Začína mať zležanú hlavičku. Aký vankúš mu kúpiť?

jessica25
19. sep 2006

ahojt emaminy, moj maly zacina mat zlezanu hlavicku, stale spi na jednej strane. Snazim sa mu ju stale otocit na druhy bok alebo do stredu, ale sam si ju po chvilu vrati spat. nie je to moc vidiet, ale zachvilu bude. viem ze existuje nejaky vankus, nemate nahodou foto ako tovyzera? mozno by som nieco usila alebo si ho zohnala. dik

nikollette
19. nov 2009

Zelený čajík ako píše ronie, neboj ešte je malinký, tak malé bábatká mavajú šišaté hlavičky 😅
to sa upraví 😉

ronie
19. nov 2009

zelený čajik, hlavně ohlídej asymetrie, píšeš že ji má z obou stran a to je dobře, když je jen z jedné strany tak to značí predilekci. Uritě dávej sem tam na bříško, na sebe ať se mu postupně poloha na bříšku zalíbí, a střídej strany ze kerých s ní komunikujete, střídej ruce při chování-prostě tak, aby se pokaždé díval na jinou stranu a nepreferoval jen jednu...Ale opravdu se to spraví, ten polštářek co dává odkaz Erika vidím poprvé, no je to zajímavé, určitě fajn 😉

erikasadek
19. nov 2009

ronie ano je to super vec od narodenia sa to dava detom.. 😉 😉

dadex
19. nov 2009

aj mi mame skor sisku. mne nechce spinkat na brusku a stale si otaca hlavicku len na bok a nespi rovno. neviem ci by mu ten vankus pomohol, ale idem hladat na slovenske stranky.

erikasadek
19. nov 2009

dadex to mas fuk ze otaca hlavu.. on je na nej... 😉 aj moj otacal. 😉

dadex
19. nov 2009

to ako mam chapat, ze sa to napravi, alebo uz nie.

zeleny_cajik
19. nov 2009

dakujem za rady vsetkam 🙂

erika, taky vankus som este nevidela, vyzera zaujimavo. diskusiu som si precitala, ale vacsinou mali vsetci zlezanu hlavicku na jednej strane alebo vzadu, nenasla som taky pripad ako my...

erikasadek
19. nov 2009

dadex no pises ze spi na boku...
tak som Ti odpisala, ze to mas fuk, aj ked spi na boku hlavicka je vo vankusi.. 😉
a napravi, ni eje napravanie, ale nato aby hlava sa nedotykala, vankusa, chapes?? teda vaha hlavy.. 😉

zeleny cajik, musim si ta precitat , co vlastne mas za problem.. 😉

erikasadek
19. nov 2009

http://www.lestresorsdemae.com/index.php?page=3...

este existuje toto; tiez..

baby dostala som par IP; ohladne, tohto; vankusa.. naozaj neviem , kde s da zohnat v cechach alebo na slovensku..
ale skuste sa aspon pytat, v obchodoch, ukazte obrazky oboch vyrobkov lmozno sa vam podari..

zeleny_cajik
19. nov 2009

erika, uz som zistila, ze sa da kupit na ebay.co.uk a shipuju aj na slovensko, tak mozes posunut dalej :

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_kw=babymoov&_fci...

erikasadek
20. nov 2009

super tak, som rada.. nech len pomoze;.

poletucha
20. nov 2009

holky my taky mame tenhle polstarek, ale nevite proc se smi pouzivat pouze do 4 mesicu veku mimca?

erikasadek
20. nov 2009

poletucha ono to nie je ze je zakazane, 😉 😉 ale preto ze potom uz je vatsia hlavicka..

a ono vatsinou sa pouziva od naordenia, hned tym padom , mensie riziko ze sa vobec splosti.. a po tretie ked uz ma okolo 5 6 mesiacov tak sa dost hybe, jedine, ze mu das pod hlavicku ked uz spi.. 😉

vlviper
4. dec 2009

ahojte, kto potrebuje "Vankúšik proti zležaniu hlavičky" nech sa obráti na mňa 😉 mám na predaj, NOVÉ 🙂 , odskúšané na mojom synovi, funguje to, a myslím si aj za dobrú cenu 🙂 takže žienky píšte budem len rada...objednavkyaukcie@gmail.com, ďakujem VL

corasone
4. dec 2009

vlviper poslala som ti e-mail, tak budem cakat odpoved. moj malinky ma zalezanu hlavicku do jednej strany pretoze sa tak naucil zaspavat a sice chodievame cvicit ale velmi sa mu to nepaci 🙂 dakujem za odpoved.

muckag
4. dec 2009

vlviper,aj ja by som mala zaujem o ten vankusik,poslem ti maila.dakujem

traktor
5. dec 2009

tak neda mi nenapisat, taky vankus sme mali aj my a aj napriek tomu ma matko zlezanu hlavicku / dokyna nam ho dokonca neodporucila/....tak to riesim takze matka polohujem raz jeden bok, raz druhy bok / proste ho dam lahnut na bok a zanho dam vankus aby neotocil hlavu ... teraz mal kontrolny ultrazvuk a ze sa to veeelmi zlepsilo, tak sa tesim.... 😉

corasone
5. dec 2009

traktor diky za nazor, no ja napriklad ked dam maleho na bok ktory sa mu nepaci v momente sa sklzne a je tam kde ja nechcem aby bol a ak mu popodkladam vselicim moznym reve ako pavian takze tak. ver mi tiez som skusala vselico tak skusim aj ten vankusik.

zuzka_w
16. feb 2010

ahojte, pripajam sa aj ja do debaty, aj ked vidim, ze uz 2 mesiace sa v nej nepokracuje 😒

Mame tiez zlezanu hlavicku, maly ma 3,5 mesiaca, najprv daval hlavicku len do pravej strany a ked som si to po 3 tyzdnoch vsimla, tak sme mu ju zacali otacat, teraz ju ma zlezanu uz len vzadu, na tom pravom boku sa mu to pekne zagulatilo.
Ale teraz nas trapi ta plocha hlavicka vzadu, na brusku nechce spat, takze ho musime stale otacat na bok a chcem vam poradit, ak mate kojenecky vankus, taky ten banan, tak ho vyskusajte. Nasho maleho dame donho tak, aby bol vzdy jednou stranou na boku a tym, ze ten vankus je taky tvrdsi z tych guliciek, tak udrzi tvar a maly spi na boku az kym sa nezobudi, potom ho zas dame na druhy bok.

Ale to je asi rada len pre tie mamicky, co maju babatka ako nas Maximko zlezanu hlavicku vzadu. pri zlezanych hlavickach na bokoch by som okamzite kupila ten vankus co tu je niekde nan link.

yennn
16. feb 2010

Ahojte, moj zacina mat zlezanu hlavicku na boku, odmieta si dat hlavinku na druhu stranu. Moja doktor poradila zabalit kilo muky (cukru alebo cohokolvek) obalit plienkou a tak mu zabranit v otoceni hlavicky. Nie je to uplne tvrde, ale pride mi to aj tak brutalne... No zase vankus neviem, ved ma len 11 tyzdnov, do pol roka by sa nemali pouzivat, ci mylim sa? Aby sa nezadusil...

blka
16. feb 2010

My máme v zadu pořád ještě trochu placatou hlavičku 😒 . Když mě na to zezačátku dr. upozornila, tak mi taky radila buď tu mouku, a nebo polohovací válečky. Zkoušeli jsme všechno, ale náš malej je vykuk 😀 . Ze všeho se vykroutil, ani nevím jak, a lehl si tak, jak chtěl on 😅

beruska24.9.
16. feb 2010

Musím se přidat, také jsem zkoušela obalit do plínky cukr (mouku jsem neměla celé kilo) položila vedle hlavičky a ještě zapřela o postýlku. Malá využila veškerou svou sílu kterou tehdá měla, vzepřela se, odsunula, otočila hlavu k tomu balíku a začala okusovat plínku 😀 Tak jsem to vzdala a dávala přes den do postýlky tak, aby musela ležet (alespoň vetšinu času) na té straně hlavičky, na které jsem potřebovala, aby ležela. Prostě jsem jeden bok postýlky zakryla a měla výhled jen na jednu stranu, kde se pořád něco dělo 😉 V noci jsem to neřešila. Od chvíle co se začla byť jen trochu hýbat a ´´utíkala´´ mi ze zavinovačky (nějak v 1m.a něco) na boku stejně nespala.

shaula
16. feb 2010

Holky, jednoduchý trik, který JEDINÝ u nás zabral: otočte dítě v postýlce naopak. Je to vlastně obdoba toho, co píše Beruska 24.9. 😉 Když se nechce koukat do zdi, tak holt tu hlavu otočit musí.

momin
16. feb 2010

hmm u nas uz je pozde,... placata hlavicka nam zustane..... 😒

beruska24.9.
16. feb 2010

shaula - u nás nic jiného nefungovalo, tak jsem se snažila malou přesvědčit, že takhle to prostě chce sama 😀 😉
Jinak u synovce mouka fungovala 🙂 ale on jako mimi nebyl takový ďáblík 😀

zuzka_w
17. feb 2010

yennn, ja mam na mysli kojenecky vankus, v podstate to je polohovaci valec stoceny do tvaru U. Babatko na nom nelezi, ale sa on opiera. Ale babatka co spinkaju v postielke maju tento problem vyrieseny, mozete ich opriet o mriezku postielky. Nam maly spava v nasej posteli, preto sa musi opierat o ten tvrdy vankus ...
Dnes mi kolegyna povedala, ze aj jej maly mal zlezanu hlavicku a do troch rokov sa mu sama od seba zagulatila, nie uplne, ale nie tak strasne ako ked mal 6 mesiacov.
Vsade sa docitam ine informacie, niekde, ze lebka babatkam tvrdne po 6 mesiacoch, niekde ze okolo jedneho roka ... Tak to by este bola sanca, keby sa naucili spavat na brusku, ze ?

dzio2
17. feb 2010

moja skuysenost moja lili mala strasne zlezanu hlavicku a uz sa jej to straca pekne sa jej tvaruje

danielaviki
2. jún 2010

Moj VIki ma 3 a pol mesiaca a tiez zlezanu hlavicku na boku. Vsimla som si, ze spinka a dava hlavicku vacsinou na jednu stranu od narodenia ale potom zacal spinkat otoceny aj na druhu stranu, otaca hlavicku na obidve strany, tak som to nejak neriesila.ale vcera v poradni nam doktor dost razne povedal, ze musime s nim cvicit lebo ma skrateny krcny sval a ma dost zlezanu hlavicku a ze je torska vkruteny do jednej strany. Ked bol Viki v perinke tak som ho otacala aj opierala o rebriny postielky.To bolo len par tyzdnov. My mame teraz taky problem, ze ma ortezku na nozickach kvoli klbikom a musi byt stale len na chrbatiku a v noci mi cestuje v postielke, najdem ho vzdy otoceneho pomaly dole hlavou alebo tak sikmo a vykruteneho ako paragraf. S hlavickou budeme teda cvicit , ale ako vyriesit to cestovanie alebo aby aspon spal otoceny do tej spravnej strany.

marinka
2. jún 2010

@danielaviki, neboj se, ono se to spraví, až bude malý víc sedět, lozit apod. Leontýnka si taky slehla pravou stranu hlavičky, jako miminko ji natáčela jen na jednu stranu a potom i vzadu, jak jsem jí hlavičku rovnala. Teď ji několik týdnů opravdu důkladně polohuju, vnoci ji dávám jen na levý bok (dávám za ni plyšáky, aby se nemohla přetočit úplně na záda), přes den co nejvíc na bříško, nebo ji mám na klíně a už se hodně posazuje a hlavička se začíná pomalu zakulacovat. Od půl roku do roku hlavička poroste cca o 4 cm, takže během té doby se může zakulatit opravdu dost..

kocule
2. jún 2010

Holky, my máme diagnostikovánu středně těžkou predilekci, hrozili nám operací svalu na krku, pokud to nerozcvičíme a samo sleželou hlavču. Rozcvičili jsme, ale hlava už se nespraví. Začali jsme po 3 měsíci a to je hlavička už tvrdší, tak to trvá déle. Vyrovnalo se to hodně, to je pravda, ale liskanec nám už bohužel zůstane. 😝 Není to chyba polohování. Neuroložka mi vysvětlila, že v prvním těhu je svalovina dělohy pevná a nedovolí mimču točit hlavou dle potřeby. Malý je z dvojek, tudíž místa v bříšku ještě míň a navíc mi šlo břicho dost brzo dolů, tak tam byl chudáček nasáčkovaný. ☹ Prý jdou lebeční švy křivo přes sebe, pouze jak to děloha dovolí a hlava by mu ani rovně nenarostla, páč se ty švy už nevyrovnají. Tudíž nějaké polohování nepomůže. 😝 Malý začal točit ve spaní na druhou stranu až měl přes půl roku, a to jsemmu takydávalaplínu a houby. Na tuhle vadu to nepomůže,tochce jen rozcvičit. Takže až si matky na pískovišti budou myslet, že jsem úplně blbá a neumím mu ani polohovat hlavičku, aby ji neměl sleželou, tak je pošlu někam,páč my krásnou hlavu mít nikdy ani mít nemůžeme. Trvalomi dlouho, než jsem se s tím vyrovnala, ale naštěstí při tom všem jsme třeba neměli posunutou osu těla a rotaci, to by byl větší problém a z kosmetického hlediska jsem se s tím už nějak smířila. 😝