Spací vak. Je vhodný pre bábätko?

tamia
1. sep 2007

Ahojte,

uvažujem o kúpe spacieho vaku pre moju 5 mesačnú dcérku. Chcela by som vedieť názory mamičiek či to nie je hlúposť kupovať, či je to dobré pre bábätko, či to využili a tak podobne. Sem so všetkými názormi a postrehmi
😉.
Malá veľmi ľúbi dvíhať nôžky. Chcela by som vedieť či to neobmedzuje dieťa v pohybe.
Vďaka!

kasis
1. sep 2007

Ahoj Tamia, my sme len spokojny so spacim vakom. Pouzivame od 2 mesiacov a mozeme kludne spavat, ze sa maly neodkope. Mame taky na zips bez rukavov, cize ma este pyzamko. A v pohybe ho to vobec neobmedzuje, dviha nozky aj s nim. My sme rovno kupili v.86 a postupne donho dorasta.
Dokonca mu ho davam aj do kocika, ked spi na dvore, deka by mu vydrazala tak 5 sek. 😀

ena
1. sep 2007

ahoj, my sme mali babyvak, cez zimu fajn vec, pretoze maly sa tak aspon neodkopal.. myslim ze v pohybe mu nejako extra nevadil, dokazal sa v nom aj otocit.. horsie bolo, ked sa v nom chcel aj postavit.. to som sa bala, aby sa do neho nezamotal a nepadol v postielke. ale inak som bola spokojna.

lyzenka
1. sep 2007

No ja som práve včera kúpila spací vak od 0-6 mesiacov - v októbri plánuje prísť náš synáčik na tento svet....tiež nemá ten vak rukávy....a to mu nebude zima bez tých rukávov, keď bude mať len pyžamko?

benabianca
1. sep 2007

lyzenka,nebude mu zima,babo sa nema prehrievat predsa

lyzenka
1. sep 2007

no, kým sa ešte naučím čo mu môžem obliecť aby mu nebolo zima a zároveň aby mu nebolo horúco.... 😕

ena
1. sep 2007

btw, nas je tiez bez rukavov 🙂

zuzula
1. sep 2007

aj my pouzivame spaci vak uz asi od 2.5 mesiaca, mame jeden hrubsi a jeden tenucky, takze podla toho ako mame v byte teplo mozem zvolit jeden alebo druhy... 😉
podla mna je to super vec, babo sa nemoze zakryt hlavicku ako napriklad pod prikryvku alebo deku a takisto sa neodkope 🙂
a Adam dviha nozicky aj vo vaku, ved to nie je obtiahnute... 🙂

tamia
autor
1. sep 2007

Tak som sa rozhodla, že spací vak predsa len kúpim. Ďakujem za príspevky!

Ešte otázočka: ak má malá 60cm aký veľký by mal byť, aby nebo, príliš veľký aleo malý? Ja som rozmýšlala, že by som kúpila 80 - 86cm.

biccy
1. sep 2007

Aj my mame dva spacie vaky.Jeden hrubsi,aj s rukavmi a jeden tensi,bez rukavov.Tiez sme velmi spokojni. 🙂 A co sa tyka velkosti,mame ich dlhsie asi o 20-30 cm.Aby sme nemuseli kazdu chvilu kupovat vacsie.A pri spinkani to nevadi,aspon si moze ponatahovat nozky. 😀 🙂

jajaalf
1. sep 2007

jej to je super vecicka mna by to ani nenapadlo ☹ ten moj to kope nozickamy...myslite ze ho tu pouzivaju? v italy

biccy
1. sep 2007

Jajaalf,podla toho ako tam mate horuco. 😅

rybecka
1. sep 2007

Ahojte aj my mame spaci vak uplne super vec som si ista ze je mu teplucko raz sme ho nepouzili maly sa odkopal a ako som ho kojila tak bol studeny takze spaci vak super vec tiez mame bez rukavov

tonicka
1. sep 2007

suhlasím 😀 my mame aj take pyzamkoidne,ked bolo teplo tak len plienka a tento pyzamkoidny (mrkni foto) ale mame aj hrubsie a aj bez rukavov 😵

jajaalf
1. sep 2007

biccy
neni tu moc zima,ale ja zijem pri mori a tu je stale vlhko...hnus lepsie by som zniesla sniezik ... 😀

masinka
2. sep 2007

ahoj
my pouzivame spaci vak od troch mesiacov doteraz, mame hrubsi aj tensi bez rukavov a hruby s rukavmi, ale taku kosu sme este v byte nemali aby som ho pouzila
Nelka je strasne sidlo, za 5 sekund je odkopana, takze takto sa o nu nemusim bat ze prechladne
a v pohybe ju to neobmedzuje, v pohode sa aj s nim plazi po posteli alebo postavi v postielke (momentalne je asi o 15 cm dlhsi ako ma nohy)

martina46
2. sep 2007

a keby sa tensi vak prikryl dekou moze ju babo skopat aj cez ten vak?

biccy
2. sep 2007

Martina,babatko,hlavne vacsie,sa pocas spanku otaca a kruti na vsetky strany (aspon nasa tak spinka),takze si myslim,ze asi ano.Ale pre istotu,aby sa Zoe nezadusila,radsej nedavam do postielky ziadne prikryvky. 🙂

snezienka
3. sep 2007

My sme prešli od zavinovačky rovno do spacieho vaku, kupili sme rovno 86 a vobec to nevadí. Ten zvyšok pod neho len zalozim a je to super vec - odporučam. Tenší na leto, hrubší na zimu. Aj hrubší mam bez rukávov. 😉

lua
5. sep 2007

Malá túto noc spala prvý krát v spacom vaku - neviem aká je to veľkosť, ale je tam napísané 70 cm a ešte bola aj v zavinovačke.

zgurkaa
5. sep 2007

Ja som kupila spaci vak vcera, akurat sa susi. Dufam ze som to stihla, lebo dnes rano uz mala sopliky. U nas vnutri je 19 stupnov.

katka76
5. sep 2007

my pouzivame spaci vak takmer od narodenia. mala sa narodila cez letne horucavy, to som ju len prikrivala plachtickou - v noci bolo 27.
do vaku sa uz ledva napraceme, tak idem kupovat vacsie cislo. je to fakt super vec, mala je v nom spokojna a aj ja, pretoze z prikryvky je okamzite odkopana.

tessa
5. sep 2007

My pouzivame spaci vak asi do 2 mes. a Matko este stale spava vo vaku, lebo spod periny sa nam v noci odkopaval, a tak mu kupujem furt vacsi a vacsi vak a zatial som stale spokojna, ze spi v nom, lebo mu aspon nie je zima 🙂
Podla mna uzasny vynalez 😉

mvl8
5. sep 2007

ahojte a nemá ani studené rúčky ked je v izbe tak cca 19 ja tiež uvažujem o kúpe do akej veľkosti ho vyrábajú?

zgurkaa
5. sep 2007

Neviem do akej velkosti, ale my mame 80-tku a v obchode sme ju porovnavali s 86 a bola skoro o 10 cm vacsia. Zavisi od znacky. My mame zn. Domaja aj s rukavmi, inak mala ma 72 cm a v pohode nam podla mna vydrzi celu zimu. Mvl8 samozrejme ju este zakryvam dekou, lebo 19 stupnov nie je buh vi co.

proma
6. sep 2007

ahojte
mam 7 mesacnu dcerku a v noci sa stale odkopava. Rano sa zobudi cela zamrznuta. Pocul som o spacich vakoch ale vraj su aj male aj velke. Mate niekto skusenost aj s velkymi spacimi vakmi a do kolkych rokov su k dipozicii

lenadka
6. sep 2007

su aj pre malicke deticky,spacie vaky pouzivam odkedy nema perinku, tiez preto ze sa strasne odkopavala. Teraz ma 2,5 roka a dostala som kupit spaci vak aj na nu /velkost 104/. V Tescu su teraz krasne spacie vaky pre deticky tak do roka. Ale pravdu povediac, ja som tento moj veliky kupila v sekaci, lebo take velke normalne uz nedostat. Ten co som kupila bol bud nepouzivany, alebo len minimalne, lebo moja malinka za sezonu kolienkami stencila vypln-asi pisem ako madar. Proste na tych miestach to bolo potom tensie tu vypln poposuvala postupne prec a na kolenach je teraz tensi. Inak mam 3 spacie vaky, letny-dala som si usit-pouz. len v chladnejsich letnych nociach, prechodny-podsity na teraz, a zimny-ten zo sekaca, fajny makucky ako tensi paplon 🙂
V detskych obchodoch dostat tie znacku domaja ako pise zgurka ale u nas len do velkosti 86 😒

lenadka
6. sep 2007

Inak trosku dieta obmedzuje ale zvykne si. Najskor sa mala nom zlostila lebo v nom nemohla stvornozkovat, neskor sa naucila aj sa v nom postavit, vyliezt s postielky a neskor s neho vyzliect ked vstane a prist za nami. Minule som sa smiala, lebo kracala v nom oblecena 😀 . Podla mna je to super vec, hlavne ked je drobec ako zive striebro, paplon sme skusali odkope za 5 min, deka tak isto, vak nema sancu odkopat a hned kludnejsie spim. Pred tym som ine nerobila, len ju zakryvala 😝

mvl8-nasa nemava studene rucky, ma pod nim pyzamko a v zime pod pyzamo dam este body s dlhym rukavom a je to akurat.

nikuska22
6. sep 2007

ja mam tiez 80-86, ale je dost hruby, mala sa v nom poti, nechce v nom byt. co obliekate do hrubeho spacieho vaku?

mvl8
6. sep 2007

Lebo moja sa vobec zatiaľ neodkova.Ja ju zakryjem až keď spinká a potom spí ani sa nepohne,až dokedy sa nezobudí.Tak neviem či vak alebo paplonik račej.

martina46
7. sep 2007

Poradte prosim, kde na nete kupim vak v co najlepsej cene. Pripadne aj kamenny obchod v BA.