Začína mať zležanú hlavičku. Aký vankúš mu kúpiť?

jessica25
19. sep 2006

ahojt emaminy, moj maly zacina mat zlezanu hlavicku, stale spi na jednej strane. Snazim sa mu ju stale otocit na druhy bok alebo do stredu, ale sam si ju po chvilu vrati spat. nie je to moc vidiet, ale zachvilu bude. viem ze existuje nejaky vankus, nemate nahodou foto ako tovyzera? mozno by som nieco usila alebo si ho zohnala. dik

titkovamiriam
24. máj 2007

ahoj hladala som na niektorych strankach a nic 😒

lili91
30. jún 2007

ahojte!
chcem sa spytat ci je tu niekto, koho babenko malo zlezanu hlavicku a ci sa to upravilo vekom ako babo rastlo. My mame skoro 6 mesiacov a zlezanu hlavicku z jednej strany. Polohujeme, podkladame dekou, mukou...stale si ju otoci do jednej strany. Tak ma zaujima ako sa babenkam so zlezaninkami hlavky formuju. Lekarka ma "potesila", ze ked bude mat 4-5 rokov tak to ani nebude vidiet...

wladka
30. jún 2007

lili, neviem ako to je moc.. malinka mala mierne zlezanu.. tak sme to riesili tymi vankusmi.. aj v noci som to upravovala.. snazila som sa cez den aby sa mi kukavala z inej strany, nie z tej, kde je ta zlezana strana..

a co sa tyka, ze ci ostalo.. ti poviem, ze my nemame stopy od polroka.. ale ono to aj zalezi na tom,jak velmi je to zlezane.. 😒

lili91
30. jún 2007

no my to mame dost...som z toho velmi smutna ☹ cez den je vkuse na brusku, len ked spinka je na chrbatiku a to ju polohujem, ale ona si hlavku aj tak otoci. cele telo ma vytocene na bok len hlavicku si zvrtne spat.

tamia
2. júl 2007

Ahojte,
tiez mame problem s prelezanou hlavickou. Mala dava hlavicku stale iba do prava a tiez mame problem s tym, ze drzi hlavicku na krivo. Mate s takymto podobnym skusenosti? Viete mi niektora poradit ako vyzera ten trojuholnikovy vankusik? Da sa to niekde kupit?

lili91
4. júl 2007

ahoj tamia,
a ako stare mas babatko? ma to uz zlezane alebo sa mu to len zacina? ked je babenko male da sa polohovat tak, ze mu za chrbatik das napr. muku zabalenu do plienky a cele telicko mu natocis jeden den na jednu a druhy den na druhu stranu. ale ked je uz vacsie, ako nasa mala, tak sa to neda, lebo ona sa da ako chce. my mame teraz spec. matrac z Anglicka, ktory je v mieste hlavky prehlbeny a tym je na hlavicku mensi tlak. tie polohovacie vankusiky najdes na strankach s detskymi vecami, neviem teraz presne nazov...
drzim palce🙂

petusko
4. júl 2007

ahojte. minuly stvrtok sme boli u neurologicky, kam chodime na pravidelne kontroly, nakolko moj syn je predcasne narodeny. isla som tam s malou dusickou, lebo aj on dost zlezanu hlavicku, tak som cakala, ako ma zdzube. ale povedala, ze uz ma hlavicku tvrdu, a rastom sa to zagulati. ale kedy presne, to nepovedala, vraj mam byt kludna, ze sa to upravi...
treba davat stale Vigantol 2 kvapky denne do mliecka.

lili91
4. júl 2007

petusko, myslis, ze sa to ozaj upravi? nasa mala to ma naozaj dost zlezane aj ked sa snazime ju polohovat a je vela na brusku...ja velmi verim ale je mi smutno ze to take ma...

erika153
4. júl 2007

baby aj moj ma zlezanu hlavku aj mne povedala lekarka ze sa to upravi...ale minule som videla v meste muza dohola ostrihaneho a mal taku rovnu hlavu vzadu ☹ tak som teraz na vazkach ze co ked sa to neupravi? 😒

petusko
4. júl 2007

rozpravala som sa aj so znamou, ktora roky robila detsku sestru a aj ta ma ubezpecila, ze to nic nie je, ze to ma vacsina deti. tak dufam, ze sa to naozaj upravi.
moj maly uz lezi takmer stale na druhej strane, nie na tej, co ma zlezanu, tolko som ho otacala, az si zvykol aj sam ju mat tak, ale kedze ju uz ma tvrdu, tak je vraj jedno na ktorej strane lezi, treba cakat, kym mu narastie a zaobli sa. tak neviem...

lili91
4. júl 2007

jaj, konecne sa ozvali nejake mamicky, ktorych deticky maju tiez zlezane hlavky...nieze by ma tesil nas problem, ale nikto tu nepisal, tak som mala pocit, ze sme jedini na svete so zlezanou hlavkou 😖 okolo mame kamosky so samymi gulatymi 🙂

titkovamiriam
4. júl 2007

baby nechcem strasit ale 5-6 mesacne ,neviem ci sa to spravi,lebo uz maju dost sil si hlavu otocit kam chcu.Ja som s Marekom tiez chodila na neurologiu a dvoch m.si hlavku daval len na jednu stranu a musela som ho polohovat,podkladala som knihy-uz som to pisala.Myslim ze ak ma zlezanu hlavku vacsie dieta tak to zakryju vlasky a nieze sa to zmeni,lebo lebka je cim dalej tvrdsia.

zdenka821
22. júl 2007

Ahoj, existuje vankúšik proti zležaniu hlavičky? Ak áno, kde sa dá kúpiť?

tinakul
22. júl 2007

ahojte,
no musím priznat, že nám pomohla vojtová metoda a po 3mesiacoch poctivého cvičenia , sme mali pokoj, dokonca malá začala preferovat druhú stranu... dnes ani stopa po zležanej hlavičke 🙂

snezienka
23. júl 2007

maly ma necele 3 mesiace a vsimli sme si to tiez, tak sme začali bojovať na silu a potom mi znama /detska sestra/ povedala, ze nesmiem s babom na silu cvičiť, nakolko mu mozem nieco poskodit, predsa len je tam chrbtica, miecha, no budem sa radit asi aj ja s lekarkou, nech si niečo nevyčítam, ale zase kamoska mi vravela, ze jej maly to mal tiez sa same sa to spravilo, ked uz tolko nelezal, ale uz aj lozil..., udajne kto je pravak, spí s hlavickou do prava, a naopak, kazdemu je inak pohodlne spat...

lilyk
23. júl 2007

ahojte, nam sa tiez zda ze malinky preferuje lavu stranu hlavicky, zacali sme mu ju podkladat uterakom ale teda poviem vam neznasa to, ked to zisti, no keby ste to videli, tie kysle pohlady a zvrastenie tvare, hruuuza.
tinakul: mozem sa spytat od ktoreho mesiaca ste cvicili? radsej by sme cvicili aj mi, nechcem to zanedbat. dik.

bubaczik
23. júl 2007

podla mna zalezi aj od geneticky danemu typu tvaru lebky..ja som nepodkladala detom hlavicku nicim,len som ich otacala,raz na jednu stranu,raz na druhu,a nemaju ani jeden zlezanu..maju ju šišatu po otcovi 😀

lilyk
23. júl 2007

bubi 😀

tinakul
23. júl 2007

lilyk ahoj, no máš pravdu - čím skor , tým lepšie - my sme začali chodit k odborníčke od cca 2.mesiačikov 😉 no a tam jej svietili pred každým cvičením aj lampou na stranu, na ktorej nechcela hajat... 🙂 Podotýkam, že doma me tiež otáčali hlavičku, ale to nebolo moc účinné, nakolko sa malá vždy obracala na svoju oblúbenú stranu 😒
Dnes som rada, že sme to nezanedbali, a ak možem poradit, skús to skonzultovat aj so svojou lekárkou,či vás tam nemože poslat, lebo tá vojtovka skutočne stála za to 😉

lilyk
24. júl 2007

dik tinakul, no my robime presne to iste, ked zaspinka tak mu davame hlavicku na druhu stranu...toto celkom ide, ostane mu tam, niekedy sa aj pozrie na druhu stranu ale to malokedy a hned si ju hodi na druhu stranu.U nas bude asi problem, ze ked sa Majko narodil mal kefalhematom ( taku gulu na hlavicke), koli tazkemu porodu, teraz sa mu uz pomali vstrebava ale stale ma zadnu polovicu hlavicky vacsiu, takze ho to stale taha na tu stranu. Povedali nam ze kym sa to cele vstrebe moze to trvat aj 3 mesiace, zato sa bojim ze potom uz bude neskoro, ze nebude chciet otacat hlavicku na druhu stanu. Dakujem 😉

suziad
2. dec 2008

toto je tiez nas problem, malinka dava hlavicku stale na jednu stranu a nic nepomaha ani polaha na bok ani kilo cukru za hlavickou, natoze ma 7t tak ma velku silu a pretlaci vsetko, a vzdy hlavku otoci aj tak na tu stranu.

zuza.m
2. dec 2008

aj mojmu malemu už vidiet zležane na jednej strane.a pritomho na bok davam ale tolko sa hniezdi až je na tej svojej polohe.na brušku nechce spat vobec tak neviem čo snim aby mal peknu okruhlu hlavičku.

amarelka
2. dec 2008

ja som malému trošku podložila aj pliecko, aby nevedel otočiť na tú stranu, na ktorú som nechcela, aby otáčal

silvia123
2. dec 2008

Môj malý bol tiež riadne tvrdohlavý a spával na jednej strane, snažila som sa mu otáčať hlavičku a polohovať od malička, ale aj tak ju mal trošku zležanú na jednej strane, ono sa to ale postupne do jedného roka vyrovnalo a teraz ju má peknú. Najlepšie sa to začalo vyrovnávať keď prišiel na to že sa mu dobre spinká na brušku -doteraz tak spáva (keď bol maličký, tak nemal rád polohu na brušku ani pasenie, až od takého pol roka sa to začalo meniť). Myslím, že pokiaľ nespáva permanentne len na jednej strane, že ide o veľké zležanie, tak menšie zležania sa napravia sami ako nám, s veľkým zležaním nemám skúsenosti.

zuz11
10. feb 2009

zuza.m • 1d •
ahojte zda sa mi že maly ma dost zležanu hlavičku ma ju dost gulatu a od zadu ju nema vobec vypuknutu.spava na chrbatiku hlavku ma otočenu rovno ale aj dost často striedavo na obe strany.snažila som sa ho polohovat ale aj tak ked ho dam na bočik tak si da hlavičku na bok a to leži zrovna na hlavičke od zadu. čo nechcem.tak čo stym mam robit??nechem aby mal hlavičku zležanu ako sa to mu da vyhnut??

zuza.m
10. feb 2009

no tak sa omluvam lebo som si to dala vyhladat a nič mi nenašlo.tzak dik idem čitat.

dzanka3
10. feb 2009

zuza.m aj na Dr. povedala ze sa nemame bat - ze sa to upravi...
inak keby to viem skor kupim toto...ale nam uz je neskoro 🙄

http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=16576

zuza.m
10. feb 2009

no akurat pozeram aj ja niečo,ale bojim sa že už by som ho na to nenahovorila.preto že než zaspinka tak sa dost mrvi a hlada tu spravnu polohu.a keby ho dam do niečoho takeho tak sa jeduje že sa nemože otočit.len teras začal spinkavat bez plaču tak že by som to nerada pokazila.mysliš že sa to upravy??lebo mne sa nezda že by spaval viac rovno ako na stranach a predca to ma tak odzadu ,ma tam aj ako keby jamku alebo tak .no vobec to nieje pekne 😔

pappo
10. feb 2009

u nas pomohlo kg soli

dzanka3
10. feb 2009

ha pappo - ja som tiez raz navehla s kg cukru v plienke zabalene.....a on sa posunul a kukal co robim ci mi sibe cico 😀 😀 😀
no Dr. tvrdi ze sa to upravi...aj moj muz si pamata na brata ze sa mu to spravavilo.....a ved aj silvia 123 tu vyssie to pisala....a ked este budu vlasky.....ale ze zavisi aj od toho ake hlavy maju rodicia - no ja ju mam troska hrbolatu v vzadu - tak co chcem od maleho??? 🙄

a to polohovatelne lehatko je aj pisane ze od 0 do 6 mesiacov.....takze zuzka.m nam uz zostava len verit ze sa to upravi 😉