Spací vak pre dieťa. Dva kusy, alebo stačí jeden?

pimpa
8. apr 2009

Chcem sa opytat tych co davaju dietako spat do spacaka, ci mate dva spacaky alebo ci staci jeden? Myslim tym, ze co ked ho idete prat, v com potom babo spinka? Ja som kupila zatial jeden a mala som pocit, ze staci. len s tym pranim.... 🙂

miskinadamko
31. jan 2010

a my sme ani spaci vak nejako dlho nevyuzili lebo ked sa zacal malý uz pretacat tak sa to zamotavalo a uz som ho radsej zakryla paplonikom a ked nechcem aby sa mi odkopaval tak dam na to este deku na polku a boky zapravim pod madrac a tým mu vznikne taky akoby fusak do toho sa vopcha a pekne prespi celu noc bez odkopania

catyka
31. jan 2010

a ta velkost 6-12 je dlha asi tych 90 cm? Lebo tam pisali len 70 cm a 90 cm a este nejaky vacsi.

ema.nz
31. jan 2010

my mame dva a je to super ked sa jeden vyperie,tak nemusim stesovat ci uschne 😉 my ich musime pouzivat lebo ak ju len zakryjem tak je v momente odkopana 😝

miskinadamko:dik za tip s tymi zapravenymi bokmi 😉

emjee
31. jan 2010

😀 my mame 5 - slovom päť 😀
dva mensie (jeden hrubsi, druhy tensi), dva stredne (zacinaju sa pouzivat) a jeden mega velky (ja som v nom spavala do 3 rokov 😀)

babulina
1. feb 2010

my sme mali jeden malinky do 6mesiacov, a potom 2ks 6-12mes, aj kvoli praniu aj ked sa nahodou stala nehoda a pretiekla plienka tak aby som ju v strede noci mala do coho zakutrat 🙂

jasminet
1. feb 2010

my sme mali 2ks velkost 0-6m - jeden tenky letny a jeden hrubsi.
teraz mame 3ks 6-12m - mamu som poslala kupit jeden, doniesla 3 😀 ale pouzivame, striedame

neurologia
1. feb 2010

my mame 2 ks jeden mensi a druhy vacsi -ten pouzivame do zalohy ze ked maly operiem a susi (s dost dlho pretoze je pekne teplucky)alebo sa stane nehoda aby bolo do coho obliect...myslim ze je dobre mat z niektorych -vacsiny veci po 2 kusy na striedacku

pikusa
1. feb 2010

Když byl Mates malej,měla jsem 2---ted z nich vyrostl a koupila jsem nový,tak máme jeden.
Ale když ho vyperu,na topení je hned suchý.....

catyka
1. feb 2010

Holky a co to zapinanie, kvoli obliekaniu a prebalovaniu, je lepsi zips v strede ku krku alebo po okraji kolom dokola?

sakura77
1. feb 2010

catyka,ja mam aj aj,podla mna je to uplne jedno,aspon mne
a co sa tyka kusov,tak dva su fajn 😉

catyka
1. feb 2010

a myslite teda, ze by som mohla kupit pre asi mesacne babo aj spaci vak s dlzkou 90 cm?Alebo predsa radsej ten 70 cm?
je to z tejto firmy http://www.emozzione.sk/products/children/packa...
ale u nas maju taky na rozopinanie na boku a krasny kremovo-kockovany s oveckou alebo s macikmi, strasne sa mi pacili, a je to slovenska vyroba, bavlna, tak nad nimi stale rozmyslam 🙂 Aj ked mam este v podstate cas, ale mne ked sa nieco zapaci, tak amen 😀

jasminet
1. feb 2010

my sme tie male mali na take tie scvakavacie gombiky - neviem si teraz spomenut ako sa to vola 😀 to kym som zapla, to mala uz vrestala o zivot.
teraz tieto mame na zips po bokoch a super, nehryzie ho ako ked je v strede (napr. na fusaku)

kessiee
1. feb 2010

catyka ja som mala jeden 0-6m., ten sme mali doteraz a momentalne sa chystam kupovat druhy. nekupila som hned dva na zaciatku, lebo niektorym detickam sa vo vakoch nepaci. moj malicky bol v nom od narodenia, jemu sa nepacilo v zavinovacke, ani som ho do nej nedavala, kedze sa narodil v lete a aj v noci byvalo strasne teplo... a mali sme ten so zipsom dookola a taky budem kupovat aj teraz. tak u nas asi tak 😉

pikusa
1. feb 2010

Catyka....malé mimčo klidně...stejně jen leží a je mu jedno,jestli je pytek malej nebo velkej...
Mates spal teda jako mimi v rychlozavince a pod dekou,v pytli tak od 3 měsíců....a to bylo teplo,tak jen body a pytel 🙂

catyka
1. feb 2010

kessiee a ked maly nechcel byt v zavinovacke, v com spaval v lete? Hned v tenkom vaku? Ja budem mat male v juni,tak to mozno bude aj moj pripad.
A tie letne vaky, to nie je nicim vyplnene ani podsite, je to len latka ci ako? Nejak sa z tych hrubok neviem vysomarit. Ten co by som chcela kupit mi pripada o trosku tensi ako bavlnena rychlozavinovacka, co som teraz kupila.
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
A je vyplneny polyesterom. Ale nepisu tam ci je zimny alebo aky. A na tej stranke vyrobcu na vaky od nich pisu v popise ze celorocne.

pimpa
autor
1. feb 2010

podla mna je to jedno. Mam dva co sa zapinaju na boku a jeden so zipsom vpredu a je to rovnake. 😕

kessiee
1. feb 2010

catyka spinkal iba vo vaku, ked sa mi zdalo, ze je chladnejsie, prikrila som ho este deckou. do zavinovacky ked som ho aj dala, tak sa mi v nej spotil, alebo sa mu nejako podarilo sa z nej "vyslobodit" 😀 mala som taku na suchy zips. ten vak nie je uplne tenucky, ale podsity bavlnou, z vrchu je taka "sametova" latka.

zuzanakarolinka
1. feb 2010

ja neviem, mám doma aj vak, ale keď bola malinká, spávala v perinke a teraz je zakrytá normálnym paplónom do postielky. možno jej to dám z jari, uvidím
ale je taký akurát by som povedala, ani hrubý ani tenký a ja ho mám bavlnený a vo vnútri niečim vyplnený

katarina.banska
1. feb 2010

ahojte.
viete mi poradit aky spaci vak si mam kupit? v maji sa nam narodi babo a nemam ani sajnu aky treba kupit. aku velkost? je dobry taky co sa daju rukavniky dat dole a staci jeden alebo radsej hned dva. kde by som ich mohla kupit? nejaku znacku mi viete odporucit. dakujem krasne.
dakujem

lamarika
1. feb 2010

katarina: na léto jsme měli obyč z teska (velikost 0-6) bez rukávů a byl opravdu parádní. Na zimu jsem pořídila thermo z dětský obchůdku, protože se u nás začalo pozdě topit a malýmu byla v noci zima. Též je bez rukávů a supr ;o) Myslím, že je zbytečný kupovat s rukávama, ale asi záleží i na mimču. Každopádně u nás malej spí jedině v pytli. Ze zavindy se odkopával a pak byl celej zmrzlej, což se s pytlem nemůže stát 😉

kessiee
1. feb 2010

katka ved to vsetko, na co sa ty pytas, sa tu teraz riesilo... myslim, ze ti na zaciatok staci 0-6m, aj ked ho operies, do vecera to mas suche, v maji byva uz pekne teplo. ked babo vyrastie, tak 6-12m - alebo jednoducho podla vasich potrieb, co sa tyka kusov. rukavniky su na vakoch podla mna na nic (ani som taky s rukavmi nevidela, ak mam pravdu povedat), my mame ten, co sa zapina cez pliecka na cvocky. kupit sa daju urcite v kazdom babatkovskom obchode, v tescu, kiku a pod. a znacku??? to je asi uuuplne jedno, hlavne nech je bavlneny, prijemny na dotyk, na ten maj skor tensi, ak bude chladnejsie, prikri deckou. ak by si chcela vediet konkretne znacku, ja mam napr. george, ale nekupovala som podla nej 🙂

katarina.banska
1. feb 2010

kessiee dakujem pekne.
a precitam si vsetky prispevky 😀

kessiee
1. feb 2010

niet za co 😉 a citaj 😀

annalena
2. feb 2010

katka skus kuknut niekde v tescu, mali/maju super akciu, spacie vaky za 4,20 🙂 tie na leto uuuuuplne stacia....na zimu pozri potom nejake trosku hrubsie, zateplenejsie.

jasminet
2. feb 2010

annalena - my mame tie tescacke za 4,2 a na leto mi pridu dost hrube, na zimu zas tenke - ale to asi zalezi od babatka a teploty v byte. aj ta latka je taka zvlastna - ani sa necudujem, ze boli zlacnene 😀 ale na prespatie to staci.
na leto sme mali z tesca uuuplne tenulinky, ten bol super, aj latka velmi prijemna na dotyk...

annalena
2. feb 2010

jasminet jasne.....nieje to ziadne terno, ale za 4,20 a na prespatie podla mna staci 😀 na zimu su urcite prilis tenke.
ja mam tiez este 2 dalsie, jeden fakt kvalitny kombinacia zima a leto pre 0-12 (da sa to odopinat), ten bol aj desne drahy 😅 , ale vedela som, ze je to kvalita a naozaj nelutujem. druhy mam zimny, tiez taky lacnejsi, pouzivam ked je ten druhy spinavy, mala ogrcka. ale tiez sa da a za 20 eur 😵 . henten som si kupila tiez tak na leto ako nahradny, tak uvidim. budeme vela na chalupe, tam je chladnejsie, ale pre panelak a tak na 30 stupnov je to asi fakt moc hrube. 😀

papuellka
2. feb 2010

catyka, spací pytel je super věc, když se malej narodil spinkal v zavinovačce, jak necestoval ještě po postýlce, tak byl zakrytej, pak jsme asi ve třech měsících dostali pytel, obyč. Cherokee, malej začal cestovat, tak to byla jediná věc, kterou byl zakrytej a spinkal v něm do teď, taky jsme měli ten největší, vůbec to nevadí a zapínání jsme měli na patentky uprostřed.