tohle a ona z toho byla nadšená. Miminka si s tím můžou hrát do 18 měsíců.

http://www.haggul.com/ProdImage/50\1071575.jpg

Jestli se Vám to vejde domů, je to opravdu moc pěkná hračka a právě umožňuje změnu polohy miminka.

Držím palce, ať si najdete něco, co se Vám všem bude líbit!

kacka79 • 1d • 8. srpen 2007 v 18:45
rony já to myslela tak, že pokud není v lehátku, tak se musí chovat - jinak šátek máme 🙂 malej má v 6 týdnech 5600g, ruce mám jak rambo a bez šátku bych to nezvládla 🙂 Jinak absolutně chápu tvůj názor 😎

draga • 1d • 8. srpen 2007 v 19:32
já jsem si myslela, že bez lehátka to nejde tak jsme koupili drahý, pěkný s hrazdičkou nový, za víc než 2000,-.....Dalík v něm byl asi 3x 😀 😀 mnohem raději jsem ho nakonec dávala na zem na deku, otáčel se brzo na bříško, přetáčel se zpátky prostě si myslím, že na té zemi mu bylo a je mnohem mnohem líp 🙂 v lehátku teď spí kočka a té se tam teda náááramně líbí 😀 😀

ronie • 1d, 24tt • 9. srpen 2007 v 08:41
draga, kacka 😀 😀 🙂 🙂

papaya • 1d, 20tt • 9. srpen 2007 v 17:46
Souhlas s tím,že lehátko by se mělo používat rozumně.My ho máme a teď už v něm prakticky jen uspáváme. Šoupnu tam Huga,pouhoupu,za 10 minut je tuhej a přenesu ho do postýlky. Ze začátku se chtěl taky jen nosit,v šátku v bdělém stavu být nechtěl a položený na zemi (v postýlce) taky ne (jak jsem ho položila,hned řev),tudíž jsem byla ráda,že ho aspoň na pár minut můžu odložit a načerpat další sily na chování. Teď už ho berou hračky a pokud se nechová, tráví čas na zemi nebo v postýlce a hraje si.
No ale zajímalo by mě jak je to teda s chováním (nošením v šátku) - to má přeci taky dobrý výhled a nenutí ho to otáčet se za věcma,ne?

kristi • 1d • 9. srpen 2007 v 17:48
tak Mia v nem sedava dotedka, pri krmeni, kdyz jdeme ven na zahradu a nechci aby nekde byla na zemi nebo spadla a tak....

domina • 1d • 13. srpen 2007 ve 12:41
Ja tedy zatím dítě nemám, ale tak jako dopředu se mi líbí názory Ronie a souhlasím s ní.Příjdou mi ty odpovědi logičtější, než ty, které jsem tady četla proč lehátko koupit. 😉

gedren • 1d, 24tt • 13. srpen 2007 ve 21:52
Ono pak kdyz mas dite, kterymu se proste neco libi a neco Ti vytrvale bojkotuje, tak jde veskera logika stranou 🙂, ale sama uvidis. Ja si nedelam ambice na logickou argumentaci ani presvedcovani nekoho, ze si ma koupit lehatko ;), popsala jsem ciste svou osobni zkusenost (a to jinak praktikuju velmi intenzivni kontakt s ditetem - spim s ni, nosim v satku, kojim ji stale jeste hodiny v kuse ;) - ale presto mi lehatko bylo neocenitelnym pomocnikem).

Rozhodne nema smysl takovyhle serepeticky kupovat dopredu, casu je na to vzdycky dost, az kdyz je to potreba. Ja jsem taky lehatko poridila az tehdy, kdyz jsem dosla k zaveru, ze ho Helca oceni - tedy kdyz se ji zaclo libit pri obcasnem posazeni do autosedacky, a ja ji v ni nechtela kazit zada.

kili • 2d • 15. srpen 2007 v 10:19
aj my sme lehátka kúpili, až keď sme zistili, že im to bude vyhovovať. Samkovi kôli refluxu a Adamka dávali do autosedačky už v nemocnici a strašne sa mu tam páčilo. Hlavne, že bol pri ľudoch a mohol pozerať čo robia. Len mi je ľúto, že to lehátko sa nezmestí na stôl a tak nemá taký rozhľad ako v nemocnici s autosedačky 😔

ronie • 1d, 24tt • 15. srpen 2007 v 10:53
gedren stále nechápu rozdíl mezi sedačkou a lehátkem v tom smyslu jak píšeš😅
Já si rozhodně nedělám naději že někoho přesvědčím..i když, ale některé mamky určitě ne🙂

killi kvuli refluxu to chápu(po krmení na chvíli, ale stačí podložit postýlku) jinak tvé starosti s rozhledem nechápu 😅 😕(na ten rozhled měli přijít sami a byli by z něj ještě nadšenější) ale chápu že se to dětem líbí..Už proto že jsou přeci jen nedonošený tak by měli posilovat-chlapáci🙂 vy jste ale určitě všemi mudry sledovaný🙂
S dvojčatama je jasný že je člověk chce na chvíli někde přikurtovat🙂 A jsou strašně krásný gratuluju a obdivuju jak jste to všechno zvládli!

to sem z toho jelen..moc toho nechápu..😀

mě to prostě nedá nereagovat na takové věci 😝 😀

gedren • 1d, 24tt • 15. srpen 2007 v 11:02
ronie v autosedacce je dite (z bezpecnostnich duvodu) zkroucene a nemelo by tam byt dele, nez je nezbytne nutne (nase neni vubec, protoze nemame auto 🙂) V lehatku tak neprirozene zkroucene neni, je tam bud uplne narovno, nebo temer narovno.

kristi • 1d • 15. srpen 2007 v 11:07
souhlas s Gedren

ronie • 1d, 24tt • 15. srpen 2007 v 11:25
není úplně narovno je našikmo a děti by se do vertikální polohy měli do toho 9 měsíce nebo aspon dokud sami nesedí ,dostat co nejménně, protože pořád nemají pro tuto polohu správně vyvinuté svalstvo a jen si zvykaj na to že vidí aniž by museli proto něco udělat..ale to už sem někde zminovala-se už jen opakuju sem trapná tak zas končim sem zvědavá jak mi to dlouho vydrží 😀 😀 😝

jo ještě gedren já vim že máš mimčo v pořádku ale pak jsou mamky co na to dojedou a musej vojtovat a ty tu tolik nepíšou protože na to nemaj čas že musej cvičit, jak tu někdo psal s predilekcí na jednu stranu, že to nebylo z lehátka-to je jasný že lehátka nemůžou za všechno 😀 My pořád s Olívkem přehazujem levou predilekci za pravou-vždycky to na jednu stranu přeženem, ale hlavičku má tímpádem krásně symetrickou 😀 😀 a vojtovat naštěstí zatim nemusíme..

kili • 2d • 15. srpen 2007 v 11:49
ronie, kôli refluxu má mať Samko postielku v 45stup. uhle. Má ju teda len asi v 40, ale je to aj tak viac ako v lehátku. Tam je pekne vnorený a strašne dobre sa mu tam spinká.

johanda • 2d • 15. srpen 2007 v 11:57
Ronie - pokud má mimčo reflux, postýlku podložit fakt nestačí - vlastní zkušenost. Nám pomohla autosedačka - malá v ní spala dost často cca do 3. měsíce, kdy se reflux upravil a jedině tam neblila. Doporučil nám to primář dětského oddělení. Jednu dobu v ní byla i v noci, jinak jsem ji musela držet celou noc v náručí v křesle a po týdnu jsem byla úplně odrovnaná 😝.
Samozřejmě to jde i bez sedačky nebo lehátka - starší dcerka se válela na dece, snad je to pro motoriku i přirozenější a lepší. Malá je i přes to, že trávila dost času v autosedačcce motoricky naprosto normální.

ronie • 1d, 24tt • 15. srpen 2007 ve 12:15
pokud nepřibírá a nepomáhá zahuštování nutritonem tak to je ale výjimečná situace a to tu přeci nemůžem řešit na to si už opravdu netroufnu 😉A nejde tu o to že nebudou děti normální to určitě budou jen třeba budou mít určité problémy později a třeba ne ale to nemůžeš nikdy vědět to takhle dopředu nemusíš poznat..

ene • 1d • 15. srpen 2007 v 19:51
Ronie, v tom pripade ale nechapu, co tu resis - ze budou mit TREBA problemy? Argumenty se mi zdaji docela logicke na obou stranach, ale pokud tu jde o to, ze to dite muze mit treba problemy, tak se to tu opravdu vyresit neda. Zaverem mi tedy je, ze lehatko ano, kdyz maminka vidi, ze je potreba. No a jsou spokojene vsechny strany...

domina • 1d • 16. srpen 2007 v 08:40
No hlavně že je to potřeba mamince....

ria80 • 1d • 29. září 2007 v 08:53
Ahoj holky,co mate zkusenosti s lehatkama.Mala ted je ve veku,kdy ji nebavi uz jen koukat na kolotoc,chce koukat na lidi.Nosit ji porad nemuzu,ona by to ani porad nechtela.Na dece se jeste nepohybuje a ze zeme taky nic nevidi.Tak ji zkousim davat do autosedacky na chvili a je spokojena a taky neco udelam a dam si ji vedle sebe vzdycky.Myslite,ze mam poridit radsi lehatko?Co je lepsi,a zdravejsi na zada?Vim,ze v autosedacce by nemela byt casto,ale nejak musime prezit tu dobu,nez si zacne vic hrat na zemi.Co se vam osvedcilo vic?
Diky za rady. 🙂

evao26 • 1d • 29. září 2007 v 10:02
To samé by mě zajímalo také. Miminko těžkne.. 🙂
Jinak se mi celkem líbí tato 2 lehátka, protože se dají zafixovat a později využít jako houpací křesílko. Mají nosnost do 18 kg. Většina lehátek má nosnost do 9 kg. Přesto ale nevím, zda (jak dlouho, do jakého věku) v něm mimi bude chtít vůbec být - bez ohledu na nosnost a přestavitelnost. Jestli se vyplatí ho koupit... 😒 Zatím mi nevydrží ani v autosedačce.. později by ho to možná bavilo víc.. já nevím..
Tu levnější jsem viděla i v obchodě. Zádíčka jdou polohovat o malý kousíček (do lehu ne) ale tím, že se to podepře tou zelenou vzpěrou, tak si to celé lehne.. mimi v tom pak leží s kulatými zády - to snad nevadí nebo jo?

http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.p...
http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.p...

evao26 • 1d • 29. září 2007 v 10:03
tak pardon - modrou vzpěrou 🙂

lendy1 • 1d • 29. září 2007 v 10:49
Pro ria80,
my máme polohovací lehátko a malého jsem tam dávala od začátku, jen jsem to lehátko sklopila dorovna. Bylo fajn, že se dá s ním houpat, což vyžadoval a dodnes občas vyžaduje-pěkně mi při tom houpání usíná. Do autosedačky bych ho na doma nedávala, příjde mi tam dost zkroucený, je mi ho líto jak tam musí sedět když někam jedem autem a neumím si představit, že bych ho tak nechala doma. Před několika dny jsem narazila na tuto diskuzi a lehátko putovalo pryč (využíváme ho teď jen minimálně na to houpání), jinak malého nechávám na zemi-jak se tu již psalo, v lehátku jen tak leží a nepodporuje ho např. v otáčení, rohlížení...Když je na zemi, dám mu nad něj hrazdičku, na ni pověsím ještě někdy pro změnu jeho oblíbené hračky a vydrží takhle koukat a prohlížet si.
Takže můj názor:
autosedačka na doma-NE
poloh.lehátko-super věc, ale na krátkou dobu

kalous • 1d • 12. únor 2008 v 16:59
my mame za tisic nove a je v pohodě je do 15kg 😅

kapulet • 12. únor 2008 ve 22:46
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda jste používali u lehátka ty vibrace (pokud ji měli) a taky zda by jste mohli napsat název nějakého lehátka, které lze polohovat dorovna (pokud jsem to dobře pochopila, některé z vás takové mají). U první dcerky jsme lehátko nekupovali, pořád jsem ji chovala a nosila, ale teď máme druhé mimčo, které se chce také chovat (neustále), a starší dcerka si chce taky hrát, a je také potřeba uvařit. No, rozkrájet se nemůžu a už mě docela bolí záda. Toť k diskuzi, zda lehátko ano či ne. Jsem unavená a celá bolavá, lehátko pociťuji jako nutnost, je lepší odpočinutá máma než vynervovaná a protivná. Tak mi prosím poraďte, manžel si myslí, že by bylo fajn od fischer price s vibrací, já ale nevím, nemá záda polohovací do rovna. Prosím, poraďte. dík ☹

zdenka26 • 1d • 12. únor 2008 ve 22:57
Ahojky tak my máme přesně od fischer prince a jsme spokojení a všimla jsem si že ho tu má plno holek(podle fotek),je to super,ale nenecháváme ho tam dlouho,většinou tam papá a chvíly si hraje(asi hodinu za celý den.Vibračku malý nemá rád,vůbec ji nepoužívám.Myslím si že lehátko je super věc,pokud ho tam nemáš často.Málého ale hodně dávám na hrací deku,ze začátku tam nechtěl být,ale ted je tam spokojenej 🙂

zusma • 1d • 13. únor 2008 v 16:40
Dlouho jsem přemýšlela, zda pořídit lehátko či nikoliv. Když malá odmítala už jen ležet, dávala jsem ji do autosedačky, a nakonec jsem lehátko koupila - fisher price. Jsem s ním spokojená a malá taky. Vibrace se jí líbí. Hrazdička jen chvilku, pak se začne rozčilovat, asi že pořádně nevidí 😕
Není v něm celý den, ani ona sama by v něm nevydržela. Po nějaké době se začne kroutit a jakoby z něj vylézat, tak ji dám na deku a je to ok. 🙂
Ale jsem za lehátko ráda, malá má v něm rozhled a ráda se houpe 🙂

reruna • 1d • 13. únor 2008 ve 21:09
tak u nás se lehátko moc neosvědčilo, máme Chicco, je polohovací do lehu a má hrazdičku s hračkama. Vibrace nemá, ale je houpací. Malý v něm moc rád není, po deseti minutách se začne kroutit a prohýbat, kdyby tam nebyly pásy, tak snad vyleze 😉 Ale přesto ho tam párkrát za den na pár minutek dám, když už jsme to koupili ... Možná to bude dobrý místo židličky, jak začnem s příkrmama 🙂

luckaa • 1d • 14. únor 2008 v 08:15
My taky máme Chicco,na to jak bylo drahé jsme ho taky moc dlouho nepoužívali,má hrazdičku,je bez vibrací,je tedy pravda,že dřív jsem v něm malou houpáním přes den uspávala,ale schrupla si tam jen půl hodinky,později jsem ho používala na krmení,ale malé se moc nelíbí,že je připásaná a neustále se z něj předklání,tak už ho nepoužívám.Reruna,kolik jste za něj daly?

kometka5 • 1d • 14. únor 2008 v 10:30
tak já mám nějaké úplně obyčejné, snad vůbec není značkové a musím jen chválit. 🙂 Malá má před sebou výhled, není tam žádná hrazdička, připásaná taky není, vlastně jí tam jen zasunu a má pás jen mezi nožička a na bříšku, ale ten je hodně volnej a malá v něm je hodně dlouhej čas. Teď se naučila houpat, takže trošku cestuje po plovoucí a je praktický, že když vařím, tak si jí přenesu a ona kouká na mě. Když si chce hrát, tak jí dám hrazdičku buď k ní nebo jí dám na deku.
Fakt si to nemůžu vynachválit a to jsem ho původně nechtěla. 😀

nissanek • 1d • 14. únor 2008 v 10:48
ahoj, taky máme lehátko od chicca, ale po doporučení rehabilitační sestry ho používáme pouze minimálně. Kristýnka je hypotonická, a lehátko prý vůbec nepodporuje dítě v pohybu, protože všechno vidí, na hračky dosáhne. Takže jak píše i Lendy, lehátko určitě není na dlouhodobé používání (myslím tím denně na nekolik hodin).

zirafka105 • 18. duben 2008 v 11:25
verunda • 1d • 16. duben 2008 v 16:19
ahojky, chtěla jsem se zeptat od kdy můžu dávat mimčo do lehátka?

lendy1 • 1d • 16. duben 2008 v 16:24
myslím, že se dají používat od narození, ne? My ho měli, ale využili jsme ho jen občas. Raději jsem malého nechávala volně v prostoru 😉

nissanek • 1d • 16. duben 2008 v 17:01
píšou že od narození, my máme ale hypotrofický miminko a na rehabkách nám lehátko vůbec nedoporučili (teda spíš zakázali), že tam dítko lenivý a to je pro našeho hypouška dost špatný. takže nechávám jí na dece a do lehátka jen na krmení.

mkr • 1d • 16. duben 2008 v 17:56
tak my máme lehátko od fisher price co s prckem roste a jsem zatím spokojená malá se v něm na chvíli zabaví a hraje si s hračkama🙂

lu777 • 1d • 16. duben 2008 ve 20:19
tak já využívala hodně na začátku protože odříhával věčnost 😅 teď střídáme s několika dalšími aktivitami, takže tam je spíš míň, mimoto už ani tolik nechce, rád kope a kouká po všem, takže ponosím, dáme na bříško, na hrací deku apod.

ale lehátko je polohovací a má výplň i pro novorozence.. a nikdy není v sedě, jen v pololeže.. dřív tam rád spávala, tak jsem ho pak spustila dolů a vydržel tam spát dýl než v postýlce (která na něj asi byla příliš rovná)

jinak máme Chicco s hrazdičkou a naprostá spokojenost..

berynka • 1d • Včera v 11:50
Já bych ho tam dřív než od 2 měsíců nedávala. Vždyť i do autosedaček se mimi dává jen z nutnosti a to pouze na nezbytně dlouhou dobu.

med • 1d • Včera ve 13:07
My jsme pořídili lehátko asi od 2. měsíce. Spíš máme problém si teď na něj odvyknout 😒

lenys • 1d • Včera ve 14:02
davali jsme maleho do lehatka nekdy kolem 3. mesicu,ted ma pul roku a uz se mu v nem nelibi, je strasne akcni, takze se v nem krouti a zkousi se z nej dostat 😉 ..ale jinak lehatko k nezaplaceni

theresa • 1d • 22. květen 2008 ve 14:44
Ahoj, prosím a kde jste měli lehátko umístěné? Na zemi nebo na stole? Nevypadne z lehátka miminko nebo nemůže se miminko s lehátkem převrátit?

lendy1 • 1d • 22. květen 2008 v 15:55
theresa, v lehátku jsou pásy, takže když tam upneš mimčo, tak se nepřevrátí (teda nemělo by 😀 ). Já jsem lehátko používala jen na zemi, ale jde dát i na stůl, jsou tam takové zarážky, aby se nehoupalo 😉

andys26 • 22. květen 2008 v 19:05
Tak my máme taky Fisher Price a musím říct, že max. oboustranná spokojenost 😉 . Prcek je v něm v podstatě od miminka, teď to hodně střídáme s hrací podložkou.

nobave
13. okt 2008

Ja som bola s lehátkom nadmieru spokojná - dala som ho tam prenášala kam som v byte potrebovala - super vecička - pri staršom som ho nemala a veru nevedela som si to teraz vynachváliť. Keď už sedel - tak som mu lehátko prispôsobila na sedenie prisunula som mu taký malý stolíček - a tam som mu dala hračky. Ešte raz super vecička!!!! Jednoznačne odporúčam... 😎

veronikahel
14. okt 2008

tiež odporúčam. super vec. mávala som malého pri sebe v kuchyni v kupelke, mohol odtiaľ pozorovať viac ako z postielky.

luciar79
14. okt 2008

Tiež som ho kúpila a je super. Bábo vidí čo sa deje a nenudí sa. používali sme ho od prvého dňa, nie je ako autosedačka, nie je tam bábo také zgrčené. malý má najradšej keď mňa môže okukovať pri sprchovaní a on si pritom hovie v lehátku a aj navariť stíham aj upratať. netreba mať nejaké super drahé. Ja som kúpila na mmb. do 1000 Sk. Hlavné je aby sa dalo polohovať.

luckka
8. dec 2008

ahojte baby, prosim vas, to vsetky lehatka maju vypln z kartonu? som myslela, ze je to mocnejsie 😠

krista
29. máj 2009

marguerite • 1d • 20. květen 2007 ve 20:39
Ahoj holky..mám dotaz, zvažuju koupi polohovacího lehátka, konkrétně tohodle:
http://www.ecipisek.cz/detail/polohovaci-lehatk...
ale myslím, že o značce to není a chci se poradit..máte s tím vy, které ho máte dobrou zkušenost? Pomáhá vám doma? Máme totiž byt 2+1 a tak mě zajímá, zda ho upotřebíte, zda se v něm mimiskovi líbí? Díííky moc za příspěvky

nikeske • 1d • 20. květen 2007 ve 21:33
ahoj! ja mam 5-mesacneho prcka a ten to teda nemusi 😀 na podobne ucely mi posluzi autosedacka, a inak sa ho snazim davat vela na chrbat a brusko, aby sa mu cvicila motorika...a za chvilu uz bude sediet sam, takze uz vobec nie... inak vydrzi v nej maximalne 10 minut...ale urcite ti napisu aj ine maminy, ktorym sa to osvedcilo 😉

marguerite • 1d • 21. květen 2007 v 09:06
Nikese i tak moc díky za názor 😉

katrin • 2d • 21. květen 2007 v 09:13
marguerite, ja na polohovacie lehátko nedám dopustiť.. Nakoľko mám dvojičky, nemôžem ich nechať samé. Aj kŕmenie, aj hranie sa s hrazdičkou, my ich využívame stále, ale zachvíľu sa to už nebude dať. Myslím, že kým sa dieťa samé neotáča, nesadá si, je to na nezaplatenie 😵

adetka • 1d • 21. květen 2007 v 09:19
ja pozuivam polohovacie lehatko od 1. mesiaca... zo zaciatku aj kvoli tomu, ze to bola pre nu v piebehu dna dalsia zmena prostredia a polohy... neznasala byt dlho na jednom mieste... samozrejme prve mesiace takmer uuuplne nalezato... teraz ju pouzivame pri papani prikrmov... lebo na kolenach je to narocne (hazde rucickami, mrvi sa, mece a nevidim jej do pusinky)... takto si ju mozem aj priputat a plne sa na nu sutredit... v autosedacke... kedze nemam vajicko... by bola prilis po sediacky...

lilourich • 21. květen 2007 v 09:22
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
😉

kristi • 1d • 21. květen 2007 v 09:23
ahoj, my ho pouzivame radi a hodne casto...mohu jen doporucit.

petruska77 • 1d • 21. květen 2007 v 09:24
ja si tiez myslim, ze je to skvela vec... moj maly tam je strasne rad, ma tam hracky na hrazdicke, vie sa s nimi zabavit aj hodinku a viac... a ja ked upratujem, tak si ho len prenasam v lehatku z izby do izby...

katrin: trochu mimo temy... niekde som citala, ze zhanas cestovne postielky... uz si kupila? lebo som nasla na nete postielku CAM za akciovu cenu... ked budes chciet, poslem ti link...

misulka101 • 2d • 21. květen 2007 v 09:26
ahoj marguerit,ja mam skoro 5 mesacnu dcerku a taky isty tip lehatka mala mi v nom vydzi aj 2 hodinky sa hrat je to super lebo ju v nom mozem aj krmit a ked jej isli zubky tak v nom cez den aj spinkala nakolko sa da aj mierne kolisat ked sklopis nozicky ma asi tak 4 polohy od sedu az po lezanie

katrin • 2d • 21. květen 2007 v 09:28
no a ešte som zabudla napísať, že malí niekedy bývajú v lehátkach aj celý deň... samozrejme, že ich polohujem aj na bruško, máme aj ohrádku, ale zatiaľ najbezpečnejšie miesto pre nich dvoch je lehátko, lebo ich môžem aj pripútať 😉

marguerite • 1d • 21. květen 2007 v 09:29
Holky díky za tipy..tak já jdu do něj 😀 😀 a taky za odkaz na tu diskuzi..já hledala..ale nic jsem nenašla..trdlo... Lilourich moc Ti děkuji 😉
Hned ho jdu objednat...

lilourich • 21. květen 2007 v 10:09
není zač marguerite, taky se mi zadaří, že hledám a nic nemůžu najít, založím diskuzi a ono to tu někde je 😉 jsme jen lidi, navíc zaneprázdněný maličkýma 🙂

bibinka • 2d • 22. květen 2007 ve 13:21
ja tiež uvažujem nad takým lehátkom. prvý syn bol veľmi aktívny už od 3 mes. nevydržal byť vleže, stále vykukoval a dvíhal sa na ručičkách.-vtedy sme mali lodňu z liberty a navyše som vôbec nevedela, že také niečo existuje 😠 . teraz keď príde v septembri druhé bábo, istotne ho budem používať. zdá sa mi to veľmi praktické, dieťatko sa môže polohovať, stále kontaktuje mamu očami a matka jeho,môže si ho prenášať tam kde sa pohybuje, no proste zatiaľ vidím samé výhody

tilly • 1d, 17tt • 22. květen 2007 ve 14:03
to lehátko bolo aj u nás na nezaplatenie, veľmi sme ho využili, síce len kým nezačal loziť, to už potom neobsedel, ale používali sme ho aj na uspávanie pri kolikách a tak

bellasandra • 1d • 22. květen 2007 v 18:32
Ja ho pouzívam stale, mam len také obycajné, ale je super 🙂

newyorkgirl • 1d • 22. květen 2007 v 18:43
ja sa tomu troska venujem obchodne, ale mam to vyskusane aj ako mama... polohovatelne lehatko je super, napr. nase sa da dat uplne do lahu, takze mala v tom buvala odkedy sme prisli z porodnice a teraz ma 6 mes a doteraz sa v nom hrava, horsie to uz bolo s hrazdickou, na nom bol kolotoc a ten ju veeelmi rychlo omrzel, za to teraz vyskusala lehatko od fisher price, ktore nie je polohovatelne, ale zas ma perfektne prepracovanu tu hrackovu cast, takze ju to dlhsie zabavi a nevyhadzuje z neho hracky a nenudi sa... vsak kto by ste nejake potrebovali, ozvite sa maaaam ich na vyber dost 😀

sue • 1d • 22. květen 2007 ve 20:41
Pri Nikolke som lehátko nemala a pravdu povediac, ani mi nechýbalo... ale to bolo podľa všetkého tým, že som celý deň nerobila nič iné, len sa s malou hrala - teda žiadne upratovanie, varenie ani nič podobné...
Pri mojom Mišinkovi som ho mala, ležkal v ňom asi od dvoch mesiacov do pol roka kým sa nenaučil sám sedieť, to tam už byť nechcel... ale dovtedy to bola super pomôcka, najmä keď som varila alebo žehlila a podobne... úžasné to bolo aj vtedy keď trpel kolikami, to mu moc pomáhalo. No a fantastické bolo, že sa tam často uspal sám 😀

titkovamiriam • 3d • 23. květen 2007 v 08:54
Je to super ked potrebujes nieco spravit,mozes mat mimi stale na ociach.A hlavne si zvykne sa sam hrat. 🙂

gedren • 2d • 23. květen 2007 ve 12:17
Ja jsem z lehatka naprosto nadsena, je to super vec. Helence se tam libi od dvou mesicu, kdyz se ji jeste nelibilo, ze by mela nekde (jinde nez u mamy) jen tak lezet. Koupila jsem nejaky nahodny na mimibazaru, myslim, ze je to celkem jedno, jaky, hlavne at se da dat hodne nalezato - nase teda uplne nalezato nejde, ale tak skoro 🙂. A primo lehatkovou hrazdicku tam nema, postavila jsem ji pres to normalni hrazdicku a taky je spokojena 🙂. A jeste jsem ji ho vystlala beranci kozesinkou 🙂

Je to super jednak na to odlozeni samotny, jednak ze v tom dite muzes nosit po byte, vzit si ho do kuchyne, ja jsem si ji v tom brala treba i do predsine, kdyz jsem si ji potrebovala dat do satku pote, co si uvazu boty (opacne to neslo 🙂), proste sikovna vec 🙂

dasha • 1d • 23. květen 2007 ve 12:31
Ahoj, ja mam take Fisher Price a je to super vec. Nase mala si v nem nahrala uz od nejakych 2,5 mesicu, kdy jsem se konecne rozhodla ho koupit. Zpocatku si moc nehrala s tou hrazdickou, ale cim je starsi, tak si stale vice vynahraje s temi ruznymi hejblatky, zrcadlem a dalsim. Take se da prepnout na vibrovani, coz se ji odmalicka hodne libilo. Myslim, ze je dulezite, aby se dalo polohovat, nebo aby bylo takove, ze je mimco v takove poloze, ze se na vas vidi, kdyz se ta hrazdicka oddela. Musim rici, ze je to vyborna vec a jsem moc rada, ze jsem ji pro malou koupila. Hodne mi to pomohlo, clovek se nemusi bat, ze nekde vypadne a neco si udela, kdyz se jdu sprchovat, tak si mala v nem hraje a ja nemusim mit strach, ze si neco mezitim udela. Vazne doporucuji... 😀 Myslim ze lehatko a hraci deka jsou uplnou nezbytnosti, kdyz jsou opravdu male, nauci je to hrat si sami se sebou bez dohledu dospele osoby. Vyborne tez pri vareni a pri dalsich domacich pracich.

nikeske • 1d • 23. květen 2007 v 19:28
to dasha: ja mam od Fisher Price taku hrazdicku, ktora sama hra 4 melodie, hybu sa tam hracky, krasna, farebna, maleho tam davam od 1.mesiaca, ked sa len dival, teraz sa hra... je to fakt super pomoc, niekedy si pod nou vykecava aj pol hodiny ...ja to mam ale bez sedacky, takze lezi na chrbte./lehatko mam, ale viacej pouzivam autosedacku, nasmu drobcovi sa asi viac paci... 😀 /

zuzka1000 • 1d • 23. květen 2007 v 19:43
Určitě vřele lehátko doporučuju, malej v něm je od 1 měsíce a opravdu se mu moc v něm líbí.

matja
27. jún 2009

ahojte, dokedy ste využívali lehátko? Malý už mal 4 mesiace, myslíte, že by som ho mohla ešte dobre využiť?

standu
27. jún 2009

my sme boli tak do 5mesica v lehatku....podla mna uz moc nie, maly sa ti zacne zachvilu pretacat, ani v tom uz nebude chciet byt. podla mna 😉

matja
27. jún 2009

veď práve. A väčšina značiek je len do 9 kg. Fischer Price má do 18 kg, len tiež pochybujem, že to ešte detičky baví, keď sú staršie.

standu
27. jún 2009

presne to sme mali, sediet uz nechce v nom, toboz lezat...ale vyuzivali sme ho vela, bola som spokojna 🙂

blanka.k
16. jan 2010

Ahoj, máte někdo toto lehátko? Jak jste s ním spokojeni?
http://www.kasa.cz/baby/koupit/785238/lehatka/n...

annie13
17. jan 2010

je to super vec, ale ako pise matja ked uz bude behat nik ho tam neudrzi, my sme mali tiez to FP do 18 a radsej bude sediet s ocinom na gauci 😀

csina
7. feb 2010

riešim krorý tip kúpiť od fisher price...páči sa mi tá žirafka..máte ju ? malá často grcká po papní, tak ju nosím na rukách, sedanke to snáď bude mať dostatočný sklon a aj ruky budem mať voľné...

minitrouble
7. feb 2010

ahojte - len tak som sem nazrela - my sme pri prvej dcere mali len to lehatko do 9kg ale kedze je strasny drobec tak sme ho pouzivali velmi dlho - teda cca do roka a nieco - ked sme zacinali s prikrmami tak nebolo nic lepsie ako lehatko - uplne najlepsie na krmenie - cize podla mna sa lehatko aj do 18kil da vyuzit
a nad tym FP uvazujeme aj my a to z dovodu ze radi chodime k vode a tak by som taku tu skladaciu verziu vyuzila aj tam pre jednu alebo druhu ;) - celkovo podla mna tie FP lehatka su najlepsie najma pomer cena/vykon je tam dobry 😉

csina
7. feb 2010

ale je ich veľa, mám problém, ktoré vybrať... a to nevadí, že sa nedá polohovať?

andreb
8. feb 2010

ahojte, ak by ste mali zaujem, predavam toto: http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...
za 60 eur, viaC v IP. Je ako nove, vsetky fukncie hraju..
Nasa mala tam bola od cca mesiaca, neuveritelna pomoc, kedze sa da polohovat az do lahu. velmi sa jej tam pacilo, ale odkedy vie lozit a posadit sa, nie je sanca ju priputat 🙂

blanka.k
8. feb 2010

Csina - v Čechách je norma, že aby bylo lehátko, kočárek (sporťák) vhodný i pro miminka (do cca 6 měsíců nebo pokud sami nesedí), tak musí mít to polohování do min. 150stupňů, menší úhel by být neměl, takže ideálně když jde úplně do roviny. Třeba lehátko Neonato Dondole se mi líbilo, na jednom webu psali pro děti od narození a najiném už měli, že opěrka nohou se zvedá společně se zádičkama, takže pro mimčo napdr, sice ho položíš, ale nožky bude mít "do zvduchu" pořád stejně skrčené 😅

katarina.banska
17. máj 2010

ahojte
kedy sa odporuca kupit lehatko? mame este len 11 dni, cez den pekne spinkame zatial 🙂)
takze asi mi ho este netreba? alebo si ho mam kupit? vyuzijem ho teraz ?
trapi nas grckanie, tak polohujeme. v postielke spinka na vyvysenom matraci. myslite si, ze kebyze mam to lehatko, mohla by aj tam spinkat? neuskodilo by jej to, ze by tam spala? a ked, tak aku znacku odporucate toho lehatka? mohli by ste mi dat link, kde najdem nejake dobre? rozmyslam na fisher price, no je aj lacnejsie aj drahsie. nejde mi o cenu, ale hlavne aby bolo dobre.
dakujem

seuska
22. jún 2010

Baby predam lehatko, ak mate zaujem kuknite moj inzeratik...

dianab
24. jún 2010

Ahoj Katarina, my máme o týždeň 5 mesiacov a teraz sme si ho kúpili, podľa mňa je dobré ho kúpiť po takom 3 mesiaci, ked Ti už malinká nebude toľko spinkať a ked ju musíš nejako zabaviť aj cez deň, mne od 3 mesiaca chce všetko vidieť naokolo, ani kočík moc nemusí ☹ , málo krát je tichučko v postieľke bez toho, aby spal. Mal také 2 týždňové obdobie, ked si našiel ručičky a prstíky a s nimi sa pohral celý deň, ani som nevedela, kedy vstal 😀 😀 no ale potom, ked ho toto obdobie prešlo, tak je toto sedátko úžasné... je so mnou ked žehlím, ked som pri PC, ked varím, všade vláčim to sedátko a je to super vec, myslím že cenovo dosť dostupné je to od Fisher Price, stojí 55 EUR, sú aj oveľa drahšie. Ale nám sa osvedčilo, aj my sme mali probémy s grckaním, viem, o čom hovoríš, aj my sme mali zvýšený matrac a pomohlo nám to, prejde to samé po 2 - 3 mesiaci, podľa mňa nech si zvykne na spinkanie len vo svojej postielke, predsalen vodorovná poloha je najlepšia. 🙂)

cocola
21. júl 2010

Ahoj Katarína. My sme lehátko mali a začali sme ho používať v druhom mesiaci. Ja si myslím, že pokiaľ tam tvoje dieťatko nebude celý deň, tak ho môžeš kľudne používať. Najviac ho oceníš, keď dieťatko začne vnímať svet okolo seba. Moja dcérka nechcela ležať v postieľke, lebo ma nevidela. Tak som si ju dávala do lehátka, z ktorého mala lepší výhľad a bola spokojná. Ja chodím do predeti v Blave a videla som tu pekné lehátka. Je to značka Bright Starts. Počúvala som ako o ňom rozprávala predavačka. Páčili sa mi melódie aké malo a zdalo sa mi super, že v ňom vydržia baterky údajne až rok. Škoda že malá už chodí, inak by som si ho kúpila. Dolu máš link, kde som ich našla 🙂 .
http://www.predeti.sk/index.php?idmenu=947