Uspávate bábätká vo vajíčku alebo lehátku?

paula80
19. aug 2008

Ahojte, uspávate niektorá svoje bábo vo vajíčku, alebo v lehátku. Moj malý si na to tak zvykol, že iba pri hojdaní v týchto dvoch zaspinká a keď ho chcem preniesť do postielky, tak sa väčšinou zobudí a je po spaní. Neviem, myslím si že dlhodobejšie spinkanie v takej polohe može poškodiť chrbátik.
Aký máte názor, alebo riešite niektorá aj toto?

dididi30
19. aug 2008

ahoj
moj maly spi vo vajicku jedine v aute, alebo ked ho nastoknem na kocik 😉 v lehatku spaval do mesiaca potom ho to omrzelo.....ale ked ti tam zaspinka tak preco nie,ono zas ide o ten chrbatik, ale zas hadam to nebude az take zle, tak podla mna v poho.....

pappo
19. aug 2008

nasa mala spavala v lehatku skoro stale takze v tom nevidim ziaden problem a mame niekolko kontrol u neurologa a v pohode dokonca sa tam do 6 mesiacov aj hravali s hrazdickou

dididi30
19. aug 2008

papo mas krasne babatka 😵

miselin
19. aug 2008

Aj moja malá inak ani nezaspala iba v lehátku keď som ju hojdala, lenže ona sa zobudila hneď ako som ju prestala hojdať, takže keď som chcela aby sa vyspala, tak som ju musela hojdať stále. Teraz má zase novú módu zaspávať na fitlopte, takže teraz s ňou skáčem 10 minút na lopte a potom konečne zaspí, no čo by sme pre tie svoje ratolesti len nespravili 😀

luciar79
20. aug 2008

Tiež mi spáva v lehátku, ale už sa to snážím vymeniť za postieľku aj cez deň. Veď mu bude lehátko za chvíľu malé tak kde by potom spal. Robí síce trochu cirkus v postieľke ale zas tam spal dlhšie. 🙂

cibina
20. aug 2008

ahojte, ked nasho drobceka uspim v lehatku, prenesiem ho do postielky. Obcas sa pritom zobudi a je krik, ale ked mu dam cumlik, hned zase zaspi 😀 😀. Myslim, ze v posteli ma lepsiu polohu ako v lehatku, ale nemusi to byt tak 🙂

babulik22
20. aug 2008

ahojte,malej sa velmi pacilo v lehatku.zvykla vnom v pohode zaspat.uz teraz vnom nezaspi akurat obcas pri jedle.a potom tam spi aj hodku.davam jej dodnes den v nom papat.mam aj stolicku,ale jej je lepsie tam.ale uz ju budem musiet zvykat v stolicke,lebo sa tam dviha do sedu,tak aby sa neprevratila.ved uz mame 9mesiacov.ja som o kupe lehatka neuvazovala,az ked mi ho odporucila gastroetrologicka 🙂

danuska24
21. aug 2008

ahoj. mala mi v lehatku zaspala raz, je sice pravda ze tam nie je nejak casto. vo vajicku mi zaspi akurat v aute a ked prideme domov a nepreberie sa pri vyberani z auta tak ju nechavam vo vajicku, nech si pospinka lebo pri vyberani by sa zobudila. inak spi v postielke (alebo v posteli pri nas - ale to uz je teraz skor vynimka - donedavna sme mali postielku na okrasu 😉 )

sakura77
21. aug 2008

tak ja by som to cim skor zrusila,tazko sa potom lapaji oducaju,ja som tiez bola "sikovna" a uspavala som v kociku,neskor uz ked sa vedel posadit som zistila,ze to uz asi nie,tak som ho uspala a potom prekladala-povacsine len co sa dotkol postielky otvoril oci a rehlil sa mi,tak sme isli od znova,aa takto to islo,az mi z toho uspavania uz "hrabalo",takze cim skor sa nauci spat v postielke,tym lepsie aj pre neho-aj pre teba-lebo oni su loptosi,im sa to natriasanie moc moc paci

pappo
21. aug 2008

dididi30 diky 😀

pappo
21. aug 2008

miselin nam sa fit lopta osvedcila hlavne pri kolike a tie mal Samko strasne to ho vzdy utisilo

miselin
21. aug 2008

Pappo aj mi máme koliku, ale keď dostane záchvat tak vrieska aj hodinu a vtedy jej nepomôže ani fit lopta, ani natriasanie ani nič, niekedy je to taký extrém, že ku koncu už revem aj ja 😢

anezena
21. aug 2008

nam dokonca dr, poradila, aby maly spaval cez den vo vajicku, lebo mame reflux - a tam je vo zvysenej polohe, ale spaval v kociku a dala som mu vyssie tu opierku. a v aute spi doteraz vo vajicku, aj ked ideme len 10 min cesty.

asitka
22. aug 2008

my sme malej kúpili takú hojdu, čo ju to hojdá samo...točí sa jej akvárko, plávajú rybičky...hrá hudba. zaspí tam a ono ju to hojdá a hojdá a malá spinká...tak ju tam nechám....dá sa to napolohovať aj do skoro ležata aj do zvýšenej polohy...tiež chodievame aj na neurologické vyšetrenia a zatiaľ sme v pohode....(myslím, že keby to boli nejak nebezpečné pomôcky pre detičky, tak by to nepredávali...a keď ju tam nenechávaš celý deň, ale po troche pospinkať, tak by to chrbátiku škodiť nemalo...šak v našom brušku ako bolo stočené a aké pekné sa narodilo.....).to robievam doobeda...aj si porobím...aj si navarím...aj upracem... a poobede ju dávam spinkať do kočíka....alebo do postele..a lahnem si s ňou....

renia
18. jún 2010

Ahojte. Tak moja miska ma 15mesiacov a naobed spi len v lehatku, do postielky nie a nie, ked ju prenesiem, hned je hore. Vecer ju uspavam v lehatku a prenasam, to sa nezobudi. Mame to lehatko fisher price do 18kg. Nemoze jej to skodit, ked tam spinka aj 2 hodiny?

martina46
19. jún 2010

@renia podla mna tak velkej slecne to uz nemoze uskodit