• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Infekcia na očnom viečku

(zamknutá)
10. októbra 2009 
maminky prosím poradte mi...malému sa na spodnom viečku pravého očka vyhodil pupenček - myslela som, že sa mu robí "jačmeň"...no za 2 dni sa mu to rozšírilo od polovice viečka až do vonkajšieho kútika a je to nejaké mokvavé - vyzerá to ako ked máte herpes na perách....vyčistila som mu to ophtalom a potrela oftalmoframykoinom...ak máte skúsenosti čo by to mohlo byť, každá rada dobrá
10. okt 2009 o 20:16  •  2 deti  • Odpovedz
zájdi s ním na očné, zbytočne mu do toho nešpáraj, aby sa mu infekcia nerozniesla.vymývaj to zatiaľ repíkom a v pondelok šup ku dr. držím palce, aby to bol "len "jačmeň
10. okt 2009 o 20:20  • Odpovedz
autor
som vyhľadala na nete,tak pravdepodobne ide o zápal okrajov mihálníc...a radia len umývať v odvare z kamiliek a nič viac...ak to po týždni neprejne, potom vraj lekár predpíše mastičku
10. okt 2009 o 20:45  •  2 deti  • Odpovedz
ja by som šla na očnú pohotovosť určite to patrí do rúk lekárovi inak opthamo septolex je dobrá mastička :wink: z kamiliek môže dostať aj alergickú reakciu môj malý nemôže nič kamilkové a ani ja :wink:
10. okt 2009 o 20:48  • Odpovedz
autor
elise...ved sa zajtra chystám...
10. okt 2009 o 20:49  •  2 deti  • Odpovedz
bzuco ešte je dobré vytierať očká vatičkou namočenou v prevarenej teplej vode smerom z vnútorného kutika von. :wink:
10. okt 2009 o 20:52  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.