• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aprílovky 2008 III.

(zamknutá)
8. mája 2008 
Babulky,
kedze nas Adminka poprosila o otvorenie dalsieho pokracovania temy Apriloviek 2008, takze otvaram :grinning:
25. apr 2008 o 18:09  • Odpovedz
autor
Ci uz som ani nemala otvarat tuto temu? :confused:
25. apr 2008 o 18:24  • Odpovedz
tess :grinning:
25. apr 2008 o 18:34  • Odpovedz
tess, že by si ju bola otvorila pre mňa? :sweat_smile:
25. apr 2008 o 18:56  • Odpovedz
autor
katy, a co si ostala uz len sama?? :confused:
25. apr 2008 o 19:05  • Odpovedz
autor
vsak hadam nenechame tuto temu zaniknut, ci ano?? :grinning:
25. apr 2008 o 19:05  • Odpovedz
jejo :grinning: :grinning: :grinning:
25. apr 2008 o 19:43  • Odpovedz
autor
co jejo? Piseme, piseme :grinning: :grinning:
25. apr 2008 o 19:54  • Odpovedz
ahojte tak aspon sa nebudem citit taka sama ked tu este aspon niekto je, katty ty este nic?
25. apr 2008 o 21:42  • Odpovedz
ahojte, posledné mohykánky :grinning:
včera sa mi sem už nechcelo ísť, lebo sama sebe nerada píšem!! :sweat_smile: U mňa bolesti v podstate žiadne, ale lekár sa rozhodol, že nie je na čo čakať, takže idem do nemocnice, dnes. Tomu môjmu bôbovi sa vôbec nechce ísť na svet! :wink:
Takže držte palce!
26. apr 2008 o 07:41  • Odpovedz
katty držíme všetky palce aj naši drobci :wink: nech to ide hladko :slight_smile:
26. apr 2008 o 08:23  • Odpovedz
držím palce katy, ani ja som sa nevedela dočkať, tak veľa zdaru! :wink:
26. apr 2008 o 10:12  • Odpovedz
autor
jeej katty, tak drzime palce! :wink: Dufam, ze si dala niektorej babule cislo na seba, aby sme sa dozvedeli, ze si porodila :wink:
26. apr 2008 o 10:21  • Odpovedz
katty super, ja som chcela rodit na vikend :sunglasses: :grinning: . drzim prstoky :slight_smile:
26. apr 2008 o 10:35  • Odpovedz
fnuk fnuk a co ja? uz som tu asi naozaj ostala sama , kontrakcie mam stale ale len take cvicne po hodinke dvoch prejdu, inak mam maly uz druhy den tak kvalitne bombarduje a skopava z vnutra ze sa to az neda vydrzat.......................... Ja uz ostanem asi navzdy tehotna.......... :frowning2:
26. apr 2008 o 11:17  • Odpovedz
lengy, neostanes. to ti garantujem :grinning: . ja by som to náhodou este brala, myslim to tehu. vcera som sa zo srandy v posteli mangela spytala, ci by nechcel este babu nahodou :grinning: , skoro skolaboval a zahlasil, ze si da asi gule podviazat pri mne :grinning:
26. apr 2008 o 11:19  • Odpovedz
:grinning: :grinning: :grinning: ........... joj ja som stasne chcela druhe dievcatko , ale co uz nevyslo........... ale uz sa tesim aj na petulka len nech sa uz narodi, tu to je uplne inak ako doma , doma daju cipky a oxitocin a vselico mozne na urychlenie , tu to nechavaju na prirodu............. tak ja som uz taka nervozna vkuse len cakat...........
26. apr 2008 o 11:22  • Odpovedz
no vidím, že sa tým drobcom ozaj na svet nechce. A to sa už aj oteplilo. :sunglasses: . My sme stále 2v1, a nevyzerá to, že by sme s tým niečo do pondelka urobili. A to som chcela, aby bol drahý pri pôrode. Ako naschvál, majú od pondelka do stredy školenie :frowning2: . Trochu nám to drobec komplikuje, no čo s tým... majte sa a pekný víkend.
26. apr 2008 o 13:26  • Odpovedz
Ahojky, posielam info o mojom porode... Konecne sme domka a maly drobcek ma sem pustil...
Vo stvrtok vecer sa mi nejako nedarilo zaspat, tvrdlo mi brucho - ale to uz x-krat pred tym, takze som to nebrala do uvahy. Napokon som zaspala mozno okolo jednej rano a uz o druhej ma zobudili bolesti v podbrusku - trvali asi minutu, asi minutu bol klud - niekedy boli intervaly polminutove, niekedy patminutove. Tak som sa doma prechadzala a predychavala. Rano som spacifikovala manzela a cca o 7:00 sme prisli do nemocnice. Tam mi urobili CTG zaznam, ultrazvuk a lekarka po vysetreni skonstatovala, ze som na 3 prsty otvorena. Potom klistyr, wecko a sprcha - tam som si pobudla dost dlho - super to zaberalo na tie bolesti. Potom bolo treba vyplnit kadejake formality - kedze som sa nedala prijat na centralnom prijme (bala som sa, ze ide o plany poplach). Okolo 8:30 mi lekarka pustila vodu - a to uz zacalo priharat ... ulozili ma na stol - zapli ctg a zavolali manzela. Ten sa vovalil dnu v brutalnej naladicke:"Cau Tinus!" Ja som prave "umierala" na stole a jeho optimizmus som nezdielala. Potom uz len predychavacky (vdaka pani Kalmanova!!!) - keby som nevedela, ako dychat, asi by som tam skolabovala - dychanie do brucha bolo jedine, co ma drzalo nad vodou... ano a tiez manzel - navlhcoval mi pery a celo a sledoval pristroje... bol skvely - som vdacna za to, ze tam bol a mohol byt. Personal sa totiz len chodil divat, ako to vyzera... nemali zatial co robit a ja som tam aspon netrcala sama. Ked uz bolo vidiet hlavicku - bola som otvorena na osem prstov, zavolali lekarku - mna uz nutkalo tlacit - nedalo sa tomu zabranit. Lekarka mi vysvetlila, ze sa mam chytit drzadiel, z hlboka sa nadychnut a co najdlhsie tlacit. To uz bolo finale a hoci som zabudla, preco tam som a co bude vysledkom, vedela som, ze to dlho nepotrva. Na konci bol trosku problem, lebo som mala stuhnuty krcok a na ctg nebolo pocut babatko, tak ma lekarka nastrihla a maly vyliezol von - to bola ulava! Nastrih som vobec necitila, no sitie ano - ale to uz bolo v pohode, lebo maleho mi dali na brusko (inak mal pupocnik omotany okolo krku a pliecka - ale Apgara mal hned 9). Detska lekarka mi ho aj prilozila k prsniku a ten maly sikovnik sa hned prisal a cuckal ako o zivot... potom sme zostali s muzikom na sale spolu s drobcom dve hodky - poslali sme rodine radostnu novinu a manzel pestoval synacika. Bolo to super!
26. apr 2008 o 14:49  • Odpovedz
ahoj tinusi, tak gratulujem ze si to tak zvladla , ja som tu uz s jankou asi sama z apriloviek..................
............... hormony mi uz fajne tlacia na mozog , a prejavuje sa to vseliak , npr aj tak ze ked som si citala ako si to tu pekne cele napisala tak som revala jak nenormalna, od dojatia a vsetko do kopy.............
............. :sweat_smile: ........... tak co uz................ :grinning: ....................gratulujem k syncekovi a prajem vela mliecka a peknych chvil s babetkom, dufam ze aj jasa svojho uz coskoro dockam
26. apr 2008 o 18:26  • Odpovedz
Ahojky mam zlu spravu Luky ma silny zapal zobrali mi ho do inkubatora bude tam asi do piatku uvida sa ako bude nevedia co mu je konkretne len ta hodnota ma byt max 10 a luky ma 113 hrozne som plakala a to som ho na noc po tom mojom velmi tazkom porode dala na noc prec lebo somspala len hodinu a teraz mi ho zase zobrali nasilu som taka smutna
26. apr 2008 o 19:03  • Odpovedz
Sandrika :frowning2: :frowning2: :frowning2: Držím palce, nech je Lukáškovi čím skôr lepšie. Nebojkaj sa, všetko dopadne dobre. Držkaj sa!
26. apr 2008 o 19:53  • Odpovedz
sandri, vela sil tebe aj lukymu. nech sa mu polepsi cim skor
tinusi, pekne si to napisala. gratulkujem a vitaj medzi maminami :slight_smile:
26. apr 2008 o 20:54  • Odpovedz
ahojte maminky cassto si vas citam a gratulujem ku drobcekom :slight_smile:

sandrika drzim vam velmi velmi palceky aby ste boli obaja silny aj ty aj Lukasko a verim ze sa z toho rychlo dostane :wink:
26. apr 2008 o 21:16  • Odpovedz
lengyelka, nerob si z hormónov nič, ja som na tom rovnako. Už mi z toho šibe. Oba termíny som si statočne "odrevala", že sa nič nedeje, všetko mi bolo ľúto, alebo ma naopak vytáčalo (chúďa manžel, už mal zo mňa nervy).... a teraz som opäť ok. To čakanie mi ide riadne na city.

Sadrika, to ti verím, že si z toho na mraky, tiež by som sa bála... držím palčeky, nech je zas všetko v poriadku. Detičky sú veľkí bojovníci, ver mu, že to zvládne :wink:
26. apr 2008 o 22:14  • Odpovedz
ahoj babule.... či už skôr asi maminy :grinning:
v prvom rade... sandrika, držím palčeky, uvidíš, všetko dobre dopadne.... ak správne tuším, sú to zápalové markery, čo má zvýšené... aj môj malý mal, ale našťastie len minimálne....
konečne ma pustil k pc.... ešte som nemala šancu sa sem dostať... pretože keď spinká, tak to plne využívam aj ja a spím s ním :grinning:
takže skúsim svoje "zážitky" opísať aj ja....
v piatok ráno som naklusala do nemocky, ako som sa dohodla s dokim... spravili mi záznam, kde som mala len mierne kontrakcie.... prijali ma na šestonedelie, kde nebola žiadna voľná postel, tak som s celou batožinou musela čakať v jedálni na uvoľnenie postele :angry: . cca o desiatej sa uvolnila a mohla som sa zložiť. o dvanástej mi pichli vyvolávačku (predsa som sa jej nevyhla). o pol jednej ma prijali na "vzdycháreň". o jednej mi začali nenormálne bolesti so silnými kontrakciami.... o štvrtej doki skonštatoval, že sa to pohlo minimálne... prepichol mi plodový vak... no a to bolo teda... keď som tam nemala 10 l vody, tak ani deci... v posteli som plávala.... nestíhali to podo mnou utierať.... môj mužíček tam nebol, lebo vraj je ešte čas... ale bola tam sesterka, čo robí anesteziologičku... našťastie. o tej štvrtej potom pustili aj môjho muža... chodila som sa sprchovať (samozrejme počas celej tej doby som mala už brutálne bolesti) a stále nebol žiadny postup. o siedmej večer doki skonštatoval, že už nemáme na čo čakať, lebo to vôbec nepostupuje (ja sm sa už zvíjala v ukrutných bolestiach). rozhodol sa pre cisársky... o 19:15 mi pichli spinál a to bolo pre mňa vykúpenie. o 19:30 ma rozrezali, malý sa narodil 19:39 (s dokiho komentárom, že to je už škôlkar :grinning: a ďakoval bohu, že sa rozhodol pre sekciu) a o 20:00 som bola komplet hotová, zašitá... takže asi tak... aj som si to odtrpela a nakoniec som aj tak mala cisársky. ale stálo to za to... malý je strašne zlatý a hlavne dobručký :slight_smile:
hodila som aj nejaké fotky do albumu :wink:
27. apr 2008 o 08:58  • Odpovedz
s lukaskom to vyzera velmi zle dostal krvacanie do celeho telicka , ma selest srdiecka a neviem co v3etko ma vela ylzch vzssledkov ja neroyumiem preco co som komu urobila
27. apr 2008 o 10:36  • Odpovedz
Sandrika :frowning2: to mi je veľmi ľúto :frowning2: Musíš byť silná, uvidíš, Lukáško bude v poriadku. Hlavu hore a nezúfaj. Držkaj sa.
27. apr 2008 o 10:48  • Odpovedz
sandri, drž sa, myslíme na teba aj na lukáška, držím vám obom palce a modlím sa za vás
27. apr 2008 o 11:05  • Odpovedz
sandrika drzkaj sa hlavne mysli pozitivne to vzdy pomoze, neboj on sa z toho dostane velmi na vas myslim .
27. apr 2008 o 11:33  • Odpovedz
caute baby casto vas citam a pripominsm si pocit ake to bolo pred narodenm malej a ked sa narodila zda sa mi to uz tak strasne davno nedalo mi to musim napisat sandrika strasne moc ti a hlavne malickemu drzime palceky neboj urcite je to bojovnik myslime na vas o chvilu uz sa aj ty budes moct tesit z krasneho babatka neboj doktori mu pomozu
27. apr 2008 o 11:39  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.