Začína mať zležanú hlavičku. Aký vankúš mu kúpiť?

jessica25
19. sep 2006

ahojt emaminy, moj maly zacina mat zlezanu hlavicku, stale spi na jednej strane. Snazim sa mu ju stale otocit na druhy bok alebo do stredu, ale sam si ju po chvilu vrati spat. nie je to moc vidiet, ale zachvilu bude. viem ze existuje nejaky vankus, nemate nahodou foto ako tovyzera? mozno by som nieco usila alebo si ho zohnala. dik

kocule
2. jún 2010

Omluva za mezery, malý mi urval na noťasu mezerník a nějak mi nejdou ty mezerky potvůrky udělat. 😀 😀 😀

marinka
2. jún 2010

@kocule, s tou dělohou u prvního těhu je to zajímavé, ale u nás je to přesně nakopak. První dcera má hlavičku krásnou, od narození ji natáčela na obě strany, ráda spala na bočku..A druhá ji natáčela jen doprava. Nevím, možná to bylo tím, že se narodila o 14 dní dřív, ale to mi nepřijde tolik,aby to na to mělo nějaký vliv. Ale je možné, že v děloze ležela nějak blbějc a toho místa tam měla míň.

kocule
2. jún 2010

@marinka Já jsem teda taky koukala, vůbec mě to nenapadlo. Prý se to většinou stává u prvního těhu, tak těžko říct. Já jen, že ač to nevypadá, tak je to diagnoza a nemá smysl se trápit. Smiřovala jsem se s tím teda dlouho,ale naštěstí je jinak malý motoricky v pořádku a dneska nám lumpík jeden chodí okolo nábytku. 😀 😀 😀

danielaviki
3. jún 2010

Ja som velmi chuda a tenka a Viki mal 54 cm a 3670 kg, ked sa narodil a mala som male brusko, tak chudatko ani neviem ako sa mi tam zmestil. Pri porode si museli doktori pomahat s vakuovou pumpou tak mozno aj to mu pricviklo alebo skratilo krcny sval. Ta zlezana hlavicka by ma az tak netrapila nema to az take hrozne zatial skor ma trapi to, ze lekar povedal, ze je troska vykruteny do jednej strany, ale ja nic nevidim. Tak cvicime s hlavicko ako kazal lekar a uvidime.Cestovanie v postielke som uz vyriesila ale celu noc spinkal s otocenou hlavickou na jednej strane. To neviem ci mu nejaku viem zabranit kedze ma uz 3 a pol mesiaca a kopec sily.

kocule
4. jún 2010

@danielaviki Podle toho, co máme doma my, tak tomu nezabráníš. 😠 Taky jsem se snažila, ale neuroložka nám říkala, že je to zbytečné,stejně si malý udělá sám po svém a navíc to má mnohdy opačný účinek, kdy dělá všechno proto, aby se třeba plínce vyhnul a je to ještě horší. Sama mi říkala, ať ho necháme v noci vyspat a hlavně pořádně cvičit.To jediné pomůže,i když je to teda opruz a náročné,páč naše kvítko je strašně živé. Vyřeší se to fakt časem,i ta hlava se zlepšila. 😉 Jinak s tím břichem jsme na tom asi podobně,já na dvojky taky malé, malej brzo napasovaný v pánvi, tak se nedí asi co divit. 😝

marinka
5. jún 2010

@kocule, já myslím, že asi budou dva druhy sleželé hlavičky..Jednak to co jsi psala ty, že je miminko utlačené v děloze a díky těm lebečením švům se hlavičky nikdy pořádně nezakulatí, a potom sleželá hlavička, která je způsobena vyloženě tím, že miminko lehává jen v určité poloze a když se začne polohovat, tak se to hodně spraví. Což bude náš případ, Leontýnka měla po porodu hlavičkou pěknou, ale tím, jak ležele první týdny jen napravo a pak na zádech, tak se nám ta hlavička v těch místech slehla. Asi měsíc teď polohuju opravdu důkladně, v noci spí jen na levém boku, přes den ji dávám co nejvíc na bříško a změna je i za tu krátkou dobu veliká, když to srovnám na fotkách a jde to poznat i na dotek, že se jí ta lebka formuje..

danielaviki
5. jún 2010

@marinka a ako ju polohujes ked je uz taka velka?

danielaviki
5. jún 2010

@marinka uz som si to nasla 🙂

danielaviki
5. jún 2010

ja Vikiho kvoli tej orteze neviem dat na bok a skusala som dat aj kilo muky ako som to citala ale Viki sa posunie a sup hlavicka je na jeho oblubenej strane a nie tam kde chcem ja ☹

marinka
5. jún 2010

@danielaviki, když jsem jí zkoušela otáčet jenom hlavičku, tak to taky vůbec nešlo, dávala jsem jí k ní různé zábrany a stejně byla zachvíli posunutá a zase ji měla na své oblíbené straně 😒 Ale když leží na tom bočku a za sebou má plyšáky, tak se jí nepodaří otočit se úplně na záda, když tak leží tak na půl. Ona je taky hodně klidná, spí v klidu, po postýlce necestuje. To první dcera byla jiný divočák, u té by tohle polohování vůbec nezabralo..
Ty to máš opravdu složité v tom, že ho nemůžeš dát na boček a na záda, to si neumím představit, jak bych polohovala.. Asi bych to ve vašem případě nehrotila..Jak dlouho ještě tu ortézu bude Viki mít?

kocule
6. jún 2010

@marinka Asi to tak bude. 😀 😀 😀 Doktorka mě pořád uklidňovala, že se to zlepší a zaroste vlasama a nebude to vidět, ale my budeme chodit na ježu jako taťka a holt to vidět bude. Třeba za ním budou víc pádit holky. 😀 😀 😀

danielaviki
6. jún 2010

@marinka ortezu musi mat 6 tyzdnov,na kontrolu ideme 28.6.a.ak nepomohla tak dalsich 6 tyzdnov a potom zase kontrola. a Viki teda riadne cestoval v postielke ale to som uz vyriesila,takze aj tak neviem , keby som ho dala na bok , ci tak ostane.on v noci pravidelne zdviha nozicky hore a tym sa nejak posuva...

janinah
6. jún 2010

myslite aj na to,že dieťa sa otáča za svetlom,skúste otáčať celou postieľkou - vzhľadom na okno,mne to pomohlo 😉

danielaviki
6. jún 2010

@janinah on ma tak postielku, ze pozera do izby a zaroven aj smerom k oknu. Na tej strane kde ma hlavicku otocenu ked spinka je stena. Pocas dna nemam problem s hlavickou ked lezi alebo je v lehatku, toci aj na druhu stranu no ale najdlhsie spi v noci aj pocas dna na tej zlezanej strane. a este som si vsimla, ze ked ho drzim na rukach smerom jeho tvaricka ku mne tak na to potrebnu stranu dobrovolne hlavu neotoci.ak ho mam na rukach opacne tak vtedy hlavickou otaca aj tam aj tam ale tiez nie moc casto. to bude asi tym skratenym krcnym svalom, no ale tak sme zacali cvicit tak hadam to pomoze..

marinka
6. jún 2010

@danielaviki, to je tím svalem, přesně jak píšeš a uvidíš, že se to velmi rychle zlepší a bude hlavičku otáčet krásně 🙂

danielaviki
9. júl 2010

ahojte, tak hlasim ze cvicenie podla mojho nazoru zabralo, hlavicku pekne otaca aj sam, aj spinka castejsie na spravnej strane, hlavinka sice este je zlezana, ale tak sa to hadam upravi, ideme o par dni do poradne, tak som zvedava, co povie lekar....

momin
9. júl 2010

Jee sem rada ze to tady nekdo obnovil... 🙂
Psala sem tady nekdy v zime ze uz nam placata hlavicka zustane,,,,,, a prd! Do leta se nam krasne zakulatila.. 🙂
Ma ji ted jako ostatni deti.. 🙂 mam veeeelkou radost!

danielaviki
9. júl 2010

@momin tak to sa tesime a dufam, ze aj u nas to tak dopadne 🙂

anita41
13. júl 2010

moja mala maltiez zlezanu hlavicku a nechcela si menit stranu naucila som ju na brusku spat aspon cez den a hlavicka sa jej virovnala

danielaviki
20. júl 2010

Tak sme dnes boli v poradni a doktor nas pochvalil, ze sa hlavinka zlepsuje. Mame este stale cvicit, ale vidi pokroky...tak sa vytesujem... 🙂

orionka1
4. aug 2010

Ahojte kocky , mozem sa pridat, bohuzial aj moja dcerka ma zalezanu hlavicku ale ma zalezanu lavu stranu hlavky a polohovat ju na pravu stranu je velmi tazko lebo ona je ako vrtula a stale sa otoci kde chce a najcastejsie na tu lavu, uz vela krat pri spani som ju zobudila tym ze som ju chcela otocit na pravu stranu 😢 Neviete poradit co robit lebo ta hlavicka ma velmi mrzi 😢 ?

pettka44
9. aug 2010

Ahojte mozem sa pridat? aj my mame zlezanu hlavicku ☹ ☹ dost ma to trapi a aj manzela on sa boji, ze mu to tak ostane navzdy....ale musim povedat, ze odkedy sme dali matrac v postielke sikmo,tak sa mu to trosicku polepsilo, zatial budeme mat len styrri mesiace tk verim a dufam, ze sa mu to upravy....

bufina
10. aug 2010

@pettka44 Ahoj, naša malá měla hoodně sleženou hlavičku a už nic není poznat. Jak roste hlavička, tak se aji tvar lebky zase upraví a ještě jak to obroste vláskama.... Takže malé budou 3 roky a už nic není poznat, myslím že už ani ve dvou letech to vidět nebylo. A co tak koukám kolem sebe, mají to snad všechny miminka. Náš malej trochu taky, a to sem si na to dávala hodně pozor.

zuzzka1
10. aug 2010

ahojte maminky, v ponuke bazárku mám vankúšik proti zležanej hlavičke, nám pomohol, možno niekomu poslúži: https://www.modrykonik.sk/bazar/dojcenske-potre...

pipatko
10. aug 2010

@jessica25 ...ahojte babenky. My sme mali ten isty problem. Moj teraz uz 6 mesacny syn od narodenia spal len na jednej strane, mohli sme ho otacat ako sme chceli ale on si aj tak urobil po svojom. Potom mi kamoska detska sestricka na oddeleni FNsP doniesla take koliesko pod hlavicku, ktore si sami vyrabaju v nemocnici. (samozrejme pod dozorom lekarov, cize je to maximalne bezpecne) Je to vyrobene z gazy a obtocene obvazom. Velmi jednoduche a hlavne lacne...Kto by mal zauijem mozem mu to odfotit, pripadne aj poslat....

bebicek29
27. sep 2010

Ahojte všetci. Ja toho času riešim problém so zaležanou hlavičkou. Čítala som kvôli tomu všetky Vaše príspevky, či sa nedozviem niečo nové. Dúfala som, že aspoň niekto spomenie nejakú osobnú skúsenosť s ortopedickou helmou. Ja s 10 mesačnou dcérou totiž budúci týžden cestujem do ČR a idú jej vyrobiť takú ortop. helmu presne na mieru, malo by to do cca 3 - 6 mesiacov zabrať. Videla som len fotografie z prezentácie tej firmy, ale uvítala by som aj nejakú osobnú skúsenosť. Ale ako čítam, tak čítam tak o prilbe sa tu nikto nikdy nezmienil. ak by mal niekto záujem prepošlem stránku, kde je možné všetko o tom prečítať. Radila som sa s detskou lekárkou, tá s tým skúsenosť nemala, volala pediatrickú ortopédiu v Žiline, ani oni o tom nepočuli. na Slovensku je to asi ešte nové.

bombula
27. sep 2010

@bebicek29 fuha, znie mi to dost desivo. a to iba koli zlezanej hlavicke? ziadne polohovanie nepomohlo?

bebicek29
27. sep 2010

No na polohovanie je už asi teraz neskoro, malá si sama hľadá polohy, ktoré jej najviac vyhovujú. tú hlavičku nemá až tak strašne zležanú a navyše je to dievčatko tak by jej to zakryli vlásky ale podľa tej brožúry, ktorú pridávam tá liečba nie je časovo náročná, trvá 3 až 6 mesiacov, v niektorých prípadoch 2 mesiace a sú tam krásne výsledky. Ja som bola len smutná z toho, že na slovensku o tom nikto nič nepočul. http://plagiocefalie.cz/docs/brozura.pdf

sonkab
4. okt 2010

Ahojte, pridavam sa k Vam, aj my mame problem so zlezanou hlavickou. Nemame ju zlezanu na boku
ale vzadu. Spava na chrbte, ale hlavicku si vzdy otoci dolava alebo doprava, tak som myslela, ze to je ok. Viete poradit co s tym ?

nikolkaaa
14. okt 2010

ahojte naš maly ma 3 mesiace a ma zležanu pravu stranu hlavičky,a aj si ju už otača na druhu stranu ale tu pravu dosť zležanu aj ho otačam aby už na nej neležal ale je mu je najlepšie na tej pravej strane..chcem sa spytať ako to riešite?a že ci sa to este da upraviťdakujem