Vankúš. Od kedy ho dávať ďeťom do postieľky?

nana77
10. mar 2009

ahojte!
chcem sa spýtať, od kedy je vhodné dávať deťom vankúšik na spanie? nenašla som podobnú tému, tak ak už niekde je, ospravedlňujem sa za založenie tejto 😉

mishusha
10. mar 2009

nana uz to v nejakej teme je...
ale aby si nemusela hladat, tak pokial si pamatam, tak do 1 roka sa vankusik nedava na odporucanie lekarov
ale ak ma drobec reflux, pripadne sopliky, treba podlozit matrac
dufam ze som pomohla 😉

lienka79
10. mar 2009

do roka urcite nie..ale my sme na odporucanie lekarky davali od 9 mes..nakolko mal laryngytidfu a dusieval sa hlienami 🙄

nana77
autor
10. mar 2009

dakujem kocky za odpoved. a neviete preco sa do roka neodporuca? kvoli tomu syndromu nahleho umrtia, alebo z nejakeho ineho dovodu (napr. chrbtica, alebo pod.?). jeden moj maly totiz miluje vankusiky, na zemi, kde sa hraju ich ma kopec a rad na nich lezi a ked zaspava v postielke, vzdy ho najdem, ako zaspal s paplonikom pod hlavou. tak som myslela, ci by som mu uz vankus do postielky nemohla dat teraz - maju 10 mesiacov... samozrejme, len ak je to v poriadku 😉

ma76
10. mar 2009

nana77

myslim že chrbtica si tak neodpočinie cez noc....a pokym nechodia skôr nedavaj... 😵

fifinna
11. mar 2009

na jednej stranke radi Dr., ze uz od ôsmeho mesiaca. My sme davali skoro, lebo maly mal stale nadchu, tak aby mu hlieny nestekali.

altea
11. mar 2009

ahoj nani,takže :
čítala som:malé deti spravidla vankúš nevyžadujú,hoci u grckavých detí je vhodné aj po odgrgnutí uložiť vo vankúši na šikmú plochu cca 10-15 st.a trocha nabok.
Vankúšik možno dieťaťu dávať,keď sa už obracia -skôr malý,ako "maznátko".,ktorý si podloží tak,ako mu to vyhovuje.Obrovské,tuhé vankúše,opachy do postieľky dieťaťa nepatria 😠 .
Okrem iného sú zdrojom peria,roztočov 😠
.stačí malý,nie príliš tuhý vankúš,skôr ako "macko pod bruško" 🙂 🙂 ,nie podhlavník.
a Skôr s umelou nealergizujúcou výplňou.
stačí ??

altea
11. mar 2009

a ešte som zabudla. vankúšiky nie je dobré podkladať ani v prípade choroby-napr.spomínate pri zatekaní hlienov,soplíkov,refluxe.
Vtedy treba zvýšiť polohu postieľky ale spôsobom -podloženia nôh !!! postieľky

fifinna
11. mar 2009

altea, mne sa nedala podlozit postel, lebo maly spava v nasej a to je taka velka, ze je to nemozne, ale mas pravdu. Vankusik som dala preto, ze nebola ina moznost.

lienka79
12. mar 2009

no...poopravim odpoved..davali sme sice vankusik..ale nie priamo pod hlavu..aby sa neudusil...ale dali sme ho pod plachtu.....cize mal len vyvysenu hlavicku 😵

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gab_riella
15. aug 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

@magda15 viesco ja som mojmu syncekovy davala "specialny" vankus, ale nie kvoli zdravotnym problemom, to nemal. Skor tak pre podporenie drzania hlavicky, na cestach a tak. 🙂

chips_a
17. aug 2018
Používateľ chips_a je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od chips_a.

@gab_riella môzem sa spytať čo je to za vankúš? ďakujem za tip

gab_riella
19. aug 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

jasne, je to vankusik v tvare slonich usi z lalalukids, prave preto tak dobre podporuje to drzanie hlavicky a celkovo, aby sa napriklad v autosedacke nejak nekyvala🙂