• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kde a ako vybavím splnomocnenie v Anglicku?

(zamknutá)
6. marca 2009 
ahojte maminky zijuce v UK,, mohli by ste mi niektora poradit prosiiim :frowning2: chcela by som vybavit splnomocnenie pre mojho otca, aby mohol dat zapisat moju dcerku na matrike a aj vybavit po tych3 mesiacoch pas.. kde v UK si mozem o to poziadat? mam uz zlegalizovany rodny list (apostille) , ale este mi treba teda uznanie otcovstva, kedze s partnerom sme sa este nestihli zosobasit.. a hlavne mi treba to splnomocnenie :frowning2: potrebujem kazdu vasu radu.. prelistovala som tu mnoho stranok, ale nic o tom som nenasla, tak aj odkazy mi pomozu :wink: dakujeeem :slight_smile:
5. mar 2009 o 13:46  • Odpovedz
Ahoj Silvia,

Manzel pred dvoma rokmii vybavoval tuna v UK plnu moc pre pravnicku v Prahe. Musel ist najprv k notarovi, ktory mu to splnomocnenie napisal a potom isiel na Cesku ambasadu, kde mu to splnomocnenie osvedcili. Myslim, ze mu osvedcovali jeho podpis. A potom to asi budete musiet tiez mat sudne prelozene do slovenciny. Ale to sa asi robi az na Slovensku....takze nie je to taky lahky proces, ked to chces robit z Anglicka. Najlepsie je asi ist na SK, spisat plnu moc u notara tam a mas to...Ziadne overovanie a prekladanie.

vela stastia s vybavovackami, ja ich srdecne neznasam, ale stale sa nieco najde, co sa musi vybavit...nikdy tomu nie je koniec :confounded:
6. mar 2009 o 17:04  • Odpovedz
Silvia,

skus si brnknut na Slovensku ambasadu.
Ja som raz potrebovala splnomocnenie pre moju mamu (uz si nepamatam ohladom coho to bolo :unamused: ) a na ambasade mi povedali, ze si to mam doma napisat, a potom s tym prist k nim a pred nimi to podpisat, na overenie podpisu. Bol za to aj nejaky poplatok, tiez uz neviem kolko presne, ale minimalny.
Ci to bude take jednoduche aj pri zapisovanie dietata do matriky - to veru neviem, ale aj tak skus zavolat, co ti poradia.

Good luck - tiez neznasam taketo vybavovacky, pri svadbe sme si ich zazili neurekom!
6. mar 2009 o 17:28  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.