Spací vak. Je vhodný pre bábätko?

28. júla 2016 
Ahojte,

uvažujem o kúpe spacieho vaku pre moju 5 mesačnú dcérku. Chcela by som vedieť názory mamičiek či to nie je hlúposť kupovať, či je to dobré pre bábätko, či to využili a tak podobne. Sem so všetkými názormi a postrehmi
.
Malá veľmi ľúbi dvíhať nôžky. Chcela by som vedieť či to neobmedzuje dieťa v pohybe.
Vďaka!
1. sep 2007 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Tamia, my sme len spokojny so spacim vakom. Pouzivame od 2 mesiacov a mozeme kludne spavat, ze sa maly neodkope. Mame taky na zips bez rukavov, cize ma este pyzamko. A v pohybe ho to vobec neobmedzuje, dviha nozky aj s nim. My sme rovno kupili v.86 a postupne donho dorasta.
Dokonca mu ho davam aj do kocika, ked spi na dvore, deka by mu vydrazala tak 5 sek.
1. sep 2007 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, my sme mali babyvak, cez zimu fajn vec, pretoze maly sa tak aspon neodkopal.. myslim ze v pohybe mu nejako extra nevadil, dokazal sa v nom aj otocit.. horsie bolo, ked sa v nom chcel aj postavit.. to som sa bala, aby sa do neho nezamotal a nepadol v postielke. ale inak som bola spokojna.
1. sep 2007 o 13:12  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja som práve včera kúpila spací vak od 0-6 mesiacov - v októbri plánuje prísť náš synáčik na tento svet....tiež nemá ten vak rukávy....a to mu nebude zima bez tých rukávov, keď bude mať len pyžamko?
1. sep 2007 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lyzenka,nebude mu zima,babo sa nema prehrievat predsa
1. sep 2007 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, kým sa ešte naučím čo mu môžem obliecť aby mu nebolo zima a zároveň aby mu nebolo horúco....
1. sep 2007 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
btw, nas je tiez bez rukavov
1. sep 2007 o 15:23  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my pouzivame spaci vak uz asi od 2.5 mesiaca, mame jeden hrubsi a jeden tenucky, takze podla toho ako mame v byte teplo mozem zvolit jeden alebo druhy...
podla mna je to super vec, babo sa nemoze zakryt hlavicku ako napriklad pod prikryvku alebo deku a takisto sa neodkope
a Adam dviha nozicky aj vo vaku, ved to nie je obtiahnute...
1. sep 2007 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Tak som sa rozhodla, že spací vak predsa len kúpim. Ďakujem za príspevky!

Ešte otázočka: ak má malá 60cm aký veľký by mal byť, aby nebo, príliš veľký aleo malý? Ja som rozmýšlala, že by som kúpila 80 - 86cm.
1. sep 2007 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj my mame dva spacie vaky.Jeden hrubsi,aj s rukavmi a jeden tensi,bez rukavov.Tiez sme velmi spokojni. A co sa tyka velkosti,mame ich dlhsie asi o 20-30 cm.Aby sme nemuseli kazdu chvilu kupovat vacsie.A pri spinkani to nevadi,aspon si moze ponatahovat nozky.
1. sep 2007 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej to je super vecicka mna by to ani nenapadlo ten moj to kope nozickamy...myslite ze ho tu pouzivaju? v italy
1. sep 2007 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jajaalf,podla toho ako tam mate horuco.
1. sep 2007 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte aj my mame spaci vak uplne super vec som si ista ze je mu teplucko raz sme ho nepouzili maly sa odkopal a ako som ho kojila tak bol studeny takze spaci vak super vec tiez mame bez rukavov
1. sep 2007 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suhlasím my mame aj take pyzamkoidne,ked bolo teplo tak len plienka a tento pyzamkoidny (mrkni foto) ale mame aj hrubsie a aj bez rukavov
1. sep 2007 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
biccy
neni tu moc zima,ale ja zijem pri mori a tu je stale vlhko...hnus lepsie by som zniesla sniezik ...
2. sep 2007 o 01:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj
my pouzivame spaci vak od troch mesiacov doteraz, mame hrubsi aj tensi bez rukavov a hruby s rukavmi, ale taku kosu sme este v byte nemali aby som ho pouzila
Nelka je strasne sidlo, za 5 sekund je odkopana, takze takto sa o nu nemusim bat ze prechladne
a v pohybe ju to neobmedzuje, v pohode sa aj s nim plazi po posteli alebo postavi v postielke (momentalne je asi o 15 cm dlhsi ako ma nohy)
2. sep 2007 o 02:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a keby sa tensi vak prikryl dekou moze ju babo skopat aj cez ten vak?
2. sep 2007 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Martina,babatko,hlavne vacsie,sa pocas spanku otaca a kruti na vsetky strany (aspon nasa tak spinka),takze si myslim,ze asi ano.Ale pre istotu,aby sa Zoe nezadusila,radsej nedavam do postielky ziadne prikryvky.
2. sep 2007 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme prešli od zavinovačky rovno do spacieho vaku, kupili sme rovno 86 a vobec to nevadí. Ten zvyšok pod neho len zalozim a je to super vec - odporučam. Tenší na leto, hrubší na zimu. Aj hrubší mam bez rukávov.
3. sep 2007 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Malá túto noc spala prvý krát v spacom vaku - neviem aká je to veľkosť, ale je tam napísané 70 cm a ešte bola aj v zavinovačke.
5. sep 2007 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som kupila spaci vak vcera, akurat sa susi. Dufam ze som to stihla, lebo dnes rano uz mala sopliky. U nas vnutri je 19 stupnov.
5. sep 2007 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my pouzivame spaci vak takmer od narodenia. mala sa narodila cez letne horucavy, to som ju len prikrivala plachtickou - v noci bolo 27.
do vaku sa uz ledva napraceme, tak idem kupovat vacsie cislo. je to fakt super vec, mala je v nom spokojna a aj ja, pretoze z prikryvky je okamzite odkopana.
5. sep 2007 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My pouzivame spaci vak asi do 2 mes. a Matko este stale spava vo vaku, lebo spod periny sa nam v noci odkopaval, a tak mu kupujem furt vacsi a vacsi vak a zatial som stale spokojna, ze spi v nom, lebo mu aspon nie je zima
Podla mna uzasny vynalez
5. sep 2007 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte a nemá ani studené rúčky ked je v izbe tak cca 19 ja tiež uvažujem o kúpe do akej veľkosti ho vyrábajú?
5. sep 2007 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem do akej velkosti, ale my mame 80-tku a v obchode sme ju porovnavali s 86 a bola skoro o 10 cm vacsia. Zavisi od znacky. My mame zn. Domaja aj s rukavmi, inak mala ma 72 cm a v pohode nam podla mna vydrzi celu zimu. Mvl8 samozrejme ju este zakryvam dekou, lebo 19 stupnov nie je buh vi co.
5. sep 2007 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
mam 7 mesacnu dcerku a v noci sa stale odkopava. Rano sa zobudi cela zamrznuta. Pocul som o spacich vakoch ale vraj su aj male aj velke. Mate niekto skusenost aj s velkymi spacimi vakmi a do kolkych rokov su k dipozicii
6. sep 2007 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
su aj pre malicke deticky,spacie vaky pouzivam odkedy nema perinku, tiez preto ze sa strasne odkopavala. Teraz ma 2,5 roka a dostala som kupit spaci vak aj na nu /velkost 104/. V Tescu su teraz krasne spacie vaky pre deticky tak do roka. Ale pravdu povediac, ja som tento moj veliky kupila v sekaci, lebo take velke normalne uz nedostat. Ten co som kupila bol bud nepouzivany, alebo len minimalne, lebo moja malinka za sezonu kolienkami stencila vypln-asi pisem ako madar. Proste na tych miestach to bolo potom tensie tu vypln poposuvala postupne prec a na kolenach je teraz tensi. Inak mam 3 spacie vaky, letny-dala som si usit-pouz. len v chladnejsich letnych nociach, prechodny-podsity na teraz, a zimny-ten zo sekaca, fajny makucky ako tensi paplon
V detskych obchodoch dostat tie znacku domaja ako pise zgurka ale u nas len do velkosti 86
6. sep 2007 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak trosku dieta obmedzuje ale zvykne si. Najskor sa mala nom zlostila lebo v nom nemohla stvornozkovat, neskor sa naucila aj sa v nom postavit, vyliezt s postielky a neskor s neho vyzliect ked vstane a prist za nami. Minule som sa smiala, lebo kracala v nom oblecena . Podla mna je to super vec, hlavne ked je drobec ako zive striebro, paplon sme skusali odkope za 5 min, deka tak isto, vak nema sancu odkopat a hned kludnejsie spim. Pred tym som ine nerobila, len ju zakryvala

mvl8-nasa nemava studene rucky, ma pod nim pyzamko a v zime pod pyzamo dam este body s dlhym rukavom a je to akurat.
6. sep 2007 o 07:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam tiez 80-86, ale je dost hruby, mala sa v nom poti, nechce v nom byt. co obliekate do hrubeho spacieho vaku?
6. sep 2007 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lebo moja sa vobec zatiaľ neodkova.Ja ju zakryjem až keď spinká a potom spí ani sa nepohne,až dokedy sa nezobudí.Tak neviem či vak alebo paplonik račej.
6. sep 2007 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poradte prosim, kde na nete kupim vak v co najlepsej cene. Pripadne aj kamenny obchod v BA.
7. sep 2007 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok