Uvažujeme nad lehátkom. Do akého veku ste ho využili?

avanka
autor
10. máj 2008

Uvažujeme nad kúpou tohto lehátka....poradte, ake s nimi máte skúsenosti, do akého veku babatka ste ho využili?
Nie je polohovateľné, ale nechceme ho na spanie, ale max. na kŕmenie alebo, aby som si malého mohla zobrať zo sebou napr. do kuchyne, keď budem variť 🙂

otrivinkajanka
10. máj 2008

avanka ja som mala na dcerku podobne lehatko,ale take hojdacie to si kup je to lepsie a super mi to posluzilo napr ked som pozerala telku a malu som hojdala nohou a dala som jej k tomu este taku hrazdicku s hrackami

z.g.
10. máj 2008

tiež sa pripájam, keď už investovať, tak do hojdacieho a polohovacieho, keď bábo vyrastie, bude lepšie chcieť vidieť
je to výborná vec

petrusk
10. máj 2008

Ahoj, moja sestra ma dve, ma dvojicky, jedno je z takeho materialu ako si poslala odkaz, ale aj ked tam da plienku alebo deku, tak sa jej mala vzdy zosuchne dole a druhe ma s bavlnenym potahom a tam sa maly nezosuchne, ale ma to polohovatelne a je to vyhoda, ma to sice len 2 alebo 3 polohy, ale celkom je to dobre.

petrusk
10. máj 2008

ozaj tie nase sa tiez daju hupat, jedneho hupe jednou nohou a druheho druhou nohou. docela komicky to vyzera 😀

nevesta
10. máj 2008

Urcite si kup hojdacie 😉 a polohovatelne... Usetris si tym kopu stresu 😉

mimmka
10. máj 2008

určite si kúp polohovateľné 😉 , lebo dá sa použiť od narodenia až pokiaľ dieťatko sedí, my ho máme a stále ho ešte používame, je to super vec, lebo nášho drobca nemusíme mať stále na rukách a je všade s nami.... 😉

alami
10. máj 2008

ja mám vibračné lehátko od fisher price - ale v podstate je to to isté ako to tvoje - nebolo nám na dlho, lebo, keď sa malý začal dvíhať, tak išiel s neho vyletieť. My sme ho kupovali neskôr, taže sme ho uť skoro vôbec nevyužili. Zdá sa mi tiež príliš na ležato na to, aby si v ňom kŕmila. Hoci neviem, aké je to polohovateľné lehátko, ako píšu baby, ale bude isto lepšie - ja som na tieto účeli používala - a aj stále používam autosedačku vajíčko. Je to fajn mať kde dieťa položiť, aby videlo a zároveň aj napr. nohou pohojdať, aby sa človek mohol aspoň v kľude najesť 😉

kacenqa
10. máj 2008

my mame od chicco lehatko polohovatelne aj s vibrovsnim s hrazdickou a je super. na tom, co si dala linku sa mi nepaci, ze ta konstrukcia sa mizda prilis tenka a preto malo bezpecna.

polohovanie znamena, ze v tu opierku mozes dvihat tak, ze dietatko z lahu prejde az do sedu a mozes to zaaretovat v lubovolnej polohe, takze z lehatka mozes mat az kresielko. a vajicko by som urcite nepouzivala, my ho mame len na cestovanie, inak mi v nom mala pride moc ohnuta a aj hlavka jej tak nabok klucka...ked idem niekam na dlhsie, vzdy godim do kufra aj vanicku od kocika.

angua27
11. máj 2008

ahoj, tiež máme polohovateľné lehátko od Chicca: http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema... ak mám pravdu povedať, neviem si bez neho predstaviť čas, kým sa Maťo nevedel sám zabaviť. mala som ho v ňom v kúpeľni, počas sprchovania, pri varení, alebo aj pri gauči a hojdala som ho. keď bol malý, bola poloha na ležato, keď bol starší dávala som ho vyššie. kým nevedel pekne sedieť, tak v ňom aj papal prvé príkrmy. doteraz ho má rád, aj keď v ňom už moc nesedáva. občas v ňom aj spával. napríklad, keď bolo moc škaredo, zabalila som ho do deky a spal v ňom na balkóne. odporúčam trošku zainvestovať. keby som ho kupovala znova, kúpim už také s hrazdičkou, aby sa bábo vedelo aj samé zabaviť. 😉

val01
11. máj 2008

ahojte,
tiez sme kupili lehatko Chicco, ked sa nam narodilo babatko...
ja som len netusila, ze bude take zive, ze sme to lehatko ani nevyuzili 😅 nechcem tym odradit nikoho od kupy, len urcite to zalezi aj od povahy dietatka 😉 inac to je dobra vec 🙂dufam, ked budeme mat druhe babo, aj sa to viac vyuzije 😉

karkulka1
11. máj 2008

My sme mali polohovateľné Chicco s hrazdičkou - a bola to super vec. Jediné, čo som ľutovala, bolo to, že sme ho kúpili až keď mal malý mesiac. Čakať teraz bábo, tak by to bola 1 z prvých vecí, čo si hneď kúpim. Malý mal nábeh na reflux a preto po dojčení tam vždy strávil nejaký ten čas a ja som ho nemusela stále len držať zvislo na rukách/ aj viac ako polhodinu/. Často sme ho tam pri hojdaní aj uspali. Využili sme ho cca. do 9. mesiaca, lebo potom bol už dosť živý a aj ťažký.

katrin82
12. máj 2008

avanka, my sme malemu kupili taketo: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
je sice trochu drahsie, ale ja si ho neviem vynachvalit. Maly v nom travi strasne vela casu a vsade si ho v nom nosim. Je polohovatelne-ma 3 polohy, je hojdacie, navyse ma 8 melodii a aj hrazdicku. Kedze mne maly nechce cez den spinkat v postielke, tak casto spinka v lehatku a tie melodie su super, lebo ho vzdy uspia. A takisto s tou hrazdickou sa sam dokaze zahrat. A este sa mi paci aj to, ze ma odnimatelny slnecnik. To ked ho dam na balkon alebo na terasu, tak mu nesvieti slniecko. Ja som velmi spokojna a vyhodou je, ze ho nemusim nosit stale na rukach, ale ukolisem ho v lehatku.... 🙂 skus pozriet aj link:
http://www.pegperego.it/page.php?sid=4d21d7b142...

seuska
22. jún 2010

Baby predavam lehatko.. kuknite moj inzeratik..

rejky
1. mar 2016

Chcela by som sa spytat ci su lehatka rozdelene podla veku a hmotnosti...jedno sme si totiz vybrali a je tam uvedene od 0-6 mes. ,do 9kg...su aj ine,ktore su vhodnejsie na dlhsiu dobu? Dakujem 🙂

zuzinabila
25. máj 2016

@rejky ahoj,ano,niektore su az do 18 kil,takze sa poobzeraj,my sme mali take.a urcite ti odporucam take,kde je 5-bodove zapinanie-aj ked takych je v ponuke pomenej,cize zapinanie aj cez rucicky,nielen okolo pasu.nebudes v strese,ci sa Ti male z neho nevykoti.