V čom spia vaše deti po roku?

davidko7
12. dec 2008

Mamičky,viete mi poradit?Maly ma rok a doteraz spal v noci vo vaku.Vak je už maly a ja neviem nikde kupiť vak od roka.Viete mi poradiť nejaku predajňu,alebo ako to riešite vy?V noci mame 22 stupňov.

sirinka
12. dec 2008

my mame na noc nastavene 18 stupnov, mala spi v pyzamku a spacom vaku...prikryvam ju tenkou perinou este, ale tu vascinou zo seba zhodi...

petule.h
12. dec 2008

cetla jsem, nebo mi to říkali v porodnici, že mimina by neměli spát pod 20C teploty, ale nevím do kdy...každopádně my mámme normální overal pyžámko a přikrývám peřinkou, máme okolo 21-22C když přitopím, jinak 18-19C je málo, to je totálně ledovej, ale je nám teda 4m

sirinka
12. dec 2008

petule http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article...
tu je nieco o spravnej teplote v izbe kde deti spia...

jahodka11
12. dec 2008

petule-my mame trosku pootvorene okno na taku mini ventilacku az dovtedy, kym nejdeme aj my spat, v izbe je celkom chladno, ale malemu s atak dobre spi....ma pyzamko a prikryty je paplonikom..a chodim ho kontrolovat a prikryvat, ale v noci, ked spime a sa odkope, tak spi nezakryty....neviem, keby mu bola zima, sa zobudi, aspon tak som citala a on spinka a studeny nie je----tak hadam robime dobre 🙂

martina46
13. dec 2008

davidko7,
ja som kupila vak na mimibazare, konkretne je tam teraz aj takyto 😉
ten by vam bol dobry
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4455676

renatalen
13. dec 2008

Ahoj, my jsme ve vaku nikdy nespinkali, spíme normálně pod peřinkou. Občas se malý dost odkopává, ale už je to lepší. Spával v pyžamku, ale jelikož teď máme v ložnici docela chladno (tak 17°C), tak spinká v punčuchách. Dávala jsem mu k pyžámku ponožky, ale ty nesnesl, teď je spokojený a je mu teplo na nožky.

lilyk
13. dec 2008

my stale vo vaku.

danulka2
13. dec 2008

aj nas drobec spi stale vo vaku. Usila som mu dva /tensi a hrubsi/ a tie mu vydrzali asi do 1,5roka no a potom som v sekaci natrafila na krasny a velky a ten mu vydrzi este asi rok 😅 😀 . Je to uzasna vec. Ak nekupis, tak sikovna krajcirka ti ho usije za par korun. Potrebujes iba latku, vatelin/to na zateplenie/ a zips. Nic viac. Ja som nemala ani strih, vymyslela som si ho.

bramburka
13. dec 2008

vždycky spinkala pod peřinkou, zkoušela jsem spací pytel, ale jak se v tom nemuze postavit a hybat, total řev a bojkot...

zusma
13. dec 2008

už od narození spinká pod dekou z ovčí vlny. Ale poslední dobou se děsně odkopává 😖

lyziarka
16. dec 2008

my mame v tomto obdobi v spalni okolo 21-22 stupnov (bez kurenia). malemu davam body, pancusky a na to pyzamkove tricko a nohavice. Niekedy este aj taku vestu bez rukavov. Nicim ho neprikryvam, lebo sa stale skopaval a tiez "cestuje" po posteli. Ked som mu dala body s kratkym rukavom + tricko, tak mal studene ruky. tak mu davam body s dlhym aj pyzamo s dlhym rukavom.

mufo24
16. dec 2008

Naša malá spinká v pyžamku a spacom vaku. Úplne jej to stačí. Keby bolo treba máme aj paplónik. Inak ten spací vak má aj rukávy, ktoré sa pripínajú na suchý zips keď bolo chladnejšie dávala som jej ich ale teraz netreba.

binki
17. dec 2008

tak uz mame polstarek a perinu a je to fajn, uz se naucil neshazovat to kazdych pet minut, coz je dobre, protoze v loznici netopime

jandalinka
27. dec 2008

My dáváme bodíčko+tepláčky+ponožky a máme peřové teplé duchny 😉 .polštářek je hoooodně tenký,tak se do něj vždy zaňuchlá 😉 ....ale dělají nám problém ponožky,pořád si je sundává a odkopává se a pak má nožičky studený, 😒 .Kamarádka má o něco starší holčičku a prý spí úplně bez ponožek,tak nevím,zda to není moc....jinak máme přes noc cca.19st.

elika
27. dec 2008

ahojte, chcem sa spytat, ci vase babatka spia este v postielkach, alebo ste presli na klasicke detske postele??? moja malicka bude mat rok a v postielke ked sa chce otocit, tak vzdy narazi do tej ohradky a riadne to zarachoti a myslim, ze sa aj kvoli tomu zobudi v noci. ake mate skusenosti s det. postelami. nevypadnu z nich deti? moja mala ked sa v noci preberie, tak si aj sadne, alebo proste zacne stvornozkovat a ide do ineho kuta... zvycajne spi prvu cast noci na velkej manzelskej, potom ju dam do postielky, cca. na 4 hodiny co je do prveho kojenia a potom uz do rana zasa v manzelskej, lenze tam sa tiez dost budi na to, ked jej zavadziame a nemoze sa krutit a tocit ako sa jej chce.... a spia deticky s vami, alebo ako sa vam osvedcila detska izbicka uz aj s detskou postelou???

kuky8
27. dec 2008

My máme asi ľadového medveďa 😀 Keď je v izbe viac ako 19 stupňov, mrnčí, budí sa, je mu teplo. Ináč spí NA paplóne v overáliku. Spací vak (110cm) používame len výnimočne, skôr keď nekúria vôbec. (ináč v Tescu boli výpredaje krásnych vakov - z 510,- Sk na 350,- alebo 275,-)

julca80
27. dec 2008

mala spi este v postielke. Pravdupovediac neviem si ju este predstavit zeby spala vo velkej posteli, lebo ona v noci dost cestuje vo svojej postielke. 😅 Inac spi len v overale, aj to je skoro stale odkopana. Aj ju zakryjem ked sa zobudim, ale dlho jej to nevydrzi. 😀

jandalinka
27. dec 2008

elika:naše malá spí pořád zatím v postýlce,ale přemýšlím také,kdy dám do velké postele......v noci cestuje,posazuje se,poněvaž se bouchne a probudí se.....ale je mi doporučováno od známé,že do 2let má ještě čas,hm 😒

bzuco
27. dec 2008

bodynko a polodupky a prikrytý je paplonikom...

vinka
27. dec 2008

Naša malá tiež spí v pyžamku pod perinkou.A takto spala aj do teraz.Aj ked to nebolo pyžamko ale vak alebo dupačky ale pod perinkou.A teraz z bosími nohami. 😉

anicka81
28. dec 2008

Overalky na spani u nas nikdy nefrcely, male vadi zakryte nozicky, takze jedine ty dole ustrihnute. A nebo klasicke pyzamko.

marorlinko
29. dec 2008

moj spi v pyzamku,ponozky na noc neznasa,spaci vak uz davno nepouzivame,bo malemu vadil, je prikryty paplonom odkopne ho stale,ale ked mu je zima zakryje sa sam,vacsinou ho prikryvam stale v noci,alebo pozriem ci ni eje studeny,ale vacsinou nie je,on je po otcovi nikdy mu nie je zima

silvia123
30. dec 2008

Môj malý neznáša paplónik a keby ho dám do spacieho vaku, tak to by tiež skončilo úrazom, on sa zobúdza zadkom hore, neustále sa vrtí alebo vstáva, má nekľudný spánok, stále sa hýbe, myslím že vak by mal okrútený okolo seba a zúril by, už ako malý ho neznášal. Ja ho dávam spať oblečeného do bavlnených tepláčkov a pod nimi pančuchy, bodiky s krátkym rukávom a na to tenké bavlnené tričko, jednoducho keďže spí odokrytý celú noc bojím sa ho nechať spať len v pyžamku, bola by mu určite zima a to ich mám nakúpené štyri na jeho vek 🙂 . Teplotu v izbe mávame okolo 22 stupňov. Neviem dúfam že sa mi tak často nebudí preto že mu je teplo, idú mu stoličky aj očné -tak myslím že to bude dôvod, ale keď ja mám veľký strach aby mi neprechladol, inak nebol od narodenia nezdravý musím zaklopať, tak si to nechcem nejako pokaziť. Cez deň mi spáva vonku v kočíku zababúšený.

power700
31. dec 2008

Ahojky, odkdy jste začaly dávat děckám do postýlky pod hlavu polštář? Naše malá zatím spí v postýlce na rovině, bez polštářku, přikrytá dekou, ale i tu v noci odkope. Ve spacím pytli spala jen do té doby, než si začala stoupat. Teď už ho nechce, asi by si v něm brzy namlátila. 😀 A na sobě má body s dlouhým rukávem a přes to overal s dlouhým rukávem,nebo na body hořejšek od pyžámka a dupačky. A děvčata, prosím vás, co je to po slovensky "paplonik"? Díky.

parybka
1. jan 2009

O. spí od narození ve spacím pytli a v overalu. Mám jeden tenčí pytel s rukávama a jeden hrubší bez rukávů. Spí v obou. Když měl jenom jeden, tak byl studený, takže má v podstatě tři vrstvy. V létě měl body a tenčí pytel s rukávama.
Naučil se i v pytli vstávat a když si ho vezmem do velké postele, tak i v pytli lozí, aspon mu to nejde tak rychle 😅
Pořád spí na rovném a v postýlce, fakt cestuje, takže o velké posteli zatím neuvažujeme (i když se občas buchne do šprušlí).

lejla77
2. jan 2009

My spime v pyzamku a zakryty paplonikom. A ked mu je teplo, tak sa odokryje.

prasiatko30
2. jan 2009

moja mala ma normalne pyzamko pod tym tielko a je prikryta paplonom - a teplota v izbe - ma vypnuty rediator a prekurujume na 20º do tej pol 10tej - potom uz vlastne sa byt udrzuje a teplota postupne do rana klesne aj na tych 18º - ale ja si uz neviem predstavit ze by sme spali pri 21-22º ja by som asi oko nezazmurila a dcera hned ako je teplejsie ako tych 19 sa zacina odokryvat

marta82
2. jan 2009

My mame na spani cca 19-20 stupnu a ve vaku jsme nikdy nespali. Overalek a perinka. Ten uz pyzamko a perinka

bibula
2. jan 2009

vo vaku nikdy-potrebuje volne nozenky
-najprv v overale,teraz pyzamko, vrch mu davam niekedy body,aby mal zajryte kriziky.

power700
2. jan 2009

ahoj, když dáváte pyžámko, na nožičky dáte ponožky nebo spí bosé?