Začína mať zležanú hlavičku. Aký vankúš mu kúpiť?

jessica25
19. sep 2006

ahojt emaminy, moj maly zacina mat zlezanu hlavicku, stale spi na jednej strane. Snazim sa mu ju stale otocit na druhy bok alebo do stredu, ale sam si ju po chvilu vrati spat. nie je to moc vidiet, ale zachvilu bude. viem ze existuje nejaky vankus, nemate nahodou foto ako tovyzera? mozno by som nieco usila alebo si ho zohnala. dik

jankando
10. feb 2009

Ahojte baby
tak nas maly ma skor vylezanu hlavku z toho, ze je stale na chrbte..ale citala som, ze ak si teda myslim, ze ju ma dost, treba polohovat vsade inde cez den...vela byt na brusku a treba ho i ucit lezat na stranach..tak som to skusila a ono to zabera....Petko spi uz zvacsa na jedenj strane skor a niekedy sa sam vyobrati a zase je na chbatiku...ale hlavicka sa mi vidi viac gulatejsia alebo ako by som to napisala...a tiez som citala, vraj sa to do roka ma upravit samo.... 😉

sipcek
13. feb 2009

ahojte maminky,musim sa pridat, lebo mi to neda.Sasku sme snazili polohovat ako sa dalo,preferuje jednu stranu,ale nezabralo.Nie je to take hrozne,no vidno vylezanu stranu.Hlavne ked ma mokru hlavicku pri kupani,tak to vidno dost.No s tym nic neurobim,tak hadam jej to vlasky zakryje. ☹

zatykoa
13. feb 2009

ahojte, aj moj maly mal problem s tym, ze stale spinkal na pravej strane, az mal z toho zlezanu hlavicku, tiez som ho kazdu chvilu polohovala a skusala som mu hlavicku vselicim zablokovat aby ju neotacal ale vacsinou som nebola uspesna. kedze sme nedonoseni a chodime aj do rizikovej poradne tak nas tam kontroluje aj neurolog a klinicky antropolog a ti ked sa na neho pozreli taki nam odporucili rehabilitaciu, sice pediatricka hovorila, ze ked zacne chodit tak sa to uprednostnovanie jednej strany upravy, ale papier na rehabilitaciu nam predsa len vypisala, takze chodime uz 5. mesiac a ucia nas tam jednoduche cviky, pretoze to uprednostnovanie jednej strany moze v niektorych pripadoch viest az ku skolioze, nechcem vas tymto strasit, ale istota je istota a radsej teraz trosku v ramci hry pocvicit ako potom neskor riesit co sa v detstve zanedbalo.

michaela.j
8. jún 2009

ahojte, prosim vas mate niekto dietatko, ktore malo zlezanu hlavicku na temene - zo zadu hlavicky? nie na bokoch, moja mala ma uplne rovnu hlavu vzadu a este aj jamku tam ma, chcela by som vediet, ci sa to zlepsi alebo to zostane navzdy take hrozne, som z toho uplne nestastna, stale si za to nadavam

kamilka12
9. jún 2009

michaela.j - náš Martin mal zležanú hlavičku na jednej strane a k tomu sa mu na vrchu hlavičky spravila akoby priehlbinka...ak myslíš to. Teraz má 9 mesiacov a má to stále 😒 , aj keď vlasy to maskujú ale ja to vidím... ☹

tinkaaa
9. jún 2009

ahojte aj my máme zležanú hlavičku,pri pasení baránkov si ju vytáča do jednej strany,aj ju polohujem, a vzadu na hlávke má úplne ploché ☹ dnes ideme na poradňu tak sa to chcem doktorky opýtať,predpokladá,že nás pošle na cvičenie ale radšej teraz ako neskôr,len som z toho veľmi nešťastná.Doktorka hovorila,že to majú detičky zvyk z bruška ale my už máme 3mesiace a mám pocit,že je to rovnkaké 😢

lusilia
9. jún 2009

Ahojte, my mame tiez zlezanu hlavicku z jednej strany, nam rhb.sestra povedala, ze sa to upravy, ze do jedneho roka maju deticky este makku tu hlavicku a ked bude sediet, tak sa mu to upravy, ale ako vidim, ked to ma este 9 mesacne babo, tak neviem 😒

tinkaaa
9. jún 2009

no my sme doma a dokina nám povedala,že je to úplne v poriadku,že si nemám robiť starosti 😉 že hlávku pekne otáča

michaela.j
9. jún 2009

kamilka12- presne to som myslela, ze hore ma taku priehlbinku a tiez si myslim, ze to uz je nezvratne, ze to sa uz nevyduje, nepotesila si ma, ale trosku dufam, ze to vlasky zakryju, len keby uz porastli,

zmurka25
9. jún 2009

Nas maly sa ukladal tiez iba na jednu stranu,mohli sme ho polohovat ako chceli stale sa daval iba na jednu stranu.Pediatricka nam hovorila,ze to je v poriadku len nech ho prekladame,ze si zvykne.No a ked sme sa asi po mesiaci dostali k neurologicke,tak nam pomaly vynadala,ze kde sme boli doteraz,ze nemusel mat vobec zlezanu hlavicku.Cela pricina bola v tom,ze maly mal skrateny sval na krku a museli sme cvicit asi 1-2 mesiace vojtovu metodu.
nechcem vidiet ako by mu ta hlava vyzerala keby sme nezacali cvicit,lebo uz aj tak ju ma z tej jednej strany splosnenu,sice malo ale ma.
Takze mamicky ktore mate problem,ze babatko toci hlavicku iba na jednu stranu,radsej sa popytajte doktorky,ci nema skrateny torticollis

kamilka12
9. jún 2009

michaela - ale záleži aj od toho v akom rozsahu to má...možno sa to ešte spraví..ja mám stále takú malú nádej že do 2 rokov sa to "vyrovná"..no uvidíme... Inak nám sa hlavička zležala akoby z jedného dňa na druhý 😨 a to pekne otáčal hlavu do jednej aj druhej strany..nemal s tým problém, a keď sa mu to zležalo mal cca 4 mesiace..takže už bol dosť "velký" a predsa sa to stalo 😒 Vlásky to zakryjú...aj keď, keď ho kúpeme a má mokrú hlávku, vidieť to dosť 😒

michaela.j
9. jún 2009

kamilka12- nadej mi dala jedna baba, ktorej prispevok som nasla este z roku 2007 a ona mala taky isty problem so synom, napisala som jej a ona odpisala, ze sa to ovela ovela zlepsilo, ze to ma pekne a trvalo to rok a pol kym sa mu to vytvarovalo, ze dnes uz neni nic vidiet, este to aj vlasky zakryju, aj nam sa hlavicka zlezala zrazu, zrazu tam bola ta priehlbinka a pritom cele dni bola bud na jednom boku alebo na druhom alebo som ju nosila, zrejme sa jej to spravilo, ked spavala na chrbatiku v noci, lebo to som spala a uz som to neovplivnila, boli sme s tym aj u neurologa a ten povedal, ze vsetko je v poriadku, ze je to len kozmeticka vada, a muz mi vravi, aby som bola rada, ze je zdrava a ze bude mat na tom vlasy 🙂

katka1981
25. aug 2009

Ahojte, neviete mi prosim poradit? Nech ulozim malu na ktorykolvek bok, vzdy sa po chvili pretoci a spinka rovno na chrbatiku. Bojim sa aby nemala zlezanu hlavicku. Dokedy sa hlavicka tvaruje? Ma ju taku peknucku a nechcem aby ju mala vzadu scapnutu, lenze ja som rada ked vobec zaspi. Ma necele 3 mesiace. Poradte prosim, dakujem. Prosim IP.

meusicka
25. aug 2009

ahoj katka, nic sa neboj, hlavka sa este bude tvarovat, aj moja mala hlavku troska zlezanu, ale len co zistila ze sa da spinkat aj na boku a naucila sa sama otocit, tak sa jej hlavka krasne vyformovala. skusaj ju troska podopriet vankusom, ked ju das spinkat na bok, ale ono sa to aj tak spravi ked sa zacne sama pretacat. ta moja bola schopna sa pretocit spat na chrbat aj napriek vankusu 😝

danu
25. aug 2009

katka1981 • 1d • Dnes o 21:16
Ahojte, neviete mi prosim poradit? Nech ulozim malu na ktorykolvek bok, vzdy sa po chvili pretoci a spinka rovno na chrbatiku. Bojim sa aby nemala zlezanu hlavicku. Na internete je v podnuke viacero podloziek proti pretacaniu babatka na brusko a na fotke je babatko na boku. Prosim Vas mate niekto s tym skusenosti? Funguje to? Udrzim malu na boku? Mam na mysli taketo podlozky> http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?cP...
alebo tento anatomicky vankus http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?cP...

kloranebb • 1d • Dnes o 22:24
Fuu tak to je paradna zalezitost! Dnes uz vymyslia naozaj cokolvek. Ja by som si to hned kupila, zda sa mi to fakt super. Kedze s tym nemam ziadne skusenosti, neviem ti poradit ci to splni ciel pre ktory si to chces kupit, kazdopadne tam bude babatku podla mna dobre. Je to super aj do kocika, lebo napriklad moj maly ked je v kociku na boku a kocar sa trasie na nerovnom povrchu, hybe aj s malym zo strany na stranu a potom sa na tom boku nevie udrzat. Uz len preto by som si to kupila.
Dakujem za dobry tip 😉

atrami • 3d • Dnes o 22:46
jej, to je super.
ja som dávala zrolovanú osušku 😀

katka1981
26. aug 2009

meusicka, ja som ju poobkladala vankusmi, paplonmi a nic nepomaha, urobi si po svojom

tekvica
26. aug 2009

aj syn mal vzadu zlezanu, skoro pristavacia draha, ale ako sa zacal hybat, plazit, kolienkovat, tak uz nespi na chrbte, ale na bok sa vzdy otoci a krasne sa mu to zagulatilo.
kosti sa tvaruju do 12 mesiacov, takze aj ked zo zaciatku su hlavky zlezane, mozu sa dovteda este pekne zagulatit.

ale videla som aj deti starsie so zlezanymi hlavkami, asi spali stale na chrbte,casto su tie hlavicky zlezane nie vzadu, ale tak zboku, do sisky.
u dievcat sa to strati pod vlaskami .
polohovaciu podlozku sme mali aj my, take valceky, fungovalo to tak do 2 mesiaca, potom to prevalcoval a spal, ako chcel aj tak.

strunka
26. aug 2009

ajojte 🙂
aj nas maly mal sisatu hlavicku ale sa to pekne postupne upravilo, nerobili sme ziadne specialne ukladanie len ked bol v perinke raz na jeden bok raz na druhy a potom spinkall ako sa mu chcelo a vsetko je ok, chce to len cas, mne aj primar det. odd. ovedal ze do 18mes je cas...

carodejnica
26. aug 2009

Dcérka má dva mesiace, aj mňa lekárka na poslednej poradni upozornila, že má malá zležanú hlavičku z jednej strany, ale našťastie nie až tak rapídne. Podkladám ju zrolovanou plienkouna "správny bok" a pomohlo to. 🙂

meusicka
28. aug 2009

katka, tak jednoducho musis pockat kym si pride na chut spania na boku. neboj, bude mat krasnu hlavicku 🙂

zeleny_cajik
16. nov 2009

ahojte, obnovim tuto temu. moj maly my 6 tyzdnov a hlavicku zlezanu z oboch stran - taku sisku ☹ upravi sa to ☹ samo, ci to musi ☹ nejako riesit. polohujem ho, ale ☹ on to ma z obovh stran, tak je to fuk 😖

momin
16. nov 2009

Ja tohle tema uz asi 6 mesicu hledam a nemuzu najit!!! Je malicky..Dan jak byl tak maly tak ji mel zlezenou z jedne stany. ted to uz neni vubec videt ale ma zase placku zezadu..Uz se mu to ale zacina taky kulatit!! A na zadech ho nechces nechat spinkat proc?? nebo on nechce?

zeleny_cajik
16. nov 2009

momin, on nechce, jeduje sa, ked je na chrbatiku 😅

momin
16. nov 2009

Aha.. me maly nechtel spinkat zase naboku.. proto ma tu hlavicku placatou ze zadu. Ted uz spinka na boku porad a strida je.. myslim ze se to Tomaskovi urcite zpravi... 😉 Uvidis jeste co napisou ostatni.. 🙂

tinuskaha
16. nov 2009

ahojte moj maly je predcasne narodeny a tiez mal sisatu,splostenu hlavicku,ked sme prisli domov po skoro 4mesiacoch z nemocnice tak som ho davala do perinky co mu pomohlo udrzat si hlavicku rovno.tiez ked ho kupem tak mu plinkou masirujem hlavicku kruzivymi pohybmi.Zo zaciaťku mi tiez vecer zaspaval len na bruchu teraz uz na chrbate a hlavicku si pootaca ako chce.rovno,na jednu alebo druhu stranu.Hlavicka je uz pekne okruhla ako maju ostatne deticky 🙂

zeleny_cajik
19. nov 2009

nikto viac neporadi? 😕

gartneroval
19. nov 2009

Ahoj, mi s tím měli velký problém, začali jeme to řešit až malé byli skoro 4 měsíce, doktorka totiž pořád říkala polohovat a to se spraví, jenže malá už měla zkrácený sval na krčku, tak jsme se náhodou dostali na rehabilitace(původně jsme šli s nožičkama, protože byla taková ztuhlá), ale když viděli že malá nám netočí hlavu na jednu stranu, tak to začli řešit, díky bohu, že jsme tam šli, nevím co by to mělo za následky, krásně jsme to vycvičili, musíš zjistit jestli jen nechce tu hlavu točit, nebo jestli náhodou už nemá taky zkráceny sval na krčku, protože to by mu ta halvička ani točit nešla, ale je ještě malinký, tak to nejspíš zvládnete sami. Jinak pořád to je na malé vidět, má ted 10 měsíců, ale lepší se to.Ale ted čtu že to má z obou stran, tak to nevím jak ho polohovat, to se asi spraví samo, jak bude víc na bříšku přes den.

ronie
19. nov 2009

zelený čajik, to se ještě praví, tím jak hlavička poroste začne se kulatit 😉

erikasadek
19. nov 2009

zeleny cajik nema cas citat , co bolo poipisane pred tym.. ale ak nechce byt na brusku tak su specialne, vankuse, an taketo hlavicky v strede je diera a.. tym dieta nema , ulozenu hlavicku, a neplacati sa, pockaj najdem ak chces pokila uz to nebolo spominane..
potom je , dobra navsteva u , osteopata, toje ich domena, len neviem ci na slovensku velmi su.. 😉

erikasadek
19. nov 2009

http://www.lestresorsdemae.com/index.php?page=1... vyzera to takto, ja som to mala , u josha a bola som velmi spokojna.. nehnevaj s aak nahodou to uz niekto spomenul , tak sa ospravdlnujem.. 😉