• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čína núti matku dvoch detí, ktorá čaká tretie, potratiť

(zamknutá)
20. novembra 2008 
http://www.sme.sk/c/4181116/cina-chce-prinutit-matku-dvoch-deti-ktora-caka-tretie-potratit.html

baby velmi ma to sokovalo, pokial by to niekto citil podobne mozno by stalo za to o tom napisat

cinske velvyslanectvo chinask@gtinet.sk, a nasla som este cinska.ambasada@centrum.sk

nasa ambasada v cine emb.bejing@mzv.sk
19. nov 2008 o 15:48  • Odpovedz
To je hrozné, čo na to povedať..? :rolling_eyes: :angry: :frowning2:
19. nov 2008 o 15:51  • Odpovedz
v číne môžu mať dve deti? ja že len jedno a dve môžu mať iba určité menšiny
19. nov 2008 o 15:52  • Odpovedz
nina a myslíš že to pomôže ked sa napíše na veľvyslanectvo? :confused:
je to strašné ale my stím nenarobíme nič :frowning2: :frowning2: :frowning2:
19. nov 2008 o 15:57  • Odpovedz
19. nov 2008 o 16:04  • Odpovedz
otrasne :rolling_eyes:
19. nov 2008 o 16:06  • Odpovedz
elise suhlas. To je ako s hladom v Afrike, vsetci s nimi sucitime, mozno prispejeme do roznych nadacii, ale v podstate s tym nic nenarobime a nezmenime to :rolling_eyes:
19. nov 2008 o 16:07  • Odpovedz
TO je ako v japonsku,tam vraj ked mas jedno dieta,tak cosi dostanes na neho od statu,ked mas druhe tak uz nic a ked tretie,tak este musis ty platit statu :grinning: je to postavene na hlavu,ale fakt to asi neovplyvnime... :unamused:
19. nov 2008 o 18:04  • Odpovedz
pokiaľ viem, tak sa to tam robí bežne...
ale zaujíma ma ako to vyriešia, lebo je tam písané, že na dedine môžu mať len jedno dieťa, v meste dve a menšiny koľko chcú....jej muž je z mesta, ona z dediny, ale patrí aj k menšine......
19. nov 2008 o 18:40  • Odpovedz
to je totálny primitivizmus zo strany čínskej vlády :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Raz som pozerala reportáž, v ktorej reportéri odhalili systém tohto čínskeho plánovania detí..jednoducho prinútili rodičov odovzdať už narodené dieťa-akože do detského útulku..Potom sa skrytou kamerou nejakým spôsobom dostali do toho """"útulku""""",keď tam nikto práve nebol ..Jednoducho prišla nejaká zamestnankyňa priniesla bábätká, dala ich do izieb na zem..Vôbec ich nekŕmili, neprebaľovali-jednoducho ich tam nechali napospas osudu..Bola tam taká jedna fakt veľmi strašná ukážka novorodencov v jednej kutici-boli tam nahádzané na zemi a tie ich strašné tropické muchy im naznášali vajíčka do očiek a nošteka a tým deťom ,čo už zomreli vyliezali larvy z očí..

Celá podstata tohto, čo som napísala je, že ich tam jednoducho rodičia museli pod nejakým tlakom odovzdať a celý život žili v nádeji, že tie ich deti niekde naozaj žijú..A pritom ich deti zomreli pár dní po narodení..Ja som to nemohla ani dopozerať, pretože som neverila, že toto sa naozaj niekde môže diať.. :cry: :cry: :angry:
19. nov 2008 o 20:12  • Odpovedz
je to strasne!!!
ja by som to trochu obmenila, ked uz su takyto prisni....zenu, ktora ma dve deti a caka tretie, jej muza dat vykastrovat - ak vsetky tri su od neho
19. nov 2008 o 21:58  • Odpovedz
Maruschka - och, to je strasne, fuuuj, az mi je na grc.

Som rada, ze zijem na Slovensku ... na tom Slovensku, na ktore tak nadavame a stoname, ze nam je zle ...
19. nov 2008 o 22:00  • Odpovedz
maruchka, no deje, sa v cine, v indii, trpia dievcatka, takou strasnou smrtou, ze je to neludske, anajhorsie je , ze to robia, vlastni rodicia, matka, ta krutost, co sa tyk akrutosti staci vidiet rumunske , domovy, deti hroza...
19. nov 2008 o 22:04  • Odpovedz
videla som dokument, kde druhorodene dievcata ako babatka odviezli niekde do pustatiny, do nejakeho domu, kde ich za ziva ako babatka mucili...privezovali ich na drevene dosky, nekrmili, neprebalovali...az mi je do placu nad takym hyenizmom...nech sa to vsetko vrati tym, co takto ublizuju nevinnym babatkam
19. nov 2008 o 22:10  • Odpovedz
diddi ja viem, naposledy som sa tak naplakala, ze to bolo strsne.....
19. nov 2008 o 22:14  • Odpovedz
baby to je hrozne :astonished: :astonished: :astonished: normalne mi je z toho do revu a na zvracanie zaroven :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ten ich skur*eny komunizmus :angry: :angry: ja by som vsetkych ktory sa podpisali pod tento zakon mucila rovnako, ako oni mucili tie deti :pensive: :pensive: :pensive:
19. nov 2008 o 23:50  • Odpovedz
no co komunizmus je komunizmus.. ale viem ze tam je vacsina ludi ako nasi romovia ze iba by rodili a potom nemaju na to aby ich aj vychovali a dali im zvdelanie :zipper_mouth: ale aj tak je to blbost to takto riesit skor to maju riesit este pred otehotnenim napr ked zena dosiahne max. pocet porodov tak podviazat vajecniky :zipper_mouth: je to krute ale asi jedine normalne riesenie :zipper_mouth: lebo co viem tak oni by mali poniektori tam aj 10 a viac deti len fakt nemaju na to financie a podmienky, sa to v niektorych tych dedinach podoba na afriku :zipper_mouth:
19. nov 2008 o 23:55  • Odpovedz
naozaj otrasne. Je jedna cesta ako proti tomu bojovat. Jedine, co mozeme urobit my tu (kedze aj ambasady podobne aviza, peticie a pod. ingoruju), tiez ignorovat vsetko, co pochadza z ich krajiny a nahlas povedat, ze preco. Mne sa napr. velmi paci kampan siete C&A, ktora odmieta predavat oblecenie z bavlny z Uzbekistanu (dufam, ze sa nemylim), pretoze na jej vyrobu vyuzivaju detsku pracu a aj od svojich dodavatelov vyzaduje vyhlasenie, ze oni s touto bavlnou nepracuju...
Viem, ze je velmi tazke nekupovat cinske veci (ked napr. aj Fischer Price vyraba hracky tam), ale aspon dat vediet, ze sa nam to nepaci... Je to otrasne, lebo aj zvierata sa humanne utracaju, aby netrpeli...
20. nov 2008 o 00:05  • Odpovedz
pokila viam jeden cas si v cine mohli dovolit mat len jedno dieta,ostatne sa nesmeli narodit zive :frowning2:
20. nov 2008 o 07:40  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.