• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko peňazí vám mesačne dáva manžel?

(zamknutá)
14. apríla 2011 
ahojte baby neviem ci je tu takato tema nechcelo sa mi to hladat,ale velmi by ma zaujimalo kolko penazi vam mesacne davaju vasi muzi na stravu a ucty ked ste na materskej a kto kolko penazi na co dava lebo ja z mojej materskej si platim telefon,elektrinu a kablovku a ten moj vrieska kam davam peniaze a pritom ma vydeluje a dava mi almuznu dam priklad pokym si od neho ako posledna chudera nevypytam peniaze ani ho len nenapadne mi ich dat a ked uz si o ne poviem polozi mi na stol 100 korun a v sobotu na nakup mi da 500 korun a to si sedi v aute a nejde so mnou ani do obchodu a vcera to uz vyvrcholilo tym,ze sme sa strasne pohadali lebo panko si prisiel domov vecer /2 dni mi nedal ani korunu ladnicka prazdna/a zacal vrieskat ze som neschopna lebo som nenavarila a z coho z travy?keby som nemala susedku tak aj zahynieme uz som z toho vsetkeho na nervy a rozmyslam,ze odidem od neho
14. máj 2008 o 10:45  • Odpovedz
:confused: :confused: tak to si ani neviem predstavit, mna moj muz da vsetky prachy a potom si pyta odo mna. Ked si nieco vacsie kupujeme, o vsetkom vieme, potraviny kupujem ja, sem tam mu ukazem pokladnicny listok, aby vedel, ako slo vsetko hore. seky platim cez IB, ale vsetky peniaze mame spolocne :unamused: Drobne nam kradne maly do prasiatka :sweat_smile: Ked som minule nadavala, ze nemame na neco peniaze, maly prisiel s prasiatkom, ze Mami tu mas kojunky :sweat_smile: zlatko

Janka, to neporadim, ja by som s takym muzom nevydrzala, alebo nech nakupuje potraviny on, nech vidi, co to je, usetrit aj z mala :angry:
14. máj 2008 o 10:49  • Odpovedz
Otrivinkajanka, tak to ti nezavidim. Dufam, ze sa to nejako vyriesi a ostanete spolu :wink: Fakt je to tazka situacia. Ja v takej niesom takze ti nemozem poradit, len "povzbudit". Drz sa :slight_smile:
14. máj 2008 o 10:50  • Odpovedz
u nas to je tak, že manžel ma peniaze ale ked potrebujem da mi. ked som brala matersku platila som učty z nej.
niekedy ked ma "rapel" tak vykrikuje ale prejde ho to. a vie ma nahnevat ked mu poviem, nech mi necha peniaze a on sa opyta kolko? :angry:
niekedy to je s tymi mužmi tažke. :angry:
14. máj 2008 o 10:51  • Odpovedz
my mame peniaze spolocne, takze ked potrebujem vyberiem si a hotovo a manzel nijako nenamieta
14. máj 2008 o 10:51  •  2 deti  • Odpovedz
Pacna, na otazku kolko odpovedam otazkou kolko mas? :grinning: Moj je v pohode, chodi nakupovat, ked potrebujem peniaze, da mi, aj ked si niekedy neodpusti srandovnu poznamku, no ale to su chlapi :wink:
14. máj 2008 o 10:53  • Odpovedz
ahoj,tak to máš ťažké.my máme všetky peniaze spoločné,ja si platím z materskej net a telefon,šeky chodí po výplate platiť MM,a potom hned na druhý den mi vyloží stravné lístky a jeho kartičku,a ja potom kupujem stravu a všetko ostatné,na velké nákupy chodíme spolu,a to potom platím raz s mojou kartou,raz s kartou MM,alebo ked má MM bočáky z fušiek tak zaplatí z toho,ale tie peniaze mi nedáva,ttie si necháva,a poviem pravdu,že ani neviem kolko si mimo privyrobí,ale kedže nechodí do šenku a všetko mína len snami a na malú,tak mi to je jedno,a viem,že keby sa niečo stalo,a nutne potrebujeme nejakú korunu,MM má vždy niečo našetrené :wink:

ale ako píšem,šeky platí on,ale potom sa všetko kupuje zo "spoločných penazí" :grinning: :grinning:

držím palce,skús sa s TM porozprávať,že to takto dalej nejde,že ti musí dávať penaze a tak.... :grinning:
14. máj 2008 o 10:53  • Odpovedz
nevesta niekedy mam aj ja taku odpoved.
najlepšie je ked pytam peniaze a on vyhrkne a to sa musiš pytať sak si zober :grinning: :grinning:
14. máj 2008 o 10:56  • Odpovedz
to je fakt blbe.
skuste sa dohodnut, ze nech robi nakupy on. aspon uvidi co to je behat po obchodoch a kolko vsetko stoji.

mne muz nedava nic, ale ja ani nic nekupujem. kazdy den mi pred odchodom z roboty zavola, co treba kupit.
oblecenie chodime kupovat spolu.
14. máj 2008 o 10:57  • Odpovedz
otrivinkajanka - tiez ma napada, ze by bolo najlepsie, keby teda nakupoval on, nech vidi. podla jeho nakupu navaris.
inak za toho vydelovanie by som kopala do ...
my mame kazdy svoj ucet, nejsom zastanca spolocnych uctov.
14. máj 2008 o 11:01  • Odpovedz
janka,
ťažko ti radiť, my máme tiež peniaze spoločné, ja mám bankomatovú kartu, lebo ja zadeľujem peniaze na účty a stravu, manželovi to vyhovuje, nemá s tým starosti, na nákupy chodíme spolu, takže vidí, že stále minieme viac a menej nakúpime :angry: kedže je väčšinou v robote, ked niečo potrebuje, povie mi kúp toto...väčšie veci kupujeme spolu po dohode...

ale nikdy ho ani nenapadlo na mňa pre prachy kričať alebo niečo podobné...ved by skúsil, potom by videl to rošambo... :angry:

ale teraz ma napadlo, že raz bol urazený, lebo som na niečo nechcela dať prachy (bola aj lacnejšia alternatíva), tak som sa nasr. dala som mu kartu a povedala nech robí ako chce, ale nech sa postará o to aby sme do výplaty mali čo jesť...nakoniec uznal, že som mala pravdu :slight_smile:
14. máj 2008 o 11:02  • Odpovedz
autor
boze baby tak to vam zavidim ked si pytam tak mi povie ze nema ide ma slahnut od nervov a polozi mi na stol par korun od dnesneho dna som taka nasrana s prepacenim,ze nebudem robit nic malej navarim a na neho serem nech si to vyskusa lebo ma presla vsetka tolerancia a trpezlivost
14. máj 2008 o 11:03  • Odpovedz
aj mňa napadlo, napíš mu vždy čo má nakúpiť, nech sa stará a ty si materskú nechja na svoje veci. oblečenie pre dieťa samozrejme platí on :grinning:
14. máj 2008 o 11:04  • Odpovedz
otrivinkajanka - presne tak

vesi presne pre toto nechcem spolocny ucet. mesacne mi panacek da prachy na reziu a s ostatnym nech naklada podla vlastneho uvazenia :sunglasses:
14. máj 2008 o 11:05  • Odpovedz
otrivinkajanka skus sa s nim dohodnuť.
my vačšinou nakupujeme spolu ale tiež nakupi dosť sam v Cechach stači napisať čo ma kupiť :slight_smile:
nech vidi čo kolko stoji a potom trafi jeho uvidiš.
14. máj 2008 o 11:06  • Odpovedz
my máme všetky peniažky spoločné,sme predsa manželia a každý vie o každej korune ktorú minie ten druhý a myslím že pri naších dlhoch a pôžičkách a hypotekach to ani ináč nejde. to by sme z jedného platu nevyžili. naozaj si neviem predstaviť žeby som mala od mažela nejaké panieze žobroniť.mam jeho kartu aj svoju a vyberiem si kedy chcem a koľko potrebujem.
14. máj 2008 o 11:07  • Odpovedz
alififi, stalo sa to len raz a myslím, že sa to už opakovať nebude :grinning:

som na MD a z tej nezbohatneme, deti chcel aj on, tak nemá nárok namietať :grinning: ale ten môj ani nenamieta, ja sa naňho nesťažujem, veľmi mi pomáha aj s deťmi aj s domácnosťou :sunglasses:
14. máj 2008 o 11:07  • Odpovedz
U nas neexistuje pojem "moje" a "tvoje" peniaze. Od kedy sme sa vzali, je vsetko "nase". Mame spolocny ucet a k nemu dve karty, ak manzel zarobi nieco pomimo peniaze da na chladnicku a podla situacie sa bud odlozia, alebo minu.
Kazdy z nas ma nejaku hotovost pri sebe, co je podla mna samozrejme, ale nevydelujeme si navzajom peniaze. Male vydavky neriesime, ale pokial sa ide kupit nieco vacsie, tak sa vzdy poradime. Nakupovat chodime prevazne spolu. Ked mi pride rodicovsky prispevok, beriem na postu aj inkasny listok a z tych par korun, co ostane, kupim hned mlieko a nejake pecivo a sme cisti :sweat_smile:
14. máj 2008 o 11:08  • Odpovedz
Otrivinka... a čo robí s peniazmi...??? Si žije ako kráľ...??? To je od neho dosť nezodpovedné :frowning2:
Mne môj tiež dáva všetko na stôl a pýta si on odomňa... a keď si niečo bokem uleje, aj to minie keď už nemáme...
Ani on na mňa ešte nevystúpil za peniaze... A on chodí na nákupy a varí... :grinning:
14. máj 2008 o 11:08  • Odpovedz
Tak mne manžel prachy nedáva ani nechcem žeby mi ich dával. My to máme tak, že keď je niečo treba tak kúpim ja alebo on... Všetko čo treba vyplatiť platí on a ja si vyplácam mobil a poistku... Nepáči sa mi to žeby mi dával všetky peniaze a potom ja by som mu mala dávať na prídel keď si zapýta... Tak to robia moji rodičia no už nerobia lebo otec sa nasral že musi žobrať a tak mame už nedáva nič...
14. máj 2008 o 11:09  • Odpovedz
Teda, u nas je to tak, ze muzova vyplata sa nevybera vobec, pretoze z nej odchadzaju vsetky peniazky na hypoteku a splatky. Dokonca tam musime casto aj prikladat. Na jedlo je moja materska no a nastastie muz je stolar, takze popri robote este robi zakazky. Nebyt nich, tak krkame... My sa nemame o co skoblit, kedze mame akurat na vsetko rozratane :grinning: :sweat_smile:
14. máj 2008 o 11:11  • Odpovedz
u nas vsetko plati moj muz,a vzdy ked potrebujem tak mi bez problemu peniaze da kolko potrebujem,aj ked niekedy je to z obkecom ze vela minam ale vzdy mi da...
otrivinka,posli na nakup jeho nex si kukne co co stoji a snad poxopi ze ako to je....
14. máj 2008 o 11:12  • Odpovedz
otrivinkajanka-no nezávidím ti :frowning2: ,my máme 1 účet a všetko platíme spolu,vyberieme poplatíme šeky a čo zostane je na stravu a oblečenie,väčšie nákupy robíme spolu "nech je chlapec v obraze čo kolko stojí" :grinning:,sem-tam mi vyčíta cigarety/on nefájčí/,ale to mu odpoviem,že niečo si zarobím oriflame,takže je to celkom v poho :slight_smile: ,a nedá sa s tým tvojim nejako dohodnúť?
14. máj 2008 o 11:14  • Odpovedz
otrivi ten moj papuloval že minam vela ale potom po par nakupoch u nas prišiel domov a rozčuloval sa, že kolko stoji olej, chlieb .... tak som mu povedala vidiš a mne vykrikuješ :angry:
no naštastie to už prešlo :wink:
musiš asi bojovať a neustupiť :wink:
14. máj 2008 o 11:16  • Odpovedz
autor
no z toho co zarobi plati hypoteku najnovsie aj lizing na auto a plati este plyn na seba som nic nekupila ani nepamatam malej kupujem cez internet lacnejsie veci keby mal inu ta ho tak nakope do riti,ze sa nespamata doma je vsetko porobene upratane na vsetko som sama on je cele dni v robote a este mi povie,ze som neschopna a leniva teraz ten hajzel uvidi co je to byt leniva a neschopna uz tu nepohnem ani prstom
14. máj 2008 o 11:17  • Odpovedz
To si ani neviem predstaviť, že by sme mali každy zvlášť svoje peniaze.Aj keď máme dva účty, tak úhrady sa platia spoločne a vlastne sa všetko platí z toho účtu na ktorom sú peniaze.Nikdy sme sa kvôli peniazom nehádali.
14. máj 2008 o 11:18  • Odpovedz
otrivinjanka, tak to ťa chápem...

my sa v poslednej dobe tiež čoraz častejšie hádame pre peniaze, naposledy dnes ráno, lebo som si dovolila natankvovať do svojho auta za jeho peniaze, mala som dojazd 10 km, k nám domov je to z BA 20 km, to som mala to auto 10 km tlačiť???????????????????
14. máj 2008 o 11:20  • Odpovedz
tak unas je to tiez tak tak. manzelovi chodi vyplata na moj ucet :grinning: lebo svoj nema. vraj naco mat dva ked moze vsetko chodit na jeden a okrem toho on je toho nazoru ze ked vsetko v bankach vybavujem ja tak naco bude jemu ucet. on plati hypoteku, taka ja z jeho vyplaty :sweat_smile: a zivotne pistky a s mojej sa plati auto, telefony, inkaso, net sporenie malej a strava.
neviem sipredstavit ze by som si musela vyprosovat peniaze od neho. man by asi porazilo. prepacte za vyraz. ale zas na nakupy chodime spolu a oblecenie teiz vyberame vzdy spolu. a ked sa jedna o nieco vacsie nikdy to neurobi bez toho aby sa so mnou neporadil . vlastne ani inu moznost nema lebo ja mam vsetky peniaze aj ucty su na mna. :grinning:
ked ma peniaze z fusiek tiez mi da skoro vsetky lebo kedjpotrebuje tak mi poviem kolko si necha a naco. takze viem o vsetkom a sem tam ak ma nejaku fusku popri robote co sa nedozviem ak je to vpracovny den tak si odlozi a potom lprijemne prekvapenie ako pred tyzdnom ked domov dokvitol s televyzorom. uz sme sa sice dlhsie rozpravali ze potrebujeme novy televizor ale akosi sme sa nevedeli odhodlat. ale vedel ze ho chcem tak ho kupil
takze otravinkajanka ja na tvojom mieste mu necham zoznam co ma kupit a nebavim sa s nim o tom kolko potrebujem nanakup. a ked ti nekupi vsetko navar len z tho co nakupil uvidis ako sa rychlo preberie.
ja ked som len raz drahemu povedala ze na stravu miniem mesacne od 200 do 250 euro tak na mna cumel vraj, on si myslel ze sa to neda lebo sa mu videlo malo. ale samozrejme niekedy kupim nieco naviac.
tak mu nechaj zoznam a nerozculuj sa nad nim ked ked je taky blb. ale nezavidim ti. drz sa.
14. máj 2008 o 11:21  • Odpovedz
tak u nas prakticky vsetko plati muz - vsetky pravidelne mes. vydavky na najomne, telefon, kablovku, elektriku atd. si nechava strhavat z uctu a potom bezne nakupy idu tiez z jeho penazi. ja mam plne k dispozicii matersku, ktora mi chodi na ucet + mam este svoje vedlajsie prijmy tiez mesacne, inak neviem, ako by som existovala :sweat_smile: , lebo ich akosi vzdy oplieskam, tak aspon co to zostane z tej materskej, resp. RD predtym na ucte. niekedy si s muzom medzi sebou vymiename peniazky, ked zrovna ja nemam hotovost a nechce sa mi do bankomatu alebo naopak on akurat potrebuje nejake drobne alebo sa neda platit kartou.
ked som bola zamestnana, tak vacsinou z mojho uctu sa platili vacsie veci, ako dovolenky, nejake investicie do bytu atd. a muz zabezpecoval beznu reziu
14. máj 2008 o 11:22  • Odpovedz
tak ja som rada, ze nemam pristup na muzov ucet, lebo ja neviem narabat s peniazmi a vsetko by som minula. :pensive:
takto mam rodicovsku (viac-menej ako vreckove) a ked si miniem, tak musim cakat, kym mi nenabehne dalsia.
14. máj 2008 o 11:22  • Odpovedz
u nas je dohoda takato:

manzel plati vsetky ucty a velke nakupy.
moja rodicovska je na moje prezitie s dietatom. Cize aby som vzdy mala peniazky, ked s nou niekam idem...pripadne aj na mensie nakupy, ktore robim v priebehu mesiaca. Aby som jej mohla nieco kupit,ked treba a nemusela tym zatazovat muza, ktoreho nakupy otravuju a tiez si ja z toho nakupujem, ked treba.
Ked si vypytam peniazky,ze mi chybaju, tak mi zatial vzdy dal...ale uz boli aj take dni, ze proste peniazky neboli a nakup som platila ja z rodicovskej.

Moja mam mi hovorila, ze kazda zena by si mala niekde odkladat nejake peniaze na horsie casy...nie je nic horsie, ako byt zavysla na muzovi. Staci, ze sa pohadate a uz zrazu bude problem s peniazmi. Kazdy mesiac si odloz, najlepsie na nejaky ucet o ktorom nemusi manzel vediet aspon 500 SK...ak bude horsie, das iba 300, ak lepsie mozes dat aj 1000. A tak, v zlych casoch budes mat rezervu.
Ono, ked mi toto mama po svadbe hovorila, tak mi bolo z toho na grc...ale bohuzial, v okoli to vidim, ze kazdym rozchodom a rozpadom manzelstva ostava na tom financne prave zena velmi zle. Lebo jej peniazie sa prave prejedli, presvietili a pod. A muz si vacsinou vzdy odkladal bokom.
14. máj 2008 o 11:23  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.