Posteľ do detskej izby. Poraďte

snilko7
18. aug 2006

Chcem poprosiť o radu. Zariaďujeme nášmu Paťkovi (2 roky) detskú izbičku a potrebovali by sme poradiť s posteľou. Nechceme ho už dávať do detskej postieľky, ale zatiaľ sme nenašli žiadnu, ktorá by sa nám páčila. Viete poradiť nejaké stránky s takýmto detským nábytkom? Vďaka

zuzu13
18. aug 2006

http://www.azet.sk/katalog/vyhladavanie/?i9=&sq...
skús si kuknúť, možno niečo nájdeš...

ena
18. aug 2006

snilko: v IKEA maju tusim take, co su najprv rozmerovo ako postielka a potom postupne predlzujes.. ale tam je asi problem s matracomn, alebo asi najprv sa tam pouzije matrac na postielku a potom sa postel upravi rovno na dlzku 200 , neviem.. a maju tam aj take bariery na bok postele, aby dieta nepadlo na zem..http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/C...
dalsie:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/C...
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/C...

ale v ikea je moj favorit takato postel:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/P...

alebo potom take troska crazy, akoze formula, to som videla v KIKA.

ena
18. aug 2006

aha, no vidim ze tie prve linky nefunguju, tak si na ich stranke klikni na postele a tam na detske postele a mas to 🙂

lenka670
7. nov 2006

Ahoj moja Laurinka bude mať teraz v nedelu 2 rôčky a tiež sme jej kupovali asi pred dvomi týždnami postel kupili sme v ikei je taka šikovná prisunala som jej ju k našim posteliam ešte a z druhej strany je opierka ktorá sa dá dat aj preč odtial a pekne do nej išla spinkať tešila sa žže ma svoju postielku novu lebo v postielke mi spavať vôbec nechcela spavala snami tak teraz sa konečne aj ja vyspím je to dobre na stranke ikey si možeš pozret detské postele ale najlepšie je si myslim si to obzriet z blizka

certica
7. nov 2006

ahojte. presne tak isto sme to vyriesili aj my ako lenka. Postielka uz nevyhovovala, maly aj tak spaval medzi nami, viac krat sa v noci budil, otacal, tak sme si povedali, ze mu kupime detsku postel.Tiez v IKEA. Mame ju prisunutu v spalni k nasej posteli, takze je maly hned vedla mna a spi tam jak zabity. Prve dva dni sice nechcel, ale na 3.den sme ho nejak nahovorili, nad ranom sa vratil k nam, ale dalsi den uz prespal celu noc a neviem si to vynachvalit. Vobec necestuje, ako ked bol s nami v posteli a teraz dokonca odmieta si k nam lahnut aj cez obed spinkava vo svojej. takze sa konecne vsetci vyspime. Ale sameho do izby by som ho este nedala

tilly
7. nov 2006

tiež to chcem takto riešiť, ale neviem, myslíte, že tie ikeácke postele sú dobré, teda my máme tiež postel z ikea, ale má to nejaké zábrany, aby odtiaľ dieťa nespadlo? alebo nechce sa vaše dieťa postaviť v posteli?

neviem si to predstaviť, vo svojej postieľke sa vždy postaví a chytí sa o zábradlie...

teraz spáva s nami a na veľkej posteli nemá chuť postaviť sa, no neviem, ako by to bolo s takou posteľou... hmmm

a ktorú posteľ ste to kúpili?

ďakujem za rady,

už sme chceli dať urobiť korpus postele stolárovi aj s takými vysokými zábranami, ktoré by sa neskôr odmontovali, ale neviem, či by potom nebol problém s roštom a matracom...

certica
7. nov 2006

tilly, mali tam postele aj s takou tou bocnicou, ale bolo to z kovu a mne sa zdalo, ze sa maly bude o to udierat. Nakoniec sme kupili Mamut, je taka sirsia a aj vyskovo sadla k nasej posteli. Najprv sme to chceli riesit tak, ze otocime postele, aby bola detska post. z jednej strany pri nasej a z druhej pri stene. Skusili sme to ale len tym prirazenim k nasej posteli a z druhej strany som mu dala na zemu hrubu deku, keby nahodou spadol. Nic moc riesenie, ale v noci som ho tak dva tyzdne sledovala (nejak instinktivne som sa budila), ci nahodou nie je pri kraji, ale spinka tam uplne krasne, prehadzuje sa max. z jedneho boka na druhy vramci postielky. Pritom, ked spaval s nami, nebol problem najst ho uprostred noci priecne alebo az pri mojich nohach, pripadne si sadol a rozplakal sa. Tak neviem, ale teraz je to uplne bez problemov a vobec sa mi nebudi. riskli sme to a proste to takto dobre dopadlo 🙂

zabinka
7. nov 2006

ahojte. No myslim, ze sa nemusite bat, ze by vam dieta spadlo z postele. Myslim, ze deticky instinktivne citia, ze su uz vo velkej posteli a ze z nej mozu spadnut. My sme starsieho dali do velkej postele, ked mal 1 a pol roka. Tiez som mala obavy, lebo v postielke sa velmi tocil, ale nespadol nam ani raz. Ja som to vyriesila tym, ze som mu na zem vedla postele dala dalsi paplon, keby nahodou, tak aby spadol na makke. Tiez som zopar noci nespala a kontrolovala ho, ci je vsetko v poriadku a vzdy bolo. No a s mladsim to bolo podobne. Ten dokonca hned putoval aj do detskej izby. A bol velmi pysny, ze uz ma svoju velku postel a moze spat vo svojej izbicke.

verulka
7. nov 2006

Baby, my sme mali kombi postielku a je skvela, Radko v nej este stale spinka. Inak my sme dali dole mreze okolo roka, nakolko som bola zvacsa tehu a tak mi to robilo problemy...Zvykli si rychlo, cize si myslim, ze tie zabrany az tak netreba...Asi tyzden sme davali k postely periny, ak by nahodou. Celu noc sa vseliako vrtia, ale max. "zlezu"z postele. Ja teraz zhanam posch. postel za nejaku dobru cenu, takze zuzu13 dik za link 😉

janetka
7. nov 2006

ahojte, chcem sa spytat na vas nazor..lebo stale s tym nie som vnutorne vyrovnana.. moj jakubko ma 15 mesiacov /ako som uz vyssie pisala v prispevku, ale pre istotu pripominam/ a so spinkanim nema ziadne problemy, dokonca sam zaspinka, ze polozim ho do postielky, predtym dame dobru noc hrackam a on sam za chvilocku zaspinka, obcas mrknka, ale 80% hned zaspi. Tym, ze sme mali postielku v spalni, tak sme ho dost casto vyrusovali chodenim, otacanim sa na posteli, kychanim, a pod :o) .. moje kamosky "vystahovali" drobcov v podobnom veku do svojej detskej izby, ja som s tym moc nesuhlasila, lebo som si myslela, ze mi bude smutno za jakubkom, ked sa precitnem a neuvidim ako spokojne spinka... ale nakoniec na zaklade toho nasho "sramotenia" som sa rozhodla, ze ho prestahujem aj ja do detskej, je to izba hned vedla spalne a pouzivam este aj vysielacky. Pre jakubka je to lepsie, lebo pekne spinka, nikto ho nerusi, my s manzelom mame pre seba viac casu, mozme sa vypravat, smiat, atd. ALe aj tak ma stale mata, ze co ked sa mu tam nieco stane, a ja budem vedla a nebudem o tom vediet a pritom kebyze je pri mne mu mozem pomoct... co si myslite vy? Nechali by ste ho v detskej? alebo prestahovali spat do spalne? j

pitik
7. nov 2006

Nemate niekto dobry tip na poschodovu postel? Chcela by som dat dcerku z postielky von, ked bude mat 2 roky, kedze mesiac potom sa nam narodi babatko, aby bola volna postielka a rozmyslali sme kupit rovno poschodovu postel s tym, ze dcerka by najskor spavala dolu a ked by babatko dorastlo do tych cca 2 rokov, ona by mala 4 a isla by spinkat hore. Myslite, ze je to dobry napad? Mate niekto podobne skusenosti?

ena
8. nov 2006

pitik, neviem, niekde som citala, ze spat hore na posch. posteli je bezpecne az pre deti tusim od 7 rokov, tak neviem...

janetka
8. nov 2006

tilly: nie a nie sa trafit do tej spravnej...esteze Ta mam...tak zas crtl c a ctrl v :o))))

zabinka
8. nov 2006

pitik, my sme to urobili podobne. Starsiemu sme kupili valendu, ked mal 1 a pol roka a ked mal dva a pol, tak sme sa prestahovali do trojaku a hned isiel do detskej izby. Asi tri mesiace na to sa nam naridilo druhe babo a akonahle som ho prestala kojit (15mesiacov) tak sme ho dali do detskej izby. To sme uz mali poschodovu postel. Starsi spinka hore a mladsi dole. A nemame s tym ziadne problemy. Na hornej posteli je taka mala zabrana, aj ta pomoze.

tilly
10. nov 2006

janet 😀

baby, našla som super úžasnú nádhernú posteľ, ani nie je až tak drahá, bez matraca stojí okolo 5500,- ale dodanie trvá 4-6 týždňov, tak som na nervy, neznášam na niečo čakať!!! 😠 nechápem prečo mi nechcú predať tú, čo majú vystavenú, lepšie predať tú, ako žiadnu... už zo zásady si ju tam nekúpim...

neviete, kde ešte predávajú nábytok značky alples?

tilly
10. nov 2006

http://www.merito.sk/index.php?cat=4&manufact=2... toto je ona, skritizujte mi ju, chcem vedieť nevýhody, ďakujem

certica
10. nov 2006

Ahoj tilly, tak mne sa na tom najviac lubi ten napad s vysuvnym matracom, keby dieta nahodou spadlo. A ked bude vacsie, da sa to vyuzit ako ulozny priestor (teda, ak si odmyslime ten matrac vnutri 🙂 ). A aka je rozmerovo ta postel?

tilly
10. nov 2006

to je akože dvojlôžko, ten druhý matrac, je to niečo ako rozkladacia posteľ, ale to druhé lôžko nie je v cene, to treba dokúpiť, tak by sme sa asi zaobišli bez toho

certica
10. nov 2006

😀 😀 😀 . No o to lepsie 😎 . Len skoda, ze to nie je v tej cene

lenka18
10. nov 2006

Janetka -moja mala spi od 15 mesiacov sama v izbicke Tiez sme ju tam odpratali, lebo som mala pocit ze ju rusime prehadzovanim sa na posteli,a manzel ked rano vstaval tak sa tiez hned budila Tiez som mala pocit ze co tam bude chuda same robit a veru trikrat som si k nej nastahovala matrac kym som sa odhodlala ja byt bez nej🙂Ale spinka ovela lepsie, rano dlhsie Ked jej idu zubky alebo bola chora tak som si jednoducho vzala svoj matrac a nastahovala sa k nej kym to nepreslo A potom spat k muzikovi🙂)

tilly ta postel sa mi velmi paci🙂))

rebeka
27. feb 2007

Ahoj baby: mate niektora skusenost s detskou postielkou z ikei? Hlavne by ma zaujimalo, ci nie je moc uzka (55cm). A pripadne, ci mate otestovane ikeacke matrace.
Oplati sa to vobec? Dik.

maca793
24. dec 2007

ahojte, ja mám v detstkej úplne normálnu váľandu, molitanovú, lebo tie pružinové sa mi zdajú byť dosť nepohodlné. z jari idem kupovať pre dvojičky poschodovú posteľ, lebo potrebujem zväčšiť priestor v detskej izbe a nasťahovať k nim Karolínku.

ena
26. dec 2007

rebeka: pokial viem, tak aj v ikea uz zacali predavat postielky klasickych rozmerov 120x60 cm, namiesto tych 115*55 alebo tak nejako... pozri si na stranke...
A my mame ikeacky matrac na nasej posteli a aj maly na tejto posteli ( http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S398... ) a je ok..

zuz11
2. feb 2008

kukona1 • 1d • Dnes o 12:07
baby neviete mi poradit kde by som kúpila dobrú postel pre malú? už skoromesiac spáva v detskej sama ale na roztahovacom gauči a poviem pavdu už ma to nebaví stále to roztahovat a skladat,lebo potom sa cez den nemá kde hrat.Spočiatku mi to nevadilo,lebo to bola iba skúška či dokáže byt sama,zistila som že sa jej tak spí lepšie,ani ma k sebe nechce pustit,lebo to jej ,,jej " gauč.

other_side • 1d • Dnes o 12:22
ahoj, poradit neviem ale som rada ze si vytvorila temu, my uz mame cez dva roky a spava mi este v postielke, tiez rozmyslame nad väcsou postelou.

terezzka11 • 1d • Dnes o 12:40
skusali ste pozriet ikea stranky? su tam celkom pekne detske postele, dokonca aj za slusne ceny.

milhaus • 1d • Dnes o 12:45
nie každy je z Bratislavy ale pozerala som
ja by som chcela neaku s dvoma čelami a zabranou na jednej strane
malej sa spi lepšie ked rano vstanem skôr a je sama, vtedy spi aj dlhšie

certica • 1d, 31tt • Dnes o 12:47
my mame ikeackeho mamut-a, maly tam spi asi od roka a pol. maju aj celkom pekne drevene postele s bocnou zabranou, my sme ju nepotrebovali

terezzka11 • 1d • Dnes o 15:52
milhaus ja tiez nie som z trnavy a dokonca nemam ani vodicak ani auto ale raz za cas sa vlakom preveziem, ked sa mi tam nieco paci. popripade sa nenapadne nanutim do auta niekomu znamemu, kto ide do blavy 😀

tinni • 1d • Dnes o 15:54
baby, odkedy ste nechali deticky spavat v inej izbe?

milhaus • 1d • Dnes o 16:05
sak to by sa aj dalo ale ako to doviezt? ešte som tam nebola ale chcela by som tam ist

milhaus • 1d • Dnes o 16:06
moja ešte spava v spalni v postielke, akosi na tu postel stale neni penazi

other_side • 1d • Dnes o 16:41
certica, toho ikeackeho mamuta chodim uz pol roka obzerat, ale zatial iba na ich stranku 😠 nemam kedy a ako dostat sa do blavy, inac by ho uz ivuso mal 🙂 a mas aj tu mamutacku skrinu? ta sa mi tiez paci... ☹ inac to ich dovozne je priserne drahe... 😖

matka26 • 1d • Dnes o 16:45
ahojte,
my sme malej kupili postel z masivu s velkym suflikom, cize mam aj viacej ulozneho priestoru....neskor sa do neho da vlozit dalsi matrac, kedy nieco....zatial tam sama nespava, ale postielka uz je pripravena 🙂
ja som chcela masiv, aby jej postel vydrzala co najdlhsie a o nejakych 7 rokov nemuseli riesit dalsiu... 😀 😀 😀

danulka2 • 2d • Dnes o 21:56
my sme malu postielku ani nemali. Asi mesiac pred narodenim maleho sme kupili poschodovu postel z masivu a je to vyriesene na dlhsiu dobu 😉 . Z dcerinej postele sme urobili suflik pod poschodovu a ziskali sme tak aj ulozny priestor

alenik
20. feb 2008

a co poviete na poschodovu postel?Mne sa velmi paci taka....no to vlastne ani nieje poschodova...je to take vyvysene jednolozko,s malym rebrickom a dole je taka textilia..akoby domcek s oknami,taka roleta.V akom veku je asi dieta schopne spat na takej vyssej posteli?Neviete nahodou,please?

filipa
1. mar 2008

po prestahovani sa do noveho bytu sme tiez maleho presunuli do jeho izby a kupili sme mu uz postel klasickych rozmerov, nech o par rokov neriesime dalsiu. je to predajna v atriu, presny nazov si nepamatam, ale je na 1.poschodi hned vlavo od vytahu. predavaju tam nabytok z masivu, takze aj postel je z masivu, ma dve cela a zadnu ochrannu zabranu - od steny, je roztahovacia, pricom druhe lozko je v rovnakej urovni ako povodne lozko (takze nie je polozene na podlahe) a ma navyse aj ulozny priestor pod celou plochou lozka. po roztiahnuti ma cela postel 200x200 cm takze v pohode sa vyspi na nej kazda viacclenna navsteva 🙂 dali sme ju namorit na bielu patinu, som maximalne spokojna. a dokupili sme zabranu na predlnu stranu v kika (pruzna sietova, takze dieta sa nema sancu udriet, super skladna, vmesti sa po zlozeni do skrine). cenova relacia - cca 16 tis. vratane antialergiceho dvojmatraca.

miskinadamko
6. nov 2008

ahojte, chcem sa spytat od akeho veku dietatka je vhodne vymenit klasicku postielku s vysokymi bocnicami za normalnu detsku postel. dakujem

janetina
21. jan 2009

dievcata poradte aku postel pre 2 rocaka? stale spime spolu od narodenia 😀 😀 😀 , len sa obavam te Ikeackej kvality ...a neviem ci nemate nejake tipy okrem Ikei a tie co mate skusennosti z Ikea tak sem s nimi / mne sa paci Leksvik ta roztahovacia/ ale zachvilu zasa myslim ze je to hlupost. Buducu izbu bude mat velku nepotrebujeme poschodacke...dakujem

ena
21. jan 2009

janetina: ikeackej kvality sa neboj, na tej filipovej kolkokrat pri nom aj my lezime a zatial v pohode 🙂
mame tuto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S598... borovica

miskinadamko: kym ti nevylieza sam z postielky, tak neries 🙂 z postele Ti poot moze vybiehat ako ten nas, ale my sme potrebovali postieku pre surodenca.. takze nejako cca 2 mesiace pred Fiipovymi 2hymi narodeninami.