Spací vak pre dieťa. Dva kusy, alebo stačí jeden?

pimpa
8. apr 2009

Chcem sa opytat tych co davaju dietako spat do spacaka, ci mate dva spacaky alebo ci staci jeden? Myslim tym, ze co ked ho idete prat, v com potom babo spinka? Ja som kupila zatial jeden a mala som pocit, ze staci. len s tym pranim.... 🙂

evicka7
8. apr 2009

pimpa, malá spala ve spacáčku do tří měsíců, když se pral, tak jsem jí ze začátku dávala do rychlozavinovačky a později ji nechala jen pod peřinkou

emmka3
8. apr 2009

presne tak ako evicka to praktizujem aj ja ..

standu
8. apr 2009

pimpa my spavame v spacaku doteraz, strasne sa vrti, to by som ju celu noc len zakryvala 🙂 🙂
mame len jeden, rano operiem, do vecera uschne.

kousinka
8. apr 2009

😀 no tak já koupila dva - jeden mám teplejší na zimu a jeden tenounkej na léto 😅 a když peru tak holt jednu noc je v jinym .. peřinku nemá cenu u nás tu hned zmuchlá nad hlavu

kaleilah
8. apr 2009

My máme dva, jeden lehčí, druhej zateplenej, je o tak i pro nás lepší, že mu dáme spacák podle toho jak je teplo a zbytečně se nepotí.Navíc se mi stalo že šel spát v šest večer ve spacáku, poblinkal se a spal pod peřinou odkrytej.Nikdy nevíš kdy ho mimčo zašpiní a v deset večer už prát nemůžeš...

martina46
8. apr 2009

my mame 2 teple, jeden menej teply a tie tocim. dlho mi schnu a dlho cakaju na opranie

beruska2x
8. apr 2009

ja mam taky jeden, uschnout stihne bud na topeni nebo ted je teplo tak i na balkone, bez nej ani ranu spis pak budu resit ze bude kratky a nekdo mi bude muset usit vetsi ty jdou totiz tezko sehnat 😖

nanika
8. apr 2009

Pimpa, uz ten vak pouzivas? Lebo su deti, ktore ti v nom nebudu spat ani za svet, ja len ci ti v tom spi, alebo ho mas este malicke len v brusku? Ak to mas vyskusane, radsej dva, ako baby pisu, nam ked sa maly precikal, musela som ho naobliekat, lebo bol hned odkopany... druhy sme kupovali az vacsi, do toho prislo leto a tak ten vacsi uz nevynosil. Ten jeden letny a zimny je dobry napad si myslim... aj ked v lete sme uz vo vaku nespali, maly je otuzily loooool

kikimaruska
8. apr 2009

My máme dva a kolikrát když se třeba poblinkal v noci nebo těsně večer před spaním, tak taky žádné praní a sušení nebylo možnos tihnout, tak jsem dala čistý a špinavý se dal prát... Já mám dvoje všechno, i povlečení, prostěradla, deky...my jsme hodně blinkali, nebo když byla nehoda s plenkou...tak aby bylo čisté po ruce. 😉

pietra
8. apr 2009

ja mam vaky dokonca tri 😀 a ked mala dcerka nedavno crevnu virozu, bola som veru rada, ze ich mam tolko, lebo nestihali schnut ☹ Ja by som urcite kupila dva, jeden sa mi zda malo

kikimaruska
8. apr 2009

pietra: My máme dva a jeden navíc je vždycky u babičky, tam jezdíme často, tak abychom nestěhovali všechno pořád sem tam. Pytlík si nemůžem vynachválit, není odkopanej, nemá studené nožky...jakmile se odkopal ze zavinovačky, šel do pytlíku...a ikdyž ještě večer leze po postýlce a usne kde usne, je mu teplo 😉. Už budem zase kupovat další...odrůstáme 😀

sirinka
8. apr 2009

ja som mala dva...

tinka19
9. apr 2009

Ahojte..tak my máme vaky dva. Vždy je lepšie mať jeden v rezerve.

danu
9. apr 2009

my mame dva ked je jeden opraty aby mohla spat v druhom 😉

sisstin
9. apr 2009

my nikdy žádnej, nevydržel v tom ani 5minut 😅

anamor
9. apr 2009

my mame vak jeden a vzdy ked som ho rano oprala do vecera bol suchy / v lete na slnku, v zime radiator/ pouzivame ho od troch mesiacov kazdu noc 😉

pimpa
autor
9. apr 2009

Dakujem za rady. Nakolko ale ide leto, vyzera, ze asi cez toto obdobie vystacim aj s jednym, aj rychlo by vyschol keby som ho prala, ale na jesen potom este jeden dokupim. Babetko budme mat az o 3 tyzdne, takze este nemam odskusane, a aj preto som nechcela hned na zaciatok kupit dva, keby sa to neosvedcilo, predsa len kazde babo je ine 😉

miracle
9. apr 2009

Ahoj,

nas ako maly neznasal vak...musel byt pekne zviazany v perinke a to ho drzalo asi do 3 a pol mesiaca. Inak nezaspal. Potom sup do vaku. Odporucam dva..nikdy nevies, kedy ti ho komplet precura

kingstonka
10. apr 2009

...mne sa vaky zdaju velmi prakticke... ale mojej malej sa nezdal 😉 pouzivali sme len do 3 mesiacov-ked sa dokazala pretocit na brusko uz v nom nechcela spat.... tie 3 mesiace sme mali len 1. stihol uschnut ked som ho vyprala rano...

kacka.va
10. apr 2009

já neměla žádný

kessiee
10. apr 2009

ahojte, chcela by som sa spytat, aku velkost vaku ste objednavali do tych troch mesiacov, napr. pre babätko s porodnou vahou okolo 3,5kg?

nanika
10. apr 2009

Nas a v perinke loooooooooooooooooooooool, bol, jeden den, potom uz len cez den v overaliku a v noci body s dlhym rukavikom a spaci pytel cherokee, ten je tusim 0-6 M.

cessy
10. apr 2009

aj ja mam dva a niekedy by sa nam zisiel aj treti...

kessiee ja mam jeden z Tesca a velkost som hned kupovala tu najvacsiu...a maly pomaly dorasta 😅 😅 😅
vobec to nevadi ze je taky velky.
maly mi spava vo vaku od kedy nieje v zavinovacke do teraz...

sirinka
10. apr 2009

no v lete sme spaci vak nepouzivali vobec 😉

kessiee
10. apr 2009

cessy tiez som nad tym rozmyslala takto a aj to tak urobim 😉 inak vsimla som si, ze ty uz svojho alexa mas, gratulujem 🙂

sirinka ja chcem prave kupit zatial len ten letny. a ako ste spinkavali? alebo si vobec v lete neprikrivala?

sirinka
10. apr 2009

kessiee presne tak, v lete som ju neprikryvala vobec.

cessy
10. apr 2009

kessiee dakujem.. 😉

catyka
31. jan 2010

Ahojte dievcata. Potrebovala by som poradit. Dnes som videla krasny spaci vak v Decodome,slovenskej vyroby a za nejakych 16 € a bol taky podsity hrubsi. Velmi sa nevyznam v tych hrubkach, ale pacil sa mi. Chcem sa spytat, ci by som mohla pre malicke mesacne babo hned ako prejde zo zavinovacky, ktora je vlastne podobne hruba, kupit velkost 90 cm? Mali aj velkost 70 cm, len sa bojim, ze ak budu v lete horucany, tak ho nevyuzijeme a na zimu uz bude maly. A kebyze kupim ten 90 cm, tak do neho ma cas dorastat. Ale nebude take male babo stratene v takom dlhom vaku?

catyka
31. jan 2010

A este podla vasich skusenosti, je lepsi spaci vak na zapinanie vpredu v strede alebo ten co sa zipsuje okolo celeho boku?

miskinadamko
31. jan 2010

catyka my sme mali tiez od malicka vak velkost 6-12 mesiacov zdalo sa mi to zbytocne opat potom kupovat nový, tie prve mesiaciky aj tak spal v zavinovacke a potom to uz bolo ok, po pol roku sme mali aj jeden usitý ten bol este vacsi a ani sme sa nenazdali a nozicky boli nakonci.
podla mna sa oplati mat 2 vaky , nie je to az taka velka investicia,velmi pekne maju aj v tescu a ked je akcia tak stoja ozaj par korun