Výbavička pre aprílové bábätko. Čo kúpiť do postieľky?

mrskalesana
12. feb 2009

Vecičky už mám nakúpené, prevažne som kupovala s dlhým rukávnom, predca také malé miminko, radšej nech je v teple a keď prídu horúčavy, lahko pokúpim nejaké šatočky 🙂 .

Len neviem čo mám nachystať do postielky. Ja som kúpila len dečku, myslím, že by to mohlo stačiť. Niekde som čítala, že malé bábätká ešte nepotrebujú perinku, tak sa chcem poradiť...

cuchre
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisab32
13. feb 2009

mrskalesana

my sme marcový, teda koniec marca...malinká mi spávala do 3 mesiacov v zavinovačke, úplná klasika, také čo používali naše mamky 😉 , ak bolo zima, tak som cez ňu prehodila ešte dečku, neskôr, keď bola väčšia prešli sme do spacieho vaku, je to super vec, aspoň som nebola v strese, či sa neodkopkala... 😉 a paplónik asi až okolo 9 mesiaca, keď už sa stavala na nožičky a vak jej pekážal....

denisab32
13. feb 2009

a opäť hrubky 😅 , vidím vždy až keď 😠 odošlem

zuzana17
13. feb 2009

My sme februároví a používali sme zo začiatku iba zavinovačku, poprípade dečku, paplónik sme začali používať až neskôr - asi tak od jesene 😉

miaclara
13. feb 2009

ahojte.my sme konco-aprilovi.mam sice 32 ale vobec netusim co bude take male mimi potrebovat-cakame prvucicke 🙂 . ani oblecenie ani co vselico okolo. nie je nahodou niekde na nete zoznam? aspon priblizny? ☹ dakujem. 🙂

evina313
16. feb 2009

my sme majovi a použivali sme do postielky tenky paplonik. Zavinovačku sme nepouživali vobec, ani ked sme isli z porodnice. Ked sme isli z porodnice, malý mal body s kr. rukavom, tenučký svetrik, dupačky a bol prikrytý dekou. Spec. zavinovačku do autosedačky sme ani nekupovali, zdalo sa nam to zbytočne, kedže už bolo teplo.
miaclara - z veci 56 ti stači maličko, bodynka s dlhym rukavom, dupacky, tenke čiapočky - 1 - 2 . čiapočku čo sme mali do porodnice sme nepoužili ani raz, nakolko maly mal kefalhematom ☹ čo som využila bola odsavačka mlieka, ale napr. flasky čo som mala nakupene som nevyužila vobec, lebo som kojila.latkovych plienok som mala 30 a to mi stačilo. použivala som ich hlavne kvoli tomu že maly stale vracal.niekde je urcite zoznam veci, skus babatko stranku.a pravdupovediac, dnes by som už asi všetko kupovala cez inzerat, dietatko to nema sancu zničit. a to sa tyka napr. aj vaničky, prebal. pultu.ten som použivala iba do 6. mes.ked sa zacal vrtiet a točit, bol problem ho prebalit a tak som usudila, že na posteli je to bezpečnejsie.