Spací vak. Je vhodný pre bábätko?

tamia
1. sep 2007

Ahojte,

uvažujem o kúpe spacieho vaku pre moju 5 mesačnú dcérku. Chcela by som vedieť názory mamičiek či to nie je hlúposť kupovať, či je to dobré pre bábätko, či to využili a tak podobne. Sem so všetkými názormi a postrehmi
😉.
Malá veľmi ľúbi dvíhať nôžky. Chcela by som vedieť či to neobmedzuje dieťa v pohybe.
Vďaka!

jasminka
11. nov 2008

aj mna by zaujimalo, kde kupujete? co som nasla na nete, vsetky stoja okolo 1000 skk

saska.t
11. nov 2008

no kocky v tomto vam neporadim zijem v DE a spacie vaky na kazdom kroku priemerna cena 15 - 18 eur vsetkym kamoskam vBA som musela kupovat 😀

daskak
11. nov 2008

ahoj 🙂 ,my mame so spacim vakom len pozitivne skusenosti, pouzivame ho od 2 mesiacov, kedze maly sa mi odkopaval a potom mu bolazima, teraz spinka pekne v teplucku 😉 , skus pozriet bud namimibazare, alebo babatkovo.sk, tusim tam som videla na to inzeraty...

wien
11. nov 2008

my sme kúpili v tescu cherokee. stál myslím okolo 425 sk alebo tak nejako.

labelka
11. nov 2008

ahojte...ja som prave dnes kupila spaci vak...tiez v tescu..kupila som velkost 0-6 mesiacov, podla mna je to super vynalez, uvidime ako sa malej v nom bude pacit...planujem ze ked odlozime zavinovacku tak sup sup do vaku 🙂

adulik23
11. nov 2008

my mame polohruby babyland - predavaju ho aj v kazdej predajni all toys http://87.197.96.247/kociky-babyland.php?search...

a potom mame uplne teplucky ferretti, ale nasla som len takyto link http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=473628 v detskom obchode stal 490,-

majcik
11. nov 2008

Ja mam tiez pozitivne skusenosti so spacim vakom, akonahle sme skoncili so zavinovackou, tak sme presli do spacieho vaku, cez leto sme mali taky tensi, iba z trickoviny, ale s rukavmi. Teraz uz cca 2-3 mesiace mame frote spaci vak, ale tiez s rukavmi, je to uplne super. Oba som kupila v internetovych bazaroch ako uplne nove, nenosene za cca 150 a 100 korun. Som spokojna. Rozmyslam nad kupou dalsieho, kedze malinky ryychlo rastie a za chvilku bude potrebovat novy. Najradsej by som mu kupila zase s rukavmi.

kvietocek7
11. nov 2008

ahojte 🙂 suhladim je to naozaj dobra vec pokial sa uz neda pouzivat zavinovacka a deycky sa spod prikryviek odkopcuju. Ja so kupila este zaciatkom roka ked nase drobciatko malo 3 mes, Kupila som vacsi na pouzivanie od 6mes a viac a ked v tom aj spinkala nebolo jej to velke/ Obliekla som jej iba body s dlhym rukavikom a to sracilo. Musim vsak povedat,ze su dva druhy spacich vakov tensie a hrubsie vrstvy-teda na leto a zimu. Je to fakt dobre a dietatko moze kopcovat kolko chce a zostane v teplucku. A vobec ju uz neprikryvame 🙂

marika80
11. nov 2008

Ja som so spacim vakom bola spokojna. Potom prislo leto tak sme ho nepouzivali, mala sa naucila stavat v postielke, tak sme jej ho uz nedavali koli bezpecnosti.

majcik
11. nov 2008

Marika - preco by mal byt spaci vak nebezpecny? Mne praveze pride bezpecnejsi ako perinka alebo deka pre tie deti, ktore kopcuju ... aby sa nezadusili pod perinkou.

yasmina
12. nov 2008

NO my sme kupili spacie vaky a uplne zbytocne...vobec v tom nechcu byt, tocia sa, brani im to v pohybe,ked sa par krat otocia na bok otoci sa im to okolo noziciek ako vyvrtka a uz nemozu kopkat a vtedy je rev...zbytocne vyhodene peniaztky aspon pre nas...asi na to treba deticky ucit od malicka a nie zavadzat to v 10 mesiacoch, inac my doma mame teplo mozu spat aj bez deky alebo paplonika ale to sme kupili ked sme boli u svokrovcov /doba ladova u nich v dome/a neposluzilo to...

janetka
12. nov 2008

caute, ja mam taku skusenost, ze do pol roka spaci vak super a potom uz ako si zacne dieta sadkat, stavat sa, tak uz nie... ja som teraz kupila taky super teplucky, ale ako sa v nom obracia, tak sa mu to tam plance a potom sa zobudi... takze ho idem predat ☹

tamia
autor
12. nov 2008

mala ma necele dva roky a spaci vak v pohode používame bez problemov... je to o zvyku, malej dam vecer pred zrkadlom pokopkat nožičkami a poviem, že idu spinkat 😅. je spokojna, že ich uložila spinkať.... 🙂

marika80
12. nov 2008

majcik nie on je bezpecny pre male deti (koli tomu,aby sa nezadusili alebo neprehriali), ale ked sa vedela uz stavat, tak sa jej moc nedalo a len sa pristupovala, tak preto sme jej ho uz nedavali.

anickaajanko
12. nov 2008

ahojte 😉
my pouzivame ako sme prestali pouzivat perinku cca od 1 mesiacika
a nedam nato dopustit
nemusim mat strach ze si to hodi na tvaricku co sa pri perinke moze stat
mame cca 5 vakov a su super
najviac sa mi asi pacii cherokee z tesca
ale super vacsi na neskor mame aj z MMB

adulik23
12. nov 2008

nas sa v spacom vaku vrti, prelezie celu postel a vie sa aj postavit. 😉 fakt je to len o zvyku.

majcik
13. nov 2008

Marika - moj syn ma 7 mesiacov, este sa nevie sam postavit, ale kludne v spacom vaku prebrazdi celu postel, prevaluje sa, nema problema 🙂 Ale je pravda, ze nie je velmi hruby (ale na terajsie obdobie teply), takze ho velmi neobmedzuje v pohybe...

emita
15. nov 2008

my sme začali dávať vak až v jeseni keď už malý vedel aj stáť a v pohode. nevieme si vynachváliť. máme jeden cherokee a jeden na zips-ten je lepší, lebo ho raz-dva zapnem 😉 cherokee je na cvočky

mishusha
11. aug 2009

baby ozivujem tuto temu... potrebujem zohnat vak na spanie, ale taky ten od pasa nadol...teda len na nozicky.... neviete, kde ho predavaju???

danu
10. jan 2010

clovis • Dnes o 17:14
Coskoro sa nam narodi babo a poskladali sme mu postielku. Lenze ten paplonik, kt. nam k tomu predali je hrozne velky. Cim sa vlastne babatko prikryje - v pripade, ze by sme ho nemali v zavinovacke. Predavacka tvrdila, ze mensie prikryvky sa uz ani nevyrabaju, lebo vsetci pouzivaju spaci vak. Je to tak? Nie je spaci vak tesny pre dieta, a je dost teply? Poradte uplnym zaciatocnikom.

clovis • Dnes o 17:30
Poradte niekto!!!

mirka907 • 1d • Dnes o 17:37
Clovis, jednoznacne spaci vak...Teda prve mesiace urcite zavinovacku, ale potom uz spaci vak. Mas rozne...bavlnene, zateplene, s rukavmi, bez...My pouzivame bavlneny bez rukavov aj teraz v zime a cez vak este prehodim decku, ktoru si mala oblubila...Spaci vak urcite nie je tesny....akurat ze su rozne velkosti...Tak bud kupis univerzalny alebo budes kupovat podla toho ako dieta rastie...A urcite treba mat v zasobe jeden nahradny...

mata1976 • 1d • Dnes o 17:37
ahoj clovis. Urcite nie je tesny, vyraba sa v roznych velkostiach podla veku / dlzky babatka a tiez podla hrubky. Je to super vecicka, prikryvku som vobec nemala v plane pouzivat lebo sa nema pri babatkach (ani vankuse), babo sa ti v noci neodkope...Urcite si kup, odporucam...

marcellinka • 2d • Dnes o 17:40
ahoj clovis. nase deticky spia vo vakoch. ked ma dcerka studene rucky tak ju este prikryjem dekou. vak je dole rozsireny, takze dieta moze volne kopkat nohami, nie je to vobec tesne.

clovis • Dnes o 17:44
Vdaka, baby. 🙂

alca85 • 1d • Dnes o 18:47
moja spí vo vaku, je to úplne super.....z pod prikrývky by sa hneď odkopala...

hathor1231 • 1d • Dnes o 18:47
clovis, kukni,ci nahodou nie je az od jedneho roka,ta perina. lebo ja som malej kupila v suprave na postielku a na visacke je od 1roka 😅 je to nebezpecenstvo,ze sa ti moze sklznut a zadusit...
pouzivam spacie vaky od 1mesiaca. dovtedy perinku+decku...
ja som v anglii,takze to znackovanie je rozdielne (ale pre priblizenie- jeden tog je asi jedna vrstva tensej decky), kupis 0,5tog- 4,5tog... ja mam 2,5tog a pouzivam aj decku... takze,ak si aj kupis tensi,tak mozes doplnit deckou.
kukni link len tak aby si vedela,ake to je:

http://www.mothercare.com/Purflo-SleepSac-2-5-t...

http://www.mothercare.com/Louberry-Bear-grobag-...

na ceny nekukaj,su tam predrazene,kupim vpohode za 10-15libier....

lul
18. jan 2010

ahojte,

mame bezrukavovy spaci vak a nepouzivame ho, lebo netusim, ako mam maleho do neho obliect. poradite?

annalena
18. jan 2010

ja mam tiez bezrukavovy vak, ale ta spodna cast je zateplena (paperova ako paplonik). Obliekam lmalej en pyzamko. 🙂

diana221
18. jan 2010

ja tak isto obliekam maleho do spacieho vaku inak by rano bol taky studeny ako kocka ladu... a je to velmi dobra vec... mam taky tiez bezrukavkovy a taky je zatepleny a spi sa mu super.. aspon si myslim... len musim mu spodnu cast rozipsovat aby nozky si mohol dat trosku vonku lebo potom sa nemoze otocit...

zuza77
18. jan 2010

aj my mame bezrukavovy z Tesca, je super, pouzivame ho stale, ale aj tak ju prikryvam teraz este paplonikom....mne sa zda, ze je to malo, len v tom vaku, ze by jej bola zima...
obliekam jej do toho len pyzamko
sice sa v noci kruti a otaca, ale este s ami nikdy nestalo, zeby si paplonik davala nad seba, na tvar, alebo tak, maximalne sa odkope a to som potom rada, ze ma aspon ten vak

poradi mi niekto, kde by som kupila vacsi spaci vak? tento mame do 12mesiacov a onedlho z neho vyrastieme 🙂 ,

emjee
18. jan 2010

my mame doma okrem spacich vakov z obchodu aj jeden original - sila ho moja babka pred 30 rokmi pre mna 😀 a je super velky - je to vlastne deka presita na vak bez rukavov 🙂

zuza77
18. jan 2010

deka? to je dobry napad, to by som hadam aj zvladla sama, take cosi usit

annalena
18. jan 2010

skus kuknut sem

http://www.bambini.sk/sk/product/1878/scarlet-s...

ja osobne ho nemam, ale sesternica a su velmi spokojny. Videla som ho, vyzera aj dobre zatepleny. Vyjde to aj s dobierkou do 20 eur.

annalena
18. jan 2010

pardooon spokojni 😅

kiama
19. jan 2010

Ahojte, my tiez pouzivame spaci vak, je to ozaj paradny vynalez. Celu noc sme pekne zakryti, lebo inac sme sa spod kazdej decky alebo prikryvky dostali von. Ja malemu pod to obliekam este body a pyzamko teraz v zime a pozuivame hrubsi spaci vak a v lete mal len body a taky tensi vak.

martinka17
19. jan 2010

mi sme tiež používali, lebo malý stále cestuje po postielke. Ale nakoniec som zrušila. Vždy ked sa zabudil, hned sa chcel postaviť a potom bol problém. Vadilo mu to dosť na nôžky....tak som to zrušila a našla si spôsob, ako ho prikriť paplónikom tak, že cestujú po postielke spolu🙂