Zavinovačky. Sú lepšie staré čipkované alebo moderné?

siouxsie
28. júl 2009

Ahojte mamicky.
Obraciam sa na Vas s prosbou o Vase postrehy v pouzivani, resp. porovnani pouzivania zavinovaciek klasickych, starych, cipkovanych a takych tych teraz modernych, na suchy zips.
Ked som zavinovala svoje prve dieta pred 5 a 1/2 rokom, pouzivala som stary model zavinovaciek, kedze na trhu som ani ine v tom case nevidela.
Teraz cakam cochvila druhe babo a dokupila som si este dve zavinovacky, tie modernejsie na suchy zips. Pripadaju mi vsak akesi volne a ten suchy zips malo pevny. Alebo sa mylim?
Budem vdacna za Vase postrehy.

nevesta
28. júl 2009

Ahoj,
mne prisli presne take, vobec nie pevne, radsej som pouzivala klasicku 😉

egyptanka
28. júl 2009

presne na ten suchy zips vobec nie su pevne, este ked bola moja malicka a nehybala sa tak to este bolo v pohode, ale ked uz zacala byt aktivnejsia tak hned s to rozlepilo. Stara dobra klasika 🙂

jankapiknova
28. júl 2009

aj ja som za staru dobru klasiku, mala som aj tu aj tu a tu novsiu som pouzila asi 3-4razy aj to ked som nemohla pouzit tu klasiku ale v celku som pouzivala zavinovacku velmi kratko.

zuza.m
28. júl 2009

ja som použivala tiež klasicku alôe mala som aj modernu.ale nie na suchy zips ale na taky cvočik.nerozopinalo sa to ale tiež enbola nejaka pevna.maly sa v nej zosuval.

tajava
28. júl 2009

ja som pouzivala tiez klasiku - perinky fodrickovane a bolo to v pohode. Potom som si kupila modernu zavinovacku, zapina sa tak, ze urobis dve maslicky (teda ma dva pasy) a bola super. Bola vacsia ako perinka, takze ked maly trosku povyrastol (jeden mesiac), tak isiel do tej zavinovacky a ta bola pevna, lebo som si tie masle uviazala tak ako som potrebovala - dotiahla podla potreby.

takuto som si kupila: http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/zavino...

neviem, ci sa moze dat takato "reklama" na MK, ak nie, tak to admin zmaze 😉

atrami
28. júl 2009

Pri prvých 2 synoch- klasicku. Pri treťom aj na suchý zips. Podľa toho či som stihla ožehliť. Ale nieje nad klasiku.

cil
28. júl 2009

ja som mala tu, co tajava, ta je super a hlavne, je dost velka. Ale pouzivala som ju len na vonku, zdala sa mi dost tepla (rodila som v zime)
Tie ostatne moderne, mala som asi 2-3, su na nic, nedrzali a rychlo jej boli male. Takze som pouzivala klasicku perinku, ale tu podlhovastu. Perfektne sa mi v nej drzala mala.

nicolkarin
28. júl 2009

ja som poutzivala pri obidvoch nadherne stare zavinovacky, este ja som sa v nich vyvalovala. len moje babulky sa narodli v lete a bolo im moc teplo, tak sa vykopkali, potom som ich asi po dvoch tyzdnoch prestala do n ich balit. ale su odlozene, lebo su nadherne a snad ich aj oni vyuziju.

fifinna
28. júl 2009

ja , kedze som nezohnala inu zavinovacku, tak som si kupila na suchy zips, ale bola pre môjho ani nie 3 kg drobceka velka. Tak som ju prevezovala este z maslou. Ale to uz nevyzeralo dobre.

wewe4
28. júl 2009

baby a čo tá zavinovacia deka? dá sa tiež použiť ako zavinovačka?

nika251
28. júl 2009

Ahoj. Ja pouzivam dve stare zavinovacky- este po manzelovi. Su nadherne bielucke, malo cipky, uzasne prijemne 😵 . Mam aj na suchy zips- ale nie je to ono, pouzivam len v pripade ze maly zvladne zaspinit obe zavinovacky 😝

susik77
28. júl 2009

Ahoj, pri malej som mala 2 zavinovacky-tie moderne-na suchac. ten sa casom-behom 2 mesiacoch rozlepoval. Ta jedna mala este stuzku-co bolo super, takze som ju mohla pouzivat dalehj. Teraz som kupila este jednu tiez na suchac aj stuzku 😉
mne ta klasicka pridfe moc staromodna...ale system asi dobry 😉

mami.sk
28. júl 2009

my sme mali klasicke s volanikmi ale tie som skoro vobec nepouzila, mne tie volaniky dost vadili, nedalo sa to dobre ozehlit 😒
potom som mala aj zavinovacku na suchy zips, v ktorej sa mi dcerka zosuvala a vobec nebola pevne zavinuta 😒 bola v nej jedinky krat, zbytocne vyhodene peniaze 😝

chcela som taku zavinovacku ako mali v porodnici, klasicky stvorec na snurky. podarilo sa mi taku zohnat , mala krasny detsky motiv , len jeden malinky volanik a dala sa pevne zavinut 😅 mali sme ju velmi radi a odlozili sme ju az vtedy ked z nej dcerke trcali nozicky 😀

bihan
29. júl 2009

Pri Sáre som zavinku nepoužívala vôbec, ale pre druhé mimi určite kúpim nejakú mäkkú zavinovačku z merina http://www.babysleepbags.co.uk/cocooi-babywrap-... alebo deku na zavinovanie.
Príde mi, že ani v klasickej čipkovanej ani v tej "modernej" sucháčovej nemá dieťa dostatok pohybu.

mamutka
29. júl 2009

bihan, ta horna fotka je nadherna 😀
super vec to vyzera byt
nas maly z klasickej vyrastol za dva tyzdne a z tej modernej sa vykrutil, to bolo uplne o nicom, takze ak este raz motyka vystreli, taketo daco poriesime 🙂

marrrka
29. júl 2009

tie moderne na suchac su zbytocne vyhodene peniaze

angua27
29. júl 2009

ja som zavinovačky moc neriešila. mala som od krsnej dve takého staršieho typu na zavezovanie. a boli fajn. na tie dva týždne, ktoré sme ich používali stačili. potom v nich už bol malý nervózny a tak sme prešli na spací vak, tak sa vedel lepšie hýbať.
ale tá zavinovačka od bihan vyzerá fakt super. 😉

inka04
29. júl 2009

z vlastnej skusenosti tvrdim, ze nie je nic lepsie ako klasicka zavinovacka tzv. "perinka"... tie na suchy zips su mozno len tak na efekt 🙂 lebo inak z toho dieta vypadne - vobec nie su pevne...

zuzula25
29. júl 2009

my sme mali moderne zavinovacky,ale normalne na zavazovanie.ja som klasiku nepouzivala.ta nova bola pevna,nezosuval sa a zdala sa mi aj taka vacsia oproti klasike

markiza
29. júl 2009

ani jedna ani druha, nepouzivala som ich pri detoch. maly bol v klasickej jediny raz, aby ho sestra mohla popestovat.

lienockaa
29. júl 2009

mala som len na zavazovanie, nie na zipsy, kupovane boli normalne cerstvo, neboli zdedene..modernost potahu som neriesila, boli cisto biele, mali aj nejake volaniky, asi po jednom..pouzivala som ich iba doma, cca 6 tyzdnov, potom uz bolo velmi teplo na zavinovacku a nechcel mi v nej byt, vykopaval sa..vonku sme chodili bez zavinovacky od cca 3tyzdnov, lebo zbytocne sa v tom potil..takze na taky kratky cas moderna-nemoderna podla mna nehra rolu..😉

ivankatd
2. aug 2009

Tak sa mi babenky uľavilo, lebo ja mám tiež dve klasické po mojej teraz už 17 ročnej dcére a mienim ich využiť aj pri bábätku, ktoré čakáme. Ale tá froté sa mi tiež veľmi páčila, takže možno dokúpim jednu, lebo bábo sa nám narodí niekedy pred Vianocami, takže na vonku sa asi zíde.

belanka
6. aug 2009

to som tuším jediná,čo mala radšej tie na suchý zips.ja som s nimi bola spokojná.mala som aj starú klasiku,ale tú som použila len vtedy,keď mi náhodou počúrala novú 😀

nikollette
6. aug 2009

MY sme používali aj-aj.. oba tipy 😉

lenuska101
12. aug 2009

baby, chcem sa uistit - tie nove rychlozavinovacky, tie sa pouzivaju bez obliecky, len tak? takze ak ju babo zaspini, musi sa cela hned prat?

vanja
12. aug 2009

stará klasika, s čipkami 😀 😀 😀
a to som mala ešte po staršej dcérke, nekupovala som nové, veď na tých pár mesiacov podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze 😉

smily
12. aug 2009

lenuska101
ano tie nove rychlozavinovacky sa pouzivaju bez obliecok...
my sme mali aj aj a poviem ze ti neove hlavne co su na suchy zips su na prd... mala mi ich vzdy rozopla...

lea79
12. aug 2009

najprv som používala modernú na zips, ale keď so videla, že je to naprd, tak som dokupila klasické čipkované, sú jednoznačne lepšie

bambusko
12. aug 2009

klasicku perinku som pouzila len parkrat pri druhej dcere, ked sme sli k dr., aj to len kvoli tomu, ze sa narodila v zime. najstarsia je letna, davala som jej zavinovacku na suchy zips na spanie, bola tak spokojniejsia a ked som ju kojila, kedze ako prvorodicke sa mi tak jednoduchsie drzala. ale to asi len 3-4t. u najmladsieho tiez len chvilu zavinovacky na suchac na spanie. neviem, co mate proti nim, vsak to je len ako prikryvka, akurat zapnuta, takze sa nezosmykne, nase suchace drzali, asi zalezi kde kupite. to klasicke balenie napevno sa mne nepaci 😒