• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Eurofondy

(zamknutá)
22. mája 2009 
Ahojte všetci,

potrebovala by som poradiť. Momentálne v našej obci robím krúžok šikovných rúk a vidím, že decká to strašne baví a tešia sa na každý piatok. Starosta mi dal určitú sumu peňazí na materiál ale každým nákupom materiálu zisťujem, že všetky pomôcky a potreby sú predražené, hlavne keď to mám kupovať v niekoľkonásobných kusoch. Totiž starosta si chcel hlavne "oťukať" detičky, či sa pravidelne zúčastňujú krúžku.
Dostávam sa k jadru veci, chcela by som z tohto nášho krúžku spraviť niečo oficiálne, niečo ako centrum voľného času (zameraný prevažne na tvorivé dielne, veď tých nápadov čo mám v hlave, to je tvorenie na 2 roky minimálne) a chcem zistiť, či sa to dá zafinancovať cez eurofondy, ako sa to má vybavovať, riešiť, cez aké úrady... atď. Samozrejme by som to nevybavovala ja ako FO ale šlo by to cez obecný úrad.

Takže ak máte ktorákoľvek z vás skúsenosti, tipy, rady - SEM S NIMI, budem veľmi vďačná!!!

:slight_smile: iva :slight_smile:
22. máj 2009 o 13:00  • Odpovedz
ahoj, my zase chceme postavit ihrisko-developer slubil, nepostavil :unamused: je tu kopec mladych rodin s detmi a nemaju sa kde hrat. najlepsia cesta je zalozit neziskovu org., al. obc. zdruzenie-myslim ze sa to zakl. na ministerstve vnutra-aspon tu, -zijem v CR. a potom sa u nas da na miestnom urade poziadat o grant.-musis mat vyprac. projekt.
inak da sa o neziskovkach,. zalozeni a pod. dost vygooglit na nete :wink:
22. máj 2009 o 13:08  • Odpovedz
ja by som poradila pozrieť tieto stránky:http://www.eurofinancie.sk/eurofondy/index.php
http://www.strukturalnefondy.sk/operacne-programy/
22. máj 2009 o 13:28  • Odpovedz
ivka, ja by som sa skusila nakontaktovat na Vidiecky parlament (www.vipa.sk), podla mna oni mali celkom slusne zmapovane nielen eurofondy, ale aj ine grantove programy. Prip. by som oslovila najblizsiu RRA - regionalnu rozvojovu agenturu :wink:
22. máj 2009 o 13:35  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.