• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Firmy na fore na konikovi

(zamknutá)
18. marca 2009 
autor
V novej verzii budu vsetky stranky mat skoro rovnaku ponuku sluzieb, platenych aj neplatenych. Takze pravidla ohladom firiem budu rovnake.
20. nov 2008 o 09:40  • Odpovedz
este posledna vec k tejto kauze a koncim s nou :zipper_mouth:
tisice uzivateliek je podo mnou a musia posluchat a jedna Cerna iba preto ze je firma a ma velku a drzu drz.... si na mna vyskakuje a moze vsetko :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
kazda jedna uzivatelka po tychto Ip co poslala by bola bloknuta na mesiac minimalne :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: to nie je dovod? ze na kazdu mame mat rovnaky meter? :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
20. nov 2008 o 12:16  • Odpovedz
naozaj sa nenajde nejaky rozumny kompromis???
20. nov 2008 o 14:39  • Odpovedz
autor
Po prejdeni si celej komunikacie s cernou (co pisala adminon, mne atd. uplne od zaciatku) som sa utvrdil v tom, ze dohodnute pravidla (ci uz pisomne, alebo inak dohodnute - napr. to o nepridavani fotiek, kvoli 'vyskakovaniu na prvu stranu') porusovali vedome obe strany. T.j. aj sivlinka aj cerna. Preto by nebolo spravne postihnut iba jednu stranu.

Preto som sa finalne rozhodol pre nasledovne riesenie, ktore by malo cely spor vyriesit:

1) zakazat firmam (t.j. silvinka a cerna momentalne) albumy. Priamo v systeme nastavim obmedzenie aby nesli pridavat a dam to do pravidiel. Okolo tohoto bol hlavny spor a tym, ze albumy nebudu, nebude sa v com predbiehat a nebude v com mat reklamu
2) zrusit spominanu zatvorku v pravidlach a dbat na dodrziavanie toho pravidla. T.j. firmy mozu pisat do fora ale iba o svojich sukromnych veciach, ziaden biznis. T.j. ziadne prispevky typu "Fotenie bolo super, pridte aj zajtra"
3) tym padom napisem obom uzivatelkam kde ich o tomto budem informovat a nasledne (ak si tak nespravia sami) im zmazem albumy a upozornim na to, ze ak hociktora z nich porusi nejake pravidlo tak ju natrvalo blokujem.
4) co sa tyka poslednej IP od Cernej, ktoru adresovala emjee, tak som sa z emjee dohodol, ze to je na nej co na nu odpovie (myslim tym to vyhrazanie o porusovani pravidiel)
20. nov 2008 o 15:10  • Odpovedz
nie som uplne spokojna z riesenim ale po zvazeni zatial zotrvam, lebo na mna emjee a aj anax tlacia a nemozem ich sklamat a akonahle mi pride nieco na kauzu Cerna Silvinka preposielam to emjee, ja od teraz tuto kauzu ignorujem a aj ich prispevky a bonzi
Bob a tu zatvorku nemas vyhodit ale iba opravit :wink:
20. nov 2008 o 17:38  • Odpovedz
autor
Prave som zmenil pravidla. V tom fore som to v tom pravidle trochu viac rozpisal, nech je jasne co sa tym mysli.

Cernej aj silvinke som napisal IP, kde som vysvetlil, ze sa zmenili pravidla a ze im mazem albumy. Tiez som im napisal, ze ak budu na seba bonzovat, tak cez vykricnik vo fore (ak sa nejedna o forum tak cez emjee) a ze ak niektora z nich bude porusovat pravidla tak ju na trvalo bloknem.

Dufam, ze sa tym padom situacia vyriesi. Sice s tazkostami, ale myslim, ze mame teraz vyrazne lepsie v pravidlach zadefinovane co firmy mozu a co nie a mozeme podla toho aj konat.

Dakujem za spolupracu a diskusiu (sem tam aj trochu ohnivejsiu, ale to k tomu patri) :slight_smile:.
20. nov 2008 o 18:12  • Odpovedz
secko beriem na vedomie :slight_smile:
20. nov 2008 o 18:14  • Odpovedz
plati nove pravidlo aj na ceskych strankach?
uzivatelka evkaamimi ma manzela fotografa...
www.modrykonik.cz/photos/evkaamimi
http://www.fotopatracka.cz/fotograf/card.php?uid=7567&k=1124284715
http://www.sikifoto.wu.cz/
20. nov 2008 o 21:57  • Odpovedz
autor
ano pravidlo bude platit aj v cechach len ho nemam prelozene. Mozete mi ho prosim sem dat prelozene?

konkretne:

Ak si firma (alebo reprezentuješ firmu, alebo si z firmy a tváriš sa, že nie si ) nepíš do fóra o svojej firme. T.j. žiadne príspevky, ktoré by nejak spomínali Tvoju firmu (alebo živnosť), resp. Tvoju činnosť, alebo akákoľvek komunikácia so zákazníkmi.

Prezentácie firiem do albumov tiež nepatria. Napr. ak užívateľka profesionálne fotí, nemôže využívať albumy na stránke.

dik.

Co sa tyka evkaamimi, pozrel som si to. Hej jej maznel je profesionalny fotograf (aspon podla stranky sa zda ze foti svadby, vecierky atd za peniaze). Zamerany je hlavne na nekomercne umelecke akty (podla toho co je na stranke napisane).

Ajked je to trochu iny pripad ako silvinka a cerna, ktore sa specializuju na fotenie mamiciek a deti, a ony priamo su tie fotografky, tak asi by to pod to pravidlo spadat malo.

Celkovo v tom pravidle ide v principe o to, aby si cez verejne, bezplatne albumy, uzivatelia, ktori profesionalne fotia nezhanali nove kontakty a nove zakazky. Co bol pripad silvinky aj cernej. Ci to je ten pripad aj tu, je na diskusiu. Ale pravdepodobne ano.
21. nov 2008 o 09:51  • Odpovedz
Bob :slight_smile:

Jestliže jsi firma (nebo reprezentuješ firmu, případně jsi z firmy a tváříš se, že nejsi) nepiš do fóra o své firmě. T.j. žádné příspěvky, které by nějak hovořily o Tvé firmě (nebo živnosti), resp. Tvé činnosti nebo jakékoliv komunikaci se zákazníky.
21. nov 2008 o 09:56  • Odpovedz
autor
Dik krista, este ta poprosim ten druhy riadok

"Prezentácie firiem do albumov tiež nepatria. Napr. ak užívateľka profesionálne fotí, nemôže využívať albumy na stránke."

ono su to sice jednoduche vety a viac menej by som to asi zvladol prelozit :slight_smile:, ale chcem sa vyhnut trapnym chybam, ktore sa mi uz X krat pri takychto prekladoch stali.
22. nov 2008 o 00:07  • Odpovedz
este ze Ta mame Bob, aby tato kauza bola uplne do konca poriesena tak Bb vyhladal prispevky www nasich 2 firiem, takze do mazania:
brusko.sk je tu:
n_id_thread | i_timestamp
-------------+------------------------
24910 | 2007-12-14 20:33:57+01
24910 | 2007-11-18 17:34:51+01
63396 | 2008-07-03 13:04:27+02
21833 | 2008-10-22 21:11:07+02
66621 | 2008-10-24 21:04:21+02
66621 | 2008-10-24 21:07:25+02
32468 | 2008-10-24 22:18:32+02
56292 | 2008-11-09 19:36:06+01
43083 | 2008-11-20 20:11:35+01
66621 | 2008-10-24 21:48:56+02
49261 | 2008-11-21 14:35:09+01

familyfoto.sk je tu:
63396 | 2008-07-03 23:30:00+02
61638 | 2008-07-05 20:25:46+02
61638 | 2008-07-07 23:02:55+02
63976 | 2008-08-14 14:16:19+02
63976 | 2008-08-14 14:18:12+02
67629 | 2008-08-18 11:44:18+02
67308 | 2008-08-18 23:07:57+02
56292 | 2008-10-28 15:24:45+01
56292 | 2008-11-09 19:36:06+01
22. nov 2008 o 01:00  • Odpovedz
no a mame tu dalsi problem, citat klasika odspodu:
To už si odsledujeme my.

Budem rada ak dodržíte slovo a zmažete tieto príspevky.

Ja Vám dávam sľub, že ani náhodou nepripejem ničím do diskusie, čo by naznačovalo, že niečim súvisím s touto fimou.

Tú diskusiu Čakáme bábätko...ste mali nechať pri výbavičke mnohým mamičkám by pomohla... aj je to na Vás.

emjee napísala:
-----------------------------------------------------------------------------------
bohuzial to co napisu nase uzivatelky nemozeme ovplyvnit, jedine, co mozeme urobit je, ze vymazeme taketo prispevky, ale istotne uznate, ze nie je v nasich silach byt 24h denne na stranke a sledovat, ci niekto nespomina vo svojom prispevku Vasu firmu

prosim obratte sa s Vasou poziadavkou aj priamo na majitela stranky - email je modrykonik@modrykonik.sk ja mu budem Vasu poziadavku tlmocit, ale nemozem za neho hovorit v tejto veci

pekny den

denisb napísala:
-----------------------------------------------------------------------------------
Firma BabyMarket si neželám, aby bolo vo Vašich diskusiách spomenutý názov jej firmy!

Vzhľadom na to, že sa spomínajú i nepravdivé informácie, ktoré poškodzujú meno firmy, ak nebudete ochotný prisúpiť k takémuto riešeniu, budeme nútený riešiť to inou cestou!

emjee napísala:
denisb
tu si povacsinou tykame ale ak trvate na vykani, nemam problem
pisete o veciach, ktore suvisia so zameranim vasej firmy, co je v rozpore s pravidlom fora c. 10, prispevky, ktore nie su v rozpore s tymto pravidlom tu mozu byt
ten prispevok, na ktory ste prostrednictvom vykricnika upozornili ako na porusenie pravidla c. 9 s nim v rozpore nie je, lebo meno firmy sa spomenut moze, ale nemozno uvadzat kontaktne udaje ako www, telefon, adresa, atd. a nepovazujem to ani za ohovaranie ci poskodzovanie dobreho mena - uzivatelka napisala, ze ste z tejto firmy, to je vsetko
emjee

denisb napísala:
Emjee ak ste si nevšimli po našej poslednej komunikácii meno firmy som ja nespomenula, to že to smenul niekto iný, za to ja nemôžem, skúste si pozorne prečítať moje prípevky možno sa dozviete o čom bola reč - o radách nie o prezentácii firmy.

emjee napísala:
neviem akym sposobom poskodzujeme dobre meno Vasej firmy, ale budem o tom informovat majitela stranky

emjee

denisb napísala:
Chcem Vás požiadať o zmamzanie mojich príspevkov Ďakujem!

Už sa do Vašich diskusií zapájať nebudem, ak bude naďalej Váš portál poškodzovať dobré meno firmy BabyMarket budeme nútený riešiť to inou cestou.

Prajem Vám veľa úspechov a spokojných návševníkov...

emjee napísala:
ahoj

tato tema bola presunuta do Volnej diskusie

a ako som uz pisala - nebudem donekonecna upozornovat - nepis o veciach suvisiacich s tvojou firmou, tak ako je to uvedene v pravidlach, v opacnom pripade sa nemame o com bavit

emjee
22. nov 2008 o 17:09  • Odpovedz
dalsia firma je uzivatelka jesenka
23. nov 2008 o 00:02  • Odpovedz
dalsou kandidatkou:
silvinka • 3d • Včera o 22:21

luuuu • 1d • 1. aug 2007 o 15:00

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Ak ste z Bratislavy a okolia alebo z Trenčína a okolia a máte záujem o profesionalne nafotene fotky svojho mimina napiste mi IP,poslem blizsie info

viem ze jej muz sa tvari ze profesionalne foti .... jej albumy su stale k nahliadnutiu
23. nov 2008 o 01:32  • Odpovedz
jesenka sa priznala:
jesenka
Kedy: Dnes o 15:33
Komu: zuz11
Predmet: Re: [Bez predmetu]
ahoj zuzka,
som veeelmi rada ze sa ti pacia, fotim totiz ja :slight_smile:
mas zaujem?

resp.asi hovoris o niektorej konkretnej fotke, asi malej, nie? o ktorej?
tina

jesenka
Kedy: Dnes o 16:07
Komu: zuz11
Predmet: Re: [Bez predmetu]
ahaaa, uz som pochopila o co tu ide, silvinka
zuzka, mozem k tomu povedat len tolko, ze nie som profesional
a za fotenie som este NIKDY nevzala peniaze
ak sa tym urcuje profesionalita alebo reklama

ale je pravda, ze niekedy v buducnosti sa do toho urcite pustim
mam pocit ze silvinka sa obava konkurencie, takze asi na to mam

akoze v prvej IP mi poslala ponuku a ked prisla o co ide tak sa tvarila ze nefoti, blokla by som jej albumy :zipper_mouth:
23. nov 2008 o 22:03  • Odpovedz
dalsia ktoru riesim ma IP od agenta cakame na odpoved

ziza • 2d • 22. okt 2007 o 13:16

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš ahojte,
aj ja som volakedy roznasala letaky, ale to je uz davno.
Teraz si privyrabam tak, ze sa venujem svadobnej fotografii a zacinam sa venovat aj fotografovaniu deti. Ak by ste mala niektora zaujem...fotenie deti beriem skor ako konicek,nie nejaku zarobkovu cinnost.
Dala som sa aj na oriflame, ale na to zial nemam cas.

uzivatelka napriek faktu ze foti a bere za to prachy ma albumy !!
23. nov 2008 o 22:03  • Odpovedz
jesenka je podla mna pripad ako silvinka, albumy prec, komunikaciu vo fore bez propagovania foto ano... :sweat_smile:
23. nov 2008 o 22:09  • Odpovedz
aj dalsie maju IP ale od agenta tentokrat......
podla mna nemame sancu odhalit vsetky firmy :zipper_mouth: ja by som tie albumy nerusila ech tam maju vlastne deti a ked porusia neake pravidlo tak sa bloknu a bude ved uz iba par mesiacov
zda sa mi to nespravodlive, CErna sadla na silvinku a dalsie firmy co? :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
23. nov 2008 o 22:56  • Odpovedz
spustila sa na nas lavina, Bob co teraz?

napr v julovkach 2007

jesenkine fotku su prec? myslim,ze viem,preco neviem ci sledujete diskusiu starych vrazd suvisi to s tym,ze jesenkine fotky boli profi,ze ona foti profi fotakom a tak si vraj moze asi robit reklamu,alebo co,preto nema fotky v albume ani "silvinka" (ta fotila aj danu a kuki) a inak silvinka upozornila adminov na to,ze aj jesenka profi foti je to padnute na hlavu

smary, to je snad nevydareny zart za to, ze niekto profi foti, nemoze mat album s vlastnym dietatom obcas mam pocit, ze adminom tu uz uplne hrabe a zdravy rozum si niekde zabudli

Ahojte kocky,
tak co to citam ???? to je fakt strelene.Nech im zmazu texty, co upozornuju na to ze fotia, ale preco fotky. To Jesenka uz nemoze mat svoj album a Lucifuka neuvidime? A 100x radsej sa pozeram na pekne kvalitne fotky s"duchom" ako machlaniny zrnite fotene telefonom. Teda som dost sklamana

posledne strany precitala a neviem, ci mi je na (preco tu nie je grcajuci smaj? ) alebo skor do placu ved je to postavene na hlavu, len kvoli tomu, ze niekto profi foti, nemoze mat vlastny album?
preco potom rovno nezakazu napr. temu english writing, ved tie baby vedia anglicky dobre, ked anglicky pisu, ty brdo, co ked ich niekto oslovi s prosbou o preklad. Hus s nimi
Aj jazykove okienko by mali zavriet
Vymazat vsetky fotky peknych narodeninovych tort

Som vytocena, trafeny kon, nech si ho Bob niekam strci
a pod
23. nov 2008 o 23:19  • Odpovedz
dalsia:

leela • 1d • 21. jan 2008 o 18:44

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš No já jako fotografka fotím děti s bleskem až od 1 roku (v atelieru) Vím, že někdo kvůli kšeftu fotí i dříve, ale není to zrovna to nejlepší. Doma se blesku taky vyhýbám S bleskem fotím opravdu jen když to jinak nejde a snažím se, aby malej nekoukal vyloženě do objektivu, nebo to cvaknu jen párkrát. Nejhorší je to prý po porodu a to mi ho můj chlap ocvakal tak, že malej skoro zářil
Asi jsem ti bramburko moc radosti neudělala viď? Já vím, že se to všeobecně nijak moc neví já to vím jenom díky svému povolání jinak bych taky vědela prd Jinak ať si každej dělá jak uváží sám, projevit se to může a nemusí
24. nov 2008 o 06:22  • Odpovedz
a dalsia:

bublinkajasminka • 1d • 6. máj 2008 o 17:14

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš dada - tie fotky fotil môj mangel, on je fotograf vo voľnom čase.....však klikni na www.vargicfoto.ic.cz a uvidíš jeho fotos http://www.modrykonik.sk/photos/bublinkajasminka
24. nov 2008 o 06:23  • Odpovedz
citala som aj dalsie odkazy od uzivateliek vo forach na konikovi a vyvolavaju vo mne pocit ze ustanovenie pravidla ako bolo teda uplne bez albumov, naozaj nie je uplne fer, kedze aj na svadbe su firmy co maju svoje savdobne albumy a maju ich oficialne ze o tom vieme. Mozno by bolo este faj raz prehodnotit to pravidlo, a povolit jeden album s maximalne 50 ks fotografii, kym nie je nova verzia.

Mozno si povie niekto, ze len dalsia kauza a ze prehrmi, ale ked kauza neprehrmi za 48 hodin, tak to asi nie je len tak...podla mna z tohoto pravidla nebude stranka tazit, skor strati :cry:
24. nov 2008 o 11:33  • Odpovedz
myslim, ze sa v tejto kauze nahaname za vlastnym chvostom... popravde, uz sa v tom prestavam orientovat.
pravda vsak je aj, ze jediny, kto sa na fore priamo potreboval prezentovat ako firma, bola cerna :stuck_out_tongue_closed_eyes: ostatne uzivatelky-fotografky forum naozaj aj uzivaju (nielen vyuzivaju) a to, ze su fotografky a fotia deti, si ostatni naozaj musia vyhladat a domysliet podla ich albumov :pensive:

mimochodom... zakladame s manzelom firmu na fotografovanie panoram, vacsinou pojde o interiery domov, cize asi nebudem moct mat albumy na streche... :sweat_smile:
24. nov 2008 o 11:46  • Odpovedz
ikke :grinning:
24. nov 2008 o 11:51  • Odpovedz
sa nesmej, to pisem uplne vazne :pensive: :wink:
24. nov 2008 o 11:58  • Odpovedz
zuzula28 • 1d • Dnes o 11:58

ja som tú tému nečítala a ani tam nepáchnem, ale zase ani ten bob na mňa nepôsobí ako nejaký panovačný "chumaj", tak sa to určite vysvetlí, pravidlá sa utrasú a všetko bude dobré :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

takychto vyjadreni sa vo foreach na konikovi kopi....a neuticha to a pravidla sa neutrasievaju... :pensive:
24. nov 2008 o 12:01  • Odpovedz
lenze na mna to cele posobi, ze baby nemaju dost informacii preco k tomu celemu doslo
ku mne sa tato kauza dostala minuly tyzden tusim vo stvrtok, ked silvinka nabonzovala cernu, ze ma v albume aj nie svoje deti - cernej deti som ponechala, ostatne pomazala a tym to bolo pre mna vybavene
ALE ozvala sa cerna s nejakym divnym mailom ... z celeho toho mi vyplynulo, ze kauza sa taha uz mesiac a bolo povodne dohodnute, ze silvinka ani cerna nebudu updateovat svoje albumy a tympadom je pokoj - ale obidve tuto dohodu porusili a zacali jedna na druhu bonzovat, pisat siahodlhe ip, maily, vyvolavat bobovi ...
ja osobne som suhlasila s tym, aby boli obidve potrestane rovnako - zrusenim albumov (co mi pride miernejsi trest ako uplne bloknutie)

mozno mam zle informacie, ale len taketo fakty mam k dispozicii a neviem, ako dat na fore najavo, ze albumy neboli zrusene len kvoli tomu, ze si silvinka s cernou nahanali ksefty, ale hlavne kvoli tomu, ze porusili dohodu
24. nov 2008 o 12:26  • Odpovedz
alebo som uplne vedla?
24. nov 2008 o 12:28  • Odpovedz
emjee Bob im zrusil albumy koli tomu ze su firmy :zipper_mouth:
inak je tu taka vec ze Bob ani vlastne mam pocit nevie ako je to s firmami na ms :zipper_mouth: :zipper_mouth:
dalsia vec nezainteresovany uzivatel pride a ked si pozrie napr aj moj album kde mam iba profi fotky ma moze bud povazovat za firmu ale oslovit takou IP ako aj cernu a silvinku napr: jej ake pekne fotky, fotila si sa ty alebo a fotil neaky fotograf, vies miposlat kontak.....
takze ked sme zrusili cernej a silviinke ich profi fotky deti mali by sme asi zmazat vsetky profi albumy lebo ked nie oni dve tak min 100 uzivateliek im robi taku istu reklamu aku si robili :zipper_mouth:
emjee dohoda bola iba ta ze budu mat svoje deti v albumoch, iba vodoznak svoj nick a nebudu kazdy den obnovovat album, a to mam pocit ze neporusovali, jedine to posledne co si mazala cernej tak ze tak sa veci maju....
nic sa nevyriesilo bolknutim ich albumov :zipper_mouth: napr aj ja robim reklamu asi silvinke a teraz mi zmazete alebo bloknete album?
http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=236386&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
24. nov 2008 o 15:07  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.