V čom spávajú vaše deti?

mishusha
25. júl 2008

mozno pre niekoho nepodstatne, ale mne to vrta v hlave... 🙂 do coho ste kuklili vase novorodeniatka???
ci len tak navolno, prikryte perinkou, alebo zababusene v spacom vaku, alebo v zavinovacke???
cakame jesenne baby, tak pojdeme do zimy, a pride mi to dost tesne v zavinovacke a dost nalahko len tak pod perinkou...

mercy
25. júl 2008

nebude to tesne v zavinovačke, detičky potrebujú pevné zovretie ako v brušku,aspoň väčšina z nich.A potom, keď bude mať 2-3 mesiačiky, samozrejme spací vak.Na perinku pri takom malom bábätku ani nemysli

bihan
25. júl 2008
mishusha
autor
25. júl 2008

juuu. bihan dakujem

zuan
26. júl 2008

ja som bola so zavinovackou velmi spokojna, aj malemu sa v nej pacilo spinkat. spaval v nej, kym z nej nevyrastol. ako hovori mercy, pripomina to babatku, ked bolo v brusku, ziadny velky volny priestor okolo seba.

maca793
26. júl 2008

ja som dávala malú do overalu, pod to som dala tielko, tričko a overal a ak bolo treba tak ponožky. ja by som nechala v zavinovačke, perinku nie.

grmitko
26. júl 2008

my ich davame v zime do spacieho vaku od malicka, ale ako uplne babatka boli v perinke, asi tak dva mesiace spavali v perinke 🙂

maca793
26. júl 2008

a to máš aj teraz také veľké vaky? 😵

anezena
27. júl 2008

ahojky, my sme davali maleho prvych 5 tyzdnov do perinky, ale potom mu uz z nej kukali nozeny a stavalo sa nam v noci, ze ked sa zobudil a isla som ho nakojit, bol totalne spadnuty v tej perinke a nozeny mu trcali.

/Inac perinka je dobra na polohovanie babenka - raz spal na lavej strane, raz na pravej. MAl peknu hlavicku, teraz vacsinou spi na pravej, aj ked ho otocim, tak aby mal hlavicku nalavej, uz to tak nejde ako ked bol v perinke/

Tak sme kupili zazracnu zavinovacku Red Castle.

http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=177

Super vec. Ked budeme mat druhe babo, urcite ho tam budem davat od narodenia. Je tam perfektne stiahnute, nebudil sa v noci na to, ze rozhadzoval s rucenami a dokonca nam do 2,5 mesiaca spaval od 19, 00 do stvrtej alebo piatej v kuse, bez prestavky, bez kojenia. To boli krasne casy. ☹ Ale potom zacal byt az moooc aktivny a dokazal sa z toho nejako dostat, doteraz nechapem ako sa rozmotal. A tak sme kupili spaci vak. Najprv bol v takom teplejsom velk. od 3 - 6 mes, ale nam je to kratke a tak mame teraz na leto tensi a vystaci mu az do zimy, potom kupime zase teplejsi.

tyli
27. júl 2008

ahoj, ja som dávala najprv do perinky (perinka, pyžamko a body). Teraz robia aj pekné moderné z úpletu, na suchý zips a so spevneným chrbátikom (v chrbtovej časti je vložka z kokosového vlákna). Dobre sa takáto perinka drží, hlavne pre novopečených oteckov 😀 Neskôr do vaku + deka. Momentálne už mesiac zakrývam paplónikom a je to pohode.

anezena
27. júl 2008

my ked sme skusili len paplonik alebo deku, bolo to strasne. maly sa budil a putoval nam po postielke. Aj ked sice v spacom vaku, este sa to stava, ale nie kazdu noc.

tyli
27. júl 2008

Anezena, s tou dekou máš pravdu, malý si ju vyhadzuje na hlavu 😒 Paplonik mu na večer vždy zastrčím medzi mreže a madrac. Funguje to 😉 Je ako vo fusaku 😀

anezena
27. júl 2008

aj ja som to tak robila, ale on sa potom metal, a nohy daval do vzduchu a vymyslal. Tak sme zostali pri tom spacom vaku