• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

16 mesačný syn neukazuje prstom

(zamknutá)
8. mája 2009 
Nedávno som si uvedomila, že môj 16-mesačný syn vôbec neukazuje na veci prstom a neviem, či to nie je problém. Keď niečo chce, čo je vyššie a nevie si to zobrať sám, tak sa na to pozrie, potom na mňa a povie "áno" a ešte to doplní kývaním hlavou že áno. Ak mi má ukázať niečo v knižke, tak na ňu položí celú roztiahnutú dlaň a ukazovákom na tej konkrétnej veci šuchne.
Začalo mi to vŕtať v hlave, tak som si teraz dala do vyhľadávača "neukazuje prstom", a zistila som, že autisti vôbec neukazujú prstom. :confused:
A to sa mi teda vôbec nezdá, lebo inak je takmer vzorové dieťa. Len tie prstíky proste nechce / nevie natiahnuť. Asi som mala ja na začiatku viac ukazovať prstom, neviem :sweat_smile:
MUSÍ vedieť ukazovať prstom? Asi áno, že? :confused: :zipper_mouth:
8. máj 2009 o 20:50  • Odpovedz
vobec nie, robis si uplne zbytocne starosti. Vies, ten autizmus sa v poslednej dobe prilis popularizuje a potom si vela mamiciek robi zbytocne starosti. To co si si precitala u autistov o neukazovanim prstom je vytrhnute z kontextu. Keby tvoj maly Jurko bol autista, tak rozhodne nedokaze spatne okontrolovat pohladom, ci si pochopila, co chce (toto je jeden z najdolezitejsich diagnostickych momentov a tvoj Jurko to zvlada lavou zadnou). Takze len vela ukazuj prstom a pomenovavaj, on pochopi.
8. máj 2009 o 21:00  • Odpovedz
autor
Dakujem :slight_smile: Ved ja som to ani nebrala vazne, lebo ziadne ine priznaky nanho nesedeli
Len som sa trosku zlakla
V kazdom pripade budem musiet nejako vyriesit to neukazovanie, lebo si myslim, ze to este bude potrebovat :grinning:
8. máj 2009 o 21:07  • Odpovedz
nie som si ista ci je to k zivotu nutne, pre deti je to skor barlicka, kym nevedia rozpravat. Ale nic sa neboj, je sikovny, ked si vedel pomoct sam. Staci, ked budes na vsetko ukazovat prstom a pomenovavat, je v obdobi, ked to velmi oceni a urcite aj pochopi.
8. máj 2009 o 21:10  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.