• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako odnaučiť dieťa od nárečového rozprávania?

(zamknutá)
17. septembra 2009 
ahojte, mam neterku- takmer 6rocnu v septembri nastupuje do prveho rocnika ale akosi ju nikto nevie odnaucit od narecoveho rozpravania.. dlhe roky stravila len s prababkou a tak to aj teraz vyzera- ani slovko nepovie po slovensky a mame akosi obavy ze bude mat z toho problem pri nastupe do skoly..
da sa vobec dieta odnaucit takto rozpravaT?
24. aug 2009 o 18:16  • Odpovedz
no, osobne si myslím, že sa malo začať skôr ako tesne pred nástupom do školy, ale veď hádam časom...........
takže podľa mňa by bolo vhodné, aby sa čo najviac v jej prítomnosti používala spisovná reč :wink: ale niečo odpozoruje aj v škole, od spolužiakov, učiteľov....
24. aug 2009 o 22:00  • Odpovedz
stale rozpravam spisovne -aspon sa snazim, ale ked pocujem v mojom okoli narecie /aj na uradoch bezne/ to ma teda netesi , skor vytaca a preto som svojmu priatelovi vravela, aspon pred detmi nech rozprava spisovnea s kamaratmi nech rozprava ako chce.
25. aug 2009 o 11:30  • Odpovedz
presne,s deťmi len spisovne,lebo v škole budú mať veľké problemy,budú písať ako im vyhovuje a zbytočné trápenieMirka po slovensky ste ju mali učiť skôr,záleží aká je šikovná,či to príjme hneď,alebo sa bude musieť poriadne zabrať.Ponám dieťa ktoré vrátili pre zlú reč napäť do škôlky
16. sep 2009 o 18:48  • Odpovedz
a v skolke ako rozpravala? tam ju nikto neopravoval?
17. sep 2009 o 10:03  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.